Prvi smartphone sa CyanogenModom

poruka: 23
|
čitano: 5.191
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi smartphone sa CyanogenModom".
16 godina
neaktivan
offline
Prvi smartphone sa CyanogenModom

Meni ove spec i ficeri djeluju kao pravo osvjezenje. Volim kad je nesto NOVO stvarno NOVO tj. da nudi PRAVE novosti.

Ovaj mob se cini da je bas takav.

Radije bi to nego s4 ili iph5s koji su bili INOVATIVNI kad su se pojavili u odnosu na svoje prethodnike malo-nimalo

davor07
 
19 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
Sta je ode tocno inovativno ?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
Hranitelj kaže...
Sta je ode tocno inovativno ?

Ne znam niti jedan aktualni mob (iz visoke klase) koji nudi okretnu kameru, niti jedan nema stock cyanogen, niti jedan nema dual os, nit jedan nema ovaj drugi "display" za kontorlu kamere... meni dosta inovacija u jednom uredjaju!

Pogotovo kada se uzme u obzir kako izgledaju nove generacije flagshipova od samsunga i appla u odnosu na prethodne.

 

Imao sam 3GS od kada  se pojavio i jednini razlog za kupiti iph4 bio je bolja kamera ostalo su biti mali detalji (nisam kupio iph4). Sad imam S3 i nemam niti jedan razlog zasto bi imao s4... Zna da je novi i bolji ali u premalo detalja da bi vrijedilo razmišljati o kupnji novog makar ga platio i samo 1 kn (kao što sam platio 3gs i s3)...

davor07
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
Okrenuta kamera
15 godina
neaktivan
offline
Prvi smartphone sa CyanogenModom

Pa kud veći... sljedeći vidim recimo LG sa mobitelom od 13" i 12 V bateriom i upakiran će biti u ruksak sa logom! {#}

D.L
 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
davor07 kaže...
Hranitelj kaže...
Sta je ode tocno inovativno ?

Ne znam niti jedan aktualni mob (iz visoke klase) koji nudi okretnu kameru, niti jedan nema stock cyanogen, niti jedan nema dual os, nit jedan nema ovaj drugi "display" za kontorlu kamere... meni dosta inovacija u jednom uredjaju!

Pogotovo kada se uzme u obzir kako izgledaju nove generacije flagshipova od samsunga i appla u odnosu na prethodne.

 

Imao sam 3GS od kada  se pojavio i jednini razlog za kupiti iph4 bio je bolja kamera ostalo su biti mali detalji (nisam kupio iph4). Sad imam S3 i nemam niti jedan razlog zasto bi imao s4... Zna da je novi i bolji ali u premalo detalja da bi vrijedilo razmišljati o kupnji novog makar ga platio i samo 1 kn (kao što sam platio 3gs i s3)...

Pa nisu bas mali detalji. 3GS i 4 su nebo i zemlja, pogotvo ekran. 

 

Ja ne kuzim zasto je skoro jedini faktor to kak mobitel izvana izgleda. Rade se cuda sa procesorima, sa ekranima (rezolucija, ne velicina), sa povezivosti, a jedino sto neki gledaju je vanjski izgled i nekakve gimmicke. Okretna kamera? Mislim ok, al ne vidim sto je tu toliko inovativno.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom

Vidio bi ti koliko je okretna kamera "inovativna" kad bi ju apple uvrstio u svoj mobitel ;)

12 godina
offline
Prvi smartphone sa CyanogenModom

Good one :)

 

apple ubacuje flash u iphone 4 = "woooow, flash ? Totalno inovativno, nitko to prije njih nije imao" :)

ja
 
10 4 hvala 0
14 godina
online
Prvi smartphone sa CyanogenModom

Dosta mi je više ovih Samsunga i Applea, baš mi je drago da dolazi konkrencija i to sa puno povoljnijom cijenom. A ima toga već samo treba naći na kineskim šopovima..

Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Prvi smartphone sa CyanogenModom

nije okretna kamera ništ inovativno. samsung je koristio još prije 10 godina . a može biti korisna jer će biti kvalitetnija slika za videopoziv, slikanja sebe ili snimanje pod određenim kutem

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 12:17 (zuper).
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
bodija kaže...

Dosta mi je više ovih Samsunga i Applea, baš mi je drago da dolazi konkrencija i to sa puno povoljnijom cijenom. A ima toga već samo treba naći na kineskim šopovima..

Slaze se 100%!

Nadam se da ce se kod nas pojaviti bolji support tj servisi i jamstva onda ce postati puno interesantniji...

davor07
12 godina
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
osta_os kaže...

Vidio bi ti koliko je okretna kamera "inovativna" kad bi ju apple uvrstio u svoj mobitel ;)

Pa s obzirom da takvo nezgrapno rjesenje nikad ne bi doslo u Appleov mobitel, sumnjam da ce ovo ikad netko nazvati inovativnim. 

 

Mozda nadju nesto bolje. Ili ce naci netko drugi, a oni ugradit u svoj mob, ispolirat, napravit funkcionalnijim i razvikat ,pa ce bit inovativno.

15 godina
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
davor07 kaže...
Hranitelj kaže...
Sta je ode tocno inovativno ?

Ne znam niti jedan aktualni mob (iz visoke klase) koji nudi okretnu kameru, niti jedan nema stock cyanogen, niti jedan nema dual os, nit jedan nema ovaj drugi "display" za kontorlu kamere... meni dosta inovacija u jednom uredjaju!

Pogotovo kada se uzme u obzir kako izgledaju nove generacije flagshipova od samsunga i appla u odnosu na prethodne.

 

Imao sam 3GS od kada  se pojavio i jednini razlog za kupiti iph4 bio je bolja kamera ostalo su biti mali detalji (nisam kupio iph4). Sad imam S3 i nemam niti jedan razlog zasto bi imao s4... Zna da je novi i bolji ali u premalo detalja da bi vrijedilo razmišljati o kupnji novog makar ga platio i samo 1 kn (kao što sam platio 3gs i s3)...

Okretne kamere su već prije bile na mobitelima, stock cyanogen nema, možda bude u međunarodnoj verziji, dual os nema i nema drugi displej, samo površinu osjetljivu na dodir...

10 godina
neaktivan
offline
Prvi smartphone sa CyanogenModom

Reći ću samo jedno: mobitel s okretnom kamerom = ultimate mobitel za voajere :(

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
dejo6 kaže...
davor07 kaže...
Hranitelj kaže...
Sta je ode tocno inovativno ?

Ne znam niti jedan aktualni mob (iz visoke klase) koji nudi okretnu kameru, niti jedan nema stock cyanogen, niti jedan nema dual os, nit jedan nema ovaj drugi "display" za kontorlu kamere... meni dosta inovacija u jednom uredjaju!

Pogotovo kada se uzme u obzir kako izgledaju nove generacije flagshipova od samsunga i appla u odnosu na prethodne.

 

Imao sam 3GS od kada  se pojavio i jednini razlog za kupiti iph4 bio je bolja kamera ostalo su biti mali detalji (nisam kupio iph4). Sad imam S3 i nemam niti jedan razlog zasto bi imao s4... Zna da je novi i bolji ali u premalo detalja da bi vrijedilo razmišljati o kupnji novog makar ga platio i samo 1 kn (kao što sam platio 3gs i s3)...

Okretne kamere su već prije bile na mobitelima, stock cyanogen nema, možda bude u međunarodnoj verziji, dual os nema i nema drugi displej, samo površinu osjetljivu na dodir...

 

Kineski proizvođač pametnih telefona Oppo izdati će uređaj Oppo N1 koji dolazi s dva operativna sustava.

 

Color OS je modifikacija originalnog Androida brojčane oznake 4.2, dok je drugi operativni sustav poznati alternativni firmware otvorenog koda CyanogenMod. Oppo N1 će biti prvi uređaj koji donosi CyanogenMod kao zadani operativni sustav koji se može kupiti u trgovini. Ostale specifikacije nisu ništa manje inovativne.

 

Uređaj dolazi s 13-megapikselnom kamerom koja se može rotirati po osi za 206 stupnjeva. Tu je i dvostruki flash te šestodijelna f/2.0 leća što Oppo N1 čini idealnim uređajem za fotografiranje. Sa stražnje strane uređaja nalazi se poseban dodatni O-Touch ekran na dodir za lakše snimanje fotografije, scroll i zumiranje jednom rukom.

 

jbg, ja pišem što čitam od Bugovog novinara. Ako on laže, lažem i ja... Ali ako je to što je napisao istina, ja i dalje tvrdim da je taj mob ekstra inovativan po svojim spec uodnosu na konkurenciju iz njegove klase...

davor07
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 14:31 (davor07).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
F10EXX kaže...
osta_os kaže...

Vidio bi ti koliko je okretna kamera "inovativna" kad bi ju apple uvrstio u svoj mobitel ;)

Pa s obzirom da takvo nezgrapno rjesenje nikad ne bi doslo u Appleov mobitel, sumnjam da ce ovo ikad netko nazvati inovativnim. 

 

Mozda nadju nesto bolje. Ili ce naci netko drugi, a oni ugradit u svoj mob, ispolirat, napravit funkcionalnijim i razvikat ,pa ce bit inovativno.

Nezgrapno? Da li bi ti kad bi imao ovaj uređaj bilo tako teško okrenuti kameru za 180° kad si želiš okinut selfie ili si možda prelijen? Prevelik utrošak kalorija?

 

Po meni je bolje jedna 13-megapikselna kamera koja se okreće nego jedna prednja shit kamera koju ne koristiš i jedna stražnja sa XX-megapiksela koju koristiš. But that's just me :)

 

P.S. Po postu si očito Apple fanboy.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
15 godina
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
davor07 kaže...

Kineski proizvođač pametnih telefona Oppo izdati će uređaj Oppo N1 koji dolazi s dva operativna sustava.

 

Color OS je modifikacija originalnog Androida brojčane oznake 4.2, dok je drugi operativni sustav poznati alternativni firmware otvorenog koda CyanogenMod. Oppo N1 će biti prvi uređaj koji donosi CyanogenMod kao zadani operativni sustav koji se može kupiti u trgovini. Ostale specifikacije nisu ništa manje inovativne.

 

Uređaj dolazi s 13-megapikselnom kamerom koja se može rotirati po osi za 206 stupnjeva. Tu je i dvostruki flash te šestodijelna f/2.0 leća što Oppo N1 čini idealnim uređajem za fotografiranje. Sa stražnje strane uređaja nalazi se poseban dodatni O-Touch ekran na dodir za lakše snimanje fotografije, scroll i zumiranje jednom rukom.

 

jbg, ja pišem što čitam od Bugovog novinara. Ako on laže, lažem i ja... Ali ako je to što je napisao istina, ja i dalje tvrdim da je taj mob ekstra inovativan po svojim spec uodnosu na konkurenciju iz njegove klase...

http://www.gsmarena.com/oppo_n1-review-990.php

14 godina
offline
Prvi smartphone sa CyanogenModom

Izgleda ko stari iphone 5

Potpis!
Moj PC  
0 16 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
prednost ove kamere je što možeš snimati osobu ispred sebe a da ona to ne kuži jer držiš telefon u položaju kao da npr.surfaš ili pišeš sms.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
ZdravkoZ kaže...
prednost ove kamere je što možeš snimati osobu ispred sebe a da ona to ne kuži jer držiš telefon u položaju kao da npr.surfaš ili pišeš sms.

Da jer to je skroz normalna i drustveno prihvatljiva operacija.

Pravi programeri programiraju binarno!
12 godina
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
Ezio kaže...

Izgleda ko stari iphone 5

Stari iPhone 5 je razlicit od "novog" 5s sto je je

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
13 godina
offline
Re: Prvi smartphone sa CyanogenModom
davor07 kaže...
dejo6 kaže...
davor07 kaže...
Hranitelj kaže...
Sta je ode tocno inovativno ?

Ne znam niti jedan aktualni mob (iz visoke klase) koji nudi okretnu kameru, niti jedan nema stock cyanogen, niti jedan nema dual os, nit jedan nema ovaj drugi "display" za kontorlu kamere... meni dosta inovacija u jednom uredjaju!

Pogotovo kada se uzme u obzir kako izgledaju nove generacije flagshipova od samsunga i appla u odnosu na prethodne.

 

Imao sam 3GS od kada  se pojavio i jednini razlog za kupiti iph4 bio je bolja kamera ostalo su biti mali detalji (nisam kupio iph4). Sad imam S3 i nemam niti jedan razlog zasto bi imao s4... Zna da je novi i bolji ali u premalo detalja da bi vrijedilo razmišljati o kupnji novog makar ga platio i samo 1 kn (kao što sam platio 3gs i s3)...

Okretne kamere su već prije bile na mobitelima, stock cyanogen nema, možda bude u međunarodnoj verziji, dual os nema i nema drugi displej, samo površinu osjetljivu na dodir...

 

Kineski proizvođač pametnih telefona Oppo izdati će uređaj Oppo N1 koji dolazi s dva operativna sustava.

 

Color OS je modifikacija originalnog Androida brojčane oznake 4.2, dok je drugi operativni sustav poznati alternativni firmware otvorenog koda CyanogenMod. Oppo N1 će biti prvi uređaj koji donosi CyanogenMod kao zadani operativni sustav koji se može kupiti u trgovini. Ostale specifikacije nisu ništa manje inovativne.

 

Uređaj dolazi s 13-megapikselnom kamerom koja se može rotirati po osi za 206 stupnjeva. Tu je i dvostruki flash te šestodijelna f/2.0 leća što Oppo N1 čini idealnim uređajem za fotografiranje. Sa stražnje strane uređaja nalazi se poseban dodatni O-Touch ekran na dodir za lakše snimanje fotografije, scroll i zumiranje jednom rukom.

 

jbg, ja pišem što čitam od Bugovog novinara. Ako on laže, lažem i ja... Ali ako je to što je napisao istina, ja i dalje tvrdim da je taj mob ekstra inovativan po svojim spec uodnosu na konkurenciju iz njegove klase...

To niti nisu dva operativna sustava već jedan, odnosno android. Razlika je u tome što su u nekim detaljima izmjenjeni, bilo to u grafičkom pogledu ili izbacivanjem/dodavanjem nekih funkcija. Znači radi se ustvari samo o dva različita roma i ništa više, a takvo nešto siyah kernel na podržanim mobitelima dozvoljava već odavno. Ništa inovativno...

 

Cyanogenmod postoji odavno i bazira se na izvornom google kodu i dodacima tako da je svaka verzija cynogena stock i na svakom mobitelu za koji se radi izgleda isto. U tom nema ništa novo niti izmjenjeno, sve ostaje kako je i bilo.

Jednina novost u cijeloj ovoj priči je ta su da codeworex i ekipa skužili da rade itekako dobar posao i da imaju poprilično svojih korisnika, te da sada i oni žele dio kolača za sebe na tržištu. Cilj im je upasti na treće mjesto iza ''original'' androida i ios-a, a jedino bitno u svemu ovome...

15 godina
offline
Prvi smartphone sa CyanogenModom

 

 

Oppo N1 - First Look

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2013 13:19 (zzz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice