Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica

poruka: 18
|
čitano: 2.770
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica".
14 godina
online
Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica

Na papiru zvuči zanimljivo, ali kako će to bit u stvarnosti, ostaje tek za vidjeti.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica

Prilično sam siguran ta takvo nešto već postoji.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
9 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica
NecroKnight kaže...

Prilično sam siguran ta takvo nešto već postoji.

Postoji za Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thickbuttons&feature=search_result

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica
browster kaže...
NecroKnight kaže...

Prilično sam siguran ta takvo nešto već postoji.

Postoji za Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thickbuttons&feature=search_result

 

 

Nekako imam osjećaj da to neće spriječiti Apple da ipak pokuša i naravno uspije patentirati to isto....

15 godina
neaktivan
offline
Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica

Da, al za razliku od vas, ja sam "ACTUALLY" i pročitao i pogledao video koji ste naveli. 

Naime ova android verzija "predviđa" koje riječi ćeš unijeti. Znači tijekom pisanja riječi, gleda u bazu koju riječ bi ti mogao napisati i povećava potrebna slova.


Dok s druge strane koliko piše u ovom tekstu na bug web str. "Ovakva tipkovnica veličinu tipki prilagođava navikama korisnika." Što bi reklo, nakon nekog vremena tipkanja i uporabe raznih riječi, mobitel će početi prikazivati već ranije upotrebljene riječi.

Razlika je velika. 

Are you the droid I'm looking for ?
 
3 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica

nije tu nikakava razlika, rječi koje koristiš i koje pišeš sprema u memoriju i onda tako pamti, a šta misliš one stare t9 koji su bili, koji su neki koristili, ja sam koristio na SE mobitelima, i super su bili za pisati, i normalno da nije imao hrvatski riječinik, ali svaku riječ koju bi ja pisao on bi pamtio ili bi ja spremao, i onda kad bi pisao to bi nudio prvo, ono koje češće koristim. 

Tako da vjerojatno je tako i kod ovoga, ono što ja pišem, to se sprema, i pamti, tako da ako hoću ponovno tu riječ pisati, izbacuje mi je ponovno.

 

 

Đuro#2155,
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica

Kako se čini, Apple namjerava povećati slovo O, ako mnogo griješite kada tipkate slovo O, odnosno ako stisnete često slovo I umjesto njega. Na taj način se kompenzira ako vam je slovo O premaleno da ga pogodite.

:)
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica
Zasto tipkovnica sa slike ima 2 puta Q?
inace bilo bi fora kad bi se kao kod dovrsavanja teksta povecala ona slova koja bi mogla biti sljedeca, iako mislim da bi na takvoj tipkovnici bilo tesko raditi kad bi stalno morao paziti sto pritisces....
Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica

zanimljivo, evo meni je najljepše pisanje na lumiji 800. Ima stakleni ekran, i malo vibre kad klikaš, i tamo imam super osjećaj kad to pišem. 

Kad pišem, minimalno griješim, naravno kad telefon držim s dvije ruke, kako i treba i lijepo pišem.

Iako apple ima stvarno dobru tipkovnicu, čak mi je najbolja na 3gs nemam pojma zašto. Ali od apple modela najbolje mi je tipkati na njemu. Eto 5. još nisam probao.

 

Ali eto da opet spomenem lumiju, stakleni ekran nešto najbolje za pisati, i najbolji osjećaj pisanja.

 

Iako mislim u čemu je problem s normalnim tipkovnicama, tko zna pisati, nema nikakvog problema. 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica
Clone kaže...

Da, al za razliku od vas, ja sam "ACTUALLY" i pročitao i pogledao video koji ste naveli. 

Naime ova android verzija "predviđa" koje riječi ćeš unijeti. Znači tijekom pisanja riječi, gleda u bazu koju riječ bi ti mogao napisati i povećava potrebna slova.


Dok s druge strane koliko piše u ovom tekstu na bug web str. "Ovakva tipkovnica veličinu tipki prilagođava navikama korisnika." Što bi reklo, nakon nekog vremena tipkanja i uporabe raznih riječi, mobitel će početi prikazivati već ranije upotrebljene riječi.

Razlika je velika. 

Ma daj to predviđanje me živcira. Piše mi sasvim druge riječi ona kada napišem riječ do karaja moram stisnuti na nju da potvrdim da želim to napisati. Samo mi treba duže da napišem nešto odugovlaći.

Ovo za prilagoditi velićinu slova to je uredu, i nije loše.

https://www.facebook.com/pages/Nemoj-dopustiti-da-ti-sru%C5%A1e-snove-jer-ti-nitko-nije-pomogao-da-ih-sagradi%C5%A1/161955973912145
14 godina
offline
Re: Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica
77ari kaže...
Clone kaže...

Da, al za razliku od vas, ja sam "ACTUALLY" i pročitao i pogledao video koji ste naveli. 

Naime ova android verzija "predviđa" koje riječi ćeš unijeti. Znači tijekom pisanja riječi, gleda u bazu koju riječ bi ti mogao napisati i povećava potrebna slova.


Dok s druge strane koliko piše u ovom tekstu na bug web str. "Ovakva tipkovnica veličinu tipki prilagođava navikama korisnika." Što bi reklo, nakon nekog vremena tipkanja i uporabe raznih riječi, mobitel će početi prikazivati već ranije upotrebljene riječi.

Razlika je velika. 

Ma daj to predviđanje me živcira. Piše mi sasvim druge riječi ona kada napišem riječ do karaja moram stisnuti na nju da potvrdim da želim to napisati. Samo mi treba duže da napišem nešto odugovlaći.

Ovo za prilagoditi velićinu slova to je uredu, i nije loše.

Ako pricas o androidu onda mozes otici u optionse, language and input i odes na android keyboard settingse stisnes na auto-correction i onda off.

Preporuke iznad tipkovnice ces i dalje dobivati, tako da ako ti koja pase onda stisnes i brze si gotov, ako nista ne pase samo napises do kraja i space...

:D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica
ako se poveca O jer cesto falijes pa stisnes I
onda ces cesto umjesto I stiskati O
jer ako se jedno slovo poveca, drugo se mora smanjiti jel...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica

Mislim da nije tako jednostavan algoritam i da postoji razlog zašto su dali patentni zahtjev.

:)
14 godina
neaktivan
offline
Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica
Moguće daćemo imati mogućnost povećanja pojedinih slova koja češće koristimo kao što su a,e,i,o,u.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica

Kao i većina što su do sada patentirali i ovo neće realizirati, samo koče konkurenciju.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica
EZY-E kaže...

Kao i većina što su do sada patentirali i ovo neće realizirati, samo koče konkurenciju.

Za razliku od Samsunga koji patentira i odmah to realizira.

Swedish latin super funk.
15 godina
protjeran
offline
Re: Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica
sirka666 kaže...
EZY-E kaže...

Kao i većina što su do sada patentirali i ovo neće realizirati, samo koče konkurenciju.

Za razliku od Samsunga koji patentira i odmah to realizira.

LOL

ovo je isto fantastican patent :)))

 

 

a sada ontopic:

 

uglavnom, ako je tu u pitanju patentiranje algoritma koji zna koju tipku povecati a koju smanjiti onda je to ok, imaju svoj zasticeni algoritam... ali ako patent obuhvaca i graficku realizaciju(sto mi vise lici na apple) toga, onda je to retardiranost a ne patent :)

16 godina
neaktivan
offline
Promjenjive tipke Appleovih tipkovnica

U sljedećem poglavlju priče: Apple tuži proizvođače običnih tipkovnica jer svojim banalnim kopijama ruše ugled kompanije.

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice