Quad HD na mobitelu

poruka: 20
|
čitano: 5.405
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Quad HD na mobitelu".
15 godina
offline
Quad HD na mobitelu
 
15 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Quad HD na mobitelu
A taman sam prešao na 1080p
robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Quad HD na mobitelu

QuadHD = 2560×1440

UHD (4K) (Ultra HD) ili 4K = 3840×2160

 

brkamo pojmove

Za žrtvenike i ognjišta, s Božjom pomoći
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 18:02 ((s)izgoreo).
Moj PC  
18 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Quad HD na mobitelu

mislim da je ovo pretjerana gustoća, na 720p se sve jako dobro vidi na 1080p je slika savršena mislim da na toj površini od 5,5" nema velike razlike izmađu Full HD ili Quad HD.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
13 godina
offline
Quad HD na mobitelu

Godinama su rezolucije bile nikakve, a sad odjednom kao da su poludili... 

Ovo ce samo jace trosit bateriju i zahtijevat jacu graficku.

Moj PC  
10 1 hvala 0
15 godina
offline
Quad HD na mobitelu

Nepotrebno, današnji ARM jedva vrti 1080p.

 

 

Nije bezveze SGS4 trzav u odnosu na Note II.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Quad HD na mobitelu
Nije ARM kriv za to nego Samsung,ako moj kinez sa MT6589 Quad Core Cortex A7 procesorom na 1.2Ghz može fluidno gurati android onda može i SGS4,ali nije optimiziran
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Quad HD na mobitelu

Postoji i granica gdje ljudsko oko više ne vidi razliku. 1920x1080 na 5-6" uređajima već tu granicu mislim probija, tako da viša rezolucija od toga nema apsolutni nikakve koristi niti prednosti, jedino marketinški trikovi.

 

Već je 720p čist dovoljno za mobitele i tablete, no 1080p je stavljen jer kao da će u pravom omjeru biti bolja kvaliteta kad se gleda 1080p video i takve slične stvari...

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Quad HD na mobitelu
Ovo su takve gluposti s tim pumpanjem ekrana i frugih specifikacija a baterije to jedva prate. Kada sam presao s mobitel oko 300ppi na 470ppi razliku iskreno nisam primjetio a kamoli da bi sad ovih 530ppi primjetio. Bolje bi bilo da se proizvodaci (prvenstveno google i proizvodaci koje koriste android) bace na optimizaciju softwarea.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One
16 godina
neaktivan
offline
Quad HD na mobitelu

"Savršeno" ljudsko oko može razlučiti oko 477 PPI, sve povrh toga prema tome je beskorisno...

IRebic
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Quad HD na mobitelu

Neka samo nastave ovim tempom i uskoro ćemo imati VR headset pristojne rezolucije i razumne cijene. Najviše možemo zahvaliti proizvođačima mobitela, proizvođači ekrana samo reagiraju na potražnju. Još uvijek nemamo ekrane zadovoljavajuće rezolucije (gustoće) za ugradnju u male naočale. Bilo bi žalosno kada bi proizvođaći u jednom trenutku rekli "ovo je dovoljno za ljudsko oko" i prestali ih poboljšavati jer će tada VR ostati rezerviran samo za one sa debljim novčanikom. Bilo bi super kada bi unaprijeđeni Ocolus Rift postao mainstreem među gamerima. 3D slika visoke rezolucije koja pokriva cijelo vidno područje je budućnost gaminga. Sve što nam još treba za uvjerljivu virtualnu stvarnost su mali ekrani jako visoke gustoće.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 22:08 (DragonShit).
 
2 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Quad HD na mobitelu

Svi pumpaju te mobitele, a kaje sa tabletima, kaje sa monitorima? Ako se povuce paralela, onda bi tableti vec morali imati 6k, a monitor od 27" kolko, 16k?!

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Quad HD na mobitelu
Najbitnije podatke o panelu su izostavili:

Only 1.21mm thin with a 1.2mm bezel
measured in LCD modules (LCM), LG
Display’s new Quad HD panel is both
the world’s slimmest and narrowest
panel, with 12% reduced thickness
compared to the company’s 5.2-inch
Full HD panel released last month.
Based on Low Temperature Poly-
Silicon (LTPS) substrate, the panel also
realizes superior brightness of 430nit
with improved transmittance and larger
aperture opening size.
12 godina
offline
Quad HD na mobitelu

Jel postoje uopće 4K tv-i za kupiti?

 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Quad HD na mobitelu

Zasto se mora po svakom napretku pljuvati? Pa sta da je to samo za marketing i bolju prodaju. Da se hoce za godinu svi naloziti da uvaljuju ovo u flagshipe. Onda bi Full HD postao standard i za jeftinije mobitele i svima dobro...

 
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Quad HD na mobitelu
Problem je kada 'napredak' ne donosi poboljšanje, a donosi štetu, u ovom slučaju veću potrošnju. Htio sam kupiti manji HD mob, ali u svemu ostalome da je top, no to nije moguće, jer top modeli svi imaju full HD, tako će uskoro za dobar proc i kameru trebati uzeti 6" quad HD.
16 godina
offline
Re: Quad HD na mobitelu
IRebic kaže...

"Savršeno" ljudsko oko može razlučiti oko 477 PPI, sve povrh toga prema tome je beskorisno...

Dakle HTC One ovu granicu u biti dostiže sa 469 ppi. Više od toga je totalno nepotrebno i neprimjetno (a i manje od toga), sumnjam da većina vidi razliku između 300ppi i 450ppi. A i ako vidi sumnjam da to nekom smeta jer je slika kristalno jasna na obje gustoće ekrana...

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 22:58 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Quad HD na mobitelu

Iznenadilo me kad sam usporedio Note 2 (267 ppi) i HTC One (469 ppi). Nominalno je razlika golema, dok u praksi nije baš tako. One ima definitivno oštriju sliku, al to je toliko malo primjetno, gotovo pa zanemarivo. Također, iP5 sa svojih 326 ppi po meni ne zaostaje nimalo po oštrini slike u odnosu na HTC.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Quad HD na mobitelu
Apachy kaže...

Jel postoje uopće 4K tv-i za kupiti?

Naravno, i Sony i Samsung i LG.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Quad HD na mobitelu
Apachy kaže...

Jel postoje uopće 4K tv-i za kupiti?

Evo ti popis...
http://en.wikipedia.org/wiki/4K_resolution

spusti se do "List of 4K monitors, TVs and projectors" 

IRebic
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice