Otkriven način krivotvorenja predmeta ispisanih 3D

poruka: 8
|
čitano: 1.531
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriven način krivotvorenja predmeta ispisanih 3D".
8 godina
odjavljen
offline
Otkriven način krivotvorenja predmeta ispisanih 3D

Prastara vijest.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Otkriven način krivotvorenja predmeta ispisanih 3D

koji je smisao ovoga? Reproducirati nešto sa 78% točnosti može i trogodišnjak s komadićem gline.

 

P.S. ja mislio da su napravili nekakav dobar seizmički/ultrazvučni 3d skener, ne bih niti čitao da sam znao o kakvoj se bezvezariji radi. :-)

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2016 10:12 (jozef).
Moj PC  
4 2 hvala 0
15 godina
offline
Otkriven način krivotvorenja predmeta ispisanih 3D

znam jednog tipa koji će pažljivo slušati svakoga tko prdne u okolini i zatim to nepogrešivo reproducirati (99,6%). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkriven način krivotvorenja predmeta ispisani

Mislim da se u cijeloj ovoj ideji misli na razne situacije, npr krađu korporacijskih informacija, predmeta itd. To što je sada nesavršeno, pa lijepo je objašnjeno da su korištene obične tehnologije, točnost repliciranja će se lako povećati upotrebom sofisticiranijih tehnologija i senzora. A koporacijama, državama i vladama je vrlo lako uložiti malo više novaca da to postignu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven način krivotvorenja predmeta ispisani
jozef kaže...

koji je smisao ovoga? Reproducirati nešto sa 78% točnosti može i trogodišnjak s komadićem gline.

 

P.S. ja mislio da su napravili nekakav dobar seizmički/ultrazvučni 3d skener, ne bih niti čitao da sam znao o kakvoj se bezvezariji radi. :-)

Reproducirali su tri objekta - sitni kvadrat, sitni trokut i ključ standardne veličine. Ukupna točnost iznosila je 78% - problematični su kvadrat i trokut zbog svoje sitne veličine i jednostavnosti - dok je veći objekt (ključ) reproduciran s 92% točnosti.

 

Glavni je problem to što (za sada) mikrofon treba biti postavljen pod određenim kutom i nema podataka o temperaturi pri kojoj se ispisuje objekt, što može biti ključno u stvaranju ispravne reprodukcije. Kombiniranjem sa snimanjem temperature pomoću IC kamere/senzora i hvatanjem elektromagnetske radijacije, vjerojatno se mogu zaobići problemi i povećati točnost reprodukcije.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2016 14:21 (hrx).
14 godina
offline
Re: Otkriven način krivotvorenja predmeta ispisani
makopos kaže...

Mislim da se u cijeloj ovoj ideji misli na razne situacije, npr krađu korporacijskih informacija, predmeta itd. To što je sada nesavršeno, pa lijepo je objašnjeno da su korištene obične tehnologije, točnost repliciranja će se lako povećati upotrebom sofisticiranijih tehnologija i senzora. A koporacijama, državama i vladama je vrlo lako uložiti malo više novaca da to postignu.

 Točno, samo što su njima potrebne godine rada i milijuni da bi to usavršili do upotrebljivosti. Ja (kao ne osobito stručna osoba) napravim zaštitni sustav protiv njihovog snimanja za pola sata i s 15 dolara u džepu. I što ćemo sad? :-)

14 godina
offline
Re: Otkriven način krivotvorenja predmeta ispisani
@ jozef

Volio bi vidjeti kako bi ti, osoba od "xx" godina, kopirao bilo što s takvom preciznošću, a ne dijete od tri godine.
Postoci o kojima se priča su još uvijek jako visoki, pogotovo jer ono što ti misliš da je točno kopirano u biti nije ni blizu tome (a ne da je "isto").
Prema tome, ovo su odlični rezultati, a tek su počeli s radom (makar iskreno nije baš da se veselim vijestima o sofisticiranom krivotorenju, ali sigurno se može naći i dobra strana svega ovoga).
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
Re: Otkriven način krivotvorenja predmeta ispisani

win32 

Možda si u pravu jer ne znamo što tih 78% zapravo znači. Možda to znači da je "samo" 22% mjerenih točaka unutar dopuštene tolerancije od npr. 1/200 mm, dok preostalih 78% ima odstupanje od čitavih 0,006mm, a možda znači da cijeli objekt ima 22% odstupanja što je upravo ono što rekoh - trogodišnjak i malo gline.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice