Predstavljen Samsung Gear S2

poruka: 12
|
čitano: 4.201
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen Samsung Gear S2".
Predstavljen Samsung Gear S2

Društvance koje su po vama prednosti nosivog gadgeta naspram klasičnog sata? Ako zaboravimo na cijenu, jer to je jaaaako relativan pojam, za što bi prosječnoj osobi nosivi gadget trebao koristiti, osim da ti pokaže vrijeme (naravno, ako nije jako sunce i ako je napunjen)?

 

Ja se češkam po glavi, i jednostavno ne pronalazim ništa konkretno da bi mi pomoglo u svakodnevnom radu. Možda da se može slušati MP3 i da ima ugrađeni GPS, pa ajde nekako (ili da mogu DOOM-a igrati na njemu, tj. surfati netom, tj. imati Windows XP ), ali ovo za sada, ne budi mi nikakav interes.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljen Samsung Gear S2
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Društvance koje su po vama prednosti nosivog gadgeta naspram klasičnog sata? Ako zaboravimo na cijenu, jer to je jaaaako relativan pojam, za što bi prosječnoj osobi nosivi gadget trebao koristiti, osim da ti pokaže vrijeme (naravno, ako nije jako sunce i ako je napunjen)?

 

Ja se češkam po glavi, i jednostavno ne pronalazim ništa konkretno da bi mi pomoglo u svakodnevnom radu. Možda da se može slušati MP3 i da ima ugrađeni GPS, pa ajde nekako (ili da mogu DOOM-a igrati na njemu, tj. surfati netom, tj. imati Windows XP ), ali ovo za sada, ne budi mi nikakav interes.

 pa osnovna funkcija mu je sat. to je ono što mu je primarno. isto kao kad kupiš tv očekuješ da pokazuje sliku, a ne da ima gps. sve ostalo je ekstra a pošto radi na baterije, te extra stvari se smanjuju na minimum.

 

tako ako ga uzmeš u obzir da je sat, pametni, i da je na baterije, onda dolaziš do zaključka da sve više od sata on to nije. eventualno pokazivanje notifikacija, kreni/stani mp3 pjesma, javi/prekini poziv... itd. neke rudimentarne stvari koje ne zahtjevaju veliki ekran.

12 godina
odjavljen
offline
Predstavljen Samsung Gear S2

Nije niti sat, jer pravi sat nemoram puniti svakih pola dana ili par dana.

Nemogu si zamisliti da ozbiljni poslovni ljudi koriste pametni sat.

Recimo ima par sastanka danas i mora vidjeti koliko je sati, a nigdje nikoga i nigdje sata. Pogleda na svoj smart voč, baterija krepala, moš ga hebat onda...

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Predstavljen Samsung Gear S2

Moram priznati da mi nije jasno kako ne mogu ubaciti jaču bateriju ili smanjiti potrošnju hardvera u tim smartvočevima. Garminovi satovi traju 20-24h uz GPS i sve što se da uključiti, tjedan dana uz Bluetooth sinkronizaciju s mobitelom (baz GPS-a), neznamnisamkolko ako su samo fitnes gluposti (brojanje koraka i sl.) uključeni i do šest tjedana kao sat/kompas/barometar/termometar.

 

Ne klasificira se kao pametni sat, ali uredno je dostupna aplikacija kojom uz pomoć GPS-a i mobitela možeš dohvatiti POI-e u krugu od 5 do 25 km (koji postoje na Open Street Mapsima), što niti jedan od ovih s 24-satnom baterijom ne može. A baterija na Garminu je nekih 300-tinjak mAh (valjda ovisi o modelu), znači tu negdje.

 

Istina, nešto je skuplji, ali bar od njega imaš neke koristi...

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2015 23:13 (Veliki Brat).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstavljen Samsung Gear S2

Možda je glupo pitanje... što će satu jednogigahercni dvojezgreni procesor?

 

;quot;Mene je cura odje**** jer me pitala koliko si clockao proc, a ja sam reko radi na defaultu ;quot; Oly_E3
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Samsung Gear S2
momak kaže...

Možda je glupo pitanje... što će satu jednogigahercni dvojezgreni procesor?

 

 

Da bi sucelje imalo dosta laga. Barem kad je Samsung u pitanju ^^

16 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Samsung Gear S2

"Koja je korist od gadgeta" je promašeno pitanje zbog samog značenja pojma gadget.

Korisnost je prije svega u dostupnosti nekih podataka bez posizanja za mobitelom. Kao što mobitel to isto omogućuje u odnosu na računalo. Nekome je možda mob uvijek u ruci, ali nekima je ovako praktičnije. Nije da se ne može živjeti bez toga, ali ako već postoji, zašto ne koristiti?

 

Uostalom koja je korisnost od cigareta, gledanja sporta ili filmova, kompjuterskih igara i Facebooka? 90% onoga što radimo je beskorisno, a onih 10% preostalih stvari odrađujemo tek toliko da se što prije posvetimo onim beskorisnima. Smiješno je pljuvati po nečijem interesu samo zato jer se ti u tome ne pronalaziš, a svatko ima hrpu sličnih beskorisnih interesa.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
Re: Predstavljen Samsung Gear S2
Visak kaže...

"Koja je korist od gadgeta" je promašeno pitanje zbog samog značenja pojma gadget.

Korisnost je prije svega u dostupnosti nekih podataka bez posizanja za mobitelom. Kao što mobitel to isto omogućuje u odnosu na računalo. Nekome je možda mob uvijek u ruci, ali nekima je ovako praktičnije. Nije da se ne može živjeti bez toga, ali ako već postoji, zašto ne koristiti?

 

Uostalom koja je korisnost od cigareta, gledanja sporta ili filmova, kompjuterskih igara i Facebooka? 90% onoga što radimo je beskorisno, a onih 10% preostalih stvari odrađujemo tek toliko da se što prije posvetimo onim beskorisnima. Smiješno je pljuvati po nečijem interesu samo zato jer se ti u tome ne pronalaziš, a svatko ima hrpu sličnih beskorisnih interesa.

 

 

 

Ali kako bi koristio mobitel, ne moraš zbog toga u đepu imati uključeni laptop ... nosivi gadgeti su potpuno beskorisni bez mobitela, kojeg opet moraš imati u đepu ili negdje u blizini.

16 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Samsung Gear S2

Pa da,analogija nije doslovna, ali nije teško zamisliti situaciju u kojoj imaš mobitel u blizini (džepu, torbi, drugoj sobi), i nije ti praktično posegnuti za njim. Meni se to relativno često događa dok vozim, a S4 je prilično teško izvaditi iz prednjeg džepa dok voziš, pogotovo u jakni. Primjetio sam da pri tom manevru (koji dosta traje) slabije pazim na cestu, i mada je formalno zabranjeno i čitati poruke na satu, radi se o daleko sigurnijoj varijanti. Pogotovo što ne dolaziš u napast da tipkaš odgovor. Najgore je što kad očekuješ važnu poruku (koja određuje daljnji tijek vožnje) prisiljen si pogledati mob i za one nebitne, jer dok ih ne pogledaš to ne znaš.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Predstavljen Samsung Gear S2

Ovo je skroz istina. Puno puta sam čekirao što stiže samo na satu (mailovi, poruke, pozivi), mob u tom smislu sve manje gledam i ne vadim ga iz džepa bez prijeke potrebe.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 16:38 (Veliki Brat).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Predstavljen Samsung Gear S2

Vidim da se pojavio S2 u običnoj, classic i 3G varijanti.

 

I vidim da samo 3G model ima GPS.

 

Pitanje: ako se bavim trčanjem, bicikliranjem i slično kako će model bez GPS-a mjeriti udaljenost, rutu i slično ako nema GPS? Uz uvjet da mobitel ostavim doma, a ne nosim još i njega u džepu? Znam da svi imaju s-health, nike i sl. aplikacije, ali bez GPS-a nije to to.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Samsung Gear S2
Da, bez GPSa ti za to neće biti od koristi. Ako ti je trčanje primarni razlog za kupnju razmisli o gorespomenutom Garminu, jer su po svemu osim dizajna superiorni ovim LG-Samsung-Apple igračkama.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice