Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

poruka: 36
|
čitano: 5.159
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes".
15 godina
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

Da vidimo tu listu pa da se vidi ima li tu igdje nasih pulena...Msm obrukace nas ako ne bude barem jedan iz Balkanskog vilajeta.

Moj PC  
12 0 hvala 0
13 godina
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

Zašto je svaki put pročitam Pampers?

 

Usput, kao tehnološki portal, mogli ste malo hacknuti podatke ili istražiti koje su to naše tvrtke i pojedinci omastili brk. To bi bila najbombastičnija informacija dana. Ovako je to jedna te ista vijest na svim poralima.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2016 13:03 (mario.L_hr).
 
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

Biće da je lista osoba koji su prali novac istinita. Na listi se, između ostalih, nalazi i premijer Islanda koji je sinoć ovim povodom podnio ostavku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Panama Papers – najveće curenje podataka u pov
Sumnjivo mi je ak nema "Bozanića" i Baghere iz knjige o đungli...
Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes
There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

Ništa novo, no nekako mi je premalo ljudi iz vrlog nam Zapada. Mora da je tamo sve pošteno ko u Njemačkoj.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

A đe je Amerika?

 
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

Obozavam curenja podataka. Ali na ovo je stvarno tesko masturbirati...

Freak Show Inc.
 
22 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Panama Papers – najveće curenje podataka u pov
phoenix2003 kaže...

Biće da je lista osoba koji su prali novac istinita. Na listi se, između ostalih, nalazi i premijer Islanda koji je sinoć ovim povodom podnio ostavku.

 

LIBOR skandal, Swissleaks (HSBC skandal u Švici isto oko pranja love i izbjegavanja plaćanja poreza), pa skandal s HSBC američkom podružnicom oko pranja love za meksičke kartele, navodno oprali 15 milijardi $- nekako mi je to sitna lova za kartele. Sve skandali u kojima je vuk pojeo magare. Prije 25 god., bio je skandal BCCI bankom itd. Ovo je podmetanje klipa, ne neka borba protiv pranja love i inih stvari.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
14 godina
neaktivan
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

Popis u interaktivnom obliku: https://panamapapers.icij.org/the_power_players/

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

Najmanje ima amerikanaca jer im je sistem takav da političari i ne pokušavaju pljačkati na ovaj način jer se to u njih sazna u sekundi. To je osnova i temelje USA - porez. Od toga se niko živ nije izvukao i ko je "krao" taj je i platio. kazne su im za te prekršaje rigoroznije nego za ubistva i ratne zločine (dobro nema smrtne kazne za utaju poreza).  Kod nas na balkanu pljačkom državne firme i izvlačenjem 10mil€ kad i ako koga optuže, taj isti dobije 2-3g. zatvora (uračunat mu je pritvor + izaći će nakon 2/3 odležane kazne) i plati globe 100.000€ , u USA za to bi dobio 20-30g. zatvora i bila bi mu oduzeta sva imovina i njemu i njegovoj djeci i svima na koje je prepisivao.

 

Zna se tačno kolikim novcem predsjednik raspolaže i kako, u cent se zna nije to kao u Rusiji,Turskoj gdje Putina i Erdogana ne smije čovjek intervjuisati jer će ga pojesti mrak. Lafo demokratija a ovamo autokratija uveliko.

 

Meni čudi samo da je ovaj iz UAE na ovoj listi, zašto bi on radio bilo kakve malverzacije s novcem u smislu potkradanja države kad je on "vlasnik" države i svim novcem upravo on raspolaže kako želi.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Panama Papers – najveće curenje podataka u pov
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Najmanje ima amerikanaca jer im je sistem takav da političari i ne pokušavaju pljačkati na ovaj način jer se to u njih sazna u sekundi. To je osnova i temelje USA - porez. Od toga se niko živ nije izvukao i ko je "krao" taj je i platio. kazne su im za te prekršaje rigoroznije nego za ubistva i ratne zločine (dobro nema smrtne kazne za utaju poreza).  Kod nas na balkanu pljačkom državne firme i izvlačenjem 10mil€ kad i ako koga optuže, taj isti dobije 2-3g. zatvora (uračunat mu je pritvor + izaći će nakon 2/3 odležane kazne) i plati globe 100.000€ , u USA za to bi dobio 20-30g. zatvora i bila bi mu oduzeta sva imovina i njemu i njegovoj djeci i svima na koje je prepisivao.

 

Zna se tačno kolikim novcem predsjednik raspolaže i kako, u cent se zna nije to kao u Rusiji,Turskoj gdje Putina i Erdogana ne smije čovjek intervjuisati jer će ga pojesti mrak. Lafo demokratija a ovamo autokratija uveliko.

 

Meni čudi samo da je ovaj iz UAE na ovoj listi, zašto bi on radio bilo kakve malverzacije s novcem u smislu potkradanja države kad je on "vlasnik" države i svim novcem upravo on raspolaže kako želi.

 

Sheldone, đe si ti nama bija od 2000-2008., ha? Nisi nam ni čuo za Apple i svako malo svjedočenje pred Senatom zbog utaje poreza? Ili već navedeni HSBC i pranje love za kartele? Ili potkupljivanje političara od strane vojnih tvrtki poput Boeinga, Notrhropa itd.? Nekako ti je sve to promaklo, ne znam samo kako?

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
offline
Re: Panama Papers – najveće curenje podataka u pov
Ovo je neki admin pukel i fino iskopiral sve sa servera LOL

Pa ti sad seri po deckima iz IT odjela ako smijes. Bas me zanima kolko je love izvuceno i na koji nacin je osoba dosla do podataka. Neki inside job ljutog admina ili se netko izvana usuljao i izvukao podatke. Moj tip je na admina kojem se netko zamjerio.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Panama Papers – najveće curenje podataka u pov
Što bi naš prvi potpredsjednik (Kalif namesto Kalifa) rekao: "Pustimo kategoriju moralnog, nemoralnog. To je jako relativno. Ja se pitam koliko u ovom momentu građana živi u zoni prekršaja. Dakle, to je zona prekršaja."
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

O Amerikancima: The Editor in Chief of Süddeutsche Zeitung responded to the lack of United States individuals in the documents, saying to "Just wait for what is coming next".

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Panama Papers – najveće curenje podataka u pov
NEW_MAN kaže...
Ovo je neki admin pukel i fino iskopiral sve sa servera LOL

Pa ti sad seri po deckima iz IT odjela ako smijes. Bas me zanima kolko je love izvuceno i na koji nacin je osoba dosla do podataka. Neki inside job ljutog admina ili se netko izvana usuljao i izvukao podatke. Moj tip je na admina kojem se netko zamjerio.

To je to ;) - Apsolutno se slažem s mišljenjem. Nikad ne znaš tko te može ucjenjivati, pa za svaki slučaj napraviš backup svega unatrag XY godina i spremiš na "safe-location"

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2016 15:32 (mrsmith).
14 godina
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

Što bi o političarima rekli na Balkanu: Kad ne zna sebi, kako će znati drugome!

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

zanimljivo da nema hrvata kao i zapadno europskih i američkih političara, sve je to propaganda

 

i da jel netko primjetio da je messi i j.chan na listi  

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Panama Papers – najveće curenje podataka u pov
miller1985 kaže...

zanimljivo da nema hrvata kao i zapadno europskih i američkih političara, sve je to propaganda

 

i da jel netko primjetio da je messi i j.chan na listi  

 Ma ima, ima. Cekaj malo da dodju na red. Imaju SAD-a za cijeli jedan session. Pa ne mogu sve ispucati odmah.

 

 

12 godina
offline
Re: Panama Papers – najveće curenje podataka u pov
Čekaj sada da europljani krenu koristiti pravo na zaborav. Bit će kao da se ništa nije niti dogodilo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

O Bože, pa je li ima još neko da vjeruje u ovakvu propagandu 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panama Papers – najveće curenje podataka u pov
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

Za hrvatsku piše 3 kompanije. Baš me zanima koje su to. Mislim da ce mo se svi šokirat kad to bude konzum i agrokor ili možda rimac.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

Pa preko Rimca su legalno oprali novac. Nije bilo potrebe za fiktivnu firmu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Panama Papers – najveće curenje podataka u pov
phoenix2003 kaže...

Pa preko Rimca su legalno oprali novac. Nije bilo potrebe za fiktivnu firmu.

 Pa njegov PR se hvali da imaju investitore sa kajmanskog otočja i hong kong-a. Što ga sprečava da tamo otvori fiktivnu firmu i upumpa pare u svoju legalnu u Hrvatskoj.

14 godina
offline
Re: Panama Papers – najveće curenje podataka u pov
zeroname kaže...
phoenix2003 kaže...

Pa preko Rimca su legalno oprali novac. Nije bilo potrebe za fiktivnu firmu.

 Pa njegov PR se hvali da imaju investitore sa kajmanskog otočja i hong kong-a. Što ga sprečava da tamo otvori fiktivnu firmu i upumpa pare u svoju legalnu u Hrvatskoj.

Pametan biznismen ulaže novac  u više grana industrije. Elem, dobro ažurirane vijesti o "Panama papers" možete pratiti na twitter-u: https://twitter.com/search?q=panama+papers&ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Esearch

15 godina
offline
Re: Panama Papers – najveće curenje podataka u pov
Najveći perači novca su upravo banke. Umjesto da povećaju kontrolu i regulaciju banaka, političari je smanjuju, a kontrolu i nadzor uvode običnim malim ljudima, tobože radi "njihovog dobra i sigurnosti".
15 godina
neaktivan
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

Kako god ovo završilo bit će veselo.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

Ovo je uistinu šok za sve klijente  kao i za obične građane. Gledam demonstracije na Islandu. Iste će sigurno biti organizirane i u Ujedinjenom kraljevstvu. Mislim da će Kameron morati odstupiti. Britansko društvo ovo ne tolerira. Salman će možda i ostati kralj u Saudijskoj Arabiji ali kako gledam ma proruskim stranicama i Putin se koprca. Kod nas u Bosni i Hercegovini 99% mislim da je klijent bio Fahrudin Radončić. Onaj preostali 1% biće da je Edin Džeko!

 

P.S. Gdje su, do vraga, amerikanci na listi?!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Panama Papers – najveće curenje podataka u povijes

OVO JE BEZOBRAZNO U STILU BALKANSKIH POLITIČARA: https://twitter.com/ReutersIndia/status/716965816701468672

 

Ali pazi tko se javio premijeru!!!

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2016 23:12 (phoenix2003).
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice