Porsche cilja konkurirati Tesli

poruka: 17
|
čitano: 2.497
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Porsche cilja konkurirati Tesli".
14 godina
neaktivan
offline
Porsche cilja konkurirati Tesli

Ništa od te cijele spike sa elektro automobilima dok ne izađe jedan povoljan "narodni" model.

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Porsche cilja konkurirati Tesli

a za koji narod? Bangladeša ili Somalije? Tužna je činjenica da ti automobili uopće nisu skupi već smo mi jako siromašni.

Moj PC  
2 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche cilja konkurirati Tesli
jozef kaže...

a za koji narod? Bangladeša ili Somalije? Tužna je činjenica da ti automobili uopće nisu skupi već smo mi jako siromašni.

Auto koji košta cca 360 000 kuna u najjeftinijoj verziji tebi nije skup?

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 14:58 (peroko).
14 godina
offline
Re: Porsche cilja konkurirati Tesli
peroko kaže...
jozef kaže...

a za koji narod? Bangladeša ili Somalije? Tužna je činjenica da ti automobili uopće nisu skupi već smo mi jako siromašni.

Auto koji košta cca 360 000 kuna u najjeftinijoj verziji tebi nije skup?

to sto u hr treba 7 godina da zaradis toliko je nesto drugo

u njemackoj, norveskoj, americi, VB.... za godinu dana zaradis toliko

 

Treba shvatit da sve proizvodace za hr zaboli ona stvar, ne prave oni za nas nista nego za druge i njima se sve prilagodava a oni su u stanju to platit

14 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche cilja konkurirati Tesli
freeman kaže...
peroko kaže...
jozef kaže...

a za koji narod? Bangladeša ili Somalije? Tužna je činjenica da ti automobili uopće nisu skupi već smo mi jako siromašni.

Auto koji košta cca 360 000 kuna u najjeftinijoj verziji tebi nije skup?

to sto u hr treba 7 godina da zaradis toliko je nesto drugo

u njemackoj, norveskoj, americi, VB.... za godinu dana zaradis toliko

 

Treba shvatit da sve proizvodace za hr zaboli ona stvar, ne prave oni za nas nista nego za druge i njima se sve prilagodava a oni su u stanju to platit

A največi dio svijeta je "siromašan" : Kina, Indija, Južna Amerika, Jugoistočna Europa. Kažem ja ništa od toga dok se ne pojave povoljni modeli. Do tad ostaje igračka imučnih.

14 godina
offline
Re: Porsche cilja konkurirati Tesli
peroko kaže...
freeman kaže...
peroko kaže...
jozef kaže...

a za koji narod? Bangladeša ili Somalije? Tužna je činjenica da ti automobili uopće nisu skupi već smo mi jako siromašni.

Auto koji košta cca 360 000 kuna u najjeftinijoj verziji tebi nije skup?

to sto u hr treba 7 godina da zaradis toliko je nesto drugo

u njemackoj, norveskoj, americi, VB.... za godinu dana zaradis toliko

 

Treba shvatit da sve proizvodace za hr zaboli ona stvar, ne prave oni za nas nista nego za druge i njima se sve prilagodava a oni su u stanju to platit

A največi dio svijeta je "siromašan" : Kina, Indija, Južna Amerika, Jugoistočna Europa. Kažem ja ništa od toga dok se ne pojave povoljni modeli. Do tad ostaje igračka imučnih.

Dok ima dovoljno bogatih nista od toga i to je problem sa svime. A Kina je prestigla ameriku i postla najveca svjetska ekonomija a svi znamo koliko tamo ljudi zivi.

Dok postoji kinesko, americko i pola jakog erupskog trzista koga briga za ove male zemlje koje si to ne mogu priustit.

13 godina
offline
Re: Porsche cilja konkurirati Tesli
peroko kaže...

Ništa od te cijele spike sa elektro automobilima dok ne izađe jedan povoljan "narodni" model.

A na našim cestama fali Mercedesa, Audija, BMW-a i Porschea? Upravo sam se vratio doma. Vozio sam se iza Audija A7 dok nas je po tračnicama pretekao BMW M3 sa ogromnim spojlerom odozada.

Ima dovoljno ljudi koji imaju novaca za tako nešto.

14 godina
odjavljen
offline
Porsche cilja konkurirati Tesli

Nema povoljnih modela? Znači imiev ili njegovi pandani nisu dovoljno jeftini, 230000 kn minus 70000 kuna poticaja, da ne govorim bmw i3 koji je auto s vrhunskim performansama i čudo tehnike, košta oko 30000 do 33000 eura, i ima opciju ugrađenog generatora za one koji žele veći domet.

Svi smo mi Mentalist.
 
1 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Porsche cilja konkurirati Tesli

imiev za 160.000 krznenih. tko će dati u ovoj državi 160k za jajoliku škatulicu od auta?

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche cilja konkurirati Tesli
Jakovp kaže...

Nema povoljnih modela? Znači imiev ili njegovi pandani nisu dovoljno jeftini, 230000 kn minus 70000 kuna poticaja, da ne govorim bmw i3 koji je auto s vrhunskim performansama i čudo tehnike, košta oko 30000 do 33000 eura, i ima opciju ugrađenog generatora za one koji žele veći domet.

Nema frende, ako je tebi povoljno dati 160 tisuća kn za mieva koji je kraći od 3.5m onda super. BMW i3 je bar normalan auto naspram mieva, ali košta 35 tisuća eura u DE što nije malo novaca, a range extender i3 je još skuplji, 39500 tisuća eura.

 

Dobro opremljenog kompakta platiš cca 150 tisuća kn sa dizlom, to je dobrih 100-injak tisuća kn manje nego i3. Na dizlu imaš servise, promjenu ulja, filtera itd, ali i i3 treba servise, trebaju mu gume nove pa kad to sve uračunaš tko zna u koliko godina bi se isplatila nabava tog BMW-a.

 

Kad Opel/VW/Ford/Mazda i drugi ponude el kompakta koji košta isto (eventualno par tisuća kn više) kao i dizelska i benzinska verzija onda će krenut ti auti, ovako su skupe igračke tj poligon za testiranje.

 

Ponekad me fascinira ta tvoja zaluđenost sa el. autima...

15 godina
offline
Re: Porsche cilja konkurirati Tesli
peroko kaže...

Ništa od te cijele spike sa elektro automobilima dok ne izađe jedan povoljan "narodni" model.

http://www.renault.co.uk/cars/electric-vehicles/zoe/zoe/

 

pratim renault pa zato ovo linkam. 

Narodnih modela ima brdo, ali iz nekog razloga nikoga ne zanimaju! 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche cilja konkurirati Tesli
Koji proizvođač ne razvija ili nema u ponudi neku vrstu alternativnog pogona...? koliko godina (i novca) je uloženo u razvoj modernih diesela koji su svjetlo dana u limuzinama ugledali i zablistali tek unazad 20 tak godina (dovoljno kultivirani, snažni, ekonomični...), investicija se treba isplatiti... Porsche je Porsche, ako danas ide na diesel zašto nebi i na neki alternativni pogon...
Domaći proizvođač automobila proizvodi vrhunski automobil na "alternativni" pogon...
Ujedno elektropogon u automobilima nudi za sebe karakterističnu i prosječnom vozaču koji čita brojeve nezamislivu elastičnost...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche cilja konkurirati Tesli
lolipopmen kaže...
Jakovp kaže...

Nema povoljnih modela? Znači imiev ili njegovi pandani nisu dovoljno jeftini, 230000 kn minus 70000 kuna poticaja, da ne govorim bmw i3 koji je auto s vrhunskim performansama i čudo tehnike, košta oko 30000 do 33000 eura, i ima opciju ugrađenog generatora za one koji žele veći domet.

Nema frende, ako je tebi povoljno dati 160 tisuća kn za mieva koji je kraći od 3.5m onda super. BMW i3 je bar normalan auto naspram mieva, ali košta 35 tisuća eura u DE što nije malo novaca, a range extender i3 je još skuplji, 39500 tisuća eura.

 

Dobro opremljenog kompakta platiš cca 150 tisuća kn sa dizlom, to je dobrih 100-injak tisuća kn manje nego i3. Na dizlu imaš servise, promjenu ulja, filtera itd, ali i i3 treba servise, trebaju mu gume nove pa kad to sve uračunaš tko zna u koliko godina bi se isplatila nabava tog BMW-a.

 

Kad Opel/VW/Ford/Mazda i drugi ponude el kompakta koji košta isto (eventualno par tisuća kn više) kao i dizelska i benzinska verzija onda će krenut ti auti, ovako su skupe igračke tj poligon za testiranje.

 

Ponekad me fascinira ta tvoja zaluđenost sa el. autima...

 

Ima Nissan Leaf za 20.000 eura, auto velik kao Golf ili Megan. 100 km predjes za 7 kn, oduzmi i to od cijene.
12 godina
neaktivan
offline
Porsche cilja konkurirati Tesli

Istina Leaf je jedini prihvatljiv el auto al ga nema kod nas za kupit.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 23:35 (lolipopmen).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche cilja konkurirati Tesli
lolipopmen kaže...

Dobro opremljenog kompakta platiš cca 150 tisuća kn sa dizlom, to je dobrih 100-injak tisuća kn manje nego i3. Na dizlu imaš servise, promjenu ulja, filtera itd, ali i i3 treba servise, trebaju mu gume nove pa kad to sve uračunaš tko zna u koliko godina bi se isplatila nabava tog BMW-a.

Iiiii, to je vise manje to. {#}

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
offline
Re: Porsche cilja konkurirati Tesli

Prihvatljivost nije isključivo financijske naravi; Da jest, svi bi vozili Daciu.
Kao što rekoh mi smo zemlja trećeg svijeta i to nije za nas, siromašni smo, nemamo javne punjače za el. vozila. Nemamo razvijen sustav povlastica za vlasnike el vozila. Zbog nepostojeće infrastrukture gotovo je neizbježno posjedovanje vozila na naftne derivate ako želiš nekuda otputovati (ili si prisiljen rentati običan automobil). Da nije tako el vozila bi bila sasvim isplativa. Na gorivu i servisima prosječni korisnik bi uštedio cca 2000kn mjesečno, što uopće nije loše.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Porsche cilja konkurirati Tesli
lolipopmen kaže...

Nema frende, ako je tebi povoljno dati 160 tisuća kn za mieva koji je kraći od 3.5m onda super. BMW i3 je bar normalan auto naspram mieva, ali košta 35 tisuća eura u DE što nije malo novaca, a range extender i3 je još skuplji, 39500 tisuća eura.

 

Dobro opremljenog kompakta platiš cca 150 tisuća kn sa dizlom, to je dobrih 100-injak tisuća kn manje nego i3. Na dizlu imaš servise, promjenu ulja, filtera itd, ali i i3 treba servise, trebaju mu gume nove pa kad to sve uračunaš tko zna u koliko godina bi se isplatila nabava tog BMW-a.

 

Kad Opel/VW/Ford/Mazda i drugi ponude el kompakta koji košta isto (eventualno par tisuća kn više) kao i dizelska i benzinska verzija onda će krenut ti auti, ovako su skupe igračke tj poligon za testiranje.

 

Ponekad me fascinira ta tvoja zaluđenost sa el. autima...

Vidim da tebi gorivo pada s neba.. Kako možeš očekivati da električni auti koštaju skoro isto? Ako su ti tvornički auti preskupi, uvijek možeš dati preraditi svoj auto.

 

I ad hominem je naravno na mjestu {#}

Svi smo mi Mentalist.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice