Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovnica z

poruka: 15
|
čitano: 4.506
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovnica z".
15 godina
offline
Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovnica z

Pa onda su mogli i sukladno tome staviti nekakvu logičnu cijenu od 50 EUR.

K
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovnica z

139€?? LOL

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovni
Posto se s MS Sidewinder x4 planiram opet prebaciti na mehaniku, ovo mi izgleda ok (pogotovo jer ne volim one kirvaj look tipkovnice i one namjenjene ekipi koja voli imati najnekusniji light show u kvartu).

Treba mi tipkalo koje je ugodno za dug rad (8h +/dnevno), osvjetljenje u jednoj boji i da se moze podesavati jacina istoga, obavezno bez glossy dijelova i obavezan palm rest (prije sam ga odmah skidao, ali s godinam sam naucio cijeniti kvalitetan i udoban palm rest).
Tesko je naci sve to, ali nije nemoguce...

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovnica z

Skupo, da, ali sviđa mi se koncept. Trenutno imam Razer BW Blue, ali tražim nešto klasičnijeg izgleda i sa brown switchevima. Kod nas se s tim kriterijima izbor praktički svodi na CM Storm, Das dođe 1500 kuna, ako je uopće nađeš.

 

Sve se reklamiraju, a onda i dizajniraju kao gejmerske. Vani se još može nać kvalitetna tipkovnica napravljena baš za tipkanje, koja nije ružna ko ponoć ili svijetli ko božićno drvce. Ili oboje. Kod nas teško

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovni
Montezano kaže...

Skupo, da, ali sviđa mi se koncept. Trenutno imam Razer BW Blue, ali tražim nešto klasičnijeg izgleda i sa brown switchevima. Kod nas se s tim kriterijima izbor praktički svodi na CM Storm, Das dođe 1500 kuna, ako je uopće nađeš.

 

Sve se reklamiraju, a onda i dizajniraju kao gejmerske. Vani se još može nać kvalitetna tipkovnica napravljena baš za tipkanje, koja nije ružna ko ponoć ili svijetli ko božićno drvce. Ili oboje. Kod nas teško

Imaš Logitechove G710 i G710+ koje su ti relativno diskretnog izgleda. Osobno koristim G710+, ima samo bijelo osvjetljenje koje možeš ugasiti ili gotovo potpuno prigušiti. Malo su se razbacali oznakom modela na tri mjesta, no osim toga nema nikakvih "gejmerskih" ukrasa. Ima odmorište za dlan i, što je najvažnije u povijesti svega, ima veliki enter. :)

Tipke su joj malo uže od većine ostalih tipkovnica, pa ti treba desetak minuta privikavanja, al kad se naučiš imam filing da tipkaš brže nego na ostalima. 

Jedina mana su sive WASD tipke, pa te može žderat ako imaš OCD.

16 godina
offline
Re: Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovni

ne vjerujem da ima ljudi koji imaju opravdanje za pljunuti 140e na tipkovnicu, makar zaradjivali tipkajuci na njoj.

usporedbe s cigaretama, alkoholom i ostalim porocima ostavite za drugu temu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovnica z

Manje je više, sviđa mi se za razliku od ostatka "G obitelji" koji je nakrcan sa tipkama i svjetlima u 100 boja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovni
nixass kaže...

ne vjerujem da ima ljudi koji imaju opravdanje za pljunuti 140e na tipkovnicu, makar zaradjivali tipkajuci na njoj.

usporedbe s cigaretama, alkoholom i ostalim porocima ostavite za drugu temu..

Čuj, takvu tipkovnicu kupiš i koristiš godinama. Realno, ne postoji razlog da je mijenjaš barem 10 godina, a šanse su da će izdržati.

Onaj tko mnogo tipka cijeni ugodnije i brže tipkanje i konzistentnost koju nude mehanički prekidači.

Kamo sreće da je sve to znatno jeftinije, no jednostavno ne možeš usporediti jeftilen tipkovnicu i neku od ovih skupljih. Pogotovo nakon nekoliko mjeseci.

12 godina
offline
Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovnica z

Hvala na preporuci, ali meni i ovo bode oči :) Bar da nema ovu obojanu plastiku oko makro tipki. CM Trigger mi izgleda ok

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovni
nixass kaže...

ne vjerujem da ima ljudi koji imaju opravdanje za pljunuti 140e na tipkovnicu, makar zaradjivali tipkajuci na njoj.

usporedbe s cigaretama, alkoholom i ostalim porocima ostavite za drugu temu..

 

Ne mozes usporedit jeftiniju i skuplju, pogotovo mehanicku tipkovnicu. Ja sam se toliko navikao na K70 kod kuce da sam uzeo još jednu za posao.

16 godina
offline
Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovnica z

Kupio jučer - jednostavno, odlična.

Još se malo navikavam na prekidače, ima Cherry MX Brown.

Teška ko da je od željeza, nepomična na stolu, opleteni kabel, moguće je odrediti 3 visine od stola, predivno bijelo osvjetljenje.

Gornja ploha je nekako matirana, kao da je gumirana i ne prima otiske prstiju a bočne stranice su glossy.

Oznake na tipkama pomaknute su prema gornjem rubu tipke tako da je LED-ica točno ispod njih i tako nema zamućenja ili zasjenjenja, izgleda izvrsno. I hrvatske tipke su osvijetljene, što je odlično - nisu samo nalijepljene!

 

Imao sam u rukama nju i Roccat Suora, po koju sam i došao u dućan. No kad sam ih izravno usporedio bez razmišljanja sam dao 200 kn više i uzeo Logitech.

 

lp

 

CB

 

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovni

Evo i ja je danas uzeo nakon sto sam reklamirao HERMES Lite (ona najjeftinija od 500KN). Naravno, trebat ce mi jos neko vrime da se naviknem da mogu dati neki feedback. Hermes sam reklamirao nakon 8 sati rada... jednostavno mi je bio preplitka detekcija, na nekih 10-20% hoda... Mozda sam trebao dati jos sanse, al sada nakon tipkanja na Orionu, ni mi žao.

 

PS: Hermes generalno izgleda robusnije i kvalitetnije (cak i ljepša), al sami switch (TTC) mi je osobno lošiji od ovog.

7 godina
protjeran
offline
Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovnica z

https://www.gigabyte.com/Keyboard/FORCE-K83#kf

 

Vec drugi put mi je umrla K83.

Prestanu neke tipke raditi, ili malo rade malo ne.

Zamijenio sam ju sad sa G610 MX Red, pa cemo vidjeti.

 

Obje K83 su umrle u razmaku od pola godine.

Il nemam srece, il su smece.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovni
Montezano kaže...

Hvala na preporuci, ali meni i ovo bode oči :) Bar da nema ovu obojanu plastiku oko makro tipki. CM Trigger mi izgleda ok

 da, imam je i izgleda pregejmerski za moj ukus.

 

imao sam g810+ orion spectrum i iskreno prelijepa je, samo mi se romer g nisu svidali pa sam je prodao... i ima nekako cudan dizajn, donji redovi su nekako uzdignuti

7 godina
protjeran
offline
Orion G610 je Logijeva nova mehanička tipkovnica z

Probao sam i G810 i G610, obje su iste forme, ali ti Romer prekidaci mi se nisu pod prstima dopali.

Zato sam uzeo stariju G610, jer ima dostupne MX Red prekidace, kao i MX Brown prekidace.

 

A cijena je uglavnom ista, G610 idu za ca 100€ i navise, a G810 idu od 116€ navise.

Za sad mi je jedino cudno naviknuti se na poziciju info LED-ica - jer su na sredini tipkovnice,

ne skroz desno kao na 97% svih tipkovnica na trzistu - iz navike mi pogledati dali je Caps/Num Lock ukljucen, pa gledam na krivo mjesto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice