Ni otisci prsta nisu sigurni

poruka: 21
|
čitano: 4.093
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ni otisci prsta nisu sigurni".
15 godina
offline
Ni otisci prsta nisu sigurni

je, otisak gujce je pouzdaniji (ako nije, uvijek možete nositi gaće u javnosti) no tu se iznenada pojavljuje problem veličine senzora 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.1.2015 9:05 (Ajar).
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni
Dobro jutro Ajare! Vidim radi se, nema odmora, imaš i prvi komentar u NG (mimo onih čestitarskih), ajde baš lijepo... Drago mi je vidjet da je sve na svome mjestu. Živijo! :)
...
16 godina
moderator
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni
LOL - stvar je kompleksnija nego li sam je ovako bunovan promotrio. Naime, Bobbyz je uljetio na curve i prije tebe, ali jopet to je news od jučer, pa nije u istoj kategoriji... Trebalo bi to multidisciplinarno sagledati i tako proanalizirati. Ali evo, barem nema dvojbe da sam ja prvi spamer u NG. :(
...
16 godina
moderator
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni
I sad da se vratimo na temu - gledam ja, onako škiljavo, na mobilnoj verziji ovu vijest na naslovnici i mislim si - otkud Kolinda na slici.. :)) Moram nabaviti vecu dijagonalu ili nove cvikere, presitno mi je ovo (a tek ovaj tekst dok ga tipkam...).
...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni
Iduci iphone bude umjesto citača prstiju imao, senzor za čitanje šarenice očiju, kad bude trebalo otklučati mob samo pritisnete tipku i unutar 3sec prislonite gorni desni kut moba.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni
Markić7 kaže...
Iduci iphone bude umjesto citača prstiju imao, senzor za čitanje šarenice očiju, kad bude trebalo otklučati mob samo pritisnete tipku i unutar 3sec prislonite gorni desni kut moba.

 Jutro ekipa. 

 

Ma samo da citiram ovo. Ma kakav iPhone :) Oni su nekad znali kako se radi mobitel. Još se drže na staroj slavi i dobrim appovima. Vidjeti ćemo kako će biti u budućnosti. 

 

Ovo je zanimljivo, ali sumnjam da je baš tako banalno naći sliku i riješiti da otisak funcionira ko što bi se reklo iz ovog teksta. 



I Miro biti će da je red za veću rezoluciju. Ili surfanje na ne mobilnoj verziji. Jer kod mene na 768p radi i izgleda sve zadovoljavajuće mogu reći čak i izvrsno.

14 godina
offline
Ni otisci prsta nisu sigurni

Nažalost imam samo ovakve rukavice.

 Ništa, na sljedećem fotografiranju ili moram sam slikavati da ne budem na slici ili moram biti čudak koji se ne želi slikati radi sigurnosti.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ni otisci prsta nisu sigurni

Fali najzanimljiviji dio vijesti, na čemu je on to pokazao da je koristio taj otisak za autentikaciju?

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni

Meni ti otisci prstiju nikad nisu bili zanimljivi, dapače uvijek mi je u srcu bila jedina zaštita od provaljivanja, brojčana šifra, laka je za zapamtit al pošto je danas sve više ovih sposobnijih hakera, ne one djece što misle kad uđu u Bios i instaliraju Win. neki pa misle da su "hakeri", nego mislim na ozbiljne hakere kao što je udruga Anonymous ili LizardSquad npr., uglavnom ni to nije baš pouzdano danas...

CoolerMaster Support
15 godina
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni
ivanoman kaže...

Meni ti otisci prstiju nikad nisu bili zanimljivi, dapače uvijek mi je u srcu bila jedina zaštita od provaljivanja, brojčana šifra, laka je za zapamtit al pošto je danas sve više ovih sposobnijih hakera, ne one djece što misle kad uđu u Bios i instaliraju Win. neki pa misle da su "hakeri", nego mislim na ozbiljne hakere kao što je udruga Anonymous ili LizardSquad npr., uglavnom ni to nije baš pouzdano danas...

 Srećom pa nisam interesantan ni jednima ni drugima pa nemam problema sa upadima hakera

Meda
14 godina
offline
Ni otisci prsta nisu sigurni

Nije mi jasno čemu uopće služi to zaključavanje. Zadnji put sam PIN koristio još na NMTu (da, da, to su one cigle od telefona) jer ga nisam znao isključiti. Za mene je to obična gnjavaža. Pogotovo što preko 90% korisnika nema nikakve podatke ikome važne ili zanimljive. Povjerljivi podaci se mogu držati kriptirani u cloudu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni
ivanoman kaže...

Meni ti otisci prstiju nikad nisu bili zanimljivi, dapače uvijek mi je u srcu bila jedina zaštita od provaljivanja, brojčana šifra, laka je za zapamtit al pošto je danas sve više ovih sposobnijih hakera, ne one djece što misle kad uđu u Bios i instaliraju Win. neki pa misle da su "hakeri", nego mislim na ozbiljne hakere kao što je udruga Anonymous ili LizardSquad npr., uglavnom ni to nije baš pouzdano danas...

 Anonymus i Lizard Squad su ozbiljni hakeri? Oni su hrpa script kiddiesa koji znaju samo izvesti DDoS-eve preko gotovih alata.

 

@jozef

 

Kriptirani podaci u cloudu, to mi nekako ne zvuči kao dobra ideja.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
14 godina
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni
NecroKnight kaže...

 

@jozef

 

Kriptirani podaci u cloudu, to mi nekako ne zvuči kao dobra ideja.

 Mislim na privatni server, ne na neke javne repositories (Dropbox i slični). Ključ jest kod tebe na mobitelu, ali čak i da netko dođe do njega ne može znati gdje su podatci.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni
jozef kaže...

Nije mi jasno čemu uopće služi to zaključavanje. Zadnji put sam PIN koristio još na NMTu (da, da, to su one cigle od telefona) jer ga nisam znao isključiti. Za mene je to obična gnjavaža. Pogotovo što preko 90% korisnika nema nikakve podatke ikome važne ili zanimljive. Povjerljivi podaci se mogu držati kriptirani u cloudu.

 Kako nemas bitne podatke? Pa imas mail, putem maila ti mogu resetirati sve tvoje lozinke za sve ostalo.

13 godina
offline
Ni otisci prsta nisu sigurni

U svakom slučaju zanimljiv članak, čak se malo i za zamisliti, no ima tu jedna nepoznanica meni; koristi li ta zastupnica mobilni gadget sa fičerom biometrijskog zaključavanja ili otključavanja istog?!?! 

Jer ako ne koristi, čemu konkretno njezin otisak prsta, koje se to uber super duper tajne mogu razotkriti, možda kakve gaće nosi njezin muž ili kakve ona glazbene ukuse ima?!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni
zoki.zlikowski kaže...

 Kako nemas bitne podatke? Pa imas mail, putem maila ti mogu resetirati sve tvoje lozinke za sve ostalo.

 A "sve ostalo" nije ništa važno. Većina servisa ionako ima više koraka autorizacije, sam mail ti nije dovoljan da resetiraš pass. OK, svakome je "važni podatak" nešto drugo, nekome korporativna tajna nekome pass za ulazak u online gaming site.

14 godina
offline
Ni otisci prsta nisu sigurni

Bravo za lika što je otkrio toplu vodu.

Uopće nije problem izraditi digitalnu sliku otiska sa drugih slika na kojima je dovoljno detaljno vidljiv prst. Većina programera bi takvu aplikaciju bila u stanju izraditi sama. Štoviše, vrlo vjerojatno je teže naći takve slike nego ih potom obraditi. Na stranu ako će se ciljano slikati dijelovi tijela.

Da ne spominjemo da postoje takvi senzori koji na temelju 3d modela prsta, izvlače 2d sliku otiska koju potom provjeravaju. Dakle, u takav sustav se može ući bez ostvarivanja dodira sa senzorom, ako naravno imaš pristup.


I što sad kad smo izvukli nečiji otisak u 2d sliku? Ništa, tek smo na početku.

S obzirom da ne znam kolika nekvaliteta senzora u ajšrotovima i zmazunzima, to ću odmah izbaciti kao nešto što se uzima kao relevantan primjer.

Neke strogo povjerljive informacije i podatke nitko normalan neće čuvati na takvom smartphoneu, ako već treba mobilni uređaj na kojem će imati neke važne podatke, onda će ih dobiti od DARPAe i sličnih agencija pod vladinom dirigencijom.

Dakle, kad smo izbacili smartphonove iz igre, ostaju nam senzori koji se koriste za potvrdu ovlaštenja pristupa određenim djelovima zgrada, određenim podacima i slično. Takvi senzori su daleko kvalitetniji i uglavnom za prolaz kroz takve senzore će se trebati dobro potruditi oko izrade jako kvalitetnog modela prsta sa valjanim otiskom. Tj. trebat će se sustavu prikazati kao dio ljudskog tijela, sa karakteristikama koje stvarni prst posjeduje.

 

I opet, ako su podaci dovoljno visoko klasificirani, onda se sigurno neće koristiti samo jedna vrsta zaštite, ne samo biometrijske. 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ni otisci prsta nisu sigurni

Razmišljam znači jesam se pretvorilo u:Dišem znači nesiguran sam :p

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni
Autentikacija? Što je falilo staroj dobroj autentifikaciji?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Ni otisci prsta nisu sigurni

Kolika bi rezolucija one slike trebala biti da se precizno vide šare na prstu? Oko 800 MPix? Pri fullhd cijeli palac bi imao 3 pixela.

Samo zbog toga mi citava prica smrdi na patku. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ni otisci prsta nisu sigurni
mystik kaže...
I što sad kad smo izvukli nečiji otisak u 2d sliku? Ništa, tek smo na početku.

S obzirom da ne znam kolika nekvaliteta senzora u ajšrotovima i zmazunzima, to ću odmah izbaciti kao nešto što se uzima kao relevantan primjer.

Neke strogo povjerljive informacije i podatke nitko normalan neće čuvati na takvom smartphoneu, ako već treba mobilni uređaj na kojem će imati neke važne podatke, onda će ih dobiti od DARPAe i sličnih agencija pod vladinom dirigencijom.

Dakle, kad smo izbacili smartphonove iz igre, ostaju nam senzori koji se koriste za potvrdu ovlaštenja pristupa određenim djelovima zgrada, određenim podacima i slično. Takvi senzori su daleko kvalitetniji i uglavnom za prolaz kroz takve senzore će se trebati dobro potruditi oko izrade jako kvalitetnog modela prsta sa valjanim otiskom. Tj. trebat će se sustavu prikazati kao dio ljudskog tijela, sa karakteristikama koje stvarni prst posjeduje.

 

I opet, ako su podaci dovoljno visoko klasificirani, onda se sigurno neće koristiti samo jedna vrsta zaštite, ne samo biometrijske. 

 

 

Napraviš model od tankog prozirnog silikona, ako gleda dal ima žila u prstu, vidjet će ih, ako mjeri temperaturu osjetit će je itd...?

--------------------------------------------------------------------------------------------
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice