Plaćanje Maestro karticama na Internetu

poruka: 8
|
čitano: 22.780
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Plaćanje Maestro karticama na Internetu".
15 godina
neaktivan
offline
Plaćanje Maestro karticama na Internetu

Zna li itko koji sajt uopće podržava MasterCard SecureCode? Nigdje to nisam vidio, tako da malo sumnjam u uporabljivost... Je li taj standard popularan po vani ili kod nas?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Plaćanje Maestro karticama na Internetu
uyg kaže...

Zna li itko koji sajt uopće podržava MasterCard SecureCode? Nigdje to nisam vidio, tako da malo sumnjam u uporabljivost... Je li taj standard popularan po vani ili kod nas?

 Čekaj malo jel ti misliš na Master ili Maestro. U naslovu imaš Maestro, a u poruci Master, a to nije isto.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
online
Plaćanje Maestro karticama na Internetu

Kako nije?

 

What is MasterCard® SecureCode?
MasterCard SecureCode is a new service that enhances your existing Maestro card. A private code gives added protection against unauthorized use of your card when you shop at participating online merchants.

 

Ja inace kod online placanja koristim paypal kad mogu, inace vizu elektron - nikada problema s time.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Plaćanje Maestro karticama na Internetu

Gotovo svi hrvatski web shopovi podržavaju MasterCard SecureCode, ali i Verified by Visa, odnosno svi koji imaju pravi online prihvat kartica preko PBZ Carda i njegovih providera (T-Com, Webteh, Ouroboros..)

 

Svi koji podržavaju MCSC i VbV trebali bi na svojim stranicama staviti logotipove.

 

Samo korisnici onih kartica koje su uključene u ove programe vide prozore za aktivaciju i autentikaciju kakvi su prikazani uz tekst. Kako hrvatske kartice nisu bile uključene, onda se ni hrvatski kupci nisu sretali s takvim prozorima.

 

Sada će se korisnicima kartica Erste banke takvi prozori uvijek otvarati kada kupuju na internetu kod trgovaca uključenih u 3D Secure. Ali i korisnicima drugih banaka kako budu uključivale svoje kartice u 3D.

 

MasterCard SecureCode podržava sve kartice MasterCarda - MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, Cirrus

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2009 12:09 (CocoNut).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Plaćanje Maestro karticama na Internetu
CocoNut kaže...

Gotovo svi hrvatski web shopovi podržavaju MasterCard SecureCode, ali i Verified by Visa, odnosno svi koji imaju pravi online prihvat kartica preko PBZ Carda i njegovih providera (T-Com, Webteh, Ouroboros..)

 

Svi koji podržavaju MCSC i VbV trebali bi na svojim stranicama staviti logotipove.

 

Samo korisnici onih kartica koje su uključene u ove programe vide prozore za aktivaciju i autentikaciju kakvi su prikazani uz tekst. Kako hrvatske kartice nisu bile uključene, onda se ni hrvatski kupci nisu sretali s takvim prozorima.

 

Sada će se korisnicima kartica Erste banke takvi prozori uvijek otvarati kada kupuju na internetu kod trgovaca uključenih u 3D Secure. Ali i korisnicima drugih banaka kako budu uključivale svoje kartice u 3D.

 

MasterCard SecureCode podržava sve kartice MasterCarda - MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, Cirrus

 OK moj bed.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
14 godina
neaktivan
offline
Plaćanje Maestro karticama na Internetu

Još jedna stvar.

MasterCardom i Visom i dalje će se moći plaćati na web shopovima koji nemaju MasterCard SecureCode i Verified by Visa.

ALI Maestrom se može plaćati samo kod onih koji imaju MCSC.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Plaćanje Maestro karticama na Internetu

NAPOKON !!! Nevjerojatno je kako to tek sad dolazi kod nas (iako mislim da već dosta postoji jedna kompanija koja se bavi tim sigurnosnim rješenjima kod nas).

Prije više od godinu dana pitao sam za tu uslugu u mojoj banci.... gledali su me kao da sam pao sa marsa.

Nitko nije imao pojma o čemu pričam. Sad im napokon mogu dati link od Erste banke  pa nek' nauče Smijeh.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Plaćanje Maestro karticama na Internetu

gdje se nalazi issue number i security number na maestro kartici od zagrebačke banke? http://i56.tinypic.com/29z7c6q.jpg

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice