Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

poruka: 35
|
čitano: 8.770
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku".
15 godina
neaktivan
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

A majke ti kolko netočnih informacija ima u ovom članku, Philips 56PFL9954 je u našim trgovinama ima već sigurno dva mjeseca. Bome ni osvježavanje slike nije 200MHz, štoviše nije ni 200Hz nego samo 100Hz, a onaj podatak 200Hz označava nešto drugo i ima veze sa pokretnom rezolucijom. Dragane, znaš li šta je pokretna rezolucija?

Moj PC  
1 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Ma šta će on znat, jedino što radi od prvog do prvog je smišljanje novog *****nog urnebesnog priloga za BUG-tv. LOL

Kako je smiješan!

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

hahaha osvjezenje od 200 megaherca....

 

glupost tjedna

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Fala Bogu, taman na vrijeme dolazi!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Sram vas bilo! Kako možete tako govoriti o jednoj od neprikosnovenih veličina među inim koje rade za bug? Oni sve znaju, oni su nedodirljivi! Sve vas treba banat :D

 

Hoće li ovo završiti na zločestoj stranici?

 

P.S.

Ljudski je griješiti ali nije ljudski pljuvati po drugima a po svojima ne.

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Zašto je vijest nešto od čega je i Philips nedavno odustao?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku
Elk Cloner kaže...

Zašto je vijest nešto od čega je i Philips nedavno odustao?

Danas je održana službena prezentacija za novinare u Zagrebu (cijela pressica je organizirana samo zbog predstavljanja ovog televizora), isti ovaj model bio je hit Philipsovog nastupa na sajmu IFA u Berlinu prije nekoliko tjedana, pa sad se ti pitaj - zašto o ovome pišemo?

16 godina
moderator
offline
RE: Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku
Bara kaže...

A majke ti kolko netočnih informacija ima u ovom članku, Philips 56PFL9954 je u našim trgovinama ima već sigurno dva mjeseca. Bome ni osvježavanje slike nije 200MHz, štoviše nije ni 200Hz nego samo 100Hz, a onaj podatak 200Hz označava nešto drugo i ima veze sa pokretnom rezolucijom. Dragane, znaš li šta je pokretna rezolucija?

 Doista je došlo do pogreške, hvala na upoorenju.

 

Treba dakako stajati Hz, a ne Mhz i riječ je o tehnologiji koju Philips komercijalno naziva 200Hz Clear LCD. Ispravili smo i dodali Philipsovo obješnjenje te tehnologije.

drpetric
16 godina
moderator
offline
RE: Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku
Schumix kaže...

Ma šta će on znat, jedino što radi od prvog do prvog je smišljanje novog *****nog urnebesnog priloga za BUG-tv.

 Zato nam je u ovoj državi tako kako nam je... Namigiva

drpetric
16 godina
neaktivan
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Um, tako skup, a prikazuje samo 20 slika u sekundi? Znaci filmovi koji su obicno 23.98 Hz bi jako treperili?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

nevjerujem dace 21:9 dostici popularnost 16.9

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku
DigiMagic kaže...

Um, tako skup, a prikazuje samo 20 slika u sekundi? Znaci filmovi koji su obicno 23.98 Hz bi jako treperili?

 

200 je, nije 20... evo i video od Philipsa na tu temu: 

 

http://live.philips.com/index.php/en_us/video/200hz-clear-lcd/25248550001

 

 

drpetric
16 godina
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Hehe... koliko se prašine i pomutnje diglo zbog par pogrešnih informacija. :D

 

Nego, zanima me hoće li takav format ikada zaživjeti van kino dvorana? Možda filmovi i izgledaju... "nekako", ali čisto sumnjam da bi TV materijal bilo ugodno pratiti u tom formatu. Vjerojatno bi se u dnevnicima morao uvesti i treći voditelj, da se popuni praznina po ekranu. A ni TV Kalendar više ne bi bio ono što smo navikli da je. :(

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2009 18:33 (Pupi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

prava stvar, filmovi sa neta su uglavnom u tom formatu, a i tekme s tva takodjer...jedva cekam da cijene padnu i da izadju nesto manji modeli prihvatljive cijene

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

najmanji problem....cuj slika je izduzena i na 16:9 ekranima, dakle meni je isti vrag, izduzeno malo ili vise...sto se tice tv kalendara gledaj ga na starom 4:3 tvu ;.)

 

filmovi i tekme (21:9 format) ne da izgledaju nekako nego odlicno na tom formatu tv-a

 

a kod kino dvorana to nije relevantno (zapravo meni se cini da tamo i jesu 21: platna?) zbog ogromne velicine slike u usporedbi sa udaljenosti tvojih ociju od nje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2009 18:36 (Mitar Mirić).
15 godina
offline
RE: Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Mene zanima na kojoj rezoluciji radi taj TV, znam da je Full HD 1920x1080 i to imaju normalni 16:9 televizori, jer recimo ak stavimo Full HD film kako ce se on vidjeti na ovom 21:9, izduljeno il?

Xfire:bmw144 ...Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
16 godina
offline
RE: Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku
Independent kaže...

Mene zanima na kojoj rezoluciji radi taj TV, znam da je Full HD 1920x1080 i to imaju normalni 16:9 televizori, jer recimo ak stavimo Full HD film kako ce se on vidjeti na ovom 21:9, izduljeno il?

Je, ta je rezolucija, a navodno da se radi o nekakvom rastezanju rubova slike.

16 godina
moderator
offline
RE: Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku
Independent kaže...

Mene zanima na kojoj rezoluciji radi taj TV, znam da je Full HD 1920x1080 i to imaju normalni 16:9 televizori, jer recimo ak stavimo Full HD film kako ce se on vidjeti na ovom 21:9, izduljeno il?

Ovisi kako je sniman taj film. Ako je sniman 2.35:1 kamerom, onda i u Full HD rezoluciji ima "crne trake" s gornje i donje strane. Na ovom TV-u nema. 

drpetric
15 godina
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Kralj Televizora.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Tako je. TV je prilagodjen za gledanje najsuvremenijeg kino omjera, pravog, onako kago ga je redatelj zamislio. Ali sukladno svemu napisanom, predmet želja nosi i svoju cijenu, naravno imate li ga staviti gdje u sobu ;))))

15 godina
offline
RE: Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Philips odustao? Elk Cloner, da te pitam nešto, jesi li ti normalan?

15 godina
offline
RE: Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Rezolucija ovog TV-a je 2560 x 1080p što odgovara uduplanoj rezoluciji što ostane od 1080p filma kada se cropa u 21:9 omjer naravno sa izbačenim crnim trakama. Možemo slobodno reći da je vertikalna rezolucija dodatno dodana doslovce nalijepljena na FullHD panel dodatnim pikselima.

Još nekih pitanja?

15 godina
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Ali tko je pametniji dograbit će svoj jeftiniji primjerak Pioneer Kuro dok još ima na zalihama i uživati u najboljoj slici od kada postoje ekrani :)

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Jesi li ti normalan? 5 postova jedan za drugim!

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Nego ono sto mene zanima je da li moze potegnut H264 sa kompa preko WLAN-a?

Kuzim da moze normalne DivXe ali jel ide i H264?

U uputstvima pise da podrzava H264 sa USBa i to ali WLAN je bitan ovdje!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

Ovaj Philips 9954 je samo šminka, ko želi najbolji Philips televizor po kvaliteti ekranskog prikaza će kupit 9704 model.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku
Bara kaže...

Dragane, znaš li šta je pokretna rezolucija?

Schumix kaže...

Ma šta će on znat

Kako je smiješan!

marko009 kaže...

glupost tjedna

Pero1234 kaže...

Sram vas bilo! Kako možete tako govoriti o jednoj od neprikosnovenih veličina među inim koje rade za bug?

 

He, he, kako vam je DP elegantno humano odgovorio na ubode i sarkazam (pregledajte mu postove), svaka čast, i mene je iznenadio Cool Touché!

 

on-topic: netko uvijek mora biti među prvima, pa otud kontroverze oko ovog televizora i velika cijena, ali zato, ako je to tehnologija kojoj "prirodno" težimo, svi ćemo profitirati tek kad navali konkurencija. Ono što nudi taj stroj izgleda cool i svatko bi ga poželio, ali pričekajmo.

 

 

Me a skeptic? I hope you have a proof!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

@Faerdhur

 

Nije Dragan ništa odgovorija, on samo izbjegava dat odgovore na malo ozbiljnija pitanja, ja sam uvjeren da on ne zna šta je pokretna rezolucija ni to da ovaj televvizor ne može prikazat svih 1080 linije iste.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku
Envy kaže...

Philips odustao? Elk Cloner, da te pitam nešto, jesi li ti normalan?

 

A ti si normalan sa 5 postova za redom, a imaš opciju editiranja posta? Smijeh

15 godina
protjeran
offline
Philipsov 21:9 TV stigao u Hrvatsku

@Bara: Slažem se i postao je dva puta za redom umjesto korištenja "višestrukog citiranja" ili kako se to već na ovom forumu zove.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2009 11:02 (Pero1234).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice