Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

poruka: 30
|
čitano: 3.957
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osnovna škola Vežice je prva iŠkola".
16 godina
offline
Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

Osnovna škola *Vežica*, a ne OŠ Vežice.

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
Koga briga, imaju ajpede. Ja nisam imal ni ispravnu tehnicku, a mob mi je bil sony ericsson t29 s 3 reda. Dok je bil dan za TV prezentacije mislili smo "kak je nasa skola haj teh wooooop". Sve smo morali zamisljati i mastati. Danas - poof, evo na ajpedu.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
offline
Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

Jel postoji neki razlog zasto su odabrani iPadi, na kojemu ne mozes nista pametno radit bez kompletnog Appleovog ekosistema.

Zar nije neki kvalitetan tablet na Androidu puno bolji izbor. Em su jeftiniji, em ih je lakse odrzavat. Pogotovo u slucaju da padne i pukne staklo, sto ce se djeci sigurno dogadat.

 
13 3 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

Sve je dobro dok ne zaborave kako se koristi olovka...

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
THK kaže...

Sve je dobro dok ne zaborave kako se koristi olovka...

 Zašto je uopće bitno znati koristiti olovku?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
15 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

Jel postoji razlog zasto bi trebali imati trash od Androida tableta? Cak i ljudi koji koriste Android mobitele za tablet uzimaju iPad. I nisam znao da Android nema staklo pa da nebi moglo puknuti.
I o cemu pricas i kakav fuck*** Apple ekosistem? Da ako radis poslovno, ali ne vidim vezu za neke aplikacije koje su napravljene za iOS odnosno na temu skolovanja.

16 godina
moderator
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
Renesis kaže...

Jel postoji neki razlog zasto su odabrani iPadi, na kojemu ne mozes nista pametno radit bez kompletnog Appleovog ekosistema.

Zar nije neki kvalitetan tablet na Androidu puno bolji izbor. Em su jeftiniji, em ih je lakse odrzavat. Pogotovo u slucaju da padne i pukne staklo, sto ce se djeci sigurno dogadat.

 Da. Njihov program je startao prije TRI godine (piše u tekstu), a u to doba nije bilo ni približno tako dobrih tableta kao što su već tada bili iPadi. Treba im čestiti što su uspjeli izgurati informatizaciju baziranu na najboljim, ali i skupim uređajima...

...
16 godina
offline
Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

pozdravljam ovo a ginem za 90tima i pernici na kat,rotring,stadler,pelikanu,plastelinu,likovno map.onimodvratnizeljeznim salicama za caj ai fini cao-cao i cvrstoj shk torbi sa macjim ocima

ah memories generaci od sredine 70tih i do sred 80thi...ce se prepoznat u ovom flashbacku  

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 23:31 (4mal).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

ovi na Vežici imaju ipad-ove u školi a puno škola nema još ni kvalitetno grijanje ni osnovna sredstva za rad

 

inače čestitke Vežicanima, nadam se da će i moja škola biti modernizirana kad počenem raditi :)

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
4mal kaže...

pozdravljam ovo a ginem za 90tima i pernici na kat,rotring,stadler,pelikanu,plastelinu,likovno map.onimodvratnizeljeznim salicama za caj ai fini cao-cao i cvrstoj shk torbi sa macjim ocima

ah memories generaci od sredine 70tih i do sred 80thi...ce se prepoznat u ovom flashbacku  

 i oni s početka i sredine 90-tih :) nezaboravno, tko će imati veću pernicu, gumicu, više olovaka itd :)  

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
13 godina
neaktivan
offline
Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

Složite ima mrežu kak spada i informatičku učionicu u kojoj svaki ima svoje računalo. (makar niti u paru nije preloše, znam po sebi)

U svaku učionicu laptop s e-imenikom i projektor. (bez pametnih ploča)

Iz informatike izbacite beskorisne programa (sve tipa Paint, Movie Maker i Front page), i u programiranje stavite nešto ozbiljnije. Može i Scrath samo da nije LOGO koji nema kontakta s programerskom realnošću.

 

I na taj način bi postigli duplo jeftiniju i kvalitetiju informatiku u školama. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 23:50 (ROFLOLMAO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

pa na to sam i mislio 

14 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
Imam klinca 11g. Vec sad zaboravljaju pisati:-(
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
4mal kaže...

pozdravljam ovo a ginem za 90tima i pernici na kat,rotring,stadler,pelikanu,plastelinu,likovno map.onimodvratnizeljeznim salicama za caj ai fini cao-cao i cvrstoj shk torbi sa macjim ocima

ah memories generaci od sredine 70tih i do sred 80thi...ce se prepoznat u ovom flashbacku  

 Eto,krenuo '99-te i potpisujem...bila su to romantična vremena.

miller1985 kaže...

ovi na Vežici imaju ipad-ove u školi a puno škola nema još ni kvalitetno grijanje ni osnovna sredstva za rad

 

inače čestitke Vežicanima, nadam se da će i moja škola biti modernizirana kad počenem raditi :)

 Nažalost istina,međutim ovi su se ionako javili na program poticaja,koji je bio otvoren za svaku školu.

ROFLOLMAO kaže...

Složite ima mrežu kak spada i informatičku učionicu u kojoj svaki ima svoje računalo. (makar niti u paru nije preloše, znam po sebi)

U svaku učionicu laptop s e-imenikom i projektor. (bez pametnih ploča)

Iz informatike izbacite beskorisne programa (sve tipa Paint, Movie Maker i Front page), i u programiranje stavite nešto ozbiljnije. Može i Scrath samo da nije LOGO koji nema kontakta s programerskom realnošću.

 

I na taj način bi postigli duplo jeftiniju i kvalitetiju informatiku u školama. 

Ma joj,ova informatika koju trenutno imamo u školama uopće nije skupa.Problem je u kvaliteti.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
Miro kaže...
 Njihov program je startao prije TRI godine (piše u tekstu), a u to doba nije bilo ni približno tako dobrih tableta kao što su već tada bili iPadi. Treba im čestiti što su uspjeli izgurati informatizaciju baziranu na najboljim, ali i skupim uređajima...

U državi u kojoj nezaposleni gladuju, izgradnja škola u nekim područjima čeka već 25 godina, a bolnički sustav obiluje raspadnutim zgradama i manjkom opreme i lijekova, reći kako je dobro da je država kupila gotovo najskuplje moguće uređaje je teška ignorancija. Ovakva vijest nije za rubriku "Obrazovanje", nego za crnu kroniku.

14 godina
offline
Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

Nije loše vidjeti da se pokušava tehnologiju iskoristiti za pomoć prilikom učenja, no vidjet ćemo kakvi će biti rezultati.

Nisam detaljno upoznat s konkretnim projektom, ali iz ovog teksta i nekih dosadašnjih drugih vijesti vezanih uz ovu tematiku, neke stvari mi nemaju apsolutno smisla.

Tu prvenstveno mislim na ovaj dio o dobivanju materijala i zadaća preko elektroničke pošte. Jel ovo krivo napisano ili se stvarno šalju zadaće mailom? Ne postoji e-learning sustav na kojem je to sve dostupno?

Dalje, što se tiče nastavnih materijala, ako će sve ostati na digitaliziranim udžbenicima popraćenih sa par loših prezentacija, nekakvih video-prikaza i korištenja random aplikacija sa storea, onda cijeli projekt pada u vodu.

 

Netko je gore spomenuo pametne ploče.

Pametne ploče mogu biti relativno korisna stvar, no problem je što se u 97% slučajeva koriste umjesto platna za projektor. Razlog tome je ne znanje učitelja/profesora, ali i njihova ne zainteresiranost za to.

O programu nastave, pogotovo informatike se da puno raspravljati. Ima jako puno mjesta za napredak.

 


U konačnici, važno je reći da nikakvi tableti/smartphonei/računala, tj. izvođenje cijele nastave na njima neće rezultirati ničim ako se opet neće učenike motivirati i zainteresirati za učenje, odnosno bolje rečeno za razumijevanje onih podataka koji im bivaju prezentirani na nastavi, bilo klasično ili putem tehnologije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

Postoji moodle...ali uvijek se mora izmišljati topla voda,pogotovo u Hrvatskom školstvu koje nema stalnu formu još od barem 10 godina.
Nego dali su ipadi vlasništvo đaka ili škole?Dali ih smiju uzeti doma?Jer ako ih smiju uzeti doma bojim se jailbreaka i krađe.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 9:08 (g12356).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
g12356 kaže...

Postoji moodle...

 postoji ali bih ga trebalo urediti kao npr canvas.instructure, imamo mi u rijeci mudri ali treba to nadograditi, (ali lakše je kukati  i kupiti druga rješenja)

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
14 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
g12356 kaže...

Postoji moodle...ali uvijek se mora izmišljati topla voda,pogotovo u Hrvatskom školstvu koje nema stalnu formu još od barem 10 godina.
Nego dali su ipadi vlasništvo đaka ili škole?Dali ih smiju uzeti doma?Jer ako ih smiju uzeti doma bojim se jailbreaka i krađe.

 Znam ja za moodle. Aktivni sam korisnik tog sustava(prilagođenog potrebama institucije naravno) i stvarno uvelike olakšava određene stvari u obrazovanju.

Čini mi se da imaju neki pravilnik o pravilnom korištenju iCr*pada. Smiju nositi kući, jerbo, kako će drugačije učiti i pisati zadaće, no imaju nekakva ograničenja o tome što bi smjeli u teoriji radit, kao i redovno upgradeati software.

 

E sad, pitanje djelomično vezano uz ovo. Postoji neki projekt za takve tehnologije u onih 150 škola. Da li će i onda uređaji u tim svim ostalim školama biti ig*vna? Ne bi li bilo poželjno da se uspostavi sustav kojemu mogu pristupati sve škole, na kojima će biti jedinstveni materijali za sve, ali i sekcije za dodatne materijale kreiranih od strane učitelja/profesora/učenika u konačnici pa da se postigne mogućnost razmjene znanja? Možda bi se nekome svidjela više prezentacija nekog profesora iz Osijeka nego njegovog profesora iz Zagreba?

 

Imam osjećaj da će sve ovo propasti i biti ne iskorišteno onako kako bi bilo u redu. Kao uostalom i većina drugih stvari u ovoj državi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
Miro kaže...
Renesis kaže...

Jel postoji neki razlog zasto su odabrani iPadi, na kojemu ne mozes nista pametno radit bez kompletnog Appleovog ekosistema.

Zar nije neki kvalitetan tablet na Androidu puno bolji izbor. Em su jeftiniji, em ih je lakse odrzavat. Pogotovo u slucaju da padne i pukne staklo, sto ce se djeci sigurno dogadat.

 Da. Njihov program je startao prije TRI godine (piše u tekstu), a u to doba nije bilo ni približno tako dobrih tableta kao što su već tada bili iPadi. Treba im čestiti što su uspjeli izgurati informatizaciju baziranu na najboljim, ali i skupim uređajima...

A Nexus tableti? To nije ni približno slično?

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
13 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
Ne to je bolje i jeftinije,pa je to veliki problem.
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
THK kaže...

Sve je dobro dok ne zaborave kako se koristi olovka...

 Mene brine što naši učenici sve slabije poznaju upotrebu guščjeg pera. Misim da bi svaki kulturni i obrazovani čovjek trebao pisati s guščjim perom. 

15 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
Brk kaže...
Imam klinca 11g. Vec sad zaboravljaju pisati:-(

 Imam liječnika, sve piše s dva prsta. 

16 godina
offline
Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

Interesantno, ali kakva je to "pravda" prema djeci da neka moraju ići u miješane razrede, ili im se škola raspada, a neki se zabavljaju ipadom i pametnim pločama. Školstvo je danas toliko zbrčkano da to nije normalno. Biranje udžbenika od škole do škole, ako ne i od učitelja do učitelja od kojih bi dobar dio trebalo u mirovinu sa otpremninom jer više nisu sposobni za rad koji se danas očekuje i traži i onda ovakve razlike u kvaliteti školovanja djeluju više nego za odstrel kompletnog ministarstva obrazovanja. Svima treba pružiti jednake uvjete.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

Sto kaze moja stara ta djeca nece znat vise ni pisat..Poludit cemo od tehnologije i jos ta sranja stete za oci i zrace..

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
zbuzanic kaže...

Interesantno, ali kakva je to "pravda" prema djeci da neka moraju ići u miješane razrede, ili im se škola raspada, a neki se zabavljaju ipadom i pametnim pločama. Školstvo je danas toliko zbrčkano da to nije normalno. Biranje udžbenika od škole do škole, ako ne i od učitelja do učitelja od kojih bi dobar dio trebalo u mirovinu sa otpremninom jer više nisu sposobni za rad koji se danas očekuje i traži i onda ovakve razlike u kvaliteti školovanja djeluju više nego za odstrel kompletnog ministarstva obrazovanja. Svima treba pružiti jednake uvjete.

 Istina,ali čemu da namjerno kriplamo jednu djecu ako su i druga kriplana?
Rješenje bi bilo napraviti veću investiciju,tako da sva djeca imaju jednake ali visokokvalitetne uvjete.Međutim to bi zahtjevalo puno novaca,ali onda taj novac nebi mogao ići u džepove lokalnih HDZ-ovaca i SDP-ovaca.
Ajde,postoji i drugo rješenje da se novac uzme iz EU fondova,ali naši ljudi su dokazano nesposobni/previše lijeni da to obave.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
online
Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

U nekim skolama nastavnici moraju kupovati materijale, naravno, o svom trosku (ono sto im skola daje je nedostatno), WC-i nemaju sapuna, djeca se ne hrane zdravo, prokisnjavaju krovovi, nema grijanja ili radi na parni dan lol.......  a oni se razbacuju iPadima (the chosen ones). Zasto druge skole/nastavnici/ucenici moraju biti kaznjeni/zakinuti, a pojedinci nagradivani (povodom cega)? Kokosinjac je napredan za razliku od skolstva u RH.

 

Sekularna drzava u svakom pogledu, jednakost i identicna prava su nam svima zajamecena....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
ZuBo kaže...

Jel postoji razlog zasto bi trebali imati trash od Androida tableta? Cak i ljudi koji koriste Android mobitele za tablet uzimaju iPad. I nisam znao da Android nema staklo pa da nebi moglo puknuti.
I o cemu pricas i kakav fuck*** Apple ekosistem? Da ako radis poslovno, ali ne vidim vezu za neke aplikacije koje su napravljene za iOS odnosno na temu skolovanja.

Jedan od problema je sto ne mozes nista prebacivat sa/na tablet kablom bez iTunesa, a drugi je sto ne mozes instaliravat nikakve aplikacije bez appstorea,  a to sa sobom automatski povlaci i kreiranje apple credentiala za svu djecu sto cak mozda nije ni legalno, jer mislim da moras imat 13 godina da bi mogao kreirat takav account.

A da ne pricam o medusobnoj komunikaciji izmedu aplikacija i dijeljenju podataka koja je retardirano izvedena na iOS-u.

Dok na androidu mozes imat alternativni appstore za koji ti ne treba nikakav mail account. Cak bi se mogao slozit repozitorij aplikacija na kojem bi bile samo aplikacije koristene za edukaciju. A s Appleom nema sanse da tako nesto napravis.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 16:00 (Renesis).
15 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola

Koliko imas ti godina - sve razloge koje si naveo su lame..

Prvo znas da postoji restriction funkcija kojom mozes ograniciti cemu djeca mogu pristupiti i to na vise nacina. Pretpostavljam da imaju sve vec predinstalirano za njihove potrebe tako da ne moraju prckati po iTunsima pretjerano - osim eventualnog backup-a samog uredaja. Kako je rijeseno u ovoj skoli ne znam (malo sam isao gledati na njihov web site, ali dosta limitirano i dosta ogranicene informacije) tako da ne mogu diskutirati.


"Apple ID for Students Under 13 For students under 13, Apple IDs are requested from Apple by the school or school district. An email will then be sent to you from Apple asking a parent or guardian to review the Apple ID request form online. When the parent or guardian completes the request form, an Apple ID will then be created for the student. Apple IDs for students under 13 include the following features: • Account settings, such as email address and date of birth, cannot be changed. • No credit card is attached to the account at setup. • Limit Ad Tracking is turned on for the account to ensure the student does not receive targeted advertising from Apple. • Students can’t opt-in to receive marketing materials. • A parent or guardian can be notified of any significant changes to the terms of the account. Once your student reaches age 13, the Apple ID converts to a full account with full rights and privileges. Students can continue to access any classwork, notes, books, or apps associated with their Apple IDs. "


Imas alternativu za Android "Google" Store kojeg nitko ne provjerava da super, genijalno [pri tome gro aplikacije koje su napravljene  za Android nisu bas adaptirane za tablete..i tu je iPAD super je nema kemijanja previse kako ce izgledati na 100001 tableta ta aplikacija]! ;) Komunikacija izmedu aplikacija je s iOS 8 poboljsana - ne vidim ovdje kakav benefit bi djeca trebala imati s djeljenjem informacija unutar appova?


Neki se zale da iPADI i zrace..eto sad da te ja nesto pitam - tu blizu mene je jedna osnovna skola i gledam tu djecu kak se muce i tegle da se tak izrazim na ledima u torbi knjige koje su teze nego oni sami. Znaci pricam o tonu knjiga i radnih biljeznica koje ce se sljedece godine promjeniti i stampati nove radi ne znam toga jer se Milanovicu ne svida njegova slika unutra udzbenika.. Ako se mene pita treba sve staviti u digitalni oblik, a ne da se svake godine muze novac od roditelja zato jer se promjenila Milanoviceva slika, a sve ostalo ostaje isto... Da ne pricam da se moze customizirati ucenje za pojedine ucenike ako je potrebno, a i sam pristup s nekim multimedijskim sadrzajem + ucenje je way to go umjesto sta trpaju klince s tonu besmislenih, nepotrebnih informacija koje se nalaze u udzbenicima i uce ih besmislenom bubanju bez razumijevanja ;)


13 godina
offline
Re: Osnovna škola Vežice je prva iŠkola
Znam iz prve ruke da su tablete platili roditelji, a neki imaju i blizance. Nastavnici su ih vjerovatno dobili....
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice