Pametna bežična kuća

poruka: 25
|
čitano: 5.205
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pametna bežična kuća".
16 godina
offline
Pametna bežična kuća

Nije mi jasna ona "godišnja naknada za korištenje". Naknada za što?

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pametna bežična kuća

Naknada za koristenje sustava, na neki nacin kao pretplata

16 godina
offline
Pametna bežična kuća

Znači, kada platiš 3,5 - 5 tisuće kuna, onda moraš i dalje plaćati?

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pametna bežična kuća

Valjda GSM pretplata. Šteta što fale takvi ključni detalji. Nije jasno ni je li upravljanje mobitelom preko lokalnog wifija ili preko neta pa se plaća...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pametna bežična kuća

Hebena stvar ali skupa, a kamoli tek pretplata. 
Radje se oslanjam na home made, sam svoj majstor. Jedno računalo, spojeno s mobitelom koji sluzi za GSM. Za spojit ostalo na to lako se snaći. 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pametna bežična kuća

S obzirom što se obuhvaća i nije toliko skupo. Pretplata je 80kn/mj, što opet nije skupo jer toliko te košta i neki srednji GSM paket.

ADSL nije dobar jer u slučaju da ti provalnik prereže žice ostao bi bez sustava alarmiranja, dok GSM radi bežično i na baterije :)

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pametna bežična kuća

IThome princip nekada je bio isključivo za tajkune, zato ove cijene su sitnice prema nekadašnjima, nije još uvijek namjenjeno svima ali sada ipak veća većina si može to priuštiti. Ako imate za nove iPadove od 4-5 tisuća kuna i još 4-5 za iPhone onda nije ni ovo skupo... Srednjoj višoj klasi(na više) građana ovo ne bi trebao biti problem - a mislim da im to i je cilj a ne ljudima hrelića.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Pametna bežična kuća
kowach kaže...

S obzirom što se obuhvaća i nije toliko skupo. Pretplata je 80kn/mj, što opet nije skupo jer toliko te košta i neki srednji GSM paket.

ADSL nije dobar jer u slučaju da ti provalnik prereže žice ostao bi bez sustava alarmiranja, dok GSM radi bežično i na baterije :)

u slucaju ovakve situacije, alarm se automatski pali...

Ima cak fora da se i zakljucaju sva vrata u stanu kao i svi prozori...

 

Ima raznih varijacija, kao i kod protuprovalinih sustava kod kojih se pokusava izvadit akumulator... naravno da se pali alarm

potpis :D
16 godina
offline
Pametna bežična kuća

A što ako nestane struje u kući?

Kako onda radi?

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pametna bežična kuća
mali.ivica87 kaže...

A što ako nestane struje u kući?

Kako onda radi?

Alarmni sustavi u pravilu imaju akumulatore za takve slučajeve, ali ne i ovaj - FAQ kaže: "Predlažemo nabavku UPS uređaja" {#}

 

13 godina
offline
Pametna bežična kuća

Sjeća li se netko ovoga? Mislili smo da je nemoguće i bili jako skeptični, a evo, sada se i to pojavi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pametna bežična kuća

nema bez zice nista. inace ja sam elektroinstalater radim 10 godina to. u savudriji tocnije crveni vrh u sklopu luksuznog hotela kempinski imaju 23 vile koje koje je radila firma i sl. broda. bio sam godinu dana tamo. u svaku kucu je potroseno oko 15 km raznih kablova. isto tako sve se upravlja preko iphonea, gateway, knx sistem bla bla nebitno. hocu rec da nema bez šnjure nista :D i da to se nije sad pojavilo. u njemackoj to postoji unazad 15ak godina

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 21:27 (njofra86).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pametna bežična kuća

Gledam njihove stranice i nigdje ne vidim kako izgledaju naprave, npr uticnica. Po tome mogu vidjeti od koga to kupuju. Svugdje pisu da je bezzicno i onda nadjem da radi na 433MHz. 433MHz se vise rijetko koristi jer je jako zauzet. Sve se vise prelazi na 868MHz i 2.4GHz. Kako je 433MHz onda se radi o propriatery protokolu koji se moze lako probiti.

 

Ovo upravljanje klimama znaci da imaju programibilne naprave koje se mogu programirati preko daljinskog klime ili? Ako klimom upravlja daljinski onda se naprava mora nalaziti nasuprot klime.

 

Vrlo slicno i za grijanje. Pretpostavljam da imaju najobicniji on/off termostat koji zahtjeva takav bojler. Sto sa onim pametnijim bojlerima?

 

No, koliko vidim najvaznije je da imaju upravljanje putem mobitela. Cim nekaj mozes iPhoneom odma mislis da si ....

 

Kako stoje gospoda sa HAKOMovom dozvolom? Dal su sve naprave atestirane i dal je dobijena licenca?

 

 

 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pametna bežična kuća
DigiMagic kaže...
mali.ivica87 kaže...

A što ako nestane struje u kući?

Kako onda radi?

Alarmni sustavi u pravilu imaju akumulatore za takve slučajeve, ali ne i ovaj - FAQ kaže: "Predlažemo nabavku UPS uređaja" {#}

 

Šta nebi trebao imati kao i većina sigurnosnih sustava, rezervno napajanje(bateriju ili nesto sl).

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
14 godina
offline
Re: Pametna bežična kuća
http://www.entia.si/

Slovenska verzija iste stvari. Osobno sam bio u jednom od objekta koji rade i znam direktora već godinama. Odlična stvar!
The right side man, the right side of life.
12 godina
odjavljen
offline
Pametna bežična kuća
Vec vidjeno i osobno ne previse korisno . Zasto - usteda energije je diskutabilna jer sve to vec postoji ( i ucinkovitije ) . 1 . Jako dobra usteda struje sto izbacuje uredjaje iz stand by moda - super stvar kad moram nariktati satove na liniji , pecnici , satelitu DVD u .... 2. Rasvjeta - predlazu rasvetu na dimanje - jaka stvar staro ko biblija i jos k tome zahtjeva zarulje s zarnom niti koje su ( super sparne ) . Gdje je tu LED rasveta koja trosi 80 % manje ? 3 . Grijanje - termostati s daljinskim upravljanjem preko telefona - mobitela postoje vec 10 godina . Programiranje termostata za svaki dan zasebno i odvojenu temp . za noc i dan isto postoji dugoooo. 4. Rolete - uredjaj na principu luxomata koji automatski dize i spusta rolete ovisno o svjetlu ( dan - noc ) kosta kojih par sto kuna . 5. Ovo za klimu necu ni spominjati - naravno da cemo nariktati klimu na 18 c a vani je 35c i neznati da tu sparamo . Dalje - vezati sve to sa sustavom protuprovale i videonadzora je smjesno - sto mjesta za upad . One djidje o vezanju dimnih detektora u zajednicki sustav - stara stvar jer svaka bolja centrala ( alarmna ) to ima . Po meni bacanje novaca na stvari koje vec postoje na trzistu i to isto rade kvalitetnije , jeftinije i SIGURNIJE . Ko voli nek izvoli - fora oko ifona i androida ce sigurno navuci kojeg kupca pa sretno .
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Pametna bežična kuća

Dali se može s time pustiti voda u wc školjci? Uskoro ćemo obavljati veliku i malu nuždu preko mobitela.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pametna bežična kuća

svasta sam cuo i vidio a roletine preko luksomata ne. kako bi to kontrolirao rucno? rade preko releja. upravljaju se tipkalom ili smrdljivim iphoneom ako je uredjaj koji upravlja relejom programiran.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pametna bežična kuća
njofra86 kaže...
svasta sam cuo i vidio a roletine preko luksomata ne. kako bi to kontrolirao rucno? rade preko releja. upravljaju se tipkalom ili smrdljivim iphoneom ako je uredjaj koji upravlja relejom programiran.
 
 Nije luxomat nego uredjaj koji ima isto foto senzor ko luxomat i izgleda ko daljinski upravljac koji i je daljinski jer ga nosis po kuci . Dakle u kutiju roleta se ugradi primopredajnik koji komunicira s tim daljinskim i upravla ga automatski ili mozes rucno - ali nije nikakav problem isprogramirati ga te pali ajfonom preko relea {#}.
13 godina
neaktivan
offline
Pametna bežična kuća

{#} 

a sta taj foto senzor radi?

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 22:24 (njofra86).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pametna bežična kuća

ugradis primopredajnik u kutiju od rolete i upravljas foto senzorom? interesantna tehnologija. jel bi mi mogao pojasnit? kako djelujes foto kroz kutiju drvenu ili plasticnu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pametna bežična kuća
njofra86 kaže...

ugradis primopredajnik u kutiju od rolete i upravljas foto senzorom? interesantna tehnologija. jel bi mi mogao pojasnit? kako djelujes foto kroz kutiju drvenu ili plasticnu?

 Ajd procitaj jos jednom polako i s razumjevanjem {#} . Foto senzor je u "daljinskom" gdje mozes birati oces li da senzor regulira ili ti rucno . U rolo kutiji je primopredajnik koji je spojen na napajanje i na roletu .  

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 22:40 (Alien 22).
13 godina
neaktivan
offline
Pametna bežična kuća

omg. mozda foto dioda pobrko si malo a i to onda ne moze bit zatvoreno u kutiji jer nebi radilo probalj tv upravljac kroz novine pa ces vidjet da pricas bezveze. nebitno vidim da se kuzis {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pametna bežična kuća

To sa foto senzorom nevalja. Sta treba usred noći zločesti susjed usmjeravat svjetiljku u foto senzor a ovaj otvara i zatvara rolete i radi mi buku? {#}

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 23:15 (xZero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pametna bežična kuća
njofra86 kaže...

omg. mozda foto dioda pobrko si malo a i to onda ne moze bit zatvoreno u kutiji jer nebi radilo probalj tv upravljac kroz novine pa ces vidjet da pricas bezveze. nebitno vidim da se kuzis {#}

 Kad mi neko poput tebe pocne srat o temi o kojoj nema veze pozali sto sam ista napisao . Covjek nemoze komentirat bilo sto a da se ne nadje strucnjak koji zna sve . O temi - sto te zanima - da ti posaljem sliku uredjaja + shemu + certifikat + opis montaze ? Opet nisi citao s razumjevanjem - nisam napisao foto dioda nego foto senzor ! I pusti neke stvari o kojima znas taman tolko da neznas nis !

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice