Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada

poruka: 19
|
čitano: 2.985
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada".
14 godina
offline
Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada

Piškiti ili kakiti. Možda da se udruže sa Nokiom? Oni isto imaju dobru viziju kamo dalje.

Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada

TuchPad?

{#}

Volim jabuke :) | bugcraft.info
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada
Mogli i ih djelit za badava kad im ide tak dobro.
13 godina
offline
Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada

za tu cijenu bi si i ja kupio tablet {#}

 

mogao bi HP fin komad tržišta ubrat uz minimalni profit naravno..

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada
To su realne cijene tableta ali tak dugo dok su glupani voljni davat lovu za koju se dobije solidno računalo, tak dugo budu tableti skupi i preskupi.
13 godina
offline
Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada

Neznam kako bi itko normalan objasnio ovaj potez HPa ... mislim da im je stvarno vrijeme da se udruže sa Nokiom.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada
grzzi kaže...

Neznam kako bi itko normalan objasnio ovaj potez HPa ... mislim da im je stvarno vrijeme da se udruže sa Nokiom.

a da to sve nije PR igra?

kažu više nećemo proizvoditi i time objasne dumping cijene naspram konkurencije ipada prvenstveno

sad kad je velika prodaja, ehm, pa moramo zadovoljiti potražnju naših klijenata i naravno prodaju ga po niskoj cijeni uz mali profit

a poznajući HP-ov mehanizam lobiranja i prodaje, možemo očekivati da se po tim popularnim cijenama i u školama pojave HP tableti umjesto knjiga

 

13 godina
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada
Darky kaže...
grzzi kaže...

Neznam kako bi itko normalan objasnio ovaj potez HPa ... mislim da im je stvarno vrijeme da se udruže sa Nokiom.

a da to sve nije PR igra?

kažu više nećemo proizvoditi i time objasne dumping cijene naspram konkurencije ipada prvenstveno

sad kad je velika prodaja, ehm, pa moramo zadovoljiti potražnju naših klijenata i naravno prodaju ga po niskoj cijeni uz mali profit

a poznajući HP-ov mehanizam lobiranja i prodaje, možemo očekivati da se po tim popularnim cijenama i u školama pojave HP tableti umjesto knjiga

 

Po ovm cijenama gube minimalno 100-200 dolara po komadu ... vjerojatno više jer brijem da na te količine i cijena od 500 dolara jedva pokriva trošak prodaje i proizvodnje. A uz najavu da svejedno napuštaju WebOS ovo mi nema nikakvog smisla ... osim da se nezna tko pije a tko plaća. 

16 godina
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada
A 16GB TouchPad cost $306.65 to build, while the 32GB version cost $328.65.
15 godina
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada

je ako pak kineski klon u veleprodaji košta 60US$ za 100 kom, onda baš cijena od 300US$ nije baš cijena proizvodnje

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2011 16:09 (Darky).
15 godina
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada

Tolika grabaza mi je bila malo neobicna, no nakon tocno 5 i pol sekundi guglanja sve je jasno.

 

http://www.techradar.com/news/mobile-computing/tablets/cyanogenmod-shows-off-android-for-touchpad-1006306

 

 

Samo je pitanje vremena, a ako se portanje uspjesno dovrsi, HP bi zbog ciste kolicine mogao imati sasvim pristojnu zaradu.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2011 16:32 (syncmaster245b).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada
NEW_MAN kaže...
A 16GB TouchPad cost $306.65 to build, while the 32GB version cost $328.65.

 

To oni zele da mi mislimo.
http://www.youtube.com/watch?v=5Fm7jmkHAxs&feature=feedlik
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada
nine kaže...

mogao bi HP fin komad tržišta ubrat uz minimalni profit naravno..

Darky kaže...
prodaju ga po niskoj cijeni uz mali profit

Koji profit?

Netko je bio otvorio taj tablet i mislim da je procijenjeno da samo dijelovi vrijede oko $250, zaboravio sam sada točno ali sigurno preko $200. Dakle, to niti ne uključuje hrpu drugih troškova koji postoje kad se prodaje ovakvo nešto.

 

Tak da sam 100% uvjeren da H-P gubi uz ovu cijenu. Ali onda se vraćamo na to koliko je neshvatljiva ova odluka (ne o snižavanju cijene nego o ne prekidanju proizvodnje). Mogla bi se objasniti jeduno time da ovim potezom grade korisničku bazu webOS-a (što je pak pomalo zbunjujuće jer nakon svega ovoga tko bi vjerovao da su oni sposobni za takvo nešto) jer možda kalkuliraju da će im to omogućiti lakše pregovore sa daljnjim proizvođačima... Jer u webOS očito misle i dalje ulagati pa se i ovo može shvatiti kao ulaganje u webOS.

 

Ali što ja znam... Budući da je odluka izgleda traljavo donesena jer još nakon što su je donjeli nisu bili sigurni kako će dalje (nisu imali niti plan što napraviti sa zaposlenicima - možete misliti kakvu to atmosferu stvara u dijelu kompanije) a čak niti neki visok pozicionirani direktori nisu bili svjesni odluke dok ista nije bila objavljena javnosti, možda su još uvijek zapravo izgubljeni i ovako odgađaju donošenje još jedne odluke. Možda su tek shvatili da bi ih više koštalo da raskinu odmah ugovor o proizvodnji pa su procijenili da će manje izgubiti ako ipak nastave proizvodnju pogotovo sad nakon što su uvidjeli da im ipak (po ovoj cijeni) neće samo ostati u skladištu kao uteg za papire. Ali onda opet, ako je to istina... ajme meni kako *loš* način ("Despite announcing an end to manufacturing webOS hardware, we have decided to produce one last run of TouchPads to meet unfulfilled demand") prenošenja vijesti javnosti, nevjerojatno. Ja nemam iskustva u PR-u ali ovo mi se čini kao jedna velika greška. Da sam na njihovom mjestu, sigurno to ne bih tako odigrao prema javnosti.

 

domicius
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada
syncmaster245b kaže...

Tolika grabaza mi je bila malo neobicna, no nakon tocno 5 i pol sekundi guglanja sve je jasno.

 

http://www.techradar.com/news/mobile-computing/tablets/cyanogenmod-shows-off-android-for-touchpad-1006306

A to mi je najsmješnije u cijeloj priči. Ako se po ičemu ističe taj tablet onda je to webOS čak i uz sve probleme s kojima trenutno dolazi (kao npr. da još nema milijune aplikacija za njega). Vjeruj mi, mali je broj ljudi koji će se zezati s instaliranjem drugog OS-a. Ja bih se zezao da mi se webOS ne sviđa i vjerujem da ima na ovom forumu puno drugih koji bi se s time zezali ali prosječan korisnik će koristiti ovakav kakvog ga je kupio. Mi smo u manjini. Dakle, "grabaža" nije stvorena od takvih kao što smo mi.

domicius
15 godina
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada
domicius kaže...
nine kaže...

mogao bi HP fin komad tržišta ubrat uz minimalni profit naravno..

Darky kaže...
prodaju ga po niskoj cijeni uz mali profit

Koji profit?

Netko je bio otvorio taj tablet i mislim da je procijenjeno da samo dijelovi vrijede oko $250, zaboravio sam sada točno ali sigurno preko $200. Dakle, to niti ne uključuje hrpu drugih troškova koji postoje kad se prodaje ovakvo nešto.

 

Tak da sam 100% uvjeren da H-P gubi uz ovu cijenu. Ali onda se vraćamo na to koliko je neshvatljiva ova odluka (ne o snižavanju cijene nego o ne prekidanju proizvodnje). Mogla bi se objasniti jeduno time da ovim potezom grade korisničku bazu webOS-a (što je pak pomalo zbunjujuće jer nakon svega ovoga tko bi vjerovao da su oni sposobni za takvo nešto) jer možda kalkuliraju da će im to omogućiti lakše pregovore sa daljnjim proizvođačima... Jer u webOS očito misle i dalje ulagati pa se i ovo može shvatiti kao ulaganje u webOS.

 

Ali što ja znam... Budući da je odluka izgleda traljavo donesena jer još nakon što su je donjeli nisu bili sigurni kako će dalje (nisu imali niti plan što napraviti sa zaposlenicima - možete misliti kakvu to atmosferu stvara u dijelu kompanije) a čak niti neki visok pozicionirani direktori nisu bili svjesni odluke dok ista nije bila objavljena javnosti, možda su još uvijek zapravo izgubljeni i ovako odgađaju donošenje još jedne odluke. Možda su tek shvatili da bi ih više koštalo da raskinu odmah ugovor o proizvodnji pa su procijenili da će manje izgubiti ako ipak nastave proizvodnju pogotovo sad nakon što su uvidjeli da im ipak (po ovoj cijeni) neće samo ostati u skladištu kao uteg za papire. Ali onda opet, ako je to istina... ajme meni kak o *loš* način ("Despite announcing an end to manufacturing webOS hardware, we have decided to produce one last run of TouchPads to meet unfulfilled demand") prenošenja vijesti javnosti, nevjerojatno. Ja nemam iskustva u PR-u ali ovo mi se čini kao jedna velika greška. Da sam na njihovom mjestu, sigurno to ne bih tako odigrao prema javnosti.

 

gle toliko možda vrijede komponete da ih ti ideš kupovati zasebno

vjeruj da HP ne bi ništa prodao ispod cijene koštanja

btw, 30% cijene upravo nosi samo HP brand

 

kao što sam rekao možda je ovo lukavo smišljena kampanja da šokira

isto tako moguće je da se sada prvodi "damage controll"

 

napravili su bum na tržištu, uznemirili novinare i rasprodali prvu seriju uređaja

možda sa ovime i sa gubitkom mogu podmetnuti sklisku bananu pod noge applu i ipadu i srušiti im profit i prodaju, HPu touchpad ne znači ništa, sa druge stranne Applu je to strateški proizvod

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2011 20:30 (Darky).
14 godina
neaktivan
offline
Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada

Iznenađuju me njihove izjave, kao čudom se čude kako to da ljudi kupuju uređaj solidnih performansi po bezobrazno niskim cjenama , zbilja nit meni nije jasno {#}

 

Ne bih se začudio da je ovo neka HP-ova uvrnuta kampanja.

 

Inaće nemam ništa protiv ako im to donosi zaradu i ako su ljudi zadovoljni svaka čast, ali davat ovakove izjave je malo bedasto.

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate&am
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada
Darky kaže...

[1.] gle toliko možda vrijede komponete da ih ti ideš kupovati zasebno

[2.] vjeruj da HP ne bi ništa prodao ispod cijene koštanja

[3.] btw, 30% cijene upravo nosi samo HP brand

1.

OK, mogu se složiti da je ovo samo određena procjena vrijednosti komponenti (našao sam i izvor: moram priznati da ne poznajem iSuppli ali čini se da je to nešto čime se bave (u odnosu na nekog 'klinju' koji je to možda mogao na nekom blogu neprofesionalno objaviti) i možda griješim ali za sada mi ništa nije pokazalo zašto toj procjeni ne bih vjerovao kao objektivno i profesionalno odrađenoj) a da bi cijena koju H-P plaća za njih mogla biti malo drukčija ali moram isto tako reći da ne vjerujem da bi mogla biti puno drukčija, npr. više od pola manja od toga.

Mislim, koliko bi ti dijelovi trebali vrijediti onda da oni zarade na prodaji od $99?

 

2.

U nešto idealnijoj situaciji naravno. Ali moraš znati da je njima ili ovo ili pustiti silne TouchPad-e koje su platili da se "proizvedu" da im trunu u skladištu. Što više čekali sa čišćenjem zaliha to bi to čišćenje teže išlo. Tko zna tko bi ga i po ovoj cijeni kupio za recimo godinu dana. Vrlo vjerojatno ne bi bila ovolika navala i možda bi tada još i više trebali sniziti cijenu da ih se riješe.

OK, prema nekim istraživanjima, neki kupci bi bili voljni dati i duplo više od trenutne cijene ali to H-P nije znao i prema tome po nekima, H-P ne samo da gubi novce nego dosta i ostavlja na stolu. Al sad, lako je biti general poslije bitke. Možda su bili svjesni da bi ljudi platili i više ali su možda htjeli biti sigurni da će se riješiti svih zaliha a i pitanje je da li bi veće cijene proizvele ovakav odjek u javnosti.

Uglavnom, ovo ima svoje ime. Ovo je minimiziranje gubitaka i vjeruj mi da će to napraviti H-P i svaka druga iole razumna kompanija kojoj je do umanjivanja štete koja je već počinjena (a zapravo, vidim da si i sam dolje konstatirao da je moguće da se radi o "damage control" - upravo tako, kad radiš damage control, onda ne gledaš da profitiraš nego da što manje izgubiš).

 

3.

Što ti ovo znači, nisam siguran. Što točno smatraš brand-om. Nešto što ne vrijedi ništa? Hoćeš reći da je H-P brand pao s neba? Može meni pasti jedan? Želiš li reći da je H-P nakon svih troškova na kraju prodajom jednog TouchPad-a (makar po originalnoj cijeni) zaradio 30% njegove cijene? Dakle, da je istraživanje, planiranje, razvoj, testiranje, opet razvoj, pa opet testiranje hardware-a a da ne spominjem software plus još dijelovi, proizvodnja, marketing, distribucija, licenciranje, servis, garancija  i masa drugih troškova koje sam siguran da sam sada izostavio stalo u koliko, $350 za 16GB model? O da, nešto mora ići i retailer-ima, oni ga sigurno neće bez koristi držati u svojim dućanima.

Da su takve marže na ovakvim proizvodima, mislim da se H-P ne bi tako lako odrekao (ali moram priznati da ne znamu dubinu tu industriju kao ni druge industrije kojima se H-P upravo okreće koje navodno imaju puno veće marže na koje H-P u budućnosti cilja, jednostavno mi se čine astronomskim).

Jesi siguran da potrošači u toj cijeni plaćaju 30% "samo HP brand"?

 

Darky kaže...
kao što sam rekao možda je ovo lukavo smišljena kampanja da šokira

isto tako moguće je da se sada prvodi "damage controll"

 

napravili su bum na tržištu, uznemirili novinare i rasprodali prvu seriju uređaja

možda sa ovime i sa gubitkom mogu podmetnuti sklisku bananu pod noge applu i ipadu i srušiti im profit i prodaju, HPu touchpad ne znači ništa, sa druge stranne Applu je to strateški proizvod

Ne znam što bih više volio, da je ovo lukavo smišljena kampanja da šokira pa da H-P ipak nastavi sa proizvodnjom (ali boljih) webOS uređaja ili da se skockaju, priznaju sami sebi gdje su griješili i naprave ipak nešto od cijele platforme (makar to značilo da će zaradu dijeliti sa nekim partnerom koji zna kako na vrijeme izbacivati mobilne uređaje na tržište).

Činjenica je da H-P (ne računajući ovo što se sada na kraju dešava) nije uspio pozicionirati webOS proizvode onako kako je htio i kako je objektivno mogao budući da u rukama ima OS koji je među najboljima. Činjenica je da su radili puno greški i da nisu bili voljni predati se u potpunosti svojoj platformi kao što MS to radi (dakle, trpiti gubitke da bi za nekoliko godina tek eventualno imali nagrade) - to je rizik koji oni svjesno nisu htjeli preuzeti (što je bilo očito do ovoga što se sada dešava i ako pretpostavimo da iza ovoga ipak ne stoji neka velika vizija). Stvarno bi bilo čudno i za anale da je ovakav slijed događaja samo dio jednog velikog plana. E to bi me tek šokiralo.

 

A koliko god mi se ne sviđaju Apple-ovi proizvodi, sumnjam da bi ovako nešto moglo puno utjecati na Apple, barem u kratkom roku. A u dugom roku je jednostavno previše neizvijesnosti da bih išta pretpostavljao. Nadam se da H-P još uvijek može odigrati tako da (uz sve ostale igrače) za nekoliko godina na zrelom tržištu ipak ne postoji jedan proizvođač sa monopolom.

Zamišljam jedino H-P kao diva koji je u padu i da se na njega Apple malo popikne i nastavi dalje a H-P nastavi ležati na podu (zatim se digne i ode u drugom smjeru, u smjeru u kojem ide SAP).

domicius
15 godina
offline
Re: Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada
domicius kaže...
Darky kaže...

[1.] gle toliko možda vrijede komponete da ih ti ideš kupovati zasebno

[2.] vjeruj da HP ne bi ništa prodao ispod cijene koštanja

[3.] btw, 30% cijene upravo nosi samo HP brand

1.

OK, mogu se složiti da je ovo samo određena procjena vrijednosti komponenti (našao sam i izvor: moram priznati da ne poznajem iSuppli ali čini se da je to nešto čime se bave (u odnosu na nekog 'klinju' koji je to možda mogao na nekom blogu neprofesionalno objaviti) i možda griješim ali za sada mi ništa nije pokazalo zašto toj procjeni ne bih vjerovao kao objektivno i profesionalno odrađenoj) a da bi cijena koju H-P plaća za njih mogla biti malo drukčija ali moram isto tako reći da ne vjerujem da bi mogla biti puno drukčija, npr. više od pola manja od toga.

Mislim, koliko bi ti dijelovi trebali vrijediti onda da oni zarade na prodaji od $99?

 

2.

U nešto idealnijoj situaciji naravno. Ali moraš znati da je njima ili ovo ili pustiti silne TouchPad-e koje su platili da se "proizvedu" da im trunu u skladištu. Što više čekali sa čišćenjem zaliha to bi to čišćenje teže išlo. Tko zna tko bi ga i po ovoj cijeni kupio za recimo godinu dana. Vrlo vjerojatno ne bi bila ovolika navala i možda bi tada još i više trebali sniziti cijenu da ih se riješe.

OK, prema nekim istraživanjima, neki kupci bi bili voljni dati i duplo više od trenutne cijene ali to H-P nije znao i prema tome po nekima, H-P ne samo da gubi novce nego dosta i ostavlja na stolu. Al sad, lako je biti general poslije bitke. Možda su bili svjesni da bi ljudi platili i više ali su možda htjeli biti sigurni da će se riješiti svih zaliha a i pitanje je da li bi veće cijene proizvele ovakav odjek u javnosti.

Uglavnom, ovo ima svoje ime. Ovo je minimiziranje gubitaka i vjeruj mi da će to napraviti H-P i svaka druga iole razumna kompanija kojoj je do umanjivanja štete koja je već počinjena (a zapravo, vidim da si i sam dolje konstatirao da je moguće da se radi o "damage control" - upravo tako, kad radiš damage control, onda ne gledaš da profitiraš nego da što manje izgubiš).

 

3.

Što ti ovo znači, nisam siguran. Što točno smatraš brand-om. Nešto što ne vrijedi ništa? Hoćeš reći da je H-P brand pao s neba? Može meni pasti jedan? Želiš li reći da je H-P nakon svih troškova na kraju prodajom jednog TouchPad-a (makar po originalnoj cijeni) zaradio 30% njegove cijene? Dakle, da je istraživanje, planiranje, razvoj, testiranje, opet razvoj, pa opet testiranje hardware-a a da ne spominjem software plus još dijelovi, proizvodnja, marketing, distribucija, licenciranje, servis, garancija  i masa drugih troškova koje sam siguran da sam sada izostavio stalo u koliko, $350 za 16GB model? O da, nešto mora ići i retailer-ima, oni ga sigurno neće bez koristi držati u svojim dućanima.

Da su takve marže na ovakvim proizvodima, mislim da se H-P ne bi tako lako odrekao (ali moram priznati da ne znamu dubinu tu industriju kao ni druge industrije kojima se H-P upravo okreće koje navodno imaju puno veće marže na koje H-P u budućnosti cilja, jednostavno mi se čine astronomskim).

Jesi siguran da potrošači u toj cijeni plaćaju 30% "samo HP brand"?

 

Darky kaže...
kao što sam rekao možda je ovo lukavo smišljena kampanja da šokira

isto tako moguće je da se sada prvodi "damage controll"

 

napravili su bum na tržištu, uznemirili novinare i rasprodali prvu seriju uređaja

možda sa ovime i sa gubitkom mogu podmetnuti sklisku bananu pod noge applu i ipadu i srušiti im profit i prodaju, HPu touchpad ne znači ništa, sa druge stranne Applu je to strateški proizvod

Ne znam što bih više volio, da je ovo lukavo smišljena kampanja da šokira pa da H-P ipak nastavi sa proizvodnjom (ali boljih) webOS uređaja ili da se skockaju, priznaju sami sebi gdje su griješili i naprave ipak nešto od cijele platforme (makar to značilo da će zaradu dijeliti sa nekim partnerom koji zna kako na vrijeme izbacivati mobilne uređaje na tržište).

Činjenica je da H-P (ne računajući ovo što se sada na kraju dešava) nije uspio pozicionirati webOS proizvode onako kako je htio i kako je objektivno mogao budući da u rukama ima OS koji je među najboljima. Činjenica je da su radili puno greški i da nisu bili voljni predati se u potpunosti svojoj platformi kao što MS to radi (dakle, trpiti gubitke da bi za nekoliko godina tek eventualno imali nagrade) - to je rizik koji oni svjesno nisu htjeli preuzeti (što je bilo očito do ovoga što se sada dešava i ako pretpostavimo da iza ovoga ipak ne stoji neka velika vizija). Stvarno bi bilo čudno i za anale da je ovakav slijed događaja samo dio jednog velikog plana. E to bi me tek šokiralo.

 

A koliko god mi se ne sviđaju Apple-ovi proizvodi, sumnjam da bi ovako nešto moglo puno utjecati na Apple, barem u kratkom roku. A u dugom roku je jednostavno previše neizvijesnosti da bih išta pretpostavljao. Nadam se da H-P još uvijek može odigrati tako da (uz sve ostale igrače) za nekoliko godina na zrelom tržištu ipak ne postoji jedan proizvođač sa monopolom.

Zamišljam jedino H-P kao diva koji je u padu i da se na njega Apple malo popikne i nastavi dalje a H-P nastavi ležati na podu (zatim se digne i ode u drugom smjeru, u smjeru u kojem ide SAP).

3. brand je ime i vrijednost imena na tržištu

hp je 30% precjenjen, sa druge strane apple je 100% precjenjen i to je cijena koju se plaća

 

gle apple se tuži sada sam više od pola HW svijeta i podmetnuti im jeftini touchpad može uzdrmati prodaju

tu ne mislim da će se ljudi samo tako odreći ipada, već pričam o korporacijama i školama koje nabavljaju u javnoj nabavi xxx komada

 

tu se varaš, Apple ima ipad, imac i iphone

hp ima gomilu svega i svačeg i od printera do servera generalno na duge staze HP ima sigurniju zaradu, apple živi od hitova

 

13 godina
offline
Ponovno pokretanje proizvodnje TouchPada

Cijene komponenti koje izračunavaju sajtovi tipa isupply su najčešće bazirane na tisućama komada. Troškovi proizvodnje, razvoja, distribucije, marketinga, pakiranja, transporta itd itd mogu biti i veći od cijene čisto komponenti. 

 

Nema nikakve šanse da HP ne gubi po prodanom primjerku više od 200 $, vrlo vjerojatno gubi i 300, al izgubio bi 100$ više da mu ostanu neprodani pa zašto ne ( a to bi se dogodilo ).

 

utjecaj na prodaju iPada će biti zanemariv, s druge strane utjecaj na prodaju android tableta će biti itekako vidljiv jer se ionako jedva prodaju.

 

U hp u su u gadnom kaosu.

 
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice