Osobni oblak

poruka: 15
|
čitano: 3.423
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osobni oblak".
15 godina
odjavljen
offline
Osobni oblak

Još malo pa ćemo i staru kutiju od cipela zvati cloud. Ok, ovo je jeftin i praktičnaj kućni NAS/media server, ali nije cloud!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Osobni oblak

Bok, sve za 5, bar ste i lijepo opisali, čak ste i sliku stavili, aj i cijenu ste stavili. No jeste bar mislili staviti link ili uputili di se to može nabaviti. Inače je to sve samo bla bla bla. Samo se opterećujem s tim informacijama i onda me mučite da ja kopam po netu da nažem. Mislim da Vama nije problem staviti barem ko to prodaje, jer odnekud ste ga i dobili na testiranje, ili niste...

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Osobni oblak
MrBlc kaže...

Još malo pa ćemo i staru kutiju od cipela zvati cloud. Ok, ovo je jeftin i praktičnaj kućni NAS/media server, ali nije cloud!

- ali, ako dovoljno puta ponove... postat će, kao sve ostalo. Dovoljno je da tu vijest prenesu portali, C/P i postane činjenica.

- Da nije loša cijena i mogućnosti, na prvi pogled zanimljivo i tad se sjetim da mi nije potreban... dobar gađet, pogađa cilj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Osobni oblak
ihush kaže...
MrBlc kaže...

Još malo pa ćemo i staru kutiju od cipela zvati cloud. Ok, ovo je jeftin i praktičnaj kućni NAS/media server, ali nije cloud!

- ali, ako dovoljno puta ponove... postat će, kao sve ostalo. Dovoljno je da tu vijest prenesu portali, C/P i postane činjenica.

- Da nije loša cijena i mogućnosti, na prvi pogled zanimljivo i tad se sjetim da mi nije potreban... dobar gađet, pogađa cilj.

Bitno je vijest napisati, a da se otišlo na taj web shvatili bi da to i proizvođač naziva micro NAS rješenjem {#}

 

Ali dosta o semantici - streamanje do 5 HD filmova istovremeno putem WiFi mreže ?!? Kako ovo pobogu može funkcionirati jer je meni i jedan skoro pa nemoguće odraditi na postojećem kućnom WiFi-u?

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
12 godina
protjeran
offline
Osobni oblak

Gb router i goni. Ali 3 filma u FHD-u u isto vrijeme? Eh da mi je to vidjeti :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Osobni oblak

Može on vjerojatno držati i 50 full hd streama - svaki na 1Mbps :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Osobni oblak

Danas je sve cloud. Jezim se kada cujem kako ljudi pogresno barataju tim izrazom.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Osobni oblak
Bastardo kaže...

Danas je sve cloud. Jezim se kada cujem kako ljudi pogresno barataju tim izrazom.

Živa istina. I to ne samo laici već i nazivno "profesionalci".

15 godina
offline
Re: Osobni oblak
genije_čudo_prirode kaže...
..

da to i proizvođač naziva micro NAS rješenjem {#}

..

 -klasificiran kao (micro) NAS ili personal. Ali ga naziva SKY, uz dodatak (ne slučajan) Cloud. SKY+CLOUD su ključne riječi-ideja marketinga koji odlučuje o nazvivima.. može tako i sky cola, gazirana pića + cloud kokice i imamo sky-cloud štand s kolom i kokicama pred kinom.{#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Osobni oblak

ovo je odlična stvar

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Osobni oblak

Neki Intel Atom barebone sa par diskova zguran na tavan ili podrum bi bio puno bolja opcija od ovog za neznatno višu cijenu (svi imamo doma krame od koje se da svašta složiti).

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Osobni oblak
danijel0000 kaže...

ovo je odlična stvar

Baš i nije ...

 

 

>>>> Sum_of_all_fears kaže...

Neki Intel Atom barebone sa par diskova zguran na tavan ili podrum bi bio puno bolja opcija od ovog za neznatno višu cijenu (svi imamo doma krame od koje se da svašta složiti).

 

Ne treba ti ni to i to je bespotrebno ako imas router sa usb priključkom jednostavno samo priključiš na njega vanjski disk (npr. neki tp-link i openwrt na njemu i imaš nas torrent mašinu itd...)

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Osobni oblak
Buhaha kaže...
>>>> Sum_of_all_fears kaže...

Neki Intel Atom barebone sa par diskova zguran na tavan ili podrum bi bio puno bolja opcija od ovog za neznatno višu cijenu (svi imamo doma krame od koje se da svašta složiti).

Ne treba ti ni to i to je bespotrebno ako imas router sa usb priključkom jednostavno samo priključiš na njega vanjski disk (npr. neki tp-link i openwrt na njemu i imaš nas torrent mašinu itd...)

Nije to to. Pravi PC sa "pravim" OSom ima daleko više mogućnosti za neznatno veću potrošnju,

 

Mada mi je nešto palo na pamet.. Oni Android TV "boxevi" bi bili jako zgodni za nešto.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Osobni oblak
Sum_of_all_fears kaže...
Buhaha kaže...
>>>> Sum_of_all_fears kaže...

Neki Intel Atom barebone sa par diskova zguran na tavan ili podrum bi bio puno bolja opcija od ovog za neznatno višu cijenu (svi imamo doma krame od koje se da svašta složiti).

Ne treba ti ni to i to je bespotrebno ako imas router sa usb priključkom jednostavno samo priključiš na njega vanjski disk (npr. neki tp-link i openwrt na njemu i imaš nas torrent mašinu itd...)

Nije to to. Pravi PC sa "pravim" OSom ima daleko više mogućnosti za neznatno veću potrošnju,

 

Mada mi je nešto palo na pamet.. Oni Android TV "boxevi" bi bili jako zgodni za nešto.

Mene zadovoljava routerr kombinacija.stedljivo :) kad vec radi neka radi i nesto korisno, pristup od bilo kuda cak i preko interneta, web sucelje itd.

Imam android tv box ali je to sve komplicirano na njemu za nešto više treba root pristup a to nije uvijek lako složiti na nekima skoro ni nemoguče 

 

11 godina
offline
Osobni oblak - Gubim se

Kakav rat za podatke korisnika! Poceo sam se gubiti u svim tim oblacima {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2013 21:08 (AntonioTech).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice