Prva nadogradnja Liona

poruka: 47
|
čitano: 10.577
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prva nadogradnja Liona".
13 godina
protjeran
offline
Prva nadogradnja Liona

Čudo pa ne košta :)

SENAID
 
8 11 hvala 0
12 godina
offline
Prva nadogradnja Liona

Zanimljivo kako niko od bugovskih jabucara nije primjetio nikakve nedostatke nego su isli hvalospjevi kako sve savrseno funkcionira.

SP1 2 tjedna nakon izlaska OS-a? 

Mene su iz Abventa kontaktirali prvi dan nakon izdavanja Liona i upozorili da ni slucajno ne upgradam OS jer mi njihova aplikacija nece raditi (nisam ni namjeravao).

No napredak je vidljiv. Nakon sto je Snow leopard brisao sve podatke ovdje samo ne radi.

Ili kako bi Jobs rekao. It just works - not.


 
6 11 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
BlueMax kaže...

Zanimljivo kako niko od bugovskih jabucara nije primjetio nikakve nedostatke nego su isli hvalospjevi kako sve savrseno funkcionira.

SP1 2 tjedna nakon izlaska OS-a? 

Mene su iz Abventa kontaktirali prvi dan nakon izdavanja Liona i upozorili da ni slucajno ne upgradam OS jer mi njihova aplikacija nece raditi (nisam ni namjeravao).

No napredak je vidljiv. Nakon sto je Snow leopard brisao sve podatke ovdje samo ne radi.

Ili kako bi Jobs rekao. It just works - not.


"Kad nestane Jobs-a nestaće i Apple-a!!!"-rekao je John C. Dvorak u svojoj kolumni,i tu se slažem.
Microsoft izda svoj OS i nakon 2 godine izbaci SP,ja osobno nisam imao problema ni prije instalacije SP-a.
Sreća pa su softveska kompanija-za softverski "bug" koji patch ili Service Pack,i riješeno,ali Intel i Sandy Bridge......druga tema :)

SENAID
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2011 13:42 (Senaid_gates).
13 godina
offline
Prva nadogradnja Liona
vidim koliko se putite u OSX kad usporedujete 10.7.1 sa sp1. btw Dvorak je obican pajac.
 
9 1 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
grzzi kaže...
vidim koliko se putite u OSX kad usporedujete 10.7.1 sa sp1. btw Dvorak je obican pajac.

Pretpostavljam da imaš barem osnovnu školu,nauči da se prvo slovo rečenice piše velikim slovom.
Ako čitaš BUG,i nesviđaju ti se Kolumne od John-a,fino ih preskoči,a nevrjeđaj.
On u BUG-u piše kolumne,a ti nisi u stanju na forumu da napišeš valjan post!!!

SENAID
12 godina
offline
Prva nadogradnja Liona

Ajd, nije ni ovaj tvoj bas najvaljanjiji :)

 
11 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
BlueMax kaže...

Ajd, nije ni ovaj tvoj bas najvaljanjiji :)

Znam niti netražim da bude,barem dostojan čitanja,ali nemože vrijeđati radnika u firmi na čijem je forumu,nekako mi nelogično.


SENAID
14 godina
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
Senaid_gates kaže...

"Kad nestane Jobs-a nestaće i Apple-a!!!"-rekao je John C. Dvorak u svojoj kolumni,i tu se slažem.
Microsoft izda svoj OS i nakon 2 godine izbaci SP,ja osobno nisam imao problema ni prije instalacije SP-a.
Sreća pa su softveska kompanija-za softverski "bug" koji patch ili Service Pack,i riješeno,ali Intel i Sandy Bridge......druga tema :)

 

A u međuvremenu do izlaska tog SP1 svaka dva tjedna bar desetak novih windows update-ova. Mora da si zaboravio na to kako je Vista radila do SP1... Kad se samo sjetim onog beskonačnog Indexanja fileova. Ccc. Da ne spominjem Windows ME.

14 godina
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
Senaid_gates kaže...
BlueMax kaže...

Ajd, nije ni ovaj tvoj bas najvaljanjiji :)

Znam niti netražim da bude,barem dostojan čitanja,ali nemože vrijeđati radnika u firmi na čijem je forumu,nekako mi nelogično.


 

John Dvorak ne radi u Bugu. Čovjek živi u SAD-u.

14 godina
neaktivan
offline
Prva nadogradnja Liona

i našao se prvi uvrijeđeni

 

ps- patch tuesday je jednom mjesečno i obuhvaća sve proizvode{#}

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Prva nadogradnja Liona

Niko nije rekao da Vista nije bila gofno. Ali i Aplleu su se zaredali uspjesi sa novim OS-ovima.

Svi mi znamo za windows update samo su se neki tome smijali i isticali kako je OSX gotov proizvod bez mane. Ponavljam, Snow leopard - gubitak podataka, Lion - aplikacije ne rade. It just works - not :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
Lisac1606 kaže...
Senaid_gates kaže...
BlueMax kaže...

Ajd, nije ni ovaj tvoj bas najvaljanjiji :)

Znam niti netražim da bude,barem dostojan čitanja,ali nemože vrijeđati radnika u firmi na čijem je forumu,nekako mi nelogično.


 

John Dvorak ne radi u Bugu. Čovjek živi u SAD-u.

Znam,ali ipak piše kolumne za taj časopis,i to radi najbolje od svih!!!

SENAID
13 godina
protjeran
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
Lisac1606 kaže...
Senaid_gates kaže...

"Kad nestane Jobs-a nestaće i Apple-a!!!"-rekao je John C. Dvorak u svojoj kolumni,i tu se slažem.
Microsoft izda svoj OS i nakon 2 godine izbaci SP,ja osobno nisam imao problema ni prije instalacije SP-a.
Sreća pa su softveska kompanija-za softverski "bug" koji patch ili Service Pack,i riješeno,ali Intel i Sandy Bridge......druga tema :)

 

A u međuvremenu do izlaska tog SP1 svaka dva tjedna bar desetak novih windows update-ova. Mora da si zaboravio na to kako je Vista radila do SP1... Kad se samo sjetim onog beskonačnog Indexanja fileova. Ccc. Da ne spominjem Windows ME.

Ja ne update-am svoj Windows,savršeno mi rade.
{#}

Ajmo se vratiti na temu,dakle ko je instalirao nove Update,kako rade,.....

SENAID
13 godina
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
Senaid_gates kaže...
grzzi kaže...
vidim koliko se putite u OSX kad usporedujete 10.7.1 sa sp1. btw Dvorak je obican pajac.

Pretpostavljam da imaš barem osnovnu školu,nauči da se prvo slovo rečenice piše velikim slovom.
Ako čitaš BUG,i nesviđaju ti se Kolumne od John-a,fino ih preskoči,a nevrjeđaj.
On u BUG-u piše kolumne,a ti nisi u stanju na forumu da napišeš valjan post!!!

daj ne pjeni se, pogotovo mi ne pričaj o pravopisu jer ti je sastav gramatički i i svakako gori nego bi napisao učenik trećeg razreda osnovne  :D

 

Dvorak je šaljivi čova čiji je primarni cilj ponukati ljude na raspravu i svađanje čime dobija puno hitova na svojim stranicama recimo, pa uglavnom i piše senzacionalističke tekstove i nebulozna "razmišljanja o IT ju" ... eto ponekad napiše i nešto zanimljivo, posreći mu se.

 

svako izdanje OSX-a ima redovni ciklus nadogradnji, ovih "paketa zakrpa" tipa 10.7.1 sad, pa za mjesec dana 10.7.2 etc ima redovno 7-8 dok se ne pojavi novo izdanje OSXa ( dakle cca 12 - 24 mjeseca ). Dakle sasvim uobičajeno ispravljanje bugova, dodavanje raznih podrški i slično.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
BlueMax kaže...

Niko nije rekao da Vista nije bila gofno. Ali i Aplleu su se zaredali uspjesi sa novim OS-ovima.

Svi mi znamo za windows update samo su se neki tome smijali i isticali kako je OSX gotov proizvod bez mane. Ponavljam, Snow leopard - gubitak podataka, Lion - aplikacije ne rade. It just works - not :)

 

iMac kojeg sam kupio 2006 godine updateam sa svakim novim osx-om i nikada nisam imao nikakvih problema (a nikada nisam napravio clean install). ne znam točno o kakvim to gubicima podataka govoriš, možda se to događalo u specifičnim slučajevima (meni nije poznato), ali sigurno nije pravilo.

 

Aplikacije ne rade zato što se odbacilaroseta, 32 bitna arhitektura i sve što radi pod tim uvjetima ne radi više. Meni rade apsolutno svi programi koje sam imao instalirene. imaca koristim za rad i bez ikakve bojaznosti sam napravio upgrade. teško da bih se to na windozama natjerao, i nisu mi trebali nikakvi vanjski diskovi ni gluposti da bih napravio upgrade.

 

Naravno da će prva verzija imati bugove. da nisu uspjeli sve probleme skužiti. meni je flash radio probleme (usporavanje osxa), ali su izdali novi flash i novi osx i sada nemam više tih problema. neke druge nisam primjetio... je li bez mane? budalaština, ništa nije bez mane, ni približno. je li puno bolji od win7? je :)

 

ponavljam, komp koristim profesionalno i ne bih se igrao da nisam siguran da će raditi....

 

Osim sitnih tweakova u 10.7.1 su ispravljenje sljedeće stvari:

 

The 10.7.1 update is recommended for all users running OS X Lion and includes general operating system fixes that enhance the stability and compatibility of your Mac, including fixes that:

  • Address an issue that may cause the system to become unresponsive when playing a video in Safari
  • Resolve an issue that may cause system audio to stop working when using HDMI or optical audio out
  • Improve the reliability of Wi-Fi connections
  • Resolve an issue that prevents transfer of your data, settings, and compatible applications to a new Mac running OS X Lion

 

 

12 godina
offline
Prva nadogradnja Liona

Ja nisam niti cu dok god vidim ovo : http://www.artlantis.com/

 

najvjerovatnije necu ni kad to rijese jer mi se ovo malo o Lionu sto sam vidio nimalo ne svidja. Sucelje mi je totalno bezveze. moram priznat da ga jos nisam isprobao pa dojmove donosim na racun ovoga sto vidim na netu.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
Senaid_gates kaže...
Lisac1606 kaže...
Senaid_gates kaže...
BlueMax kaže...

Ajd, nije ni ovaj tvoj bas najvaljanjiji :)

Znam niti netražim da bude,barem dostojan čitanja,ali nemože vrijeđati radnika u firmi na čijem je forumu,nekako mi nelogično.


 

John Dvorak ne radi u Bugu. Čovjek živi u SAD-u.

Znam,ali ipak piše kolumne za taj časopis,i to radi najbolje od svih!!!

Što će ti Oleg reći dok ovo vidi? {#}

14 godina
neaktivan
offline
Prva nadogradnja Liona

imaju crva u jabuci{#}

Mama mi je Hrvatica,a tata.....o tome bi se dalo raspravljati
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Prva nadogradnja Liona

Sad je loše šta izdaju update?

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
sirka666 kaže...

Sad je loše šta izdaju update?

 ne to je super, znači da im je stalo do proizvoda i korisnika, loše je to što se korisnici (a često i oni sami) kunu na sve živo i mrtvo da it just works

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
BlueMax kaže...

Ja nisam niti cu dok god vidim ovo : http://www.artlantis.com/

 

najvjerovatnije necu ni kad to rijese jer mi se ovo malo o Lionu sto sam vidio nimalo ne svidja. Sucelje mi je totalno bezveze. moram priznat da ga jos nisam isprobao pa dojmove donosim na racun ovoga sto vidim na netu.

 

pošteno. očigledno koriste nešto od stare tehnologije što je lion izbacio. ili imaju neki issue s stvarima u lionu. vjerujem da će uskoro izbaciti novu verziju koja će raditi.

 

kao što sam rekao, ni flash video nije bio najsretniji s lionom (toliko da su neki mislili da je hardare acceleration isključen). ali ja iskreno nisam to puno primjetio jer najčešće imam isključen flash u browserima.

 

a što se sučelja tiče, ne znam. meni nema neke velike razlike. sve što su dodali vizualno možeš jednostavno isključiti i vratiti na snow leopard feel&look (linija u terminalu). a ono što je ispod haube je meni razlog zašto mi se sviđa.

 

recimo meni je odličan feature multiuser. znači imaš više usera na kompu svi mogu biti istovremeno aktivni, npr ti sjediš i radiš na kompu, a ja se remote spojim s drugog kompa i otvorim svoj desktop, radim sa svojim programima.... nije stvar koja će baš svakom trebati, ali ja sam je već obilato iskoristio :)

 

kolik znam to u win svijetu nije moguće osim ako je riječ o server stroju.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
Senaid_gates kaže...
BlueMax kaže...

Zanimljivo kako niko od bugovskih jabucara nije primjetio nikakve nedostatke nego su isli hvalospjevi kako sve savrseno funkcionira.

SP1 2 tjedna nakon izlaska OS-a? 

Mene su iz Abventa kontaktirali prvi dan nakon izdavanja Liona i upozorili da ni slucajno ne upgradam OS jer mi njihova aplikacija nece raditi (nisam ni namjeravao).

No napredak je vidljiv. Nakon sto je Snow leopard brisao sve podatke ovdje samo ne radi.

Ili kako bi Jobs rekao. It just works - not.


"Kad nestane Jobs-a nestaće i Apple-a!!!"-rekao je John C. Dvorak u svojoj kolumni,i tu se slažem.
Microsoft izda svoj OS i nakon 2 godine izbaci SP,ja osobno nisam imao problema ni prije instalacije SP-a.
Sreća pa su softveska kompanija-za softverski "bug" koji patch ili Service Pack,i riješeno,ali Intel i Sandy Bridge......druga tema :)

Svaki drugi put kad gasis kompjuter Windows instalira nekih 50 Updatea, mozes pricat takve gluposti nekom tko ne poznaje Windowse.

Kad ne spavam budan sam
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2011 19:26 (popstar).
15 godina
protjeran
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
lol, ti gasis jednom u dva mjeseca komp onda...
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
BlueMax kaže...

Ja nisam niti cu dok god vidim ovo : http://www.artlantis.com/

 

najvjerovatnije necu ni kad to rijese jer mi se ovo malo o Lionu sto sam vidio nimalo ne svidja. Sucelje mi je totalno bezveze. moram priznat da ga jos nisam isprobao pa dojmove donosim na racun ovoga sto vidim na netu.

"Dear Customers,

Apple recently launched a new operating system, MacOS 10.7, also known as "Lion". Having been unable to evaluate all the software features of Abvent's products with this new configuration, we recommend to our users NOT to upgrade their systems for the time being.  Based on the outcome of our tests and evaluations, we will keep you informed about the compatibility of our products with MacOS 10.7.

Thank you for your confidence and we'll be in touch soon."

 

Strasno nesto. Danas je 17.8, dakle skoro mjesec dana otkad je Lion i sluzbeno izasao. Prije toga je bio u developer previewu barem godinu dana, ako ne i vise. Da ne spominjem torrente i sl. gdje se doslovce svaki tjedan mogao pronaci novi build Liona. SVAKA imalo ozbiljna firma je iskoristila to vrijeme da prilagodi svoj software, ako je to uopce potrebno. Pa cak i da su proteklih godinu dana zivjeli ispod kamena, mogli su za $29 vec 100 puta upgrade-ati svoje strojeve na Lion i barem probati jel sve radi ili ne, a ne pisati onakve nebuloze gore.

 

To sto to nisu ucinili, nego mjesec dana nakon izlaska Liona jos uvijek kukaju i zahtjevaju od svojih korisnika da do daljnjeg i na neodredjeno odgode upgrade dok oni ne nadju vremena da istestiraju svoj uradak znaci da nemaju niti novaca, niti resurse, niti know-how da smisleno razvijaju i podrzavaju svoj software za Mac. Za svakog imalo ozbiljnog korisnika vise nego dovoljan razlog da bez razmisljanja trenutno i nepovratno deinstalira to smece i pronadje si ekvivalentan software neke ozbiljnije firme koja zna i ozbiljno shvaca svoj posao i svoje korisnike.

 

O pljuvanju po OSu jer neki lijevi utility neke lijeve firme na njemu mozda ne radi kako treba na necu, neka ti netko drugi objasni zasto je to glupo.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
Senaid_gates kaže...

Pretpostavljam da imaš barem osnovnu školu,nauči da se prvo slovo rečenice piše velikim slovom.
Ako čitašBUG,i nesviđaju ti se Kolumne od John-a,fino ih preskoči,a nevrjeđaj.
On u BUG-u piše kolumne,a ti nisi u stanju na forumu da napišešvaljan post!!!

  • "nesviđaju" se piše odvojeno, "ne sviđaju"
  • prije "i" ne ide zarez
  • "Kolumne" se unutar rečenice piše malim slovom
  • "nevrjeđaj" se pise odvojeno i sa "ije" umjesto "je", "ne vrijeđaj"
  • "BUG" nije kratica i piše se "Bug"
  • "da napišeš" je srbizam, u hrvatskom je pravilno "napisati"
  • nakon znaka interpunkcije (točka, zarez...) u pisanom tekstu se uvijek stavlja razmak

 

Nekako mi se čini da tebi nedostaje ne samo osnovna škola, nego i puno više od toga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2011 21:38 (RobertS).
12 godina
neaktivan
offline
Prva nadogradnja Liona
Safer world through superior firepower
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prva nadogradnja Liona

Makar se trude da poprave ono sto ne radi! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
profa31 kaže...
..

 

kolik znam to u win svijetu nije moguće osim ako je riječ o server stroju.

 

 -naravno da je moguće. Naravno da je onemogućeno na ne-serverima, ali postoji patch koji to rješava. Mada smisao-potreba na neserveru u nekim poslovnim stavima nevidim...

 

RobertS kaže...
...

Nekako mi se čini da tebi nedostaje ..

 -tolerancija? Bug forum je .hr ali to nije ograničenje. Čovjek ima pravo koristiti i dijalekt ako želi. Ispravljaj (pogrešne) navode, umjesto mišljenja, za gramatiku postoje drugi forumi ili teme. Tema je Lion nadogradnja.

 

Dali se ljudi žele razumjeti ili flamati ...?

 

Mac mi je daleko zanimljiviji nego OSX, bio to Lion, Leo ili neka druga maca.. Patchevi su sad razlog za pljuvanje po oba OSa?

Moj tata ima veće brkove ili moj OS ima veće patcheve?

- Dali računala-OS rade ono što se od njih očekuje? (da)

- dali se ponekad dese blamaže - grešeke? (da)

- dali su tog izuzete neke firme? -ne. (ne samo u ITu, u svemu).

Sve se na forumu svede, prije ili kasnije, na svađu. Često nepotrebno.

Prečesto iz sasvim nepotrebnih (?) razloga.

 

Sad malo pohvale za Apple fan(atike), OSX je bezgriješan, zakrpe su samo redoviti software koji dolazi zbog brojčanih verzija, da se nebi stvorio dojam da Apple ne vodi brigu o softwareu. Za razliku od suparničkih koji dolaze redovito (utorkom), ili još gore, linuxaši koi imaju repozitorije i LTS uz 18-mjesećne verzije = čušpajz. (gledano očima iKorisnika).

M$ovac to vidi ovako, skinem OS, punkem dva tiri aktivatora, pokupim neki software (je da je malware, ali je jeftin) i J#bem majku kapitalističku, svima koji prodaju software koji ima neku cijenu ili zaštitu, naravno, sve to želim na Aeru, i 286tici s turbo tipkom...

Pingvini se u ovom slućaju samo hihoću, neznajući da su marginalna sorta u kategoriji desktopa. Oni misle da bi OS trebao raditi bez obzira što korisnik čini s njim. Zaboravljaju da i obićan google otkriva nubarama sve tajne sudoa, uz BT na CDu svaki klinac je hacker i hoaxa... zaboravljaju da korsnik koliko god bio upozoravan da nešto ne radi, on to mora napraviti... i tad ni savršeni OS (naziv po želji) ne radi.

 

Nadam se da sam ravnomjerno okrznuo OSeve, kao kratki presjek ove i sličnih tema.

.. a to sve je samo software. Što da je nešto više?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
protjeran
offline
Re: Prva nadogradnja Liona
RobertS kaže...
Senaid_gates kaže...

Pretpostavljam da imaš barem osnovnu školu,nauči da se prvo slovo rečenice piše velikim slovom.
Ako čitašBUG,i nesviđaju ti se Kolumne od John-a,fino ih preskoči,a nevrjeđaj.
On u BUG-u piše kolumne,a ti nisi u stanju na forumu da napišešvaljan post!!!

  • "nesviđaju" se piše odvojeno, "ne sviđaju"
  • prije "i" ne ide zarez
  • "Kolumne" se unutar rečenice piše malim slovom
  • "nevrjeđaj" se pise odvojeno i sa "ije" umjesto "je", "ne vrijeđaj"
  • "BUG" nije kratica i piše se "Bug"
  • "da napišeš" je srbizam, u hrvatskom je pravilno "napisati"
  • nakon znaka interpunkcije (točka, zarez...) u pisanom tekstu se uvijek stavlja razmak

 

Nekako mi se čini da tebi nedostaje ne samo osnovna škola, nego i puno više od toga.

1-T,nisam obraćao pažnju
2-T,nisam obraćao pažnju
3-mogu i velikim koliko znam
4-T,nisam obraćao pažnju
5-Vidio sam da i drugi forumaši tako pišu.
6-ja sam iz Bosne
7-T,nisam znao

SENAID
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prva nadogradnja Liona

 

ihush kaže...
 -tolerancija? Bug forum je .hr ali to nije ograničenje. Čovjek ima pravo koristiti i dijalekt ako želi. Ispravljaj (pogrešne) navode, umjesto mišljenja, za gramatiku postoje drugi forumi ili teme. Tema je Lion nadogradnja.
Ti očito nisi pratio thread od početka. Ja sam samo reagirao na to što je Senad (?) počeo drugima o pravopisu, iako je i sam u tom postu uspio natrpati barem šest pravopisnih grešaka. Ništa više, ništa manje.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice