"Proširena stvarnost" na iPhoneu

poruka: 9
|
čitano: 2.737
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Proširena stvarnost" na iPhoneu".
12 godina
odjavljen
offline
"Proširena stvarnost" na iPhoneu

Lijepo, vrlo lijepo... To se može koristiti i kod grafičkih tableta, tj. već se koristi :)

 
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
"Proširena stvarnost" na iPhoneu

Mene fascinira preciznost...

Freak Show Inc.
 
15 0 hvala 2
16 godina
offline
"Proširena stvarnost" na iPhoneu

Zanimljiva primjena, ali ne bi bas rekao previse korisna u praksi jer bilo kakav feromagnetski materijal u blizini ce deformirati magnetsko polje i rezultirati greskom u ocitanju. Isto tako neprimjenjivo za vise objekata jer moze postojati samo jedan magnet.

Stari sustavi za VR su koristili magnetsko polje za detekciju pozicije, kasnije se preslo na opticke senzore.

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2014 14:40 (SupremeCommander).
Moj PC  
2 9 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Proširena stvarnost" na iPhoneu
Umjesto da pohvališ rad kolege forumaša ti ga skroz iskritiziraš - ne znam kako bih to nazvao!
13 godina
offline
Re: "Proširena stvarnost" na iPhoneu
Problem je u nama sto smo kritiku pretvorili u nesto sto je negativno. Svaka kritika je dobrodosla, a to je znak da se ja kao osoba popravim. Covjek nije nis krivo rekao, iznio je svoj stav.
16 godina
offline
Re: "Proširena stvarnost" na iPhoneu

Mislim da je ideja dobra, da ima novaca i vremena trebalo bi još u nju uložiti i razvijati.

16 godina
offline
Re: "Proširena stvarnost" na iPhoneu
Dex.pwn kaže...

Lijepo, vrlo lijepo... To se može koristiti i kod grafičkih tableta, tj. već se koristi :)

Hvala :). Ne znam kako graficki tableti rade, ali nije sigurno jednako ovom. Graficki tablet prepoznaje dodir podloge/ekrana, u ovom slucaju, magnet dira strano tijelo (stol). Ideja "pisanja po stolu" je zapravo vise da pokaze i mogucnosti 3d detekcije, odnosno kako iPhone "osijeća" magnet po x, y i z osi.

 

 

SupremeCommander kaže...

Zanimljiva primjena, ali ne bi bas rekao previse korisna u praksi jer bilo kakav feromagnetski materijal u blizini ce deformirati magnetsko polje i rezultirati greskom u ocitanju. Isto tako neprimjenjivo za vise objekata jer moze postojati samo jedan magnet.

Stari sustavi za VR su koristili magnetsko polje za detekciju pozicije, kasnije se preslo na opticke senzore.

 

 

Fora kod ovog je da se vidi točno relativna pozicija magneta u odnosu na uređaj, a ne samo njegovo kretanje. Moderni senzori poput Leap motion dođu oko 100 eura, zahtijevaju zaseban hardver koji je onda potrebno spojiti s računalom koji ga podržava. U ovom slucaju, potreban je smartphone s magnetometrom (a svaki ga danas ima) i magnetić od 2 eura. Istina je da ako prilikom koristenja i pocetnog filtriranja okolnih smetnji, prineses neki feromagnetski materijal (iako ne znam zasto bi netko to radio u ovom primjeru) da ce poremetiti detekciju. No ipak, za razliku od optickih senzora je potpuno imun na lose osvijetljenje. Vise magneta (2-3 ovisno o upotrebi) je moguce detektirati razlicito ih orijentirajuci, ili pak malo naprednije korištenjem elektromagnetića koji se aktiviraju u određenim situacijama (npr. pritisak). U tom slucaju broj magneta nije ogranicen.

Ocito je da i ovaj koncept ima svojih problema, ali za mene je zanimljiv jer pokazuje kako i smartphone kojeg svatko od nas ima moze posluziti u posve novu svrhu sa praktično 0 troškova i opreme.

makopos kaže...

Mislim da je ideja dobra, da ima novaca i vremena trebalo bi još u nju uložiti i razvijati.


Slozio bi se :). Ideja je puno razlcitih, dobijam ih stvarno dosta od ljudi koji pogledaju video. Mogu rec stvarno da razmisljam o tome da s necim konkretnim pokrenem sve na Kickstarter/Indiegogo. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2014 18:08 (ivoleko).
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Proširena stvarnost" na iPhoneu

Svaka cast na trudu i radu samo tako nastavi i usavrsi svoj projekt

14 godina
offline
"Proširena stvarnost" na iPhoneu

jako dobra ideja a i tehnologija, testirao princip bome puno obečava, mogu se cuda, svaka cast!

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2014 20:37 (danmega).
 
3 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice