„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K

poruka: 47
|
čitano: 8.191
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K".
16 godina
odjavljen
offline
„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K

Mislim da ne postoji ni jedan komad hardvera (uvjetno rečeno) na kojem je raspon cijena toliki. Npr, HDMI kabel od cca 2 metra se može kupiti za 20-ak kn. Isti takav možete naći i za 150 kn.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
Friday kaže...

Mislim da ne postoji ni jedan komad hardvera (uvjetno rečeno) na kojem je raspon cijena toliki. Npr, HDMI kabel od cca 2 metra se može kupiti za 20-ak kn. Isti takav možete naći i za 150 kn.

 Ima li tko odgovor sa malo geek-ovskijeh aspekta na ovo? Nikada nisam znao dali je bolji od 50kn ili od 100, a na svima pise 1080p...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
Friday kaže...

Mislim da ne postoji ni jedan komad hardvera (uvjetno rečeno) na kojem je raspon cijena toliki. Npr, HDMI kabel od cca 2 metra se može kupiti za 20-ak kn. Isti takav možete naći i za 150 kn.

 A zvučnički kabel? Od 10 kn do 50 000$

12 godina
offline
„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K

nezz, imam jednog od 70 kn i drugogod 30, oba su 3 metra - nema apsolutno nikakve razlike ni u kvaliteti slike ni zvuka.

mislim da veliki raspon cijenaimaju i oni kablovi za hi-fi sustav, davno sam u linksu vidio komad te žice za 320kn...

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
BlueMax kaže...
Friday kaže...

Mislim da ne postoji ni jedan komad hardvera (uvjetno rečeno) na kojem je raspon cijena toliki. Npr, HDMI kabel od cca 2 metra se može kupiti za 20-ak kn. Isti takav možete naći i za 150 kn.

 A zvučnički kabel? Od 10 kn do 50 000$

 

A gle, mogu progutati da u slučaju analognog podatka kabel može pridonijeti kvaliteti u nekom marginalnom postotku (to je čak i mjerljivo). Ali ako je podatak digitalan onda to nema nikakvog smisla, ne?

Freak Show Inc.
12 godina
offline
„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K

Tko kaže da nema razlike kad gledaš filmove s Yify torrents neka proba s ovim, slika je vidljivo bolja 

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
Friday kaže...
BlueMax kaže...
Friday kaže...

Mislim da ne postoji ni jedan komad hardvera (uvjetno rečeno) na kojem je raspon cijena toliki. Npr, HDMI kabel od cca 2 metra se može kupiti za 20-ak kn. Isti takav možete naći i za 150 kn.

 A zvučnički kabel? Od 10 kn do 50 000$

 

A gle, mogu progutati da u slučaju analognog podatka kabel može pridonijeti kvaliteti u nekom marginalnom postotku (to je čak i mjerljivo). Ali ako je podatak digitalan onda to nema nikakvog smisla, ne?

 Ocito ima. Nije pitanje kvalitete signala nego da li protok postoji ili ne.

12 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
Što se tiče FHD signala, jednako će dobro raditi i skupi i jeftini HDMI kabal. Već je bilo o tome riječi. Za 4K ne znam.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
Friday kaže...

Mislim da ne postoji ni jedan komad hardvera (uvjetno rečeno) na kojem je raspon cijena toliki. Npr, HDMI kabel od cca 2 metra se može kupiti za 20-ak kn. Isti takav možete naći i za 150 kn.

 

Je li?

A što reći na OEHLBACH-ov DisplayPort kabel od samo 2,2m cijena preko 500kn?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 9:56 (MP7).
15 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
Friday kaže...
BlueMax kaže...
Friday kaže...

Mislim da ne postoji ni jedan komad hardvera (uvjetno rečeno) na kojem je raspon cijena toliki. Npr, HDMI kabel od cca 2 metra se može kupiti za 20-ak kn. Isti takav možete naći i za 150 kn.

 A zvučnički kabel? Od 10 kn do 50 000$

 

A gle, mogu progutati da u slučaju analognog podatka kabel može pridonijeti kvaliteti u nekom marginalnom postotku (to je čak i mjerljivo). Ali ako je podatak digitalan onda to nema nikakvog smisla, ne?

Upravo tako. Što se tiće analogije i zvučničkih kablova razlike ima i čujna je već u sferi kablova od par desetaka kuna po metru na HiFi opremi vrlo grubog ranga do recimo 10k kn za tipični setup (pojačalo+CD player+zvučnici). To nije ništa nepoznato i nenormalno, ezoterično pa čak ni subjektivno jer se može bez problema i mjeriti. Naravno, ako je netko nezainteresiran, ignorant ili jednostavno oštećenog sluha, razlike mu neće biti. Slično je bilo i sa slikom u doba analogije. Naravno, eksponencijalni rast cijene kablova za minorne pomake u zvuku je priča za sebe i o tome ne treba uopće diskutirati. Što se tiće digitale tu su stvari poprilično jasne. Ili ima ili nema, ili je podatak prenesen kako treba ili nije. Razlika među kablovima je jasno definirana standardom i karakteristikama (primarno propusnošću) i razliku u cijeni može opravdati jedino duljina, materijal, kvaliteta i izvedba konektora te umjetnički dojam u smislu uklapanja u dizajn prostora. Najjače mi je bilo u doba analogije kad su zadrti hifisti i videofili nabavljali skupe "koaksijalne" kablove za prijenos komprimirane digitale (DD i DTS) dok je u stvarnosti taj posao bez ikakvih problema obavljao bilo kakav drot sa chinchevima od cca 20kn za 3 metra koji je smrdio na jeftinu kinesku gumu. Manifestacija problema u prijenosu itekako se čula, i to ne kao rezani visoki, mutni srednji, neuvjerljivi bass, plitki ili uski stage, krpa preko zvučnika i sl., nego kao grozni krc tako da ti uši otpadnu zajedno s bubnjićima.

Deckard
16 godina
neaktivan
offline
„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K

Sta, ima premium HDMI kablova po 3-400$. Malo se ko razumije u digitalni / analogne vrste signala.

 

Ja kad sam PS4 uzimao, i trebao mi duzi HDMI, prodavac mi pokusao uvaliti hdmi od 300$, jer kao, zlatni kontakti ovo ono, deblji bakar, bolja slika i zvuk itd..

Uzas. 

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
zeleni kaže...

Sta, ima premium HDMI kablova po 3-400$. Malo se ko razumije u digitalni / analogne vrste signala.

 

Ja kad sam PS4 uzimao, i trebao mi duzi HDMI, prodavac mi pokusao uvaliti hdmi od 300$, jer kao, zlatni kontakti ovo ono, deblji bakar, bolja slika i zvuk itd..

Uzas. 

 Jel to Hrvatski prodavač.

16 godina
neaktivan
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
nex987 kaže...

Tko kaže da nema razlike kad gledaš filmove s Yify torrents neka proba s ovim, slika je vidljivo bolja 

 WTF?? Pa kaj taj kabel dela?

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
16 godina
offline
„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K

Koliko god pričali skupi/jefinti kablovi za prenos digitalnog signala, ima razlike.

 

Kupite za 100kn 10m kineski HDMI i neki markirani (tipa Supra) i vidjet će se razlika. Kineski će svako malo ispadati dok će Supra raditi dobro.

Kineski kablovi a i većina "preimum" kablova nema B od bakra u sebi (sve čudne kombiancije malo bakra i puno željeza), a to se itekako osjeti kada je udaljenost veća (preko 3 mjetra npr).

 

Da ne spominjem kvalitetu konektora na kablovima. Imao na monitoru (LG ISP) "kvalitetni" DVI to HDMI kabeo koji je došao s njime. Nisi smio puhnuti u monitor da se ne bi izgubio signal radi lošeg konektora i tako 5-10 puta dvnevo.

Na kraju preko interenta uzeo Supra kabel i niti jednom nakon toga nikakvih problema s konektorima i ispadanjem.

 

Sve ima svoju cijenu, iako realno sve za 3m HDMI kabao iznad 300kn je čisto bacanje novaca, ali za te novce se nađu kvalitetne stvari.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
gkelekov kaže...

Koliko god pričali skupi/jefinti kablovi za prenos digitalnog signala, ima razlike.

 

Kupite za 100kn 10m kineski HDMI i neki markirani (tipa Supra) i vidjet će se razlika. Kineski će svako malo ispadati dok će Supra raditi dobro.

Kineski kablovi a i većina "preimum" kablova nema B od bakra u sebi (sve čudne kombiancije malo bakra i puno željeza), a to se itekako osjeti kada je udaljenost veća (preko 3 mjetra npr).

 

Da ne spominjem kvalitetu konektora na kablovima. Imao na monitoru (LG ISP) "kvalitetni" DVI to HDMI kabeo koji je došao s njime. Nisi smio puhnuti u monitor da se ne bi izgubio signal radi lošeg konektora i tako 5-10 puta dvnevo.

Na kraju preko interenta uzeo Supra kabel i niti jednom nakon toga nikakvih problema s konektorima i ispadanjem.

 

Sve ima svoju cijenu, iako realno sve za 3m HDMI kabao iznad 300kn je čisto bacanje novaca, ali za te novce se nađu kvalitetne stvari.

 

 Da ali ovdje govorimo o razlici između mid range hdmi kabela koji košta možda 10-15 dolara i onoga od 300+ dolara sve do 7000 dolara. Pitam se šta radi ovaj od 7000 dolara.

13 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
gavranpero kaže...
Što se tiče FHD signala, jednako će dobro raditi i skupi i jeftini HDMI kabal. Već je bilo o tome riječi. Za 4K ne znam.

 Kabel.

16 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
deckard kaže...

To nije ništa nepoznato i nenormalno, ezoterično pa čak ni subjektivno jer se može bez problema i mjeriti

Ako je nešto mjerljivo ne znači automatski da je i čujno. Standardna zamka u koju upadaju hifisti.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
16 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
zeroname kaže...

 Da ali ovdje govorimo o razlici između mid range hdmi kabela koji košta možda 10-15 dolara i onoga od 300+ dolara sve do 7000 dolara. Pitam se šta radi ovaj od 7000 dolara.

Razlika je što na ove skupe rade s extra kavalitetnim komponentama. Kvalitetni bakar (srebro), rhodium konektori, carbon fiber umjesto plastike, dobar multilayer shielding etc...

 

To je po meni prije show of najboljih komponenta nabacanih u kabao. Jedino gdje će to doći do izražaja je na dugim kablovima (više od 10m).

 

Kupiti kvalitetni kabao, dati 200, 300 kn da, ostalo realno kod digitalnog prenosa je bacanje novaca. (isto tako bacanje novaca je i 50kn kineski kabao po meni) :)

16 godina
neaktivan
offline
„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K

HTPC na jeftinom kinezeru od 5 eur.

PS4 na Deltaco 2m kablu za 12 eur.

IPTV motorola box na kablu koji je dosao uz njega. Vrlo vjerovatno iste kvalitete kao i Deltaco. 

 

Ama nikakve razlike. Suplja prica / diskusija.

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K

Meni je bila jedina razlika kaj sam na jeftinjaku od 30 kuna uspel iscupat onaj metalni dio. Bil mi je na knap po duljini i okrenul sam TV pa se odjednom iscupal iz onog metalnog djela i ispale su zice :). Sad ovaj od 70kn je kaj tenk.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K

Se sjećate onih fora, da se HDMI kabel može uštekati samo 10 puta i takve brije

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
Father_Dougal kaže...
deckard kaže...

To nije ništa nepoznato i nenormalno, ezoterično pa čak ni subjektivno jer se može bez problema i mjeriti

Ako je nešto mjerljivo ne znači automatski da je i čujno. Standardna zamka u koju upadaju hifisti.

Da, to stoji i vrijedi, pogotovo za diletante i tehnofile. Percepcija zvuka je kod svakoga ponešto drugačija pa je stvar dosta škakljiva, i ako na blind testu recimo imaš samo jednu osobu od deset koja čuje razliku, razlika postoji.

Deckard
11 godina
online
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
gkelekov kaže...

Razlika je što na ove skupe rade s extra kavalitetnim komponentama. Kvalitetni bakar (srebro), rhodium konektori, carbon fiber umjesto plastike, dobar multilayer shielding etc...

 

 yep, i ovoga dolje rade od tritaniuma, trelliuma, transparent aluminiuma i sličnih materijala.... pa jednako pliva ko i moja corolla 

16 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
Diablo86 kaže...

Se sjećate onih fora, da se HDMI kabel može uštekati samo 10 puta i takve brije

 Kako da ne. Ja imam doma zvucnike za PC snage 16000W... PMPO.

13 godina
offline
„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K

AL forsaju s tim 4K 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
Gale92 kaže...

AL forsaju s tim 4K 

Da, upscale s FHD-a pri čemu će dobiti bolju sliku  .

Deckard
16 godina
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
deckard kaže...

Da, to stoji i vrijedi, pogotovo za diletante i tehnofile. Percepcija zvuka je kod svakoga ponešto drugačija pa je stvar dosta škakljiva, i ako na blind testu recimo imaš samo jednu osobu od deset koja čuje razliku, razlika postoji.

Još nije napravljen DBT zvučničkih i interkonekcijskih kablova a da je netko čuo razliku, a napravljeno ih je podosta.

Tko čuje razliku između jeftinih i skupih zvučničkih kablova, može investirati u Pear kablove, javiti se James Randiju da organizira test, otputuje tamo, čuje razliku u strogo kontroliranim uvjetima u DBT testu, i ode doma sa 1000000 dolara.

Do tada, sve su to nedokazane gluposti.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
15 godina
neaktivan
offline
„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K

Upravo tako, nitko nije čuo razliku između zvučničkih kabela, niti je dokazana razlika u kvaliteti zvuka. Čak ima onaj test gdje su ufrkali žicu od vješalice i s tim spojili zvučnike i nitko nije čuo razliku. Ista stvar za stalke za zvučnike, stavili su neke najskuplje i poslije toga na drveni stolac nalik na onom na kojem se sjedi kad se muze krava, isto nitko nije čuo razliku.   Najveća smijurija mi je bila kad su izmislili high end mrežne i usb kabele. U jednoj recenziji je to kao dobro utjeccalo na srednjetonski spektar.....porez na  budale uglavnom. Onda kao ima finta da se kabeli trebaju usvirati, odnosno da moraju raditi par tjedana, te da će se tek nakon toga početi čuti kako treba, jer će struja posložiti atome bakra kako treba da lakše ide ili tako neka glupost. Pa onda strujni kabeli...pa onda specijalni ultra high end šuko utikači.  Prodavatelji magle su se fino rangirali, dokonim kućanicama i babama bacaju i skidaju uroke za 14 kn po minuti sa fiksnog telefona, a bogatijima i "tehnički potkovanijima" uvaljuju high end kabele. E da, sjetio sam se one 10 puta skuplje Sony-eve SD audiofilske memorijske kartice koja daje manji šum ili tako nešto. Vrh. 

 

PS,

 

i sam sam uživatelj dobrog zvuka, danas idem na koncert Diane Krall, imam poprilično dobar prijenosni i kućni audio, no protiv ovakih gluposti sam cijepljen. 

nema nam pomoći...tu du du du dudududu
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: „Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K
Friday kaže...

A gle, mogu progutati da u slučaju analognog podatka kabel može pridonijeti kvaliteti u nekom marginalnom postotku (to je čak i mjerljivo). Ali ako je podatak digitalan onda to nema nikakvog smisla, ne?

Ako pod kvaliteta misliš na kvalitetu prijenosa signala onda itekako ima smisla. U analognoj tehnici kabel je jedna od komponenti u lancu koja direktno utječe na signal. U digitalnoj tehnici kvaliteta izrade kabela će utjecati na sam prijenosni kanal i konačni efekt je da li ćeš na drugom kraju dobiti sve što si poslao ili samo dio toga, odn. da li će ti se slika/zvuk raspadati ili ne.

S većim rezolucijama (tj s većom količinom informacija koje moraš poslati) raste i zahtjev na karakteristike prijenosnog kanala, tj. u ovom slučaju HDMI kabel.

Analogija je ADSL/VDSL preko bakrene price -> kvalitetnija i kraća parica omogućava veće brzine "Interneta". Signal je također digitalan, ali ljudi plaču da im je parica prastara i ne mogu dobiti više od 4Mbita.

Da se vratim na HDMI kabel, ako je proizvođač štedio na izradi kabela: zaštiti od raznih smetnji, korištenje materijala koji imaju ograničeni frekvencijski odziv i sl. onda će se to manifestirati i u konačnici na sliku i zvuk.

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
11 godina
offline
„Premium“ HDMI kabeli spremni su za 4K

Evo koliko u Americi kosta jedan premium HDMI 4k 60fps kabel http://www.monoprice.com/product?p_id=10764

 

Sve vise od toga je bacanje novaca. 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice