Pametni satovi prestigli švicarske

poruka: 19
|
čitano: 5.208
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pametni satovi prestigli švicarske".
16 godina
offline
Pametni satovi prestigli švicarske

Kod mene još uvijek prevladavaju ručni satovi i uvijek će tako biti. Sat mi je modni detalj i simbol elegancije uz to volim ih nositi tako da na moju ruke neće pametni sat. A kad smo kod Švicaraca imam jednog Tissot-a uz ostale. Nebi ni jedan promjenio ni za Apple Watch niti bilo koji drugi

Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
offline
Pametni satovi prestigli švicarske

Kakva god bila anketa, 95% ljudi ne želi i nikad neće trebati smart watch....

i onda im potražnja naraste za 300%

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
7 1 hvala 0
11 godina
offline
Pametni satovi prestigli švicarske

Satovi su izgubili na funkcionalnosti, danas nikome ne trebaju a uza to i smetaju, zakaceni, na ruci... teski su i zaista beskorisni.... a dodjemo li na smartwatche, sve se to prelije i na njih.

 

U doba kada se vrijme prikazuje na mobitelu a istoga svugdije nosamo, mobitel je postao sat :) a sat nesto sto su ljudi nekada nosali u povijesti covjecanstva dok je jos svijet bio u razvoju :)

 
4 16 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pametni satovi prestigli švicarske
CyberDemonVZ kaže...

Kakva god bila anketa, 95% ljudi ne želi i nikad neće trebati smart watch....

i onda im potražnja naraste za 300%

i rast sa 10 na 30 je 300%, ako je veliki rast ne znaci da su i apsolutne brojke velike

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: Pametni satovi prestigli švicarske

Mislim da je budućnost u tome da će svi uređaj na neki način međusobno komunicirati pa tako i satovi. Danas već postoji popriličan broj "Swiss Made" pametnih satova i oni nisu nužno LCD/OLED varijante već normalni analogni satovi s pametnim funkcijama. Ne nosim sat pa vas možda baš ne razumijem, ali osobno ne vidim razlog zašto ne biste sada uzeli jedan od dolje navedenih satova kad izgledaju i funkcioniraju gotovo jednako kao i normalni luksuzni sat.

 

Alfex

Movado

Frederique Constant

Mondaine

Hyetis

Swatch Touch Zero One

Swatch Bellamy

Citizen

Breitling

TAG Heuer

Tissot T-touch

 

Dobro, čini mi se kako članak i analiza podrazumijevaju pametne satove isključivo kao one sa zaslonom, ali kako vidim stvari i ovi satovi bi trebali biti vođeni kao pametni.

14 godina
neaktivan
offline
Pametni satovi prestigli švicarske

Pametni sat je nova verzija onoga što smo nekad zvali digitalni sat - uvijek su postojali geekovi koji su preferirali ekran digitrona na ruci, samo je sad ponovno došlo njihovo vrijeme, neće ovi pojesti "analogne" nego će opet koegzistirati

Nulla dies sine linea
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pametni satovi prestigli švicarske

Smartwatch - ne hvala, dosta mi je što punim mobitel skoro svaki dan te se jedva i toga sjetim nekad... Ostajem na "klasičnim" satovima sve dok smartwatchevi ne budu takvi da izdrže barem 5-10 dana (Pebble mi je meh, za ostale ne gledam baš)

My website/blog: http://markoidzan.com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pametni satovi prestigli švicarske

bitna stavka u cijeloj priči je ta da danas možeš kupiti pametan sat za ravno 199,99kn, evo ja ga jučer vidio u emmezeti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pametni satovi prestigli švicarske
ZeNGe_CRO-mt kaže...

bitna stavka u cijeloj priči je ta da danas možeš kupiti pametan sat za ravno 199,99kn, evo ja ga jučer vidio u emmezeti.

 I manje,  ali koliko para toliko muzike... 

13 godina
offline
Pametni satovi prestigli švicarske

neće švicarski satovi propast

 

nego,kakav je osjećaj punit sat svaku večer? 

 

još mi je tiha patnja jedan lijepi omega speedmaster...

 

ali bit će moj kad-tad 

Svemirski mega car
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pametni satovi prestigli švicarske

Geek sam 30 godina, stavio bi procesor i u otvarac za pivu - ali rucni sat... Tu nije stvar tehnologije, mogucnosti i aplikacija, vec predivne sinergije sitnih detalja i materijala. Svakome po njegovom ukusu.

 

 

Uz to, sat ima i emotivnu komponentu, cesto s oca na sina kao uspomenu. Jedan moj jako stari (40+ god) Montblanc jos uvijek kuca, iako je vlasnik odavno mrtav. To je malo tesko postici s elektronikom i baterijama :) 

 
7 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pametni satovi prestigli švicarske

I Volkswagen je prestigao Rolls Royce odavno pa nema mjesta usporedbi.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pametni satovi prestigli švicarske
Na svakoj temi o pametnim satovima nađe se ekipa koja objašnjava kako je to glupo, bez veze, nepotrebno. I kako nikada neće zamijeniti mehaničke satove. Čak i kada brojke govore suprotno.

Ako je išta nepotrebno na ovome svijetu, to su mehanički satovi, jer su inferiorni u svakom pogledu. Nekome se mogu sviđati, ali to je stvar ukusa, a ne korisnosti ili praktičnosti. Netko voli porculanske figurice, netko goblene, a netko mehaničke satove, samo što prvi i drugi ne pokušavaju racionalizirati kako je objekt njihovog interesa 'bolji'.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pametni satovi prestigli švicarske
@ LudaRajcica

Mozda ti tako gledas na satove, ali ima nas dosta koji volimo gadgete, hardveraj i sl., a i volimo kvalitetan i lijep sat.
Osobno ih imam par i ne bi nikada sat zamjenio smartphone-om.

Eh, kao sto mi je rekla jedna gospoda prije par mj. dok sam kupovao novi kaput: "...danas mladi ne znaju sta je elegancija..." (ocito nije bila daleko od istine).
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
Re: Pametni satovi prestigli švicarske
Jos jedna stvar, rado cu jednog dana u kolekciju staviti i neki pametan sat, ali sve u svoje vrijeme.

P. S.

Izvinjavam se na duplom postu.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pametni satovi prestigli švicarske
Pitanje je i koji je zivotni vek pametnog sata. Godina, dve tri ne verujem... Kada kupite kvalitetan sat on traje godinama. Ja imam jedan G-Shock 20 godina (menjao sam narukvicu jedbom i baterije na nekoliko godina) da li nekom treba uredjaj koji ti javlja da ti telefon zvoni i da treba da ga pogledas ili maksimalno da odgovoris na poruku sa YES, NO ili OK... To je zaista glupo i plus toga mora da se puni. Pa onda Apple sa satom koji ne radi bez telefona!!!! A ti jeftikaneri su verovatno totalno neupotrebljivi, losi ekrani, spor software, slaba baterija. To je kao tablet za 50€ najgluplja stvar koju neko moze da kupi
---------- markantz
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pametni satovi prestigli švicarske
Pitanje je i koji je zivotni vek pametnog sata. Godina, dve tri ne verujem... Kada kupite kvalitetan sat on traje godinama. Ja imam jedan G-Shock 20 godina (menjao sam narukvicu jedbom i baterije na nekoliko godina) da li nekom treba uredjaj koji ti javlja da ti telefon zvoni i da treba da ga pogledas ili maksimalno da odgovoris na poruku sa YES, NO ili OK... To je zaista glupo i plus toga mora da se puni. Pa onda Apple sa satom koji ne radi bez telefona!!!! A ti jeftikaneri su verovatno totalno neupotrebljivi, losi ekrani, spor software, slaba baterija. To je kao tablet za 50€ najgluplja stvar koju neko moze da kupi
---------- markantz
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pametni satovi prestigli švicarske
Tko je ono govorio da pametni satovi neće utjecati na prodaju klasičnih? :)
Ti proizvođači sada rade istu grešku kao Nokia, ne shvaćaju ozbiljno potencijal "pametnog" nego nastavljaju po svom.
HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pametni satovi prestigli švicarske
Takodje su kifle prestigle luksuzne svicarske satove po broju isporuka. :)
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice