Phishing na e-mail račune

poruka: 13
|
čitano: 10.123
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Phishing na e-mail račune".
15 godina
neaktivan
offline
Phishing na e-mail račune

O, prodajete punu verziju Win7 SP85 za 25$, da, registrirat ću se na vašoj stranici s šifrom koju koristim za mail, i dat ću vam sve podatke o kreditnoj kartici.....

Vir prudens non contra ventum mingit...
 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Phishing na e-mail račune

Meni su ukrali neki dan gmail sa laganom sifrom, nigdje ne ostavljam podatke. Poslao sam im mail da mi je ukradeno a oni da nemogu i evo baš sam sada probao i ušao u email. Tako da mi je ova vijest dobro došla, već sam digao ruke od tog maila :D

Čak mi je i drago da se to dogodilo budući da sam se malo opustio i zaboravio koliko je internet opasan i pun bolesnika sa pokvarenim zubima :D

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2009 0:29 (Ormuz).
16 godina
neaktivan
offline
Phishing na e-mail račune
od tih par desetaka tisuća računa ovo su top deset lozinki:
1. 123456
2. 123456789
3. alejandra
4. 111111
5. alberto
6. tequiero
7. alejandro
8. 12345678
9. 1234567
10. estrella
@Ormuz nije valjda da se zoveš alejandro
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Phishing na e-mail račune

niko ih nije tira da se logiraju na phishing stranice

Suspended Animation
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Phishing na e-mail račune

samo cu se na jedno osvrnut

 

"Stef says:

 

Hey man check my sisters new pictures, they are awesome!!!!1

 

Attached file pics.zip

"

 

Stef inace vise voli pricat na engleski nego na zagorski....i ljudi klikaju......

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Phishing na e-mail račune

hehe nije, samo sest slova je bilo i to sve mala, lako za probiti.

ali kazem to je ionako samo mail za registriranje na forume i ostale dosadne stvari, s tim da se u zadnjih 2 mjeseca nisam nigdje bio registrirao.

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
6 godina
offline
Phishing na e-mail račune

Pozdrav,

 

Pitanje.... (vjerovatno znam odgovor ali)...

 

Zadnjih par dana mi doma dolazi na mail da su me uhvatili kako dr**m te da su me snimili sa mojom webkamerom te da će mi poslati video svim kontaktima sa facebook-a itd... (jer su mi instalirali malware)...

 

e sad, nemam kameru, nemam facebook, zapravo nemam sve što su naveli...

 

sad, pitanje, da li postoji nacin da napravim nekakav filter za takve mailove (sto je najgore, imam privatnu domenu tako da nemam ni pojma odakle im mail - pretpostavljam da su netko bio pawnan) - a najgore od svega je da mailovi stalno dolaze sa drugih domena :/

 

ili to ili da ubijem mail... :/

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Phishing na e-mail račune

-jedini/pravi način je prijavljivanje abuse-u domene s koje dolazi.. (vidjeti polaznu adresu u headeru..) npr. francuska je EU i to bi trebalo funkcionirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Phishing na e-mail račune

a to stalno radim, ali je tlaka jer sam vec dobio 500 istih mailova (* sa razlicitih domena)... cak sam mu i odgovorio sa gureilla maila

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 12:47 (VladRi).
15 godina
offline
Phishing na e-mail račune

je li zauzeta lozinka nigerianprinceingameoftheyear666? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Phishing na e-mail račune

-ako abuse ne reagira (ili ga pojedina domena nema, amateri..) tad se prijavljuje nadležnom tijelu-agencija... kao kod nas npr carnet. Po ip-adresi, pronađeš domenu, raspon adresa (tamo je i postojanje abusea..) i prijaviš nadležnoj državi. Sve ostalo je besmisleno pogotovo odgovarati, tj jedino ako svi prijave nadležnima se može očekivati postupno suzbijanje takvih izvora spama-ransoma i sl. Uzaludno kad je izvan EU, ali i tad se može. Ili ignoriraš. Filteri su beskorisni pogotovo posljednjih godinu kad koriste tvoj mali za slanje samom sebi.. (fejk). +paradox, po pravilima, moraš to prijaviti bilo kome, npr svom operateru, jer sam možeš biti kažnjen, jer fromalno s tvoje email adrese ide malware.. i tek kad prijaviš imaš 'dokaz' i prebacuješ teret na npr operatera (koji nije kriv.. ali on može više nego ti + ostaje zapis).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Phishing na e-mail račune
VladRi kaže...

Pozdrav,

 

Pitanje.... (vjerovatno znam odgovor ali)...

 

Zadnjih par dana mi doma dolazi na mail da su me uhvatili kako dr**m te da su me snimili sa mojom webkamerom te da će mi poslati video svim kontaktima sa facebook-a itd... (jer su mi instalirali malware)...

 

e sad, nemam kameru, nemam facebook, zapravo nemam sve što su naveli...

 

sad, pitanje, da li postoji nacin da napravim nekakav filter za takve mailove (sto je najgore, imam privatnu domenu tako da nemam ni pojma odakle im mail - pretpostavljam da su netko bio pawnan) - a najgore od svega je da mailovi stalno dolaze sa drugih domena :/

 

ili to ili da ubijem mail... :/

 

 

 

 Ma ne, odgovoris da si ti njega snimio i da ces njegovim kontaktima poslati cijelu snimku. Nakon toga guglas "micropenis" i salji.

6 godina
offline
Re: Phishing na e-mail račune

e kad dodje ponovo to i napravim :))))

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice