Poznate specifikacije GTS-a 450

poruka: 70
|
čitano: 9.783
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poznate specifikacije GTS-a 450".
16 godina
offline
Poznate specifikacije GTS-a 450

morala bi koštat oko 900 kuna ako želi naškodit 5750.... A još će trebat vidit i performanse.. Ako se ugleda na GTX460 (za svoju klasu) onda bi mogla biti dobra kupnja... Iako kod nas će vjerovatno imat cijenu oko 1300 kuna i to je to

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 11:47 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Poznate specifikacije GTS-a 450

nema sta jos jedan biser iz Nvidije, spremaju izbacit chip(ove) koji ce konkurirat HD5700 liniji a nekoliko tjedna poslije izlazi hd6700 - LOL

 

imam filing da se ovi i ATI-ju spremaju ponovno ogulit nam kozu, mozda se varam ali sve vise sumnjam da nece bit (opet) tako

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Poznate specifikacije GTS-a 450

Ako ce tako biti u praksi (u rangu 5750, manje od 5770) onda sam ja razocaran ovom karticom, jednako kao i GTX 465.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
dado8 kaže...

nema sta jos jedan biser iz Nvidije, spremaju izbacit chip(ove) koji ce konkurirat HD5700 liniji a nekoliko tjedna poslije izlazi hd6700 - LOL

 

imam filing da se ovi i ATI-ju spremaju ponovno ogulit nam kozu, mozda se varam ali sve vise sumnjam da nece bit (opet) tako

 

Ti fakat mislis da ce ATI izbacit za par tjedana kartice iz svih tržišnih segmenata i da će jednako koštat ko ove sad?

 

Svaka čast... Smijeh

 

 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
odjavljen
offline
Poznate specifikacije GTS-a 450

Pa mislim da ce svakako tjedan za tjedan izaci novi modeli (a to su po dva modela iz svake serije - mainstream i high end). Isti je proces, velicina cipa je jako slicna, kompletna arhitektura je gotovo pa ista, nebi smjelo biti problema u proizvodnji. Prvi tjedan 6870 & 6850, drugi 6700 i onda nesto kasnije slabiji modeli.

 

Al cjena ce sigurno biti napuhana, predvidaam 6870 za nekih 3500kn, kao GTX 480, a vrlo lako moguce i vise.

 

Pljačka, marketing, kako hocete zovite. Uglavnom totalno nebitno za sve one koji koriste 5xxx seriju ili GT4xx. Čak mislim i da vlasnici 4870/4890, GTX 260 i naviše starijih serija kartica apsolutno netrebaju razmisljati o novim karticama jer ce biti preskupe s obzirom na prenapuhanu cjenu.

 

Uglavnom čeka se 28nm perfomance chip, krajem iduce godine. Ovo je samo lagani bost u perfomansama koje kostaju cak 1500KN više nego prošla serija.

 

Ako GTS 450 bude sporij od 5700 serije, totalni fail.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 13:01 (Weky).
Moj PC  
9 0 hvala 1
16 godina
offline
Poznate specifikacije GTS-a 450

Nekako sam optimističan da bi GTX450 serija mogla biti malo bolja od 5700 serije. Kao šta su sa GTX460 prešišali GTX465, možda 450 pod overclockom bude blizu GTX460 serije... A vidjet ćemo kada ih izbace.

Negdje sam čitao da su slobodno mogli GTX460 768 verzije nazvat GTX450 iako se nebi složio sa time. 1GB verzija ima svega oko 5 FPS-a više pa i nema tolike razlike...

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450

malo me cudi sto nije gtx 450 nego je gts450. svejedno ne vjerujem da ce prestici hd 5770

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
Blue_Fatal1ty kaže...
dado8 kaže...

nema sta jos jedan biser iz Nvidije, spremaju izbacit chip(ove) koji ce konkurirat HD5700 liniji a nekoliko tjedna poslije izlazi hd6700 - LOL

 

imam filing da se ovi i ATI-ju spremaju ponovno ogulit nam kozu, mozda se varam ali sve vise sumnjam da nece bit (opet) tako

 

Ti fakat mislis da ce ATI izbacit za par tjedana kartice iz svih tržišnih segmenata i da će jednako koštat ko ove sad?

 

Svaka čast... Smijeh

 

 

Care vec je polusluzbeno da ce ATI vec pocetkom listopada izbacit na trziste BARTS - prvi chip iz HD6xxx serije koji dolazi kao zamjena za HD5700 tako da je ne mislim nista vec kazem samo sta je ocito

 

Weky kaže...

Pljačka, marketing, kako hocete zovite. Uglavnom totalno nebitno za sve one koji koriste 5xxx seriju ili GT4xx. Čak mislim i da vlasnici 4870/4890, GTX 260 i naviše starijih serija kartica apsolutno netrebaju razmisljati o novim karticama jer ce biti preskupe s obzirom na prenapuhanu cjenu.

 

Uglavnom čeka se 28nm perfomance chip, krajem iduce godine. Ovo je samo lagani bost u perfomansama koje kostaju cak 1500KN više nego prošla serija.

 

Ako GTS 450 bude sporij od 5700 serije, totalni fail.

iz nase perspektive to izgleda kao sto si ti opisao ali opet treba shvatit i prozvodjace, jbg oni samo pokusavaju zaradit dok mogu uostalom potrebna izdvajanja za R&D rastu strasno 

ukratko nema te kompanije koja ce se senziblizirat sa svojim kupcima i koja ce naplacivat manje ako moze vise, na to je moze prisilit samo konkurencija a kad konkurencije nema ili kao u slucaju Nvidije prodaje zjake dobijemo sta dobijemo 

 

ono sta ljudi ne vide jer imaju potrebu vezivat se za odredjene marke, klubove, proizvodjace... je to da je sve to isti kur*c

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 14:16 (dado8).
14 godina
offline
Poznate specifikacije GTS-a 450
Ma NVidia caruje u High End segmentu, u kojem je spašava eVGA. Kada je ATI izdo HD 5970, NVidia je odgovorila s 4-way SLI-em, te je odmah eVGA izbacila posebne matične, te posebne grafe iz gt200 serije i gf100 serije.

U mid-segmentu je ATi vladao, ali je NVidia nakon pune godine izdala karticu koja je bila isplatljivija od ATi-a.

Sada NVidia i dalje nastavlja radit na mid segmentu, bez obzira na to što će opet kasnit 3-4mj za HD6XXX serijom.

Činjenica je da nisu trebali pokvariti datum izdavanja kartica, samo da bi svrnui HD4870X2 sa GTX295. Tako su zakasnili 3-4mj. za ATI-em, i sada polako gube pare i udio.
http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
0 6 hvala 0
15 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
EVO kaže...
Ma NVidia caruje u High End segmentu, u kojem je spašava eVGA. Kada je ATI izdo HD 5970, NVidia je odgovorila s 4-way SLI-em, te je odmah eVGA izbacila posebne matične, te posebne grafe iz gt200 serije i gf100 serije.

U mid-segmentu je ATi vladao, ali je NVidia nakon pune godine izdala karticu koja je bila isplatljivija od ATi-a.

Sada NVidia i dalje nastavlja radit na mid segmentu, bez obzira na to što će opet kasnit 3-4mj za HD6XXX serijom.

Činjenica je da nisu trebali pokvariti datum izdavanja kartica, samo da bi svrnui HD4870X2 sa GTX295. Tako su zakasnili 3-4mj. za ATI-em, i sada polako gube pare i udio.

jel vidiš , 4 sliem, jbte kako to konkurira, em moraš dat pun qurac para za grafe, te onda i matičnu...

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 16:50 (Makić).
15 godina
protjeran
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
EVO kaže...
Ma NVidia caruje u High End segmentu,

Kako to misli nVidia caruje..?

U kojem high-end?

ATI ima od več točno gdn dana dobro koji tjedan manje u trgovinama HD5800 seriju i to su prve DX11 kartice, DOF, tesselation, Eyefinity

nVidia kasni mjesecima

GTX 480 košta ko svetog Petra  kajgana em za ono što nudi

GTX 470 još ajde de isto košta jako skupo al dobro sa apdejtanim driverima tuče HD5870 ako gledamo cjenovni rang

 to ako je bolja nije svugdje..

Na kraju taj 4-way SLI jest najjače dostignuće ove gdn tehnički gledano samo opet.. hm money, popularnost, isplativost, potreba za 4-way SLI, gaming industrija kao presedan high-end grafičkih kartica

Djelomično si ti u pravu;)

trash bin can:S
14 godina
neaktivan
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450

taj high end je vec nesto bolesno..jedva iko uzme jednu gtx 480, a sad da uzme 2, il cak 4..mislim, besmisleno..

 

a valjda izadje i gtx/gts 455 kako je najavljeno, pa se stavi izmedju 5770 i 5830..

ova gts 250 mi se cini kao malo jaca od gts 250, sto bas i nema nekog smisla ako gledamo imenovanje kartica..ipak je ona dosta stara..ali ako je cijena ok, onda odgovara..

mislim da ce nvidia nastavit taktiku sa gtx 460, koja se prodaje ko luda..

15 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
dado8 kaže...
Blue_Fatal1ty kaže...
dado8 kaže...

nema sta jos jedan biser iz Nvidije, spremaju izbacit chip(ove) koji ce konkurirat HD5700 liniji a nekoliko tjedna poslije izlazi hd6700 - LOL

 

imam filing da se ovi i ATI-ju spremaju ponovno ogulit nam kozu, mozda se varam ali sve vise sumnjam da nece bit (opet) tako

 

Ti fakat mislis da ce ATI izbacit za par tjedana kartice iz svih tržišnih segmenata i da će jednako koštat ko ove sad?

 

Svaka čast... Smijeh

 

 

Care vec je polusluzbeno da ce ATI vec pocetkom listopada izbacit na trziste BARTS - prvi chip iz HD6xxx serije koji dolazi kao zamjena za HD5700 tako da je ne mislim nista vec kazem samo sta je ocito

 

 

Da samo šta će ta 6700 koštati 1800 kn i bit će konkurencija GTX460.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
15 godina
neaktivan
offline
Poznate specifikacije GTS-a 450

Nece kostati 1800, vec cca 1500kn. I vjerojatno ce biti u rangu GTX470.

Moj PC  
0 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Poznate specifikacije GTS-a 450

Očito je da nVidia napravila promašaj sa čipom te su ga tjerali da radi na nenormalno visokim postavkama za fabrički pakovane karte

te se sve odreda te kate griju a ventilatori "se bore sa sobstvenom temperaturom pošto se vrte na ogromnim brzinama i postoji opasnost da izlete iz kućišta".

I da imam osjećaj da se ATI i nVidia dogovaraju oko cijena te da više to nije prava konkurencija. Po principu što da se krvimo kada smo samo nas dvojca, intel ionako živi u nekom svom svijetu. Tako da pogled u cjenovnike po našim prodajim mjestima daje utisak da kolko platiš toliko i dobiješ, na jednoj strani nešto viši MHz i DX 11 , a na drugoj strani nešto niži MHz te DX11 i PhysX za iste novce. te se odlučujete da li želite više monitora da koristite ili da pratite neke rijetke detalje u još ređim igrama.

 

Nadam se nekoj novoj kompaniji koja bi pokazala lijenim starcima kako se to radi ali te treće prave konkurencije nema tako da nas tuše zeleni i crveni, trežim crne i plave ili neke ljubičaste samo da su bolji od ovih . Interesuje me gdje je MatroX, proizvođač moje prve grafulje sa 8 MB memorije koja je čak i Counter strike tjerala na min. postavkama. Gdje je ta firma   i da li jš postoji, ako da krenite u proizvodnju, potrebne su svježe ideje. Gdje je prava konkirencija. !!!!!!!!!

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
doktor1 kaže...

1GB verzija ima svega oko 5 FPS-a više pa i nema tolike razlike...

Ma ni tolko, prosječno oko 3 fps-a...

everybody lies
14 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
Core2Duo2 kaže...
doktor1 kaže...

1GB verzija ima svega oko 5 FPS-a više pa i nema tolike razlike...

Ma ni tolko, prosječno oko 3 fps-a...

Da ali kada je sabirnica bitna, onda puši i više od 3 fps-a.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
16 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
EVO kaže...
Core2Duo2 kaže...
doktor1 kaže...

1GB verzija ima svega oko 5 FPS-a više pa i nema tolike razlike...

Ma ni tolko, prosječno oko 3 fps-a...

Da ali kada je sabirnica bitna, onda puši i više od 3 fps-a.

Kako? Kada na svim testovima i raznim rezolucijama ima oko 3-5 FPS-a više (1GB verzija, drugo je ona aka Sonic Platinum i slično). A da ću dati 300, 400 kn više za, ma neka je i 7 FPS-a više,.. nula bodova. A ja mislim da su rijetki koji imaju rezoluciju 2560x1600 (gdje se je pokazala nešto bolja, ali opet od naslova do naslova....)

Ono, tko želi neka si uzme 1GB verziju, neće pogriješit, ali kao šta kažu u 98% reviewa i nije tolika razlika u odnosu cijena - performanse

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 23:17 (doktor1).
14 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
doktor1 kaže...
EVO kaže...
Core2Duo2 kaže...
doktor1 kaže...

1GB verzija ima svega oko 5 FPS-a više pa i nema tolike razlike...

Ma ni tolko, prosječno oko 3 fps-a...

Da ali kada je sabirnica bitna, onda puši i više od 3 fps-a.

Kako? Kada na svim testovima i raznim rezolucijama ima oko 3-5 FPS-a više (1GB verzija, drugo je ona aka Sonic Platinum i slično). A da ću dati 300, 400 kn više za, ma neka je i 7 FPS-a više,.. nula bodova. A ja mislim da su rijetki koji imaju rezoluciju 2560x1600 (gdje se je pokazala nešto bolja, ali opet od naslova do naslova....)

Ono, tko želi neka si uzme 1GB verziju, neće pogriješit, ali kao šta kažu u 98% reviewa i nije tolika razlika u odnosu cijena - performanse

A dobro istina, 1gb neisplativo, ali ipak na toj rezi je razlika.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
15 godina
offline
Poznate specifikacije GTS-a 450

Slaba je!

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
dery kaže...

Slaba je!

 e jbg ne znam sta si ti ocekivao ali ako bude dobra cijena(kod nas cca 1000kn) imat ce dobru prodju inace bananko

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
14 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
dery kaže...

Slaba je!

klik

"I didn't cry when Bambi's mother was shot... but I cried when HAL was turned off."
15 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
dado8 kaže...
dery kaže...

Slaba je!

 e jbg ne znam sta si ti ocekivao ali ako bude dobra cijena(kod nas cca 1000kn) imat ce dobru prodju inace bananko

Očekiva sam da bar ocane verzije budu blizu gtx460 768mb.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
14 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
dery kaže...
dado8 kaže...
dery kaže...

Slaba je!

 e jbg ne znam sta si ti ocekivao ali ako bude dobra cijena(kod nas cca 1000kn) imat ce dobru prodju inace bananko

Očekiva sam da bar ocane verzije budu blizu gtx460 768mb.

GTX 460 je 192 bit-a, dok GTS 450 ima 128 bit-na, pa naravno da puši kad su svi detalji na max, pogotovo AA.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
EVO kaže...
dery kaže...
dado8 kaže...
dery kaže...

Slaba je!

 e jbg ne znam sta si ti ocekivao ali ako bude dobra cijena(kod nas cca 1000kn) imat ce dobru prodju inace bananko

Očekiva sam da bar ocane verzije budu blizu gtx460 768mb.

GTX 460 je 192 bit-a, dok GTS 450 ima 128 bit-na, pa naravno da puši kad su svi detalji na max, pogotovo AA.

Nema veze, Hd5770 je također 128bitna, a jača je od GTS450 po ovim grafovima podosta.

15 godina
neaktivan
offline
Poznate specifikacije GTS-a 450
Ovo je totalni promašaj i to jedan od tezih.
I'll be back
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
franky kaže...
EVO kaže...
dery kaže...
dado8 kaže...
dery kaže...

Slaba je!

 e jbg ne znam sta si ti ocekivao ali ako bude dobra cijena(kod nas cca 1000kn) imat ce dobru prodju inace bananko

Očekiva sam da bar ocane verzije budu blizu gtx460 768mb.

GTX 460 je 192 bit-a, dok GTS 450 ima 128 bit-na, pa naravno da puši kad su svi detalji na max, pogotovo AA.

Nema veze, Hd5770 je također 128bitna, a jača je od GTS450 po ovim grafovima podosta.

da istina, Juniper je jači čip, ali opet je loš sa AA zbog 128 bit-a.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
14 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
microman kaže...
Ovo je totalni promašaj i to jedan od tezih.

Ma to mi je već normalno, jedini FERMI čipovi koji su isplativi su GTX 460 i GTx 470, ta ako dođe trebaobi bit GTX 475.

 

NVidia brlja gadno.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
14 godina
odjavljen
offline
Poznate specifikacije GTS-a 450

Ako su ovo vjerodostojni rezultati, onda je ovo čista katastrofa.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Poznate specifikacije GTS-a 450
Weky kaže...

Ako su ovo vjerodostojni rezultati, onda je ovo čista katastrofa.

nakon GTX 460 čini mi se da su se očekivanja povečala.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice