Osobni cloud za 99 dolara

poruka: 22
|
čitano: 3.753
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osobni cloud za 99 dolara".
16 godina
odjavljen
offline
Osobni cloud za 99 dolara

Koja je prednost imat vlastiti cloud servis nego neki od Microsofta recimo?

 

Ako krepa USB opet sam izgubio podatke...

 

Jedino MS, Google i drugi nece moci kopat po mojim podatcima.

http://isvijet.com.hr
 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osobni cloud za 99 dolara

ne mora biti usb stick, staviš neki 2.5" drive velikog kapaciteta i voziš.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 17:57 (nixass).
15 godina
online
Osobni cloud za 99 dolara

po čemu je to bolje neg raspberry pi?

 
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Osobni cloud za 99 dolara

Nisam isa gledat u cemu je caka, ali za 99 dolara uzmes router koji ima to built in... a za 100kn na njuskalu uzmes sx763 koji takodjer takvo sto nudi. Mislim, wow, let's reinvent the wheel... {#}

 
3 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Osobni cloud za 99 dolara

Dakle, okrljašteni NAS "server" sa nekom varijantom DD-WRTa, samo 10/100 ethernetom i bez USBa 3.0.

 

Kako je uspio skupiti toliko podrške...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni cloud za 99 dolara
Sum_of_all_fears kaže...

Dakle, okrljašteni NAS "server" sa nekom varijantom DD-WRTa, samo 10/100 ethernetom i bez USBa 3.0.

 

Kako je uspio skupiti toliko podrške...

https://i.chzbgr.com/maxW500/2525742592/h1A77F0D5/

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni cloud za 99 dolara
Sum_of_all_fears kaže...

Dakle, okrljašteni NAS "server" sa nekom varijantom DD-WRTa, samo 10/100 ethernetom i bez USBa 3.0.

 

Kako je uspio skupiti toliko podrške...

ima "cloud" u opisu.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
15 godina
odjavljen
offline
Re: Osobni cloud za 99 dolara

A baš i nije neš po dizajnu. RPI ima takvu kutijicu i ima jedno 100x više primjena nego ovo njesra (za maltene istu cijenu, čak i povoljnije)....

Zura kaže...

ima "cloud" u opisu.

Da, to i specke su na dnu. Mislim da jedno pola backera nije ni pogledalo specifikacije a ovih pola šta je, vjerojatno nije skužilo da je ovaj uređaj glupost.

 

P.S. Vidim da je jedan kupac tu na forumu. Naime, opalio je TD na moj, Gesov i wifijev post {#}

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 22:53 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
Osobni cloud za 99 dolara

Totalno bez veze i još 99$  pih... Uzmeš Banana pi za 60$ i imaš sata prikljucak i 1G lan i hdmi direktni prikaz na tv ... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Osobni cloud za 99 dolara

I još uz sve to, retail cijena će biti 150$???

 

Pa dobro, kupiš hrpu RPIjeva, sklepaš ovaj "cloud" SW u roku od 15 dana, prodaješ komplet za 100$ i gledaš kako ovi tone brže neg Titanic... A i nije cloud neg je NAS ali kako 80% ne zna što je NAS, svi furaju "cloud" pa makar bio obični FTP server.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 23:24 (Sum_of_all_fears).
16 godina
offline
Osobni cloud za 99 dolara

svakakva glupost se danas naziva cloud-om...

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Osobni cloud za 99 dolara

Ako netko ima volje, vremena i novca:

 

RPI model B - dobili bi ga po ~20$ za velike narudžbe

USB hub (4-port) - 2-3$

USB to Ethernet - 10-15$

Kućište - 1$

 

Dakle, ~40$ hardvera. OS ima, client aplikacije vam napiše indijac za 200$. Sklapanje i pakiranje možda 2$ po komadu. Dakle, može se prodavati po 80$ i još se zaradi.

 

"Pravi" NAS uređaj koji kao prvo, ima 4 ugrađena USB porta, 2x LAN (1x 10/100, 1x Gigabit) i recimo, model B sa WiFijem (isto na USB) za 90$. Osim što radi kao NAS, može biti i media server/player (ima goddamn HDMI, za razliku od ove gluposti) i ako je kupac raspoložen za tweakanje, još hrpu drugih primjena (firewall?). Em sharea sadržaj, em je spojen na TV pa radi kao media player a sa client aplikacijama, sadržaj je dostupan od bilo kuda.

 

Ja bi prvi dao 90$ za takvo nešto. Ako netko krene sa kickstarter kampanjom za ovo, hoću 10% Smijeh

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Osobni cloud za 99 dolara

Ma ne treba ni Rapsberry Pi ni nista drugo, jer identicna stvar vec postoji. Nasa sam te gluposti kad sam sebi tražia takvo rješenje. Čak je i cijena otprilike ista.

Ne kužim zašto se ulaže hrpetina novaca u nešto što vec postoji, u 5-6 varijanti ako se dobro sicam. Evo LINK i LINK2 na istu stvar, košta 65$.

 

- Danas postoje i routeri s mogucnosti da se na njih spoji USB i dobije funkcionalnost NAS uredjaja.

 

- Postoje i HDD koji se spoje na router i rade kao NAS, tako nesto sam si ja kupia, WD Cloud. Radi odlicno.

 

Zaboravili su napomenit da ovakvi "USB NAS" adapteri imaju jako slabe performanse tj. spore brzine. 

 

Kad sam kupova sebi neko NAS rjesenje tia sam kupit nešto ovakvo, ali kad sam vidia cijene sam odusta jer za cijenu ovoga kupiš pravi NAS, sa diskom. Ovo sranje košta 150$, a WD Cloud sa 2TB diskom košta 200$.

 

Po meni je ovo totalna glupost, neko pranje novaca za ovaj fond koji je "uložio" 2.5M$ za "istraživanje". Ma šta istražuju majke ti? Nema smisla uopce rasprava o ovom glupom uredjaju.

 

* Neko je pita koja je prednost "kućnog clouda" nad obicnim cloudom:

pa prednost je što znaš di su ti podatci, nisu u nekom oblaku nego kod tebe doma, a i uređaj se može koristit kao media player uz to što ga koristiš kao NAS. Takodjer za automatski backup mobitela, laptopa i ostalih stvarčica koje imaju mogucnost automatskog backupa preko WiFi. 

Nedostatak je ako si ka ja, pa si zaboravia platit struju, pa te Elektro-dalmacija isključi i sad si na drugom kraju svita i nemaš prostupa podatcima jer ti u stanu u HR nema struje :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Osobni cloud za 99 dolara
mateo kaže...

Nedostatak je ako si ka ja, pa si zaboravia platit struju, pa te Elektro-dalmacija isključi i sad si na drugom kraju svita i nemaš prostupa podatcima jer ti u stanu u HR nema struje :)

e legendo... :D

 

ja imam svoj "cloud" server u opisu. i osim što mi Optima neda javnu dinamičku adresu, pa mi neki servisi ne rade preko neta. za sve ostalo je i više nego savršen.

15 godina
online
Re: Osobni cloud za 99 dolara
mateo kaže...

Ma ne treba ni Rapsberry Pi ni nista drugo, jer identicna stvar vec postoji. Nasa sam te gluposti kad sam sebi tražia takvo rješenje. Čak je i cijena otprilike ista.

Ne kužim zašto se ulaže hrpetina novaca u nešto što vec postoji, u 5-6 varijanti ako se dobro sicam. Evo LINK i LINK2 na istu stvar, košta 65$.

RPi košta svega 40ak$ u maloprodaji. još nisam našao ništa da može parirati cijenom i mogućnostima RPiju za te pare

12 godina
neaktivan
offline
Osobni cloud za 99 dolara
Nije rijesen backup pa samim time to i nije cloud.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osobni cloud za 99 dolara
zoki.zlikowski kaže...
Nije rijesen backup pa samim time to i nije cloud.

Backup je jako problematična stvar kod clouda, nije baš da svi imaju pravilno riješen backup niti je "must have"...

16 godina
offline
Osobni cloud za 99 dolara
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Osobni cloud za 99 dolara
Ges kaže...
mateo kaže...

Ma ne treba ni Rapsberry Pi ni nista drugo, jer identicna stvar vec postoji. Nasa sam te gluposti kad sam sebi tražia takvo rješenje. Čak je i cijena otprilike ista.

Ne kužim zašto se ulaže hrpetina novaca u nešto što vec postoji, u 5-6 varijanti ako se dobro sicam. Evo LINK i LINK2 na istu stvar, košta 65$.

RPi košta svega 40ak$ u maloprodaji. još nisam našao ništa da može parirati cijenom i mogućnostima RPiju za te pare

Istina, ali prosječni korisnik želi gotovo rješenje, a ne hrpicu djelova koju mora slagat i onda na nju instalirat neki software i to namištat...

 

mislim da bi ja zna to spojit i upogonit, ali svejedno sam se odlucia za gotovo rjesenje (WD cloud) zbog pouzdanosti i jednostavnosti koristenja, a Rapsberry Pi sam narucia za zaj*ebanciju :)

Mozda promjenim misljenje, ali za nekoga tko se nije dosad bavio sa RPi nemam toliko povjerenja u tu stvarcicu da bi se oslonia na nju... a kad malo razmislim, ima sam povjerenja u elektrodalmaciju i trajni nalog pa to nije bas dobro završilo... nema druge nego na ovo sve još investirat i u solarne kolektore + baterije i tek onda imamo dobru stvar :)


Eto ideje za projekt sa RPi - off grid router :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni cloud za 99 dolara
Old Iggy kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Nije rijesen backup pa samim time to i nije cloud.

Backup je jako problematična stvar kod clouda, nije baš da svi imaju pravilno riješen backup niti je "must have"...

Naravno da je, možeš si misliti kakav bi potres izazvao Dropbox da pogubi tvoje podatke?

16 godina
offline
Re: Osobni cloud za 99 dolara
zoki.zlikowski kaže...
Old Iggy kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Nije rijesen backup pa samim time to i nije cloud.

Backup je jako problematična stvar kod clouda, nije baš da svi imaju pravilno riješen backup niti je "must have"...

Naravno da je, možeš si misliti kakav bi potres izazvao Dropbox da pogubi tvoje podatke?

Dropbox je samo jedna vrsta clouda. Tu je jako jednostavno riješiti backup, ali nisam 100% siguran da ga i ima.

Za neke druge cloude je praktički nemoguće izvesti pravi backup ako žele biti pristupačni.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni cloud za 99 dolara
Old Iggy kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Old Iggy kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Nije rijesen backup pa samim time to i nije cloud.

Backup je jako problematična stvar kod clouda, nije baš da svi imaju pravilno riješen backup niti je "must have"...

Naravno da je, možeš si misliti kakav bi potres izazvao Dropbox da pogubi tvoje podatke?

Dropbox je samo jedna vrsta clouda. Tu je jako jednostavno riješiti backup, ali nisam 100% siguran da ga i ima.

Za neke druge cloude je praktički nemoguće izvesti pravi backup ako žele biti pristupačni.

Ovaj članak misli na takav tip clouda. Ostalo još manje podržava (Amazon, Azure ili sl.).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice