Panasonicove plazme jašu dalje

poruka: 34
|
čitano: 6.265
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panasonicove plazme jašu dalje".
13 godina
offline
Panasonicove plazme jašu dalje

Fju, to je bilo blizu. :D

Kao što se najbolje vidi i na tržistu smartphonea marketing je 50% (a i više) uspjeha. Panasonic i ostali proizvođači trebaju raditi na javnoj percepciji plazmi kao izumrle, inferiorne tehnologije jer to nije nimalo blizu istini. Dakle, više love u marketing, televizori su tak i onak već godinama vrhunski. 

Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje

kome god spomenem plazmu svi se zgražaju i razmišljaju o njoj kao što je bila prije 6-7 i više godina..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Panasonicove plazme jašu dalje
meni plazme stalno imaju subjektivno ugodnije boje i sami dojam prikaza slike od većine jeftinijih/srednjih LCD-a, za skoro istu lovu
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2013 21:37 (rex251).
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
nixass kaže...

kome god spomenem plazmu svi se zgražaju i razmišljaju o njoj kao što je bila prije 6-7 i više godina..

A čuj tak to ide u praksi kaj moš ništa,Izlanuo se kad je korisnik neupučen/neinformiran a možda mu je neko tumplast napunil uha s glupostima pa se tog drži ko pijan plota.Cool

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
rambox kaže...
nixass kaže...

kome god spomenem plazmu svi se zgražaju i razmišljaju o njoj kao što je bila prije 6-7 i više godina..

A čuj tak to ide u praksi kaj moš ništa,Izlanuo se kad je korisnik neupučen/neinformiran a možda mu je neko tumplast napunil uha s glupostima pa se tog drži ko pijan plota.Cool

Tako nekako. Kad sam uzeo plazmu frend prvo, hhmmm, pa to nije dobro, jako puno troši, grije se kao ne normalno, slika se zapeče, ovo, ono, kenj. Ja samo znam da imam ljepšu sliku i boje nego da sam uzeo čak i nešto skuplji LCD. Neka samo razvijaju plazmu. 

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
15 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
rex251 kaže...
meni plazme stalno imaju subjektivno ugodnije boje i sami dojam prikaza slike od većine jeftinijih/srednjih LCD-a, za skoro istu lovu

stvar je u tome da plazma ima mekše rubove, dok LCD/OLED imaju oštije i čišće rubove na slici

ako imaš savršeni signal (blue ray) onda je čist subjktivni dojam koji je ekran bolji (nekim ljudima bolje paše plazma nekima pak LCD - to ovisi od čovjeka do čovjeka)

Ali ako imaš Tv signal koji nije 100% savršen i nije HD rezolucije tu plazma ima prednost i slika izgleda puno bolje nego na LCD/OLED gdje svaka nesavršenost doslovce bode u oči.

 

16 godina
offline
Panasonicove plazme jašu dalje
Plazme su idealne npr za one korisnike koji vole pratiti hd prijenose sporta. Lcd je ok za statičnije računalne slike, no bespredmetno je sad opet po tome. Nemam plazmu, ali mi je drago da panasonic koji cijenim i dalje ide s plazmom. Valjda će se malo konsolidirati sa nekim, npr sonyjem, sharpom, pa biti bolja Protuteža koreancima. Da svi imamo veći i povoljniji izbor.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje

Iako nisam fan plazmi, mora se priznati da su jako napredovali sa njima...što se tiče potrošnje, neki modeli troše i manje od LCD-a iste veličine.

 

Model od 107cm sa HD rezolucijom će trošiti oko 90-100w/h dok je LCD sa Full HD rezolucijom (pošto više nema te veličine u manjoj rezi) srču oko 130w/h. LED jasno troši manje.

 

Grijanje isto dosta ovisi, slabiji modeli plazmi su ok po pitanju grijanja, zanemarivo je. Jedino oni "natrpani" modeli griju. Npr. baš Panasonicov P42ST50E (3d plazma, fhd, 2000hz, wi-fi, pvr...) u rubovima ekrana ne grije nego prži :)
Ali i to nije strašno jer se ne bi smio gledat sa metra udaljenosti gdje se ta toplina i osjeća.

 

Jaki modeli plazmi imaju stvarno dinamičnu i živu sliku, dok slabiji sa HD rezolucijom zbog rezolucije bliže našem SD-u daju čišću sliku od LCD/LED ekrana. A pogotovo iskače LG koji ima svoj SD-HD upscaler koji začudo radi odličan posao i slika je stvarno čišća (pogotovo tekst, titlovi i slično).

 

Što se tiče zapečenja, nema tu iznimki, svaki ekran je na to bolestan i na svakom može doć do zapečenja. Plazma je samo najčešća "žrtva".

Vidio sam hrpu Samsung LCD/LED ekrana, Sony-a (Samsung ekrani) koji nakon 20 minuta što stoji meni dvd-a na njima trajno dobivaju obrise po ekranu.

OLED ekrani npr. imaju još veći postotak "zadržavanja" slike od plazmi a i potrošnja im skače u nebo kad je bijela boja većinski zastupljena u kadru.

 

I tu plazma dobiva u jednu ruku, daje najrealniju crnu zbog mogućnosti kontrole svakog piksela posebno. U ovom dijelu Panasonic svake godine iznenadi i svaka serija je "sve crnja".

Opet kažem, ne preferiram plazme ali nisu ni vrijedne trpanja u isti koš sa CTV ekranima jer imaju potencijala.

Oni koji kukaju oko njih vjerovatno su kupili najslabiji model jer su takvi jeftini pa su se opekli :)

A tv se ne kupuje svaki tjedan i nije grijeh dat malo više (ako se može).

BF3 nick: mrxa [CROG]
11 godina
protjeran
offline
Panasonicove plazme jašu dalje

Vidim da su na ovu temu sjatili plazmasi, docekali svojih 5 minuta. Ako gledamo kvalitetu slike na Samsung serije 8 i 9 plazma se ne moze usporediti s time, a pogotovo kad imas Blu-ray.

 
0 7 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Panasonicove plazme jašu dalje

Philipsovi lcd televizori serija 8 i 9 te Panasonicove plazme... To je to!

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Panasonicove plazme jašu dalje

Kazuhiro Tsuga kraaaaaalju!!! {#}

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Panasonicove plazme jašu dalje

Obožavatelj  sam  plazmi,  iako  imam  i  lcd  {#} ,  štaš,  mali  za..b,  i  ne  samo  što  su  neusporedivo  bolje  već  imam  i  manje  račume  za  grijanje!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
overhaul kaže...
Plazme su idealne npr za one korisnike koji vole pratiti hd prijenose sporta. Lcd je ok za statičnije računalne slike, no bespredmetno je sad opet po tome. Nemam plazmu, ali mi je drago da panasonic koji cijenim i dalje ide s plazmom. Valjda će se malo konsolidirati sa nekim, npr sonyjem, sharpom, pa biti bolja Protuteža koreancima. Da svi imamo veći i povoljniji izbor.

Da, pogotovo ako gledaš tekme na nekom od Sky ili C+ programa gdje su im prikazi rezultata netransparentni i full kontrastni. Na mojoj Pana GT30 nisam mogao odgledati pola sata tekme, a da mi nije ostao retention rezultata i logoa još satima. Najjače mi je bilo kad sam kupovao plazmu, pa natjerao lika u trgovini da uguramo stick s jpegovima za break-in, pa kad sam umro od smijeha dok sam vidio fino zapržikan logo RTL-a {#} . Toliko o plazmi u 21. stoljeću. Treba li napomenuti da sam vratio plazmu u dućan i uzeo LCD koji sam od nulte minute nakurio kako sam želio (dakle filmovi bez pan/scana, HD kanali sa satelitske bez rastezanja slike i uklanjanja logoa, i što je to break-in na LCD-u) ? Da ne drobim dalje, svakome svoje.

Deckard
12 godina
neaktivan
offline
Panasonicove plazme jašu dalje
Kako je s rubovima? Ovi novi Samsung LED ekrani jedva da imaju rub, odnosno slika je skoro skroz do ruba TV-a. Ima li neka plazma s tako tankim rubom?
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
zoki.zlikowski kaže...
Kako je s rubovima? Ovi novi Samsung LED ekrani jedva da imaju rub, odnosno slika je skoro skroz do ruba TV-a. Ima li neka plazma s tako tankim rubom?

 

http://panasonic.net/avc/viera/us2013_plasma/

 

nije potpuno tanki, al skoro. :D

http://isvijet.com.hr
14 godina
offline
Panasonicove plazme jašu dalje

Imam jednu Panasonic 42" 3D plazmu 600 Hz ofc, i 3 top LCD a .

 

Plazma jednostavno ima svoju sliku , svoje boje a u malotamnijim prostorima poput kod mene u spavačoj sobi na zidnom nosaču to je jednostavno nenadje..ivo...

 

Imao sam nov LG LCD 3 D od 15 k kuna i stavio jednu ispod druge jednostavno se nisam mogao prisiliti uzeti taj LCD izbacio sam ga van kuće koja je to razlika, i koliko je to meni (subjektivno) je bilo puno lošija slika nego na plazmi.

Kada bubnem PS 3 NFS neki dok nema klinaca doma zavalim se u sobu u krevet pa to je nemjerljivo prema LCD u kod maloga u sobi a to je TOP model od LG a.

 

Kada sam pročitao da bi mogli ugasiti proizvodnju plazmi nekidan, odmah sam već počeo planirati ubost još jednu za svaki slučaj.

 

Da možda je ovo moj subjektivan dojam , ali ja imam 3 LCD TV a doma , 1 x Plazmu i 1x 32" Sony trinitron  iz 2000 godine 100Hz koji ima 72 kile i koje svaki dan gledam, i velim Vam moj poredak. Plazma, nakon toga Sony cjevaš trinitron, tek onda LCD i .

Moj PC  
4 1 hvala 2
16 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
Darky kaže...
rex251 kaže...
meni plazme stalno imaju subjektivno ugodnije boje i sami dojam prikaza slike od većine jeftinijih/srednjih LCD-a, za skoro istu lovu

stvar je u tome da plazma ima mekše rubove, dok LCD/OLED imaju oštije i čišće rubove na slici

ako imaš savršeni signal (blue ray) onda je čist subjktivni dojam koji je ekran bolji (nekim ljudima bolje paše plazma nekima pak LCD - to ovisi od čovjeka do čovjeka)

Ali ako imaš Tv signal koji nije 100% savršen i nije HD rezolucije tu plazma ima prednost i slika izgleda puno bolje nego na LCD/OLED gdje svaka nesavršenost doslovce bode u oči.

 

To bi u praksi bilo tak da fučkaj ga,{#} no kad HRT pusti svoju Live snimku(izvorni signal je 16-9) nekog sporta u sprešanom 4-3 smeču to je tu turbo smeče i na super Plazmi.To niti jedna Plazma nemre prožvakat, jednostavno takva slika je živi užas na kubik sranje i gotovo. Ali hebe se njima na HRT-u bitno da pobiru Preplatu, a ne žele pustit izvorni signal u 16-9 formatu iako to mogu bez problema no ipak smo u Hrvatskoj pa to nije ništa čudno.{#}{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
11 godina
protjeran
offline
Panasonicove plazme jašu dalje

Prije godinu dana sam kupovao novi TV. I odlučio sam se za Panasonic plazmu. Evo i zašto: HD Ready uređaji su približniji TV signalu koji naše televizije emituju i tu plazma tehnologija dalje mnogo bolju sliku nego HD Ready LCD TV. I to je to, dok ne bude sva TV u HD, plazma je bolji izbor.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje

Panasonic koristi Pioneer Kuro tehnologiju.

Nema dublje crne od Kuro plazme.

 

U to doba je tehnologija bila preskupa, 32'' modeli su koštali 40.000 i više Kn.

 

No eto, Panasonic je jeftino dobio patente i tehnologiju, i sada rastura sa plazmama.

Šteta bi bila da zatvore taj biznis, jer plazme daju daleko bolju sliku.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Pioneer_Kuro

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje

Panasnonic je car

15 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
Crotiger kaže...

Imam jednu Panasonic 42" 3D plazmu 600 Hz ofc, i 3 top LCD a .

 

Plazma jednostavno ima svoju sliku , svoje boje a u malotamnijim prostorima poput kod mene u spavačoj sobi na zidnom nosaču to je jednostavno nenadje..ivo...

 

Imao sam nov LG LCD 3 D od 15 k kuna i stavio jednu ispod druge jednostavno se nisam mogao prisiliti uzeti taj LCD izbacio sam ga van kuće koja je to razlika, i koliko je to meni (subjektivno) je bilo puno lošija slika nego na plazmi.

Kada bubnem PS 3 NFS neki dok nema klinaca doma zavalim se u sobu u krevet pa to je nemjerljivo prema LCD u kod maloga u sobi a to je TOP model od LG a.

 

Kada sam pročitao da bi mogli ugasiti proizvodnju plazmi nekidan, odmah sam već počeo planirati ubost još jednu za svaki slučaj.

 

Da možda je ovo moj subjektivan dojam , ali ja imam 3 LCD TV a doma , 1 x Plazmu i 1x 32" Sony trinitron  iz 2000 godine 100Hz koji ima 72 kile i koje svaki dan gledam, i velim Vam moj poredak. Plazma, nakon toga Sony cjevaš trinitron, tek onda LCD i .

S obzirom na subjektivan dojam mogao si nam navesti izvore s kojih gledaš i što gledaš te po kojima si si posložio redoslijed u glavi. Da pogodim?  Jabuka tv, net tv, tv4r itd...?

Po tebi izgleda da je bolje igrati NFS na starom crt televizoru nego na novom lcd ?

 

Velika većina korisnika ne bi primjetila razliku u slici da im isti kvalitetan HD materijal pustiš na kvalitetnom lc-u i kvalitetnoj plasmi...

No očito kod nas su mjerila kvalitete prijenos saborske sjednice te se po njoj donosi sud koja je tehnologija bolja...

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 18:16 (movie).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
nixass kaže...

kome god spomenem plazmu svi se zgražaju i razmišljaju o njoj kao što je bila prije 6-7 i više godina..

Ljudi ne znaju...

Misle i da tanki rubovi kod Samsungovih LCD-a utjecu na kvalitetu slike. Ne salim se!

16 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
Crotiger kaže...

Imam jednu Panasonic 42" 3D plazmu 600 Hz ofc, i 3 top LCD a .

 

Plazma jednostavno ima svoju sliku , svoje boje a u malotamnijim prostorima poput kod mene u spavačoj sobi na zidnom nosaču to je jednostavno nenadje..ivo...

 

Imao sam nov LG LCD 3 D od 15 k kuna i stavio jednu ispod druge jednostavno se nisam mogao prisiliti uzeti taj LCD izbacio sam ga van kuće koja je to razlika, i koliko je to meni (subjektivno) je bilo puno lošija slika nego na plazmi.

Kada bubnem PS 3 NFS neki dok nema klinaca doma zavalim se u sobu u krevet pa to je nemjerljivo prema LCD u kod maloga u sobi a to je TOP model od LG a.

 

Kada sam pročitao da bi mogli ugasiti proizvodnju plazmi nekidan, odmah sam već počeo planirati ubost još jednu za svaki slučaj.

 

Da možda je ovo moj subjektivan dojam , ali ja imam 3 LCD TV a doma , 1 x Plazmu i 1x 32" Sony trinitron  iz 2000 godine 100Hz koji ima 72 kile i koje svaki dan gledam, i velim Vam moj poredak. Plazma, nakon toga Sony cjevaš trinitron, tek onda LCD i .

 

Bez uvrede i znam da je offtopic, no što vi radite da vam je tv danas toliko bitan u životu dasvih tih x komada svaki dan gledate? Penzija? Pa meni je krvo što sam i taj jedan "noviji" ne-crt tv uzimao, ne palim ga tjednima. Tv program je zaglupljujuć i iritantan s reklamama, a sve ostalo radim eto po računslima ili ipadu...Ono nešto vremena kad nema obaveza i posla. Ne pada mi na pamet ovisiti o tv programu, pa tako i sam tv otišao u zapećak.
16 godina
odjavljen
offline
Panasonicove plazme jašu dalje

Pa ako ne gledaš sport, filmove, serije, dokumentarce te ako se ne igraš na velikom ekranu, tada ti "televizija" sigurno nije potrebna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
XXX kaže...

Pa ako ne gledaš sport, filmove, serije, dokumentarce te ako se ne igraš na velikom ekranu, tada ti "televizija" sigurno nije potrebna.

A sta 30 incni monitor sa 4k rezolucijom je govno, ma daj. TV se tu i tamo pogleda koji Blu-ray ili kad se oces izvalit na kauc. To je proslost, kuzis stari.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
mito_i_korupcija kaže...
XXX kaže...

Pa ako ne gledaš sport, filmove, serije, dokumentarce te ako se ne igraš na velikom ekranu, tada ti "televizija" sigurno nije potrebna.

A sta 30 incni monitor sa 4k rezolucijom je govno, ma daj. TV se tu i tamo pogleda koji Blu-ray ili kad se oces izvalit na kauc. To je proslost, kuzis stari.

  Tko je rekao da je govno? Na što ti trošiš svoje slobodno vrijeme i kako ga misliš koristiti u budućnosti je tvoja stvar. Tržište očito postoji i za one koji živi u "prošlosti", ako me kužiš my young padawan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 23:51 (XXX).
14 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
deckard kaže...

Da, pogotovo ako gledaš tekme na nekom od Sky ili C+ programa gdje su im prikazi rezultata netransparentni i full kontrastni. Na mojoj Pana GT30 nisam mogao odgledati pola sata tekme, a da mi nije ostao retention rezultata i logoa još satima. Najjače mi je bilo kad sam kupovao plazmu, pa natjerao lika u trgovini da uguramo stick s jpegovima za break-in, pa kad sam umro od smijeha dok sam vidio fino zapržikan logo RTL-a {#} . Toliko o plazmi u 21. stoljeću. Treba li napomenuti da sam vratio plazmu u dućan i uzeo LCD koji sam od nulte minute nakurio kako sam želio (dakle filmovi bez pan/scana, HD kanali sa satelitske bez rastezanja slike i uklanjanja logoa, i što je to break-in na LCD-u) ? Da ne drobim dalje, svakome svoje.

ja imam panasonic g30 i nikakvih problema vec skoro dvije godine

Stranice su trenutno nedostupne.
13 godina
offline
Panasonicove plazme jašu dalje

Svatko neka si kupuje što želi no ako se uzima TV od 100+ cm uzeti LCD je van svakog razuma. LCD je onako dobar ak os manji TV u kuhinji ili WCu.

[M|C] pleXx
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
Kill Frenzy kaže...
deckard kaže...

Da, pogotovo ako gledaš tekme na nekom od Sky ili C+ programa gdje su im prikazi rezultata netransparentni i full kontrastni. Na mojoj Pana GT30 nisam mogao odgledati pola sata tekme, a da mi nije ostao retention rezultata i logoa još satima. Najjače mi je bilo kad sam kupovao plazmu, pa natjerao lika u trgovini da uguramo stick s jpegovima za break-in, pa kad sam umro od smijeha dok sam vidio fino zapržikan logo RTL-a {#} . Toliko o plazmi u 21. stoljeću. Treba li napomenuti da sam vratio plazmu u dućan i uzeo LCD koji sam od nulte minute nakurio kako sam želio (dakle filmovi bez pan/scana, HD kanali sa satelitske bez rastezanja slike i uklanjanja logoa, i što je to break-in na LCD-u) ? Da ne drobim dalje, svakome svoje.

ja imam panasonic g30 i nikakvih problema vec skoro dvije godine

 Imam ja neki low-end već 6 godina pa radi bez greške a radi po cijele dane

15 godina
offline
Re: Panasonicove plazme jašu dalje
deckard kaže...
overhaul kaže...
Plazme su idealne npr za one korisnike koji vole pratiti hd prijenose sporta. Lcd je ok za statičnije računalne slike, no bespredmetno je sad opet po tome. Nemam plazmu, ali mi je drago da panasonic koji cijenim i dalje ide s plazmom. Valjda će se malo konsolidirati sa nekim, npr sonyjem, sharpom, pa biti bolja Protuteža koreancima. Da svi imamo veći i povoljniji izbor.

Da, pogotovo ako gledaš tekme na nekom od Sky ili C+ programa gdje su im prikazi rezultata netransparentni i full kontrastni. Na mojoj Pana GT30 nisam mogao odgledati pola sata tekme, a da mi nije ostao retention rezultata i logoa još satima. Najjače mi je bilo kad sam kupovao plazmu, pa natjerao lika u trgovini da uguramo stick s jpegovima za break-in, pa kad sam umro od smijeha dok sam vidio fino zapržikan logo RTL-a {#} . Toliko o plazmi u 21. stoljeću. Treba li napomenuti da sam vratio plazmu u dućan i uzeo LCD koji sam od nulte minute nakurio kako sam želio (dakle filmovi bez pan/scana, HD kanali sa satelitske bez rastezanja slike i uklanjanja logoa, i što je to break-in na LCD-u) ? Da ne drobim dalje, svakome svoje.

Carko, kada kupiš plazmu, ne kupuješ plazmu koja je radila u dućanu. Nego novu koja nikada nije uključena i onda prvo 200 sati pustiš materijal da reaktivira ćelije plazme (obično imaju i diskovi i materijal na youtubeu koliko hoćeš) Pa onda geldaj RTL pa vidi hoće li ti se zapržiti logo.

 

Dalje, kada je tekma zanimljiva, dobro društvo, dobra meza i piva na stolu, koga briga jel ju gleda na 17" CRT-u od babe koji je posudio ili pak na projektoru koji razvuče na sliku na 200" na zid susjedne kuće.

 

Plazma je filmofilska tehnologija, otiđi ti kod nekog frenda koji ima 50" srednji li top model Panasonica (u zadnjih par generacija) i pogledaj Sin City ali pravi BDRip (ne onaj yify od 900 MB) sa receiverom koji ima HQV procesor slike, pa mi onda javi utiske.

PS: ne zaboravi maramice da bale obrišeš. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice