Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

poruka: 26
|
čitano: 4.164
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Paprena cijena najskupljeg Surface Booka".
10 godina
odjavljen
offline
Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

Pa dobro,barem ne kopiraju dizajn i ideje što Apple radi. Prakse nisu ništa posebno .

Moj PC  
11 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
Al su lupili cijenu...
Moj PC  
2 4 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
BinHex kaže...
Al su lupili cijenu...

 Pa mislili su kada može apple možemo i mi biti (ekstra) skupi

Zovite me X-Men
10 godina
odjavljen
offline
Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

Da,ali kad uzmemo hardware u obzir,onda se vidi iz drugačije perspektive.

Moj PC  
6 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
Ljudi, pa u cemu je problem?
U usporedbi s ovim dole realna cijena je bar 30000 kn..


MacBook Pro 15" s Retina zaslonom: 2.5 GHz

23 179 kn

2,5 GHz 4-jezgreni Intel Core i7 procesor (Turbo Boost do 3,7 GHz) sa 6 MB dijeljene L3 predmemorije
16 GB DDR3L memorije od 1600 MHz
Intel Iris Pro Graphics i AMD Radeon R9 M370X s 2 GB GDDR5
Flash pohrana od 512 GB na bazi PCle standarda
 
8 5 hvala 0
15 godina
offline
Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

Heh sad se niko ne buni...a kad Apple to napravi na svom ultrabooku prije par godina, internet se slomi

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2015 21:39 (Mitch).
 
12 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
mist kaže...
Ljudi, pa u cemu je problem?
U usporedbi s ovim dole realna cijena je bar 30000 kn..


MacBook Pro 15" s Retina zaslonom: 2.5 GHz

23 179 kn

2,5 GHz 4-jezgreni Intel Core i7 procesor (Turbo Boost do 3,7 GHz) sa 6 MB dijeljene L3 predmemorije
16 GB DDR3L memorije od 1600 MHz
Intel Iris Pro Graphics i AMD Radeon R9 M370X s 2 GB GDDR5
Flash pohrana od 512 GB na bazi PCle standarda

Prvo, americke cijene ne sadrzavaju lokalne poreze i kao takve ih nema apsolutno nikakvog smisla pretvarati u kune i usporedjivati sa cijenama u Hrvatskoj koje ukljucuju i PDV. Drugo, taj MBP kojeg si naveo u Americi na apple.com (dakle realna usporedba sa ovim cijenama u clanku) kosta $2.499 sto je puno manje od $3.199, cak je i Surface Pro sa 512GB i i7 sa $2.699 $200 skuplji od MBPa (dobro, ima olovku i touch screen, kome to treba ili "treba" taj ce to znati cijeniti). Trece, Surface Book u Evropi (pogotovo Hrvatskoj) ne mozes i tko zna hoces li i kada uopce moci kupiti, MBP mozes (isto vrijedi i za Microsoft Band 2 i Hololens Developer Edition). "Shipping is a feature", po tome MS jos JAKO zaostaje za Apple-om. Sto mi vrijedi najbolji proizvod ako ga ne mogu legalno kupiti, dobiti garanciju, servisirati, itd? Nista.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
Slazem se to u vezi podrske.. Al ocito publika je premala. Da je veca publika bilo bi i vise podrske.. Eto, a volio bi da autor clanka elaborira i cejene applea.. Pa svi znamo da su duplo precijenjene vec 10 godina.. Al jbga jedina veca fora od preseravanja s iphoneom je izgleda sranje po microsoftu.. Rekao bi Rambo Amadeus - TURBOFOLK!
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
mist kaže...
bla bla nebuloz nebuloz

 O cemu ti pricas?

mojpismonosa
13 godina
neaktivan
offline
Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

Koliko god Surface Book bio inovativan i superioran nad konkurencijom, cijena je jednostavno prevelika. Možda počinje novo doba "Microsoft ovci" koji će pod krinkom mržnje Apple-a (vjerojatno zato što sva cool djeca mrze Apple) opravdavati sve što i Microsoft napravi, koliko god to bilo promašeno, poput prevelike cijene Surface Booka.

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

Kad ce 256GB, i5 + GPU, 16GB RAM model bit 1499$...to ce bit ok

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

Apple marketing,brend name kojeg su godinama stvarali,drugčiji OS..teško da  Microsoft napravi boom i dobije horde sljedbenika kao Apple,mislim da im i nije u interesu,samo su pokazali da mogu napravit nešto drugčije!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

Cijena mi se čini ok za 512 prostora. ALi za 1TB je previše.

Ako je stvarno dva puta brži od macbook proa onda se isplati dat 300njak dolara više. Ali 3200 za 1TB je previše.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
16 godina
moderator
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
Prvo, podrška postoji. Odeš na support bilo koje EU zemlje i imaš free shipping do servisa i natrag. Meni su prošli tjedan zamijenili tipkovnicu za Surface Pro 3 bez ikakvih problema, imao sam novu novcatu u 6 dana, vikend uključen.


Drugo, shipping je 8-11€ s Amazona za skoro sve. Kad uzmeš u obzir lokalne cijene, to je daleko povoljnije nego platiti lokalnog distributera i njegove opake marže. Ne uvijek, no u jako puno slučajeva, da o akcijama ne govorim.

Treće, Band se već može preorderati u HR, Lumia 950 također, za Surface Book nisam provjeravao, no stvari su sada, tako se čini, dostupne kad za dostavu u HR kad i u ostatku Europe. A i u Europu dolaze puno brže.

I da, najskuplji Surface Book je užasno skup i nikad ga ne bih kupio. No ljudima vani je to kikiriki, i ako im treba za posao, isplate ga enormno brzo. To što smo mi siromašna zemlja je drugi par rukava.
Domagoj
10 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
Imao sa Surface Pro i odlicna stvar.. Vrti programr, radis na njemu i zaradis..,Al mislim da se Microsoft sam odredio za ozbiljniju publiki.. Tako da nije da je tu neko pitanje izbora.. Kad Hrvat s platom 5 k kupi iphone 7 k, ne cudimo se.. A Ameri imaju 5k USD..
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
Velika razlika naspram applea je sto ce se ubrzo pojaviti slicni proizvodi asusa, della huaweia... u pola cijene. Cijena nije toliko bitna koliko je bitan koncept
...i tako dalje
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
Konkretno i precizno za proizvode koje sam naveo: gdje se točno može u Hrvatskoj predbilježiti za Microsoft Band 2 (jer na Microsoftovom Store-u ne može, molim neku ovlaštenu trgovinu), gdje se točno u EU može naručiti Surface Book ili Hololens Developer Edition i gdje točno stoji da ako neki od tih proizvoda naručim npr. preko Amazona u Hrvatsku, da mogu bez problema ostvariti garanciju (ovdje ne mislim na anegdotalne priče, nego na službenu izjavu proizvođača)? Službeno u Evropi su dostupni samo telefoni i Surface Pro, Microsoft Band 2 samo u UK bez ikakvih službenih informacija za ostatak EU (ali hej, ako ti nešto znaš što drugi ne znaju...), Surface Book i Hololens službeno nisu niti u planu za EU prije prve polovice 2016. Ako imaš druge podatke, molim da ih ovdje precizno izneseš. Inače, pričice kako je 3000 eura ili dolara vani kikiriki i kako tamo ljudi samo tako odu u trgovinu i kupe si laptop od tri soma su bajke za malu djecu, $3199 + porezi za laptop je preskupo *bilo gdje* na svijetu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
Domagoj kaže...
Prvo, podrška postoji. Odeš na support bilo koje EU zemlje i imaš free shipping do servisa i natrag. Meni su prošli tjedan zamijenili tipkovnicu za Surface Pro 3 bez ikakvih problema, imao sam novu novcatu u 6 dana, vikend uključen.


Drugo, shipping je 8-11€ s Amazona za skoro sve. Kad uzmeš u obzir lokalne cijene, to je daleko povoljnije nego platiti lokalnog distributera i njegove opake marže. Ne uvijek, no u jako puno slučajeva, da o akcijama ne govorim.

Treće, Band se već može preorderati u HR, Lumia 950 također, za Surface Book nisam provjeravao, no stvari su sada, tako se čini, dostupne kad za dostavu u HR kad i u ostatku Europe. A i u Europu dolaze puno brže.

I da, najskuplji Surface Book je užasno skup i nikad ga ne bih kupio. No ljudima vani je to kikiriki, i ako im treba za posao, isplate ga enormno brzo. To što smo mi siromašna zemlja je drugi par rukava.

 Well said, now fix the forum

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
13 godina
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
Domagoj kaže...
 

I da, najskuplji Surface Book je užasno skup i nikad ga ne bih kupio. No ljudima vani je to kikiriki, i ako im treba za posao, isplate ga enormno brzo. To što smo mi siromašna zemlja je drugi par rukava.

 Stereotipno razmisljanje da samo zato jer imaju veliku placu vani da im nije puno.Npr. Nizozemci (sa prosjekom od nekih 20-23k Kn place) vecinom smatraju Apple preskup iako kosta koliko i kod nas(cijena varira,ali ima cak i jeftinije nego kod nas.I svejedno gledaju na Apple npr. kao neki luksuz iako im je u prosjeku to trecina/pola place,dok kod nas 2-3 ili cak 4 cijele place.

Isto tako zacudo u Americi,kada se pita za gornju sredinu laptopa,700-900$ je puno,a za takve pare se moze nabaviti i7,touchscreen,SSD,bla bla... Tako da ako im treba za posao,jedino tko ce kupovat laptop kojemu je cijena mnogo visa od konkurencije to bi bili UAE,Oman i takve zemlje i to ne radi posla vec radi toga sto su culi da je najbolji i svi prijatelji ga imaju.

Di2 & EPS FTW!
15 godina
online
Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

Zvuči kao da su u Microsoftu još jedan običaj preuzeli od Applea.

 

Meni više zvuči kao da su autori članaka na BUG-u počeli pisati u maniri (neinformiranih) fourmaša, koji proizvode visoke klase (i odgovarajuće cijene) smatraju preskupima (jer za mjeru uzimaju sirotinjske financijske prilike koje vladaju u našoj državi).

 

Ono što bi trebalo biti jasno iz ovih cijena (čak i najzagriženijim 'protivnicima' Apple-a) je to da Apple nije preskup (dakako, nije ni jeftin, ali cijenom je, barem što se laptopa tiče, u rangu sa usporedivom konkurencijom), a to što mi živimo u zemlji u kojoj je potrebno dati 4, 6 ili više plaća za jedan top model ultrabook-a, svakako nije problem ni Apple-a ni Microsofta, niti ostalih proizvođača koji uredno posluju prodavajući ultrabook-ove u rangu cijena od 2.000 do 3.000 EUR.

 

Naravno da 2.000 - 3.000 EUR nisu sitnica niti u svjetskim okvirima, ali za onoga tko kupuje takav uređaj jer mu je potreban za posao, ta cijena ne predstavlja nekakav problem, a oni sretnici koji žive u zemljama poput npr. Švicarske, gdje je prosječna plaća programera u rangu 5.000 - 6.000 EUR čak ni kupnja iz hira nije nikakvo 'prese****nje' (zamislite bezobrazluka da hrvat sa 5.500 Kn kupi 'preskupi' laptop od 3.000 Kn, a mogao je proći duplo jeftinije da je uzeo neko smeće od 1.500 Kn).

 

BUG-ovci, saberite se malo i probajte pisati objektivno, a ne navijački, jer bi vas cijena 'klikova' na forumu mogla skupo stajati.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

OK, a idemo postaviti pravo pitanje:

 

zašto su dovraga M2 SSDovi skuplji od običnih 2,5" SSDova?

 

to je ono što za 512 GB poskupljuje Surface za cijelih 500 $

 

pa to je samo tipizirana pločica s chipovima, nema kućište,  SATA priključke, naponske sklopove...

 

napravljena je po standardu i mora ga se držati, upikneš u ploču i radi...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

Ja sam narucivao druge stvari iz Microsoft UK store i kada pise:

Available in Microsoft online store in the United Kingdom only.

 

To je u mom slucaju znacilo da ga mozes kupiti samo u UK store-u a ne i u drugim MS store-ovima u EU.

N.B. Ali ga mozes naruciti i kupiti od bilo gdje.

 

Garancija 2 godine bilo gdje  u EU.

Free shipping bilo gdje EU ako ne i svijet.

 

http://www.microsoftstore.com/store/msuk/en_GB/pdp/productID.326158600?ICID=UK_Band_ModD_Band2_100615

 

Preporucam da provjeris sa njihovim supportom online chat.

 

Kada MS band 2 postane dostupan u Amazon uk, itd... onda ces ga moci i od tamo uzeti i slati u HR bez problema.

Kupnjom bilo gdje u EU ostvarujes obaveznu garanciju 2 godine.

 

U vecini slucajeva:

1. godina na razini proizvodjaca

2. godina na razini trgovca.

 

Amazon i takvi dobri shopovi obicno srede sve oni sa besplatnim slanjem tamo i nazad.

Pricam za drzave gdje je amazon sluzbeno dostupan (UK, IT, FR...)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2015 11:39 (dehy).
15 godina
offline
Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

ako nekome cijena nije dovoljno paprena, deset deka mljevenoga je nekih 20 novaca. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

"Dostupnost" nije kada nešto možeš poštom naručiti iz inozemstva, dostupnost je kad je proizvod i sve što uz njega ide (garancija, podrška) službeno redovnim kanalima dostupan u tvojoj zemlji. Microsoft trenutno nema niti proizvodne, niti logističke kapacitete (osim kad su u pitanju telefoni gdje su iste dobili kupovinom Nokije) da bi svoje nove proizvode ponudio u cijelom svijetu kao što to radi npr. Apple koji je u tom poslu već desetljećima.

 

Razlog je vrlo jednostavan: na svijetu postoji vrlo ograničeni broj tvornica koje su u stanju proizvesti high-end uređaje tipa Surface Book ili MBP po cijeni, u količini i sa kvalitetom koja je potrebna. Apple koji je u tom poslu već jako dugo i raspolaže s neograničenim rezervama gotovine je pokupovao gotovo sve raspoložive proizvodne kapacitete za narednih nekoliko godina, tako da newcomeri na high-end tržištu (u koje sada spada i MS) imaju velike probleme proizvesti svoje proizvode u dovoljnim količinama i bore se za ostatne kapacitete. Tvornice se ne grade preko noći i Apple-u su trebale godine i godine dok nisu izgradili cijelu logističku mrežu dobavljača i proizvođača i time uspostavili ravnotežu između ponude i potražnje, Microsoft je tek na početku i ako misli uspjeti na tržištu high-end device-a morat će još jako puno investirati u logistiku. Zbog toga su čak i USA rokovi isporuke Surface Book-a već sada 7-8 tjedana, a neke konfiguracije tek krajem siječnja 2016. Kada bi ih prodavali i u EU ili nedajbože u Kini, čekalo bi se do 2017. Bit će zgodno vidjeti kako će reagirati USA kupci kojima uređaji neće stići prije Božića. Band 2 dolazi u EU samo u UK polovicom studenog, velika je vjerojatnost da će i tu puno ljudi ostati bez svojeg uređaja prije Božića, tako da će mnogi umjesto Banda kupiti npr. Apple Watch ili slično, ne zato što je bolji, nego zato što je dostupan sad i ovdje, mogu ga probati, vidjeti u živo itd, sve što sa Bandom ne mogu. Kao što sam već gore napisao, shipping is a feature, bitniji od GB, GHz, dpi i ostalog.

 

Daljnji problem je i prodajna te servisna mreža, Apple ima svoje trgovine u svim bitnijim krajevima svijeta, Microsoft samo u USA, a one su jako bitne za prodaju lifestyle-high-end proizvoda. Apple Watch mogu u svim izvedbama isprobati u skoro svakom većem evropskom gradu, kada ću to moći sa Microsoft Band-om 2? Isto vrijedi i za servis - ako mi ode ekran na iPadu ili iPhoneu, mogu otići u Apple Store i na licu mjesta ga isti dan popraviti, kada ću to moći sa npr. Surface-om (Pro, Book, whatever)?

 

Ništa protiv Microsoft device-a, dapače, ali dok se ne riješi problem dostupnosti ništa od toga.

14 godina
offline
Paprena cijena najskupljeg Surface Booka

Previsoka cijena je ona po kojoj se uređaj ne prodaje i proizvođač ne zarađuje. Tako da to što mi mislimo nema nikakvu težinu. Svi bi mi rado kupili jeftinije i s te strane nam je svaka cijena je prevelika, ali dok god se prodaje - ona to nije. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Paprena cijena najskupljeg Surface Booka
apoteka kaže...
Velika razlika naspram applea je sto ce se ubrzo pojaviti slicni proizvodi asusa, della huaweia... u pola cijene. Cijena nije toliko bitna koliko je bitan koncept

 To u pola cijene možeš okačiti mačku o rep. Čak ni Poljska no name kopija Surfacea nije upola jeftinija. Zapravo jest, ali sa isto toliko slabijim hardverom...

Asus, Dell i ostali već odavno prodaju ultrabookove po cijenama koje pariraju Appleu. Naravno one sa najjačim hardverom. Huawei baš ne prodaje puno jeftinije svoje najjače mobitele. Možda jesu prije dok su bili nepoznati. Sad su i oni postali premium. Ne vjerujem da će i laptop biti nešto jeftiniji od konkurencije. Ako bude imao top hardver.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice