Pirati, platite za Windowse 10

poruka: 83
|
čitano: 17.650
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pirati, platite za Windowse 10".
15 godina
odjavljen
offline
Pirati, platite za Windowse 10

Očekivano.

 

A sada salva komentara da su MS lopovi itd... Kad se sjetim Viste i problematične KMS aktivacije - jedan od glavnih uzroka zašto je Vista "loša". Nadam se da će u Win10 utefteriti nešto isto zeznutno za zaobići...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
4 13 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Pirati, platite za Windowse 10

Koliko sam ja skužio, ako ja imam ilegalni 8.1 ja samo napravim čistu instalaciju(tj formatiram samo C particiju) i instaliram 10 i ja sam legalan korisnik?

 
3 6 hvala 0
16 godina
offline
Pirati, platite za Windowse 10

... :-D ...... :-D

 

Pirati već hodaju daskom i skaču u more puno morskih pasa. Zar je došlo vrijeme kada se software plaća ?!

Mogu se kladiti da nije i da će se W10 torentizirati kako i svaki drugi windowsi prije njih.

magistar prava
 
22 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10

Znaci ako crackas windowse i nemas 'vodeni zig' onda nisi pirat? Bio sam uvjeren da ce windowsi bit beplatni u ovj inacici jer svi se kunu da je buducnost na mobilinim platformama a tamo su svi osovi djabe. Ipak je Microsoft tromi mastodont koji zivi iskljucivo na staroj slavi, no povijest nam je pokazala da se takve stvari skupo placaju pogotovo u ovoj bransi.

14 godina
odjavljen
offline
Pirati, platite za Windowse 10

S obzirom na to u kakvoj okolini se nalazimo, svaki članak o piratluku je trošenje vremena

Moj PC  
24 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10
Dex.pwn kaže...

Koliko sam ja skužio, ako ja imam ilegalni 8.1 ja samo napravim čistu instalaciju(tj formatiram samo C particiju) i instaliram 10 i ja sam legalan korisnik?

Sposobnosti zaključivanja su ti mizerne...

My name is Legion... For we are many!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10
Sum_of_all_fears kaže...
Dex.pwn kaže...

Koliko sam ja skužio, ako ja imam ilegalni 8.1 ja samo napravim čistu instalaciju(tj formatiram samo C particiju) i instaliram 10 i ja sam legalan korisnik?

Sposobnosti zaključivanja su ti mizerne...

 

 

Jel'de?

15 godina
offline
Pirati, platite za Windowse 10

podsjetio bih nazočno pučanstvo na starohrvatsku (v. pod tisućljetni san) izreku: pošten i budala su braća. koliko sam puta to potvrdio samo na svojoj (prirodnoj, neštavljenoj) koži. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
17 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pirati, platite za Windowse 10

Začudio sam se članku - ako želiš legit Windowse, naravno da trebaš platiti. I nitko, zvao se Microsoft ili nekako drugačije nikada neće piratima nuditi besplatno legit Windowse jer oni koji su ih platili time ispadaju iz vlaka (čitaj: budale). Cijena za Windowse je svakako previsoka, što Microsoftu ne ide na ruku, ali mislim da bi recimo i Apple nastavio s istovjetnom politikom prenaplaćivanja operativnog sustava da ga nije prebacio na besplatno razvijani Unixoid.

 

Što se mene osobno tiče, danas više niti ne vidim svrhu piratiziranja Windowsa koliko su dobro razvijene alternative, koje su k tome i besplatne, odnosno može im se donirati određena suma.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10
Dex.pwn kaže...

 Jel'de?

Yep. Malo razmisliti prije nego što takvo nešto izvališ...

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10
Ajar kaže...

podsjetio bih nazočno pučanstvo na starohrvatsku (v. pod tisućljetni san) izreku: pošten i budala su braća. koliko sam puta to potvrdio samo na svojoj (prirodnoj, neštavljenoj) koži. 

Pogotovo u Hrvatskoj gdje se potiče kriminal/lopovluk

Fortune favours the brave
15 godina
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10
Sum_of_all_fears kaže...

Očekivano.

 

A sada salva komentara da su MS lopovi itd... Kad se sjetim Viste i problematične KMS aktivacije - jedan od glavnih uzroka zašto je Vista "loša". Nadam se da će u Win10 utefteriti nešto isto zeznutno za zaobići...

 

Trolas.

 

Vista je objektivno bila losa sve do SP2. OS na kojeg si morao potrositi nekoliko sati za optimizaciju da bi radio onako kako je bilo zamisljeno.

Na kraju krajeva, i sam "monkey boy" je priznao da su pozurili sa izdavanjem Viste.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10
Ako neče koštat više od 500kn možda i kupim prvi put u životu Prozor.Ili je bolje kupit jeftiniji orginalni Win 8.1 pa nadogradit na Win 10.
STEAM - L3giONaR ORIGIN-L3Gi0naR UPLAY- L3giONaR
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10
syncmaster245b kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Očekivano.

 

A sada salva komentara da su MS lopovi itd... Kad se sjetim Viste i problematične KMS aktivacije - jedan od glavnih uzroka zašto je Vista "loša". Nadam se da će u Win10 utefteriti nešto isto zeznutno za zaobići...

 

Trolas.

 

Vista je objektivno bila losa sve do SP2. OS na kojeg si morao potrositi nekoliko sati za optimizaciju da bi radio onako kako je bilo zamisljeno.

Na kraju krajeva, i sam "monkey boy" je priznao da su pozurili sa izdavanjem Viste.

 LOL

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
16 godina
offline
Pirati, platite za Windowse 10

Ne znam u čemu je fora i kontroverza?! S jedne strane, naravno daproizvođač kaže da njegov proizvod treba platiti. Sa druge strane, kad korisnik kaže: "A šta ako ne platim?!", MS-ova najstrašnija pretnja je "Biće ti crn desktop!"

 

Uz tako "strogu" MS-ovu politiku, meni uopšte nije jasno što se ljudi zamaraju s crackovanjem?!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10
syncmaster245b kaže...

 Trolas.

 

Vista je objektivno bila losa sve do SP2. OS na kojeg si morao potrositi nekoliko sati za optimizaciju da bi radio onako kako je bilo zamisljeno.

Na kraju krajeva, i sam "monkey boy" je priznao da su pozurili sa izdavanjem Viste.

ne znam, ja sa Vistom nisam imao apsolutno nikakvih problema. Samo jednom mi se skršio Terratecov driver i to je to...

My name is Legion... For we are many!
8 godina
neaktivan
offline
Pirati, platite za Windowse 10

Vragu briga ... Ja ne znam jesam li NEzabrinut jer nisam dron amerikanac ili iz nekog drugog razloga ... sačekat ću i downloadati Win10 koji će mi raditi kao što su radili Win 8,1, Win 8, Win 7, XP, i svi ostali OSovi ... naravno, svi redom neaktivirani hahaha

Zna se da će poslovni subjekti iz opravdanog razloga kupovati licence a kućni korisnici samo ako su teži oblik budale ... :v

 
5 11 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Pirati, platite za Windowse 10

U kući dva laptopa sa sedmicama i jedan sa 8.1. Legalno jer je došlo predinstalirano.

 

A da šok bude največi, primarno desktop računalo koje gori od jutra do sutra na sebi ima Vistu SP2...duuugi niz godina. Od kada je i izašao SP2.

Nikad nikad nikad i opet nikad , ni najmanji problemčić sa Vista SP2.   Ključan je SP2....tog trenutka je Vista postala pljunuta ispeglana stabilna "sedmica".

Strahovito je važno naglasiti o kojoj se Visti priča...prvo-izbačenoj ili ispoliranoj.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 16:12 (torrente).
 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Pirati, platite za Windowse 10

ja sam jednom davno kupio windowse 3.1 na disketama i to je masno koštalo, zatim win 95 za nekih 1500 i office 97 za nekih 2500... i od onda otkad imam 4 kompa doma nit me zanima nit ću ih kupovat. a trebao bih znam. ali mi je malo glupo lupit pola plaće na jednu licencu. cijelu godinu radit da bi sve licence poplačao.

 

10 tku možda uzmem jer će bit dobro skombinirana sa online svijetom... povezana sa xbox live... ugl dat ću joj priliku pa ako bude dobra kao 7ica, možda je kupim.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10

Kažu svi korisnici windows phone 8.1 imaju pravo na besplatnu verziju, ja imam piratsku verziju windowsa 7 i WP 8.1. Imam li ja pravo onda na windowse 10?

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10
Dex.pwn kaže...

Koliko sam ja skužio, ako ja imam ilegalni 8.1 ja samo napravim čistu instalaciju(tj formatiram samo C particiju) i instaliram 10 i ja sam legalan korisnik?

lose kuzis i to tesko. imas legalni 8.1? imas, ok, preko windows update-a ce stic w10, izvrsis update i voila, imas w10 i to legalno. jasnije?

 

 

77ari kaže...

Kažu svi korisnici windows phone 8.1 imaju pravo na besplatnu verziju, ja imam piratsku verziju windowsa 7 i WP 8.1. Imam li ja pravo onda na windowse 10?

 

za windows phone 8.1 je nadogradnja windows 10 mobile nju ces dobiti preko update-a, isto ces moc napravit i s piratluk w7 samo sto ces dobivati upozorenje svaki puta kad zbootas novi upgradani w10 da ti je kopija ilegalna.

16 godina
offline
Pirati, platite za Windowse 10

Ja sam kupio Windows 8 PRO  za sitne pare, kada su izašli. Na sistem insrtalirao testnu kopiju i samo kupio. Planiram da nadogradim na Windows 10 mada mi nisu mrski ni 8, niti trenutni 8.1, ''start'' mi uopće ne fali, samo stvar navike. Pokušat ću opet na drugom pc-u na isti sistem instalacijom testnih Windows 10 dograditi, naravno ako prođe. Negdje je mislim i bio posvećena tema da kao tester Windows 10 Technical Preview možeš napraviti nadogradnju. Prilika da se ne mora koristiti piratske, ako neprođe biće dobar i Linux i onako koristim za internet.

These Days
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10
BoRG023 kaže...

Vragu briga ... Ja ne znam jesam li NEzabrinut jer nisam dron amerikanac ili iz nekog drugog razloga ... sačekat ću i downloadati Win10 koji će mi raditi kao što su radili Win 8,1, Win 8, Win 7, XP, i svi ostali OSovi ... naravno, svi redom neaktivirani hahaha

Zna se da će poslovni subjekti iz opravdanog razloga kupovati licence a kućni korisnici samo ako su teži oblik budale ... :v

Unatoč tvom nepoštivanju tuđeg rada (pa makar bila riječ o velikoj korporaciji), ne bi trebao one koji poštuju isti nazivati pogrdno. Ukoliko misliš da se legalni OS može kupiti isključivo po punoj cijeni onda nisi baš vičan online kupovini pa bi istu trebao malo istražiti. ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 17:51 (Legatus).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10

Hoče li biti kakvog popusta ako uzmem 3 licence (tri računala ) najednom ?? 

jesu li takav popust davali prije ? 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10

Za 3 ne, samo za veće količine (bivši VL)...

My name is Legion... For we are many!
14 godina
offline
Pirati, platite za Windowse 10

žarko me zanima ako si član windows insider programa a imaš za sada nelegalni win 7 ili 8 , kako će se to tretirati pošto su rekli da će možda članovima tog programa dati OS na ne znam koji način ni kako

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pirati, platite za Windowse 10

ovako je to bilo:

 

davno, davno, u jednoj zemlji seljačina kupio sam Dell Inspiron laptop N-serije (bez OS-a). dakle, nedostajao je "pogonski ogrjev". tad još nevičan linuxu a papak za sve osim Mac OS-a 7 (za DTP) i Win 98/XP (za mailove i dopise), upitah ljubaznog trgovca što mi može preporučiti. i tako mi on uvali tek izašlu Vistu (OEM pakiranje! - koje nisu ni smjeli prodavati!) za nekih 1700. instaliram ja to i to je bilo posljednje što je išlo glatko. sve ostalo bilo je mukomojaaaa (osobito isključivanje - po 20 i više minuta). eno ga još na polici. originalam DVD. tad sam odlučio da MS-u više ne dam ni marijaša. nikad, ni za što. u jednome sam im platio sve. tako me nevolja natjerala na prvu torentiranu inačicu sedmice (ubrzo se pojavila, nasreću) i otad je sve povijest, zemljopis, kemija i fizika, s malo matematike. laptop još uvijek uredno radi, sad sa sedmicom ultimate. poslije se ugnijezdila i na drugom laptopu (novijem, isto Dell samo Studio 15) i na svim ostalim računalima kojih se dočepah. jednom sam čak kupio i licencijski ključ za Office 2010 home & student. to još rabim na jednom stroju. na ostalima samo Pro. i sve je uredno registrirano i šljaka i ažurira se i bla. i mislim da sam još uvijek u preplati kod MS-a i dalje im ne dam ni novčića. u ovom postu ću izbjeći komentar kvalitete korisničke podrške u MS Hrvatska, jer bih zbog psovaka dobio trajan izgon. 

 

svatko će, vjerojatno, iz ove nevesele priče izvući drugačiju pouku. netko o zakonu, netko o moralu, a netko o MS-u. netko i svo troje. što se mene tiče: nema predaje. smrt fašizmu, sloboda narodu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pirati, platite za Windowse 10
Ako za ikoga desetka treba biti besplatna, onda to prvenstveno treba biti za legalne vlasnike Viste.

Naravno, uvesti opciju da se ova može nadograditi na 10.
K
16 godina
offline
Pirati, platite za Windowse 10

A pirati pali u nesvijest, kad su čuli ovu 'šokantnu' vijest.

 

Evo baš gledam 'kickass' i vidim brdo Win 10 buildova. Naravno i tamo se nađe koji nadobudni klinac: 

 

Its free from Microsoft... why would I download a torrent?

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pirati, platite za Windowse 10

Uf što se Viste tiče,iako sam ju u ono vrijeme branio,jer ruku na srce,XP-a mi je već bilo puna kapa a Linux onda još nisam u životu probao.Uglavnom znam da mi se wifi odspajao svaki drugi dan i da sam imao često problema sa GPU driverima(na directx 10 grafičkoj kartici molim lijepo).

A bome je i XP bio sav potrgan do famoznog SP2.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice