Preskupi Windowsi 8

poruka: 26
|
čitano: 6.026
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Preskupi Windowsi 8".
15 godina
neaktivan
offline
Preskupi Windowsi 8

Ovi Windowse RT su trebali biti jeftini ko kikiriki, Windowsi Pro (bilo tablet,bili PC) nemaju konkurencije, i mogu proći po ovoj cijeni.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preskupi Windowsi 8

Koji je to jarac? Mislim na taj Windows RT.

16 godina
offline
Re: Preskupi Windowsi 8
NenadX kaže...

Koji je to jarac? Mislim na taj Windows RT.

Windows za ARM procesore.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
16 godina
offline
Re: Preskupi Windowsi 8
NenadX kaže...

Koji je to jarac? Mislim na taj Windows RT.

to ti je slično ko Ready To Manufacture (RTM) samo kaj u Microsoftu još uvijek ne znaju kakav proizvod imaju pa su stavili samo Ready To-vidjet ćemo

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
online
Re: Preskupi Windowsi 8

MS ulazi na tržište tableta s namjerom da zaradi na prodaji uređaja jer je zarada veća nego pri prodaji softvera. Iz tog razloga pokušavaju minimizirat broj konkurentnih proizvoda sa njihovim OS-om na foru skupe prodaje istog.
Razlog ulaska na to tržište je ogromna zarada i ono najbitnije stagnacija desktop OS tržišta jer od XP do 7 se nije desilo baš ništa radi čega bi ljudi kupovali nove windowse.
Malo pederski od Microsofta ali to je njihovo pravo.

 

Da su pametni radili bi i računala ko Apple. Sami nek si slože hardver sa 200% optimiziranim driverima i naprave Windows komp koji jede malu djecu. Glavno je da ga stave u aluminijsko kućište i gg.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 10:12 (NEW_MAN).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preskupi Windowsi 8

@nixass

 

Ne - RT je skraćenica od Runtime, ali ne treba brkati Windows RT s Windows Runtimeom.

 

Ovako:

  • Windows RT je naziv verzije Windowsa 8 za ARM procesore
  • Windows Runtime ili WinRT je naziv programskog modela koji je osnova Metro aplikacija - Metro UI je poznat i pod nazivom Immersive, što se vidi iz unosa u registryju (vjerojatno je to bilo kodno ime tijekom razvoja)

 

Izgleda da su u MS marketingu izgubili glavu, uzimajući u obzir gorenavedeno i nazive novih tableta - Surface, ime koje su koristili za platformu koja se sada zove PixelSense.

 

Cijene su niže nego kod prethodnika:

  • Windows 7 Home Premium (OEM for System Builder): $99.99 (MSRP: $109.99)
  • Windows 7 Professional (OEM for System Builder): $134.99 (MSRP: $139.99)
  • Windows 7 Ultimate (OEM for System Builder): $174.99 ($189.99)
The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 10:44 (hrx).
14 godina
neaktivan
offline
Preskupi Windowsi 8

za desktop je ova verzija Windows 8 Pro? ako bude 100$ pa to je ok cijena 

 

e, a koje će onda cijene biti za nas u Hrvatskoj?

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preskupi Windowsi 8

Vjerojatno 850-900 kn za OEM verziju.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preskupi Windowsi 8
hrx kaže...

Vjerojatno 850-900 kn za OEM verziju.

to je ok, s obzirom da je trenutno 1000-1100

 

preskupo? u odnosu na sto?

bit ce jeftiniji od 7, a preskup je?

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
15 godina
odjavljen
offline
Preskupi Windowsi 8

Oce imati tableti s Windowsima RT utor za USB?

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preskupi Windowsi 8

Mislim da se "preskupo" odnosi na cijenu Windowsa RT. Primjerice, cijena licence od 50-65 dolara onemogućava njihovo stavljanje na tablete u nižem cjenovnom razredu, koje očekuje najveći rast, tako da će Windows RT tableti vjerojatno biti pozicionirani za borbu s iPadom, što je po mojem mišljenju upitna strategija. Trebali su napasti niži i srednji segment gdje je konkurencija slaba i postići da RT i Metro budu sveprisutni, čime bi prodor na viši segment bio znatno lakši. Umjesto toga, napadaju viši segment gdje je iPad je čvrsto ukopan.

 

@Edge

Da, trenutno USB 2.0; USB 3.0 kada postane rašireniji u mobilnom svijetu.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 12:05 (hrx).
14 godina
offline
Re: Preskupi Windowsi 8
apoteka kaže...

preskupo? u odnosu na sto?

Linux {#}

15 godina
offline
Re: Preskupi Windowsi 8
apoteka kaže...
hrx kaže...

Vjerojatno 850-900 kn za OEM verziju.

to je ok, s obzirom da je trenutno 1000-1100

 

preskupo? u odnosu na sto?

bit ce jeftiniji od 7, a preskup je?

- trenutno cca 700-800 pa naviše, dok uz računalo (pogotvo notebook) 300-500. Naravno, mi smo jedinstven slučaj gdje se kupuje OEM (s police..) pa ni cjena nema nikakve veze, jer je jednaka US-GB retailu-3pak i sl..

 

- skupo je proizvođačima, jer su se 'nadali' cijenama kao za Starter.. Tj, svi žele jeftiniju sirovinu, ali to ne znači da prodajna cijena mora biti proporcionalna. Klasično cjenkanje koje za sad, nema veze s korisnicima. Korisnik nebi (u normalnoj zemlji) uopće znati cijenu OEMa... naravno, čujem da su sad i germanci skužili da je OEM legalan a ipak dvostruko jeftiniji, pa nisam vieše siguran dali smo mi neobični...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preskupi Windowsi 8
sirka666 kaže...

Linux {#}

Kaj će ti onda Windows u dual boot-u?!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preskupi Windowsi 8
hrx kaže...
Windows Runtime ili WinRT je naziv programskog modela koji je osnova Metro aplikacija - Metro UI je poznat i pod nazivom Immersive, što se vidi iz unosa u registryju (vjerojatno je to bilo kodno ime tijekom razvoja)

Koliko znam dosta programera je za WinRT odabrala C++. Nativno je opet in. {#}

15 godina
odjavljen
offline
Re: Preskupi Windowsi 8

Ja radim kombinirano. C++ je simpa, ali ne toliko da za sve taskove može zamijeniti C# koji je jednostavno superioran jezik s točke gledišta samog razvoja. C++ je zgodna mogućnost, ali realna potreba nije pretjerano prisutna, osim ako se baviš 3D-om.

14 godina
offline
Re: Preskupi Windowsi 8
kizo2703 kaže...

Kaj će ti onda Windows u dual boot-u?!

Igre.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Preskupi Windowsi 8
sirka666 kaže...
kizo2703 kaže...

Kaj će ti onda Windows u dual boot-u?!

Igre.

E vidiš ,po tome ,sam sebi ''kakiš'' u usta! {#} Pretpostavljam da su ti Windowsi ''Genuine''?! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
11 godina
neaktivan
offline
Preskupi Windowsi 8

S obzirom na to kolike su cijene Windowsa, nije čudo da imaju toliku dobit.

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Preskupi Windowsi 8
NEW_MAN kaže...

MS ulazi na tržište tableta s namjerom da zaradi na prodaji uređaja jer je zarada veća nego pri prodaji softvera. Iz tog razloga pokušavaju minimizirat broj konkurentnih proizvoda sa njihovim OS-om na foru skupe prodaje istog.
Razlog ulaska na to tržište je ogromna zarada i ono najbitnije stagnacija desktop OS tržišta jer od XP do 7 se nije desilo baš ništa radi čega bi ljudi kupovali nove windowse.
Malo pederski od Microsofta ali to je njihovo pravo.

 

Bez uvrede, ali ti nemaš pojma ni o IT ni o biznisu :) Software razvijes jednom i prodaš milion puta, lako nadogradiš, itd. A za hardware imaš mnogo troškova po svakom primjerku, problem sa lagerom, itd. Da je M$ radio hardware, nikad ne bi bio gdje je.

 

M$ prodaje nove licence, to je im je gro zarade, na upgrade otpadne manji dio. A pošto je Win 8 smeće zbog forsiranja ovog, na desktopu jako non userfriendly, Metro IU onda ga i daju jeftinije

11 godina
neaktivan
offline
Preskupi Windowsi 8

Prvo windowsi za šaku dollara sad ovo.Vidjet ćemo kako će se to dalje razvijati.Vjerojatno oni u cijenu uračunavaju metro gui i novu inačicu visual studia 2012 opravdavajući se kako je to vrhunska tehnologija koja je zahtijevala velike i ekstenzivne resurse.Sve mi se čini da je ovaj 8 ciljan na twitteraše i takve,ne znam vidjet ćemo samo vidi se prema kojoj se većinskoj publici windows okrenuo,a i ne krivim Microsoft tvrtka je mogul i ako netko ne zadovolji ciljani prihod po kvartalima ispada,tak je to u poslovnom svijetu.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 13:22 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Preskupi Windowsi 8
Ikarus01 kaže...

Prvo windowsi za šaku dollara sad ovo.

Ona vijest se odnosila na cijenu nadogradnje kućnih korisnika i na promotivnu akciju pune inačice.

Ovdije se radi o cijeni licence za proizvođače računala, tj. onaj Win koji dobiješ s novim laptopom recimo.

 

Ostatak komentara nisam shvatio.

If you want to make enemies, try to change something.
14 godina
neaktivan
offline
Preskupi Windowsi 8

Nekako mi se čini da bi ovakve cijene mogle pokopati nade o Win 8 tabletima...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Preskupi Windowsi 8
apoteka kaže...
hrx kaže...

Vjerojatno 850-900 kn za OEM verziju.

to je ok, s obzirom da je trenutno 1000-1100

 

preskupo? u odnosu na sto?

bit ce jeftiniji od 7, a preskup je?

 Ma zaboravi. Nikad nije bio novi Windows jeftiniji od starog, neće ni sada. nadajmo se samo da nebude skuplji, kako tvrde u tekstu.
U biti nije me ni briga. S obzirom na aplikacije koje koristim, nebih popravljao dok nije potrgano. Posebno ne doplaćivao.

Da nisam usamljen govori činjenica da se čak i prastari XP još grčevito drži na vrhu OSova, iako odavno prijete ukidanjem ikakve podrške

i win7 se stvarno pokazao kao ok OS, dok im je Vista ispala takva kakav bi mogao i Win8... posebno s onim prijetnjama za

prelazak na Metro i slično.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 15:32 (overhaul).
16 godina
online
Re: Preskupi Windowsi 8
Shagmans kaže...
NEW_MAN kaže...

MS ulazi na tržište tableta s namjerom da zaradi na prodaji uređaja jer je zarada veća nego pri prodaji softvera. Iz tog razloga pokušavaju minimizirat broj konkurentnih proizvoda sa njihovim OS-om na foru skupe prodaje istog.
Razlog ulaska na to tržište je ogromna zarada i ono najbitnije stagnacija desktop OS tržišta jer od XP do 7 se nije desilo baš ništa radi čega bi ljudi kupovali nove windowse.
Malo pederski od Microsofta ali to je njihovo pravo.

 

Bez uvrede, ali ti nemaš pojma ni o IT ni o biznisu :) Software razvijes jednom i prodaš milion puta, lako nadogradiš, itd. A za hardware imaš mnogo troškova po svakom primjerku, problem sa lagerom, itd. Da je M$ radio hardware, nikad ne bi bio gdje je.

 

M$ prodaje nove licence, to je im je gro zarade, na upgrade otpadne manji dio. A pošto je Win 8 smeće zbog forsiranja ovog, na desktopu jako non userfriendly, Metro IU onda ga i daju jeftinije

Je a prodaja im ide tak dobro da je to čudo jedno. Valjda 99% Win 7 je prodano unaprijed instalirano na nekom računalu. Sami Win 7 je vrhunski proizvod ali u odnosu na XP ne donosi ništa potrebno normalnom korisniku. Kod Win 8 bude ta razlika između OS-a još manje izražena. Sad budu ljudi sa XP prešli na 8 jer bude povoljno i onda kad dojde vrijeme za Win 9 nitko ne bude kupil jedan jedini primjerak.

Isto tako zbog slabe zarade, velikih troškova i problema sa lagerom je Apple sad gdi? Najvrijednija firma a primarnu dobit ostvaruju prodajom hardvera na kojem vrti OS koji niti ne prodaje kao zasebni proizvod!

Desktop je došel do zasičenja i sad MS gleda gdi da zaradi lovu jer je više dobiti na stupid appovima po 99 centi nego na fakin OS-u.

15 godina
neaktivan
offline
Preskupi Windowsi 8

cijene su visoke po meni samo za low end mobitele i tablete

to dodaje par stotina kuna na cijenu mobitela ili tableta, tako da mi se to ne cini bas neka strategija za proboj na trziste

osim ako ovime ne zele osigurati svom surfaceu proboj

za desktop, laptop vise manje, malo tko se i pita kolika bi bila cijena bez windowsa

ja, ionako ih ne koristim, pa se trudim naci model bez njih, jer povrat novca za njih naravno ne mogu dobiti

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice