Piraterija ipak neće biti legalizirana

poruka: 54
|
čitano: 9.915
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Piraterija ipak neće biti legalizirana".
12 godina
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

It's a trap.....No što se smatra Windowsom bez licence, moj W8.1 je s torrenta ali uredno skida sve update i regan je na microsoft accountu. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

Evo ja cu prvi dati 100$ za orginal windows....ni centa više....naše lopine dignu cijene do nebesa.

 

Frka85
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

Ja imam licenciranu vistu,tako da me boli patka.Djabaleze desetka.

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
nex987 kaže...

It's a trap.....No što se smatra Windowsom bez licence, moj W8.1 je s torrenta ali uredno skida sve update i regan je na microsoft accountu

 Sa genuine ključem? Nebi reko.

 

Ali da jedamput zasvagda riješimo te ''probleme'' updatea na crackanim Windowsima: svi updatei, koji se skidaju kroz Windows Update, mogu se instalirati na njih bez ikakve bojazni da će vam resetirati aktivaciju - to više ne radi niti na Sedmici!

 

Za Osmicu niti ne postoji software za provjeru licence!

 

Druga je priča što će se dogoditi nakon upgradea na Desetku, koji će, kao što je već najavljeno, imati drugačiji sistem aktivacije.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2015 19:58 (kizo2703).
11 godina
protjeran
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
nex987 kaže...

It's a trap.....No što se smatra Windowsom bez licence, moj W8.1 je s torrenta ali uredno skida sve update i regan je na microsoft accountu. 

 daj pošalji na pm ako ti se da link odakle si skinuo, i kako si došao do tog acounta?

nemoj odgovorit na forumu nego na pm da nebi pokupili kartone.....

jurehabs
14 godina
neaktivan
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

Nešto se kuha iza svega toga. 

 

"Naime i dalje stoji da će se po dolasku Windowsa 10 moći načiniti nadogradnja operativnog sustava bez obzira bila licenca valjanja ili ne. No, to neće značiti da su nelegalne kopije odjednom postale legalne –pirati će i dalje biti pirati.

Microsoft dodatno navodi kako se nelegalni operativni sustav ne može smatrati Microsoftovim proizvodom, te da sam Microsoft kao i njegovi partneri stoga niti ne mogu stajati iza njega. Internetska stranica Ars Technica je postavila i dodatno pitanje - kakve materijalne posljedice mogu očekivati nelegalni korisnici koji nadograde svoja računala, no jedini odgovor koji je po tom pitanju stigao iz Microsofta je da nemaju komentara."

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

I činilo mi se previše dobro. Nema ništa free iz Amerike...

Meda
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

Samo se ograđuju da ne ispadne da podržavaju piratluk.

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

Ja sam tako razumeo i juče (Gizmodo):

Speaking to Reuters, Microsoft's operating system chief Terry Myerson explained from China that Microsoft will be "upgrading all qualified PCs, genuine and non-genuine, to Windows 10." The move is apparently an attempt to "re-engage" users that currently run pirated software in China.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

Kako i obično biva sa aktivacijama i DRMovima, pametni ljudi u firmi X smisle "neprobojan" sustav aktivacije koji će stati svim ilegalcima/piratima na kraj. "Nema šanse da ovo netko probije, mi koristimo KMS servere ove-one" , "Trebati će vam Vječna Internet Konekcija (TM)", "Nikad više na piratu raditi nećete! Nikad nećete dobiti ažuriranja!" itd. Svi znaju priču... za prije spavanja ispričati mami i tati, eventualno dedi i baki ako su online.

 

Za tjedan-dva stižu i vijesti od pametnih ljudi iz undergrounda...

 

End. Of. Story.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2015 23:31 (indig0F10w).
Moj PC  
5 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

znaći svi koji imaju beta kljuc od 10ke ce dobit pravi kljuc uz update na final win 10 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

Dok je informatike, bit će i piratluka... I to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
Romano kaže...

Ja imam licenciranu vistu,tako da me boli patka.Djabaleze desetka.

 Eee, baš i ne:

Free Upgrade Offer*

Great news! We will offer a free upgrade to Windows 10 for qualified new or existing Windows 7, Windows 8.1 and Windows Phone 8.1 devices that upgrade in the first year!  And even better: once a qualified Windows device is upgraded to Windows 10, we will continue to keep it up to date for the supported lifetime of the device, keeping it more secure, and introducing new features and functionality over time – for no additional charge. Sign up with your email today, and we will send you more information about Windows 10 and the upgrade offer in the coming months.

 

*Windows Offer Details

It is our intent that most of these devices will qualify, but some hardware/software requirements apply and feature availability may vary by device. Devices must be connected to the internet and have Windows Update enabled. ISP fees may apply. Windows 7 SP1 and Windows 8.1 Update required. Some editions are excluded: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, and Windows RT/RT 8.1. Active Software Assurance customers in volume licensing have the benefit to upgrade to Windows 10 enterprise offerings outside of this offer. We will be sharing more information and additional offer and support terms in coming months.

 

KLIK

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
16 godina
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

Vrlo je jednostavno, praktički ne postoji zaštita koju se ne može "riješiti" samo je pitanje vremena. Stvar je da oni pokušavaju što više zakomplicirati krajnjem korisniku kako bi on odustao i platio.

Iskreno nema problema, platiti ću, ali nemojte mi prodavati isti OS svakih par godina. Ponudite starim korisnicima svaki update zo 15-20$ i to je to. Kupit ću tada i za privatne svrhe OS.

 

Da mogu i danas bi nas svom kompu koristio XP jer nema toga što ne radi na XP-u što mi treba, ali zato nema drivera za određeni hardver pa sam prisiljen.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

Ovaj članak je traljav i nelogičan. 

 

Ako uzmem sve informacije zdravo za gotovo, onda po mojoj logici slijedi da pirat X dobije besplatnu nadogradnju windowsa koja postaje valjana, pa prema tome prestaje biti pirat što se tiče softvera. Ako mu je MS dao besplatnu verziju Windowsa koja je valjana, nije skinuta sa torrenta ili otključana loaderom ili već čime onda ona ima "uredan" primjerak i nije više pirat jer je prestao koristiti nelicencirani crackani softver. 

 

Ako tu nema nekih skrivenih detalja koje sam propustio u svezi nadogradnje windowsa onda po meni ovako stvari stoje. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
boxer kaže...

Ovaj članak je traljav i nelogičan. 

 

Ako uzmem sve informacije zdravo za gotovo, onda po mojoj logici slijedi da pirat X dobije besplatnu nadogradnju windowsa koja postaje valjana, pa prema tome prestaje biti pirat što se tiče softvera. Ako mu je MS dao besplatnu verziju Windowsa koja je valjana, nije skinuta sa torrenta ili otključana loaderom ili već čime onda ona ima "uredan" primjerak i nije više pirat jer je prestao koristiti nelicencirani crackani softver. 

 

Ako tu nema nekih skrivenih detalja koje sam propustio u svezi nadogradnje windowsa onda po meni ovako stvari stoje. 

 Zapravo je stvar obrnuta. Ako nema nekih skrivenih detalja, takva nadogradnja nije valjana jer je izvedena na nelicencirani softver. Microsoft je samo odlučio ne provjeravati legalnost softvera na koji se nadograđuje, i to je sve. To što proizvođač softvera nije implementirao nekakav oblik zaštite, nikako ne znači da je automatski postao legalan samo zato jer je skinut sa službene stranice.

Gotovo ista stvar je bila i sa osmicom, samo što nadogradnja nije bila besplatna, već je koštala značajno manje od uobičajenoga (moglo se srediti i za samo 15$).

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
12 godina
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
boxer kaže...

Ovaj članak je traljav i nelogičan. 

 

Ako uzmem sve informacije zdravo za gotovo, onda po mojoj logici slijedi da pirat X dobije besplatnu nadogradnju windowsa koja postaje valjana, pa prema tome prestaje biti pirat što se tiče softvera. Ako mu je MS dao besplatnu verziju Windowsa koja je valjana, nije skinuta sa torrenta ili otključana loaderom ili već čime onda ona ima "uredan" primjerak i nije više pirat jer je prestao koristiti nelicencirani crackani softver. 

 

Ako tu nema nekih skrivenih detalja koje sam propustio u svezi nadogradnje windowsa onda po meni ovako stvari stoje. 

 "Naime i dalje stoji da će se po dolasku Windowsa 10 moći načiniti nadogradnja operativnog sustava bez obzira bila licenca valjanja ili ne. No, to neće značiti da su nelegalne kopije odjednom postale legalne – pirati će i dalje biti pirati."

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

Ali ako nadogradiš ilegalnu koppiju sa legalnom onda imaš LEGALNE WINDOWSE , što ne?

So say We All
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
skyreeper kaže...

Ali ako nadogradiš ilegalnu koppiju sa legalnom onda imaš LEGALNE WINDOWSE , što ne?

 

Windowsi su legalni samo onda ako imaš račun iz kojeg se vidi da si ih ti kupio.

12 godina
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
skyreeper kaže...

Ali ako nadogradiš ilegalnu koppiju sa legalnom onda imaš LEGALNE WINDOWSE , što ne?

 Ne. O tome se i radi. Ilegalni windowsi ostaju ilegalni bilo čime ih ti nadogradio. Jedino ako Microsoft ne izda  i potpuno nove ključeve kojima će se moći izvoditi čista instalacija desetke.

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
Perica kaže...
skyreeper kaže...

Ali ako nadogradiš ilegalnu koppiju sa legalnom onda imaš LEGALNE WINDOWSE , što ne?

 

Windowsi su legalni samo onda ako imaš račun iz kojeg se vidi da si ih ti kupio.

Jok ... ima situacija kada su windowsi legalni bez racuna i bez naljepnice na racunalu. Situacija o uvjetima za dokazati da su windowsi legalni je zaista individualna ...

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
16 godina
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
Bastardo kaže...
 ... ima situacija kada su windowsi legalni bez racuna ...

 A to su?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
Perica kaže...

Windowsi su legalni samo onda ako imaš račun iz kojeg se vidi da si ih ti kupio.

 U kući imam 4 PC-a sa Windowsima, nijedan Windows nije kupljen, a svi imaju legalne, genuine ključeve.

Perki kaže...

 Ne. O tome se i radi. Ilegalni windowsi ostaju ilegalni bilo čime ih ti nadogradio. Jedino ako Microsoft ne izda  i potpuno nove ključeve kojima će se moći izvoditi čista instalacija desetke.

 Za instalaciju uopće ne trebaš ključ. Potrebno je samo u Sources folder na instalacijskom mediju staviti EI.cfg file i sistem ne traži ključ na početku instalacije.

 

Primjer:

[EditionID]

Professional

[Channel] 

Retail

[VL]

0

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2015 13:56 (kizo2703).
16 godina
moderator
offline
Piraterija ipak neće biti legalizirana

Neki ovdje zaboravljaju da Microsoft (a ni drugi proizvođači softvera) softver ne prodaju, nego vam ga licenciraju, odnosno ustupaju na korištenje pod određenim uvjetima. Ako ne poštujete te uvjete, onda niste legalni korisnik tog sofvera, jer ga koristite mimo licence.

 

To što bi nelicencirani softver bilo moguće nadograditi na noviju verziju ne čini ga automatski licenciranim. Korisnik piratskog softvera ni dalje nema dozvolu za korištenje tog softvera od Microsofta ili koga drugog, bez obzira što njemu taj softver radi ili što ga je mogao instalirati.

 

Korisnik legalno koristi softver samo ako ga koristi u skladu s EULA-om, odnosno s licencnim ugovorom.

 

Dakle, bez obzira što bi bila moguća nadogradnja piratskih Windowsa 7-8.1 na Windowse 10, to ne znači da su oni automatski postali legalni samim tim što se može obaviti nadogradnja. Oni bi zbilja mogli postati legalni, što su se neki i ponadali pročitavši inicijalnu vijest, kad bi Microsoft tako odlučio (a nije).

 
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
Perica kaže...
Bastardo kaže...
 ... ima situacija kada su windowsi legalni bez racuna ...

 A to su?

 

Preko faksa kad skineš sa MSDNAA

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
15 godina
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
Perki kaže...
boxer kaže...

Ovaj članak je traljav i nelogičan. 

 

Ako uzmem sve informacije zdravo za gotovo, onda po mojoj logici slijedi da pirat X dobije besplatnu nadogradnju windowsa koja postaje valjana, pa prema tome prestaje biti pirat što se tiče softvera. Ako mu je MS dao besplatnu verziju Windowsa koja je valjana, nije skinuta sa torrenta ili otključana loaderom ili već čime onda ona ima "uredan" primjerak i nije više pirat jer je prestao koristiti nelicencirani crackani softver. 

 

Ako tu nema nekih skrivenih detalja koje sam propustio u svezi nadogradnje windowsa onda po meni ovako stvari stoje. 

 Zapravo je stvar obrnuta. Ako nema nekih skrivenih detalja, takva nadogradnja nije valjana jer je izvedena na nelicencirani softver. Microsoft je samo odlučio ne provjeravati legalnost softvera na koji se nadograđuje, i to je sve. To što proizvođač softvera nije implementirao nekakav oblik zaštite, nikako ne znači da je automatski postao legalan samo zato jer je skinut sa službene stranice.

Gotovo ista stvar je bila i sa osmicom, samo što nadogradnja nije bila besplatna, već je koštala značajno manje od uobičajenoga (moglo se srediti i za samo 15$).

 Aha, znači tako stvari stoje, sad razumijem. 

 

Znači MS će omogućiti besplatnu nadogradnju na windows 10 no i dalje je "temeljni" Win nositelj licence (pirat ili original) na osnovu ćega će se posmatrati legalnost. 

A ako se želi legalizirati onda kupovina win 10. 

 

Postavlja se pitanje koja je svrha omogućavanja besplatne nadogradnje windowsa, vjerojatno neki "viši" poslovni cilj. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
kizo2703 kaže...
Perica kaže...

Windowsi su legalni samo onda ako imaš račun iz kojeg se vidi da si ih ti kupio.

 U kući imam 4 PC-a sa Windowsima, nijedan Windows nije kupljen, a svi imaju legalne, genuine ključeve.

 I da ti recimo "doma dođe inspekcija" i traži dokaze odakle su ti genuine ključevi ti ćeš reć?

16 godina
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
Geek kaže...
Perica kaže...
Bastardo kaže...
 ... ima situacija kada su windowsi legalni bez racuna ...

 A to su?

 

Preko faksa kad skineš sa MSDNAA

 Znači faks ima ugovor (račun, platio ili dobio pravo na korištenje pod određenim uvjetima) sa Microsoftom i to je dokaz da su windowsi legalni dok god ti studiraš.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
Perica kaže...

 I da ti recimo "doma dođe inspekcija" i traži dokaze odakle su ti genuine ključevi ti ćeš reć?

 U kuću mi sigurno neće doći nikakva inspekcija bez sudskog naloga, a ako i kad dođe, otvorim im MSDNDreamspark (bivši MSDNAA) siteove na kojima se jasno vidi odakle su licence.

Perica kaže...

 Znači faks ima ugovor (račun, platio ili dobio pravo na korištenje pod određenim uvjetima) sa Microsoftom i to je dokaz da su windowsi legalni dok god ti studiraš.

 Jednom dobivenu licencu na Dreamsparku nisi više obavezan vraćati - znači, ostaje ti i nakon što završiš studiranje ili rad na dotičnom fakultetu (pošto licence mogu dobiti i predavači, kao što sam, recimo, ja bio).

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2015 14:08 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Piraterija ipak neće biti legalizirana
kizo2703 kaže...
Perica kaže...

 I da ti recimo "doma dođe inspekcija" i traži dokaze odakle su ti genuine ključevi ti ćeš reć?

 U kuću mi sigurno neće doći nikakva inspekcija bez sudskog naloga, a ako i kad dođe, otvorim im MSDNDreamspark (bivši MSDNAA) siteove na kojima se jasno vidi odakle su licence.

 A ti si MSDN dobio na lijepe oči.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice