Održana tajna konferencija o špijuniranju

poruka: 10
|
čitano: 2.589
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Održana tajna konferencija o špijuniranju".
16 godina
neaktivan
offline
Održana tajna konferencija o špijuniranju

Ako je tajna, kako znate za nju :)

 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2015 21:45 (hrvooje).
 
12 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Održana tajna konferencija o špijuniranju

A cijeli taj sastanak je špijunirala NSA.

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Održana tajna konferencija o špijuniranju

Zašto tajni sastanak tajnih službi sa tvrtkama ne bi bio moguć bez Snowdena?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Održana tajna konferencija o špijuniranju

Konferencija je toliko super tajna, da je najavljena na službenim web stranicama, a sudjelovali su i novinari:

http://www.ditchley.co.uk/conferences/future-programme

http://www.ditchley.co.uk/conferences/future-programme/scrm---intelligence

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Održana tajna konferencija o špijuniranju

"Na tajnu većeru omiljena lica...."

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Održana tajna konferencija o špijuniranju
hrvooje kaže...

Ako je tajna, kako znate za nju :)

 

 -to je lako, isti recept kao za crne rupe.. (pošto ih je nemoguće detektirati, otkrivaju se po ponašanju okolnih satelita i poluteorisjkim formulama)

.. problem je smisao i cilj uz zaključke.. koji će ostati tajni. Ako ostanu, nećemo znati, ako procure, tad su zapravo beskorisni. Kvaka 22.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Održana tajna konferencija o špijuniranju

kakva je to tajna konferencija o špijuniranju ako ih nitko tamo nije špijunirao? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Održana tajna konferencija o špijuniranju
bill_jobs kaže...

A cijeli taj sastanak je špijunirala NSA.

 Što je ujedno i razlog zašto NSA nije imala potrebe prisustvovati sastanku

15 godina
online
Održana tajna konferencija o špijuniranju

"Sve ovo ne bi bilo moguće, navode izvori, bez informacija koje je objavio zviždač Edward Snowden – njegova su djela potakla mnoge institucije i kompanije na suradnju."

jel samo ja imam dojam da ovo "poticanje institucija na suradnju" nije u stilu "da se građane zaštiti od nepotrebnog i prekomjernog nadzora" već upravo na suradnju kako bi jedni drugima pomagali "da se nikome od srodnih službi ne dogodi novi "Snowden"". vrana vrani oči ne kopa

Darmarko kaže...
bill_jobs kaže...

A cijeli taj sastanak je špijunirala NSA.

 Što je ujedno i razlog zašto NSA nije imala potrebe prisustvovati sastanku

 NSA je uvijek prisutna u nekakvom obliku telekonferencije

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2015 9:03 (Ges).
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Održana tajna konferencija o špijuniranju

-MS trenutno razmišlja... gama proizvoda, kao skype powered by NSA ili aprowed by (kao dokaz kvalitete i izbjegavanju nedoumica), dok sama NSA razmišlja o pokretanju ISPovskotelekomunikacionog biza, tad bi im sredstva koja ulažu u mito, penetraciju, lubrikaciju i sl. bila extra profit kojeg bi za isti job kojeg i dalje obavljaju drugi njima plaćali. Znam, ta ideja je teže shvatljiva (ili nečitljiva kad je natipkam..) banaliziranje, parking, ako ja osoba x plaćam parking osobi y, zašto plaćam ja njoj, zašto ja nebi naplaćivao parking, pravno je to ekvilizirano tj nije osoba y bogomdana za naplatu. Koliki 'cyber hackeri' (kome se bljuje?) koriste npr tor.. pa i to bi se npr legaliziralo i postalo službeno, profitabilno itd. .. jer kad si operater/ISP .. tad tebi juzueri plaćaju, a promet i praćenje su ti tad i zakonska obveza (logovi i sl.), pa i bonus (za sad je potreban sudski nalog ako neka institucija traži podatke ISPa), eliminiranje potrebe formalne legalnosti nalogom, jer tad su logovi već kod 'ISPa' i extrabonus, druge konkurentske agencije (ili nadzor) koji bi tražile iste te podatke mogu dobiti pravni fackoff ili naplatu usluge.. eee, kad NSA krene u taj job... pa tor postane nešto 'musthave' kao ajfon i, kao šlag, 'praćenici' (kao juzer koji je istovremeno korisnik i pračena osoba) to i plaćaju.

 

ili hipotetsko pitanje, koliko je stvarno tajnih sastanaka već bilo? Ni jedan? Teško jer to je interes zainteresiranih strana, kao da negdje (neka lokacija/država) nema kriminala i sl. - E ti sastanci su tajni, ovaj je nešto za nas, za novinstvo.. tako da sumnjam da postoji išta informativnog ili istinitog osim privikavanja ili 'senzibiliziranja' javnosti u želji izazivanja 'osjećaja potrebitosti' donošenja odgovarajućih zakona kojima bi se olakšao njihov naporan job (jer je Osama već izraubovan i ubiše ga.. iz tog razloga u filmovima nikad ne ubijaš glavnog lika, franšiza tad traje, ako je Rambo mrtav.. game over, u vrijeme JamesBonda to bi se riješilo tako da on padne u more i otplovi svojom podmornicom uz zlokobni smijeh.. i riječi švarcnegerea 'ajl bi bek'..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice