Prvi e-čitač u boji

poruka: 17
|
čitano: 3.694
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi e-čitač u boji".
14 godina
offline
Prvi e-čitač u boji

Zgodno, ali nije potrebno...

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
2 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Prvi e-čitač u boji

Mene boja smara, ako bih ikad uzimao e-čitač (a ne bih nikad, jer baš i ne čitam knjige) onda bih radije uzeo u crno-bijeloj tehnici, za sve ostalo tu mi je mobitel/tablet/netbook/notebook/bilo šta. Ne vidim svrhu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prvi e-čitač u boji

Vidim svrhu u čitanju PDF-ova koji imaju grafiku u boji. Mislim da bih ovo mogao i kupiti.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Prvi e-čitač u boji

Jednostavno ne vidim svrhu čitača e-knjiga koji košta 440 dolara, za te se novce u Americi može kupiti prijenosnik koji ima više mogućnosti od bilo kojeg e-čitača.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Prvi e-čitač u boji

Odlicno, sad cekamo usavrsavanje tehnologije eInka u boji i drastican pad cijene ( recimo na 150$) i onda mozemo u nabavku. :D

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Prvi e-čitač u boji
Luka P. kaže...

Mene boja smara, ako bih ikad uzimao e-čitač (a ne bih nikad, jer baš i ne čitam knjige) onda bih radije uzeo u crno-bijeloj tehnici, za sve ostalo tu mi je mobitel/tablet/netbook/notebook/bilo šta. Ne vidim svrhu

Pa ako citas nesto sto je crno bijelo u originalu onda ce ti takvo i biti na e-citacu. Ne zelis valjda da ti izvornik u boji bude crno bijeli na citacu?

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
16 godina
offline
Prvi e-čitač u boji

samo neka cijena crno bijelim 9" modelima padne ispod 200$, i ja cu biti najsretniji na svijetu. I ovakve stvari su dobar znak da se nesto desava na trzistu e-ink readera.

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Prvi e-čitač u boji
Asterix kaže...

Jednostavno ne vidim svrhu čitača e-knjiga koji košta 440 dolara, za te se novce u Americi može kupiti prijenosnik koji ima više mogućnosti od bilo kojeg e-čitača.

Ima li vecu mogucnost trajanja baterije? Male mase pogodne za drzanje u ruci? itd.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prvi e-čitač u boji
Luka P. kaže...

Mene boja smara, ako bih ikad uzimao e-čitač (a ne bih nikad, jer baš i ne čitam knjige) onda bih radije uzeo u crno-bijeloj tehnici, za sve ostalo tu mi je mobitel/tablet/netbook/notebook/bilo šta. Ne vidim svrhu

Onda i čitanje časopisa i novina u boji smara? Stripovi možda? Imaš i knjiga, pogotovo stručne literatura gdje boja dobro dođe.

 

OT: Žalosno da se sve manje i manje čita i još uz to hvali time...

Cake or Death?
15 godina
neaktivan
offline
Prvi e-čitač u boji

ako je cena 440$ onda je IPad badava 499$,ovo je isto kako Yugo 55 i mercedes C,mogu oni i dalje pokusavati ali sumjam,kinezi mogu samo da kopiraju sada za sada nemaju oni vremena za razmislanja i inovativnosti.

art
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prvi e-čitač u boji
oliver kaže...

ako je cena 440$ onda je IPad badava 499$,ovo je isto kako Yugo 55 i mercedes C,mogu oni i dalje pokusavati ali sumjam,kinezi mogu samo da kopiraju sada za sada nemaju oni vremena za razmislanja i inovativnosti.

iPad - LCD, ovo - e-ink, uspoređuješ kruške i jabuke.

15 godina
neaktivan
offline
Prvi e-čitač u boji

Odlicno samo cijena je malo iznad ocekivanja ali valjda jer su prvi sam me strah ak kinezi imaju ovu cijenu koliko ce biti od nekog renomiranijeg

Ali pokrece se nije zamrla tehnologija e-inka (naravno proci ce opet 2 -3 generacije da usavrse i isprave a tad ce valjda i cijena biti bliza 200-250 dolara)

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Prvi e-čitač u boji
D4RKL1NG kaže...
Luka P. kaže...

Mene boja smara, ako bih ikad uzimao e-čitač (a ne bih nikad, jer baš i ne čitam knjige) onda bih radije uzeo u crno-bijeloj tehnici, za sve ostalo tu mi je mobitel/tablet/netbook/notebook/bilo šta. Ne vidim svrhu

Onda i čitanje časopisa i novina u boji smara? Stripovi možda? Imaš i knjiga, pogotovo stručne literatura gdje boja dobro dođe.

 

OT: Žalosno da se sve manje i manje čita i još uz to hvali time...

Ne, ne možeš uspoređivati časopise sa e-čitačima i kojekakvim glupostima

16 godina
neaktivan
offline
Prvi e-čitač u boji

Zašto ne?

Cake or Death?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Prvi e-čitač u boji
D4RKL1NG kaže...

Zašto ne?

Jer časopisi su oštriji nego kad se čita na e-čitaču, nešto se brže čitaju nego kod e-čitača, boje su izvrsne, ponekad su dobre, ali stvar je u tome da zasada ne možeš dobit tako dobar otisak, prenesen na ekranu.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prvi e-čitač u boji

Pa naravno da su oštriji kad današnji 6-inčni čitači dolaze u rezoluciji 600x800 pixela. Ali svejedno možeš čitati knjige, stripove i novine (e-reader izdanja). Uz to, postoje e-reader izdanja novina poput NYTimes i slično, koji su i bolji od tiskanih izdanja.

Cake or Death?
14 godina
offline
RE: Prvi e-čitač u boji
D4RKL1NG kaže...

Pa naravno da su oštriji kad današnji 6-inčni čitači dolaze u rezoluciji 600x800 pixela. Ali svejedno možeš čitati knjige, stripove i novine (e-reader izdanja). Uz to, postoje e-reader izdanja novina poput NYTimes i slično, koji su i bolji od tiskanih izdanja.

Al svejedno ekran nemože prikazat toliko DPI koliko ti je otisnuto na papiru.

 

To nije toliko bitno, ali nekim ljudima život znači... uglavnom, meni je draže imat nešto fizički nego digitalno.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice