Podrška za Blu-ray 3D

poruka: 16
|
čitano: 5.721
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Podrška za Blu-ray 3D".
15 godina
neaktivan
offline
Podrška za Blu-ray 3D

bolesno....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Podrška za Blu-ray 3D

Useless...

Pinky je zakon... I ♥ π
 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: Podrška za Blu-ray 3D

kaj je tak zabavno u tom 3D-u?

14 godina
odjavljen
offline
RE: Podrška za Blu-ray 3D
R4zOR229 kaže...

kaj je tak zabavno u tom 3D-u?

To što možeš ulupat gomilu para u njega valjda...

16 godina
neaktivan
offline
Podrška za Blu-ray 3D

Gledao sam i na Nvidijinim stranicama, ali nije mi jasno, što je zapravo novo u ovim driverima? Podrška za MVC codec? Za HDMI 1.4 sa up&down zakodiranim 3D frameovima? Nešto treće?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Podrška za Blu-ray 3D
Ma hebeš ti to, važno da su u novim drajverima ispravili Direct2D greške kod Nvidijinih grafičkih kartica. :D
There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Podrška za Blu-ray 3D

Ništa čudno za nVidiju, ona je uvijek bila ispred svog vremena... A upravljački programi ne samo da uvode novotarije, već donose i znatne performanse za većinu slikovnih prilagodnika, a to se naročito odnosi na seriju 4xx.

 

 

bor4c - human geek, level: 31, technosexual, neutral good
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Podrška za Blu-ray 3D
R4zOR229 kaže...

kaj je tak zabavno u tom 3D-u?

Kolika je razlika između crno-bijelih filmova i filmova u boji, takva je razlika između 3D i 2D.

Rijetko se događaju takve tehnološke 'revolucije':

 

1. Slika je dobila zvuk

2. Slika je dobila boju

3. Slika je dobila dubinu

 

Ne mogu shvatiti ljude koji kažu da bilo koja od ovih točaka nije bitna...

Znam neke koji čak ne dopuštaju da TV uđe u njihov dom.

 

Kao što je fora umjetnicima uživati u crno-bijelim fotografijama. Toliko sam često slušao: "Samo je CB fotografija umjetnost!"

 

Istina je da tehnologija mijenja stvarnost, ali ta unutrašnja 'stvarnost' je izgleda osobne prirode i nju je najteže izmjeniti...

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
16 godina
offline
RE: Podrška za Blu-ray 3D
branko kaže...
R4zOR229 kaže...

kaj je tak zabavno u tom 3D-u?

Kolika je razlika između crno-bijelih filmova i filmova u boji, takva je razlika između 3D i 2D.

Rijetko se događaju takve tehnološke 'revolucije':

 

1. Slika je dobila zvuk

2. Slika je dobila boju

3. Slika je dobila dubinu

 

Ne mogu shvatiti ljude koji kažu da bilo koja od ovih točaka nije bitna...

Znam neke koji čak ne dopuštaju da TV uđe u njihov dom.

 

Kao što je fora umjetnicima uživati u crno-bijelim fotografijama. Toliko sam često slušao: "Samo je CB fotografija umjetnost!"

 

Istina je da tehnologija mijenja stvarnost, ali ta unutrašnja 'stvarnost' je izgleda osobne prirode i nju je najteže izmjeniti...

  e pa sorry al ovo kaj se sad servira, ako je to 3D, onda nek si ga nabiju u svoje marketinške guzice.

nit je doživljaj, nit su boje življe (naprotiv, isprane su), slika je out of focus itd itd..

al neka, glavno da si ti ufuran..

16 godina
protjeran
offline
RE: Podrška za Blu-ray 3D

120 Hz je minimum za realni 3D (60Hz po oku).

A to što mnogi ne znaju snimiti dobar film, je druga priča.

Ili možda niti Avatar nije dobar?

 

Naravno, postoje razne verzije prikaza. Ja sam gledao Avatar sa 6 boja (3 po jednom oku). Taj Dolby sistem i nije bio toliko loš, a ovaj 120 Hz (switching) sa aktivnim naočalama je još bolji.

 

Ne znam šta ti očekuješ...

 

Meni su ljudi stajali 2 m ispred, a do zida je bilo oko 10 metara.

 

Ali, slažem se s tobom da je 3D na TV-u od 1 m po diagonali, malo nategnuta stvar.

 

Ali čim dođu DLP projektori na 120 Hz sa LED izvorima svijetla, jedan će ići na moj tavan.

I DLP-link naočale (bez emitera).

 

A kako sam konvertiram 2D filmove sa svojim kodovima, to ima posebnu draž.

 

Ipak je bolje od običnog 2D-a, vjeruj mi...

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
15 godina
offline
RE: Podrška za Blu-ray 3D
nixass kaže...
branko kaže...
R4zOR229 kaže...

kaj je tak zabavno u tom 3D-u?

Kolika je razlika između crno-bijelih filmova i filmova u boji, takva je razlika između 3D i 2D.

Rijetko se događaju takve tehnološke 'revolucije':

 

1. Slika je dobila zvuk

2. Slika je dobila boju

3. Slika je dobila dubinu

 

Ne mogu shvatiti ljude koji kažu da bilo koja od ovih točaka nije bitna...

Znam neke koji čak ne dopuštaju da TV uđe u njihov dom.

 

Kao što je fora umjetnicima uživati u crno-bijelim fotografijama. Toliko sam često slušao: "Samo je CB fotografija umjetnost!"

 

Istina je da tehnologija mijenja stvarnost, ali ta unutrašnja 'stvarnost' je izgleda osobne prirode i nju je najteže izmjeniti...

  e pa sorry al ovo kaj se sad servira, ako je to 3D, onda nek si ga nabiju u svoje marketinške guzice.

nit je doživljaj, nit su boje življe (naprotiv, isprane su), slika je out of focus itd itd..

al neka, glavno da si ti ufuran..

 

 

 

   Pa ne znam , evo neki dan sam u tehnomarketu gledao novog samsunga 3d i odgovarajući 3d blu ray naslov. Moram priznati da je izgledalo izvrsno. Boje nisu isprane, slika je oštra i prirodna , nisam primjetio nikakav nedostatak ili manu u prikazu kao niti ikakvo opterećenje u gledanju glede očiju ... stvarno nemam nikakvu zamjerku.  Doživljaj je popriličan no naravno sve je stvar ukusa... nemam neku želju za 3deom no to ne znači da ga trebam popljuvati ili slično ... Istina , izgleda izvrsno no trenutno mi ne treba ...

14 godina
offline
Podrška za Blu-ray 3D

sve je to u redu sa 3d samo što je sony sa ekipom jako mudar,prvo je izbacio 2d blu ray i hdtv pa se raja nakupovala tehnikalije a i oskrbila hd filmova,sad je 2d staromodan a 3d je in,pa će opet raja kupovati i tako u krug a za 2-3 godine će izbaciti još nešto bolje pa će i 3d biti zastarijela tehnologija,hvala bogu što je u audio svijetu cd još uvijek dominatan medij iako su i tamo pokušali prodati fore sa sacd i dvd-a ali nisu uspjeli

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Podrška za Blu-ray 3D
super,ali preskupo za mene :)
svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Podrška za Blu-ray 3D
branko kaže...

Ili možda niti Avatar nije dobar?

 

  pa i nije. ako si gledao standardnu vetziju, tj 2D, onda si i vidio koji je vizualno impresivniji.

14 godina
offline
Podrška za Blu-ray 3D

Mene samo zanima što dolazi poslje Blu-ray 3D-a

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Podrška za Blu-ray 3D
cuspajz kaže...

Mene samo zanima što dolazi poslje Blu-ray 3D-a

  kako što?

4D i 5D, višedimenzinalan doživljaj, kroz vrijeme i druge svemire.. tako nešto će vjerojatno Jobs smislit i prodat maglu kako će to bi nayebeniji doživljaj surfanja ili gledanja videa ikad. i to na mp3 playeru

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2010 16:01 (nixass).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice