Paramount snima filmove samo u digitalnom formatu

poruka: 48
|
čitano: 5.622
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Paramount snima filmove samo u digitalnom formatu".
14 godina
neaktivan
offline
Paramount snima filmove samo u digitalnom formatu

Ja preferiram zrnatost filma nad čistoćom digitalnog snimanja.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // i7-920@3.9GHz // 6GB DDR3 // GTX660 2GB // Eisberg 240L // Silencio 652
Moj PC  
8 24 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
8ax kaže...

Ja preferiram zrnatost filma nad čistoćom digitalnog snimanja.

To se doda u postprodukciji.

16 godina
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
8ax kaže...

Ja preferiram zrnatost filma nad čistoćom digitalnog snimanja.

Kao i svi prenzioneri. {#}

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
8ax kaže...

Ja preferiram zrnatost filma nad čistoćom digitalnog snimanja.

Film na filmskoj vrpci je po meni daleko bolji nego u digitalnom obliku 

npr. filmovi snimani na 70mm  filmu tipa Ben Hur se daju uvecat iznad 4K rezolucije bez gubljenja ostrine dok filmovi u digitalnom obliku se ne mogu 
sniman je u 1080p i to je to iznad toga ne moze ic


Btw. Cak i filmovima snimanim u digitalnom obliku se dodaje umjetno filmsko zrno da cuva sliku od lose gradacije boja i slicnih gresaka

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 20:09 (Arnold Layne).
16 godina
neaktivan
offline
Paramount snima filmove samo u digitalnom formatu

Vijest je, nažalost uobičajeno u zadnje vrijeme, pogrešna. Paramount ne prestaje snimati na film, npr. Interstellar (iza kojeg stoje Paramount i Warner) se trenutno snima na 35mm. Prestaje samo distribucija.

 

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Paramount snima filmove samo u digitalnom formatu

Zasto sam ja mislio da se unazad 10 godina svi filmovi snimaju digitalno? Cek znaci kad se snimaju filmovi i dalje je unutra filmska vrpca koja se vrti? Stvarno sam glup za neke stvari {#} ali bilo mi je logicno:D

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Diplomirani pješak kaže...

Zasto sam ja mislio da se unazad 10 godina svi filmovi snimaju digitalno? Cek znaci kad se snimaju filmovi i dalje je unutra filmska vrpca koja se vrti? Stvarno sam glup za neke stvari {#} ali bilo mi je logicno:D

naravno najveca kvaliteta je IMAX 70mm film

 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fb/IMAX_comparison.svg

 

zanimljivo kak su davne 1929 vec proizveli prvi 70mm film

 

Digitalija 0 bodova 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 20:19 (Arnold Layne).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Koja je rezolucija analognog filma?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Diplomirani pješak kaže...

Zasto sam ja mislio da se unazad 10 godina svi filmovi snimaju digitalno? Cek znaci kad se snimaju filmovi i dalje je unutra filmska vrpca koja se vrti? Stvarno sam glup za neke stvari {#} ali bilo mi je logicno:D

I ja sam mislio da se sve snima digitalno,pošto je velik dio filma digitalna obrada :S

 

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
12 godina
neaktivan
offline
Paramount snima filmove samo u digitalnom formatu

Da, baš zbog tih efekata i toga svega. Ček kak se onda to obrađuje, reže itd? Jel ima kakav dokumentarac o tome kako se rade filmovi? Neki dan sam se začudio kako je Charlie Chaplin snimljen pred 100 godina kvalitetan kao neki osrednji iz 80-ih i 90-ih godina.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Drazen kaže...
Koja je rezolucija analognog filma?

rezolucija je ona u koju ju skeniras 

a ovo je uređaj za to

nakon toga ide digitalna obrada 

Filmska vrpca nema piksele pa nema rezoluciju 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 21:15 (Arnold Layne).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Diplomirani pješak kaže...

Da, baš zbog tih efekata i toga svega. Ček kak se onda to obrađuje, reže itd? Jel ima kakav dokumentarac o tome kako se rade filmovi? Neki dan sam se začudio kako je Charlie Chaplin snimljen pred 100 godina kvalitetan kao neki osrednji iz 80-ih i 90-ih godina.

Remasterovan.

 

Imaš i crno-bijele filmove koji su sada u boji.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Onjegin kaže...
Diplomirani pješak kaže...

Da, baš zbog tih efekata i toga svega. Ček kak se onda to obrađuje, reže itd? Jel ima kakav dokumentarac o tome kako se rade filmovi? Neki dan sam se začudio kako je Charlie Chaplin snimljen pred 100 godina kvalitetan kao neki osrednji iz 80-ih i 90-ih godina.

Remasterovan.

 

Imaš i crno-bijele filmove koji su sada u boji.

to je najgore kaj mozes napravit crno bijelom filmu 

istu stvar su napravi sa Psihom i sve je na kraju neslavno zavrsilo

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 21:18 (Arnold Layne).
16 godina
online
Paramount snima filmove samo u digitalnom formatu

Ova vijest je još jedna od onih kompletno zbrčkanih.

Paramount jedino prestaje slati kinima filmove na trakama (i to ne svugdje u svijetu), jer većina kina danas podržava digitalnu distribuciju filmova. Kako se filmovi snimaju nema veze s onim kako se distribuiraju.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Arnold Layne kaže...


npr. filmovi snimani na 70mm  filmu tipa Ben Hur se daju uvecat iznad 4K rezolucije bez gubljenja ostrine dok filmovi u digitalnom obliku se ne mogu 
sniman je u 1080p i to je to iznad toga ne moze ic


 

 

A što ako se snima u 5K+ rezoluciji?

 

Split your lungs with Blood and Thunder
12 godina
odjavljen
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
fler kaže...
Arnold Layne kaže...


npr. filmovi snimani na 70mm  filmu tipa Ben Hur se daju uvecat iznad 4K rezolucije bez gubljenja ostrine dok filmovi u digitalnom obliku se ne mogu 
sniman je u 1080p i to je to iznad toga ne moze ic


 

 

A što ako se snima u 5K+ rezoluciji?

 

onda ce opet bit outdated kad dođe 6k rezolucija 

14 godina
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
fler kaže...

A što ako se snima u 5K+ rezoluciji?

 

Koliko memorije treba za 5k u digitalnom formatu, a koliko za memorije treba za snimanje na 70mm film koji se može digitalizirati na, ako treba, i 10k rezoluciju?

 

Mislim da je razlog korištenja filma jasan.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
11 godina
neaktivan
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Arnold Layne kaže...
8ax kaže...

Ja preferiram zrnatost filma nad čistoćom digitalnog snimanja.

Film na filmskoj vrpci je po meni daleko bolji nego u digitalnom obliku 

npr. filmovi snimani na 70mm  filmu tipa Ben Hur se daju uvecat iznad 4K rezolucije bez gubljenja ostrine dok filmovi u digitalnom obliku se ne mogu 
sniman je u 1080p i to je to iznad toga ne moze ic


Btw. Cak i filmovima snimanim u digitalnom obliku se dodaje umjetno filmsko zrno da cuva sliku od lose gradacije boja i slicnih gresaka

 

nijedan flim sa vrpce se ne može uvećat beskonačno...

kod svakog prebacivanja u digitalni oblik se radi "remaster" i retuširanje kako bi se popravila oštrina i boja. 

 

digitalija je budućnost (bez obzira koji K - 4K, 8K ili 50K) i oni koji nostalgino  plaču nad lošim osvjetljenjem i mutnom slikom vrpce nek gledaju tako. meni to ne valja!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Arnold Layne kaže...
Onjegin kaže...
Diplomirani pješak kaže...

Da, baš zbog tih efekata i toga svega. Ček kak se onda to obrađuje, reže itd? Jel ima kakav dokumentarac o tome kako se rade filmovi? Neki dan sam se začudio kako je Charlie Chaplin snimljen pred 100 godina kvalitetan kao neki osrednji iz 80-ih i 90-ih godina.

Remasterovan.

 

Imaš i crno-bijele filmove koji su sada u boji.

to je najgore kaj mozes napravit crno bijelom filmu 

istu stvar su napravi sa Psihom i sve je na kraju neslavno zavrsilo

imaš CB filmove koji su namjerno snimani tako što zbog svjetla-sjene koji se najbolje dočara na CB filmu, što zbog teme i atmosfere samog filma.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 21:43 (zlatkor).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
zlatkor kaže...
Arnold Layne kaže...
Onjegin kaže...
Diplomirani pješak kaže...

Da, baš zbog tih efekata i toga svega. Ček kak se onda to obrađuje, reže itd? Jel ima kakav dokumentarac o tome kako se rade filmovi? Neki dan sam se začudio kako je Charlie Chaplin snimljen pred 100 godina kvalitetan kao neki osrednji iz 80-ih i 90-ih godina.

Remasterovan.

 

Imaš i crno-bijele filmove koji su sada u boji.

to je najgore kaj mozes napravit crno bijelom filmu 

istu stvar su napravi sa Psihom i sve je na kraju neslavno zavrsilo

imaš CB filmove koji su namjerno snimani tako što zbog svjetla-sjene koji se najbolje dočara na CB filmu, što zbog teme i atmosfere samog filma.

Naravno i 2013. je bilo filmova snimano u CB tehnici


I da Filmska vrpca se neda uvecat beskonacno i ide u obradu nakon skeniranja gdje se korigira ostrina, svjetlina i kod starijih filmova uklanjaju ostecenja
sve ti ja to dobro znam ne moras mi govorit
Ako ti mislis da je digitalan video buducnost molim te reci mi gdje je ? Ne nazire se uopce IMAX  kamera je kralj i bit ce jos dugo 

 

Od zvucnijih imena samo sam cuo da je danski The Hunt sniman digitalnom kamerom (tocnije  Arri Alexa Plus) i slika izgleda jako dobro no vise od 1080p nece ic 

tu je film zaglavio 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 21:57 (Arnold Layne).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Ne bi se slozio s tobom Arnold. Analogni film itekako ima rezoluciju. Npr kod CB filma je to velicina zrna koje "pamti" osvjetljenost. Prije je to bilo srebro. Boja ima puno manju rezoluciju, tj zrna su veca. Pretpostavljam da je to razlog za 35/70 mm filmove.
E sad, koja je to rezolucija? 10k, 20k?
Digitalno koliko god napredno pati od poprilicno problema koje analogija "nema". Recimo broj bita, tj nivoa sive koji su itekako ograniceni, a tu je i sum, pa nelinearnost...

Je zna neko kako se isporucuju filmovi u kina?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Drazen kaže...
Ne bi se slozio s tobom Arnold. Analogni film itekako ima rezoluciju. Npr kod CB filma je to velicina zrna koje "pamti" osvjetljenost. Prije je to bilo srebro. Boja ima puno manju rezoluciju, tj zrna su veca. Pretpostavljam da je to razlog za 35/70 mm filmove.
E sad, koja je to rezolucija? 10k, 20k?
Digitalno koliko god napredno pati od poprilicno problema koje analogija "nema". Recimo broj bita, tj nivoa sive koji su itekako ograniceni, a tu je i sum, pa nelinearnost...

Je zna neko kako se isporucuju filmovi u kina?

rezoluciju jednostavno nema jer to nije ta tehnologija
ima ogranicenje u kojoj rezoluciji se moze skenirati  

 

 

Btw. mi koji podrzavamo Filmsku Vrpcu nismo nikakvi nostalgicari nego vi ostali jednostavno ne shvacate tehnologiju 
Fascinantno je kolko je to Futureproof tehnologija  

 

Mutna slika vrpce je samo do loseg skeniranja ili prejakog DNR-a

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 22:04 (Arnold Layne).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Ovo je snimano na vrpcu,sličan sistem na koji su se snimali filmovi tipa doktor živago ili 2001 odiseja u svemiru
Pogledajte,mislim da nista digitalno ne dolazi ni blizuhttp://www.imdb.com/title/tt0770802/technical?ref_=tt_dt_spec
12 godina
odjavljen
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Hranitelj kaže...
Ovo je snimano na vrpcu,sličan sistem na koji su se snimali filmovi tipa doktor živago ili 2001 odiseja u svemiru
Pogledajte,mislim da nista digitalno ne dolazi ni blizuhttp://www.imdb.com/title/tt0770802/technical?ref_=tt_dt_spec

stvarno odlicno izgleda 
ovo je bluray slika

http://imgbox.com/adcx5J2H

http://imgbox.com/abhvPUPD

 

pogledat cu cim budem mogo :) Hvala 

 

 

WOW

" Shot in 70mm, scanned at 8K, and mastered at 4K "

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 23:42 (Arnold Layne).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Drazen kaže...
Ne bi se slozio s tobom Arnold. Analogni film itekako ima rezoluciju. Npr kod CB filma je to velicina zrna koje "pamti" osvjetljenost. Prije je to bilo srebro. Boja ima puno manju rezoluciju, tj zrna su veca. Pretpostavljam da je to razlog za 35/70 mm filmove.
E sad, koja je to rezolucija? 10k, 20k?  (...)

Točno - emulzija ima kristalnu strukturu, koja se može smatrati "pikselima" analognog filma; također, u obzir treba uzeti i kvalitetu leća. U ovom PDF-u koji je izdao ARRI, proizvođač skenera u Layneovom postu, navedeno je da je za 16 mm film potrebna (digitalna) rezolucija od 2K, 35 mm 4K, a 65 mm 8,5K (stranica 11), što proizlazi iz veličine negativa jer film ima istu rezoluciju (linijaturu) bez obzira na format (0,006 mm, tj. 80 lp/mm (line pairs / mm)):

 

Film material always possesses the same performance data: the smallest reproducible detail (20% modulation) on a camera film negative (up to EI 200) is about 0.006 mm— as was determined by the analysis done earlier in this article. This can also be considered as the size of film’s “pixels”, a concept that is well known from electronic image processing. It does not matter if the film is 16 mm, 35 mm or 65 mm; the crystalline structure of the emulsion is independent of the film format. Also, the transmission capability of the imaging lens is generally high enough to transfer this spatial frequency (0.006 mm = 80 lp / mm) almost equally well for all film formats. The film format becomes relevant, however, when it comes to how many small details are to be stored on its surface—that is a question of the total available storage capacity.

 

Dodatno, da se izbjegne aliasing, potrebno je skenirati 16 mm film s 3K, a 35 mm film s 6K rezolucijom (stranica 15).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 23:46 (hrx).
15 godina
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Arnold Layne kaže...
Drazen kaže...
Koja je rezolucija analognog filma?

rezolucija je ona u koju ju skeniras 

a ovo je uređaj za to
nakon toga ide digitalna obrada 

Filmska vrpca nema piksele pa nema rezoluciju 

 

 

Nema piksele, ali ima zrna. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Arnold Layne kaže...
8ax kaže...

Ja preferiram zrnatost filma nad čistoćom digitalnog snimanja.

Film na filmskoj vrpci je po meni daleko bolji nego u digitalnom obliku 

npr. filmovi snimani na 70mm  filmu tipa Ben Hur se daju uvecat iznad 4K rezolucije bez gubljenja ostrine dok filmovi u digitalnom obliku se ne mogu 
sniman je u 1080p i to je to iznad toga ne moze ic


 

A digitalni upscaling? 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
darko_sam kaže...
Arnold Layne kaže...
8ax kaže...

Ja preferiram zrnatost filma nad čistoćom digitalnog snimanja.

Film na filmskoj vrpci je po meni daleko bolji nego u digitalnom obliku 

npr. filmovi snimani na 70mm  filmu tipa Ben Hur se daju uvecat iznad 4K rezolucije bez gubljenja ostrine dok filmovi u digitalnom obliku se ne mogu 
sniman je u 1080p i to je to iznad toga ne moze ic


 

A digitalni upscaling? 

Obajsni kako bi digitalni upscale stvorio vise informacija nego kaj film ima ? S tim muku muce Japanici kad su snimali vecinu novijih tv anime serijala  digitalno u 540p ,480p ili 720p pa sad izmiljaju razne tehnologije tipa Q-tec upscale 

Koji je po meni sranje 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2014 9:11 (Arnold Layne).
14 godina
neaktivan
offline
Paramount snima filmove samo u digitalnom formatu

Evo jedan film sniman potpuno digitalno:

 

 

http://www.red.com/products/epic-mx

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2014 9:09 (Frankie).
 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Paramount snima filmove samo u digitalnom form
Frankie kaže...

Evo jedan film sniman potpuno digitalno:

 

 

http://www.red.com/products/epic-mx

Znaci koristili su je samo zbog 3D-a 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice