Radi li Marketplace kod nas?

poruka: 110
|
čitano: 16.392
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Radi li Marketplace kod nas?".
15 godina
offline
Radi li Marketplace kod nas?

Uff, ovaj, nemojte me krivo shvatiti, na jetra mi idu bilo kakve geografske restrikcije, ali gdje se to točno može nabaviti Lumia kod nas? Službeno lasiranje je bilo, ali koliko vidim tek slijedeći tjedan dolazi u T-com, kasnije kod ostalih, u slobodnoj prodaji je ne vidim još nigdje.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Radi li Marketplace kod nas?

Tko još kupuje aplikacije he he he he.... {#}

Ako sam ti imalo pomogao stisni HVALA. :)
Moj PC  
4 13 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radi li Marketplace kod nas?
DwightSchrute kaže...

Tko još kupuje aplikacije he he he he.... {#}

Yarrrr!!!

If I could draw better, my computer would be full of hentai....wait a second...it is full of hentai. Nvm, still I wish i could draw better
13 godina
neaktivan
offline
Radi li Marketplace kod nas?

Ajde jos malo da hvalite Apple...i njihove geyphonove i geypadove i sve ostalo..

 

Sad ce more TD-a..

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2012 19:56 (Intelovac123).
 
16 25 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Radi li Marketplace kod nas?

Pa evo, ja još od ranog jutra mogu na svojoj Omniji pristupiti isključivo hrv. Marketplaceu. Obavio sam bio hard reset, unio podatke za novi, "nevini" Windows Live ID... Na mobitelu otišao na "Marketplace" i upozorilo me da moram napraviti "Microsoft Account" ako želim instalirati aplikacije. Morao sam odabrati regiju (Croatia) i unijeti datum rođenja. Nakon toga, dobio sam i svoj osobni zune tag tipa PlayerInekaHrpaBrojeva... Kada otvorim Marketplace, dobijem ponuđeno samo "apps" i "games", nema Xbox naslova uopće i nema glazbe.

 

Aplikacija je jutros rano bilo JAKO malo. Do popodne im se broj povećao drastično, pretpostavljam da dolaze "u valovima", kako koji developer diljem svijeta pusti svoje aplikacije u worldwide opticaj (ili barem označi i našu zemlju u AppHubu). Recimo, službene aplikacije za foursquare nije bilo u 2h ujutro, ali postala je dostupna negdje jutros oko 9h recimo. No u Marketplaceu mogu vidjeti isključivo aplikacije za domaći Marketplace, ne mogu browsati po tuđim Marketplaceima, osim ako ne otvorim direktan link na neku aplikaciju s neke webstranice i onda me upozori da aplikaciju ne mogu instalirati jer mi nije dostupna u mojoj regiji...

 

Cijene su u kunama uredno i aplikacije su većinom okruglo 8kn ili neki višekratnik broja 8, a naletio sam i na nekoliko koje su po 10kn. Jedino što ne mogu unijeti broj kartice kada odlučim neku kupiti čisto za probu. Kada odaberem "buy", reče mi da nemam pridruženih kartica i ponudi mi da dodam karticu. Link me odvede na postavke mog Windows Live ID-a, direktno na unos broja kartice. Kada popunim sve podatke, pljune mi natrag da ne može sejvati dotičnu karticu. Radi se o Visi Electron žiro računa PBZa kojom uredno plaćam preko PayPala, a čak sam je i koristio u UK Markeplaceu, bila je prihvaćena za, recimo, Zune Music Pass free trial...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2012 19:58 (Ribozyme).
Moj PC  
2 0 hvala 6
14 godina
online
Re: Radi li Marketplace kod nas?
Intelovac123 kaže...

Ajde jos malo da hvalite Apple...i njihove geyphonove i geypadove i sve ostalo..

 

Sad ce more TD-a..

Pa činjenica je da je to Apple napravia za klasu bolje od svih.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
15 godina
offline
Radi li Marketplace kod nas?

otvorim tekst, procitam ga, bez da sam procitao koji je autor, ali onda procitam zadnji ulomak, naravno odma skuzim pa to je Petric. Taj covjek jednostavno mora pocet radit u apple-u kao sef reklama jer toliko reklamira taj apple, hvali ga, velica.... nevjerojatno

Moj PC  
15 18 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Radi li Marketplace kod nas?

Ali u svakom textu kazu : "WP7 je mlada platfoma...bla bla bla...nije jos zavrsena" i onda pametuju..

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
 
0 2 hvala 0
14 godina
online
Radi li Marketplace kod nas?
Petric je potpuno u pravu. Apple uvijek da zaokruzen proizvod dok ostali prodaju uredjaj a ti se korisnice o njemu brini ko o novorodjencetu. I ako nema hrane u ducanu idi ulovi nesto u sumi. Sramota.
Moj PC  
16 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radi li Marketplace kod nas?
mar123 kaže...

otvorim tekst, procitam ga, bez da sam procitao koji je autor, ali onda procitam zadnji ulomak, naravno odma skuzim pa to je Petric. Taj covjek jednostavno mora pocet radit u apple-u kao sef reklama jer toliko reklamira taj apple, hvali ga, velica.... nevjerojatno

Rekao je istinu, šta hoćeš?

Dafuq I just read?
16 godina
neaktivan
offline
Radi li Marketplace kod nas?

a jebote ovih apple hejtera više. šta vas muči ustvari? sve što je napisao je istina. i ja imam iphone (tj. imao sam ga do jučer kad sam ga prodao i kupio lumiu da je isprobam). ništa nije slagao. sve kao radi al ne radi, sve možeš al baš i ne možeš. ako nešto puste u rad onda nek puste a ne imamo lte al baš i nemamo. na iphonu sam sve mogao kupiti i vidjeti a ne ove smrdljive fore tipa "kod vas cigana još nismo dostupni" i te fore. o šugavom androisu neću ni trošiti riječi. sutra opet idem kupit iphone i to ne zato što se hoću kurčit u kafiću ko što većina ovih dežurnih pljuvača misli nego zato što bolji i cjelovitiji uređaj što se tiče korisničkog iskustva ne postoji i gotovo.

dbdesign.com.hr
 
8 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Radi li Marketplace kod nas?
DwightSchrute kaže...

Tko još kupuje aplikacije he he he he.... {#}

 

Do sada sam potrosio 100-150$ u dvije godine, licemjerno je imat mobitel koji kosta hrpu novaca i ne podrzat developere sa bar 1-2$ kolko je prosjecna cijena kvalitetnih appova. 

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
14 godina
offline
Radi li Marketplace kod nas?

nisam ljubitelj applea (osim macbook), ali nažalost moram se složiti s ovim. Iako ne razumijem ovo sa android marektom, ja sam do sada bez ikakvih problema kupovao aplikacije koje sam htio....

http://www.powerplaymanager.com/r802803/ sportski menađer. probaj i uživaj!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Radi li Marketplace kod nas?
Vuce kaže...

a jebote ovih apple hejtera više. šta vas muči ustvari? sve što je napisao je istina. i ja imam iphone (tj. imao sam ga do jučer kad sam ga prodao i kupio lumiu da je isprobam). ništa nije slagao. sve kao radi al ne radi, sve možeš al baš i ne možeš. ako nešto puste u rad onda nek puste a ne imamo lte al baš i nemamo. na iphonu sam sve mogao kupiti i vidjeti a ne ove smrdljive fore tipa "kod vas cigana još nismo dostupni" i te fore. o šugavom androisu neću ni trošiti riječi. sutra opet idem kupit iphone i to ne zato što se hoću kurčit u kafiću ko što većina ovih dežurnih pljuvača misli nego zato što bolji i cjelovitiji uređaj što se tiče korisničkog iskustva ne postoji i gotovo.

nisam ja apple hater, ja nisam imao nijedan mob osim iphona, prvo 3g a onda 4s, vjerojatno onda hater nisam. ja opcenito nevolim kad netko stalno hvali neku stvar, a ta stvar ima svojih mana naprema androidu.

16 godina
offline
Re: Radi li Marketplace kod nas?
Tekst je zapravo teska glupost. Ne odlucuje MS da li ce i na koje markete developeri postavljati aplikacije, niti se tu ima sta podrazumijevati. Do developera je da eksplicitno kaze, da, zelim tu aplikaciju dostupnu i u Hrvatskoj. I to ce se za 99 % aplikacija desiti vrlo brzo. A za neke nikad, ako developeri ne odluce da ima smisla i potrebe.
A Marketplace radi i to je to sto se tice MS-a.
14 godina
online
Re: Radi li Marketplace kod nas?
mar123 kaže...

nisam ja apple hater, ja nisam imao nijedan mob osim iphona, prvo 3g a onda 4s, vjerojatno onda hater nisam. ja opcenito nevolim kad netko stalno hvali neku stvar, a ta stvar ima svojih mana naprema androidu.

Rekao je čovjek da je na androidu i wphoneu užasna korisnička podrška i da bi se po tom pitanju trebali ugledati u apple. Ako si imao iphone onda si valjda i osobno svjedočio kvaliteti appstorea i znaš da govori istinu. Zašto bi se to prešutjelo?

15 godina
offline
Radi li Marketplace kod nas?

narvno da da, apple store je vjerojatno milijun puta bolji od ovih konkuretnskih(u hr) ali on je spomenuo rijec apple par puta u svakoj recenici iz ceg se saznaje da je ogromni fanboy a nevolim kad je recenzent fanboy, jer recenzije ostalih mobitela nisu objektivne, moram procitat za tu lumiu u novom bug-u ali po dosadasnjim iskustvima nije objektivan, kaze on uređaj je super itd itd ali je iphone kao najbolji. pa pogledajte samo test svih smartphona 2011. po njemu je iphone 4 bolji od s2.

Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Radi li Marketplace kod nas?

ETO PISAT CU SA UKLJUCENIM CAPS LOCKOM DA SVI VIDE! NAPRAVIO SAM NOVI HOTMAIL ID SA HRVATSKOM KAO REGIJOM I RESETIRAO TEL I STO SE DOGODILO?!?!MARKETPLACE JE HRVATSKI ALI POLA APLIKACIJA NEMA A DA STVAR BUDE BOLJA SAD VISE NE RADI NI XBOX LIVE INTEGRACIJA NITI ZUNE I ONO NAJBOLJE NE RADI MI VISE HTC HUB!!!!! SVE APLIKACIJE SA HTC-A SU UKLONJENE ZA NASU REGIJU!! IDIOTI U MICROSOFTU KOJI SE NISU USAGLASILI PRVO SA SVIMA PA ONDA TEK ISLI PROSIRIVAT MARKET PLACE!! I da ne bi mislili nisam ljut nego ogorcen,CAPS lock je ukLjucen da svi vide! eto HVALA

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2012 21:07 (vcapar).
Moj PC  
2 11 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Radi li Marketplace kod nas?

I JOS NESTO VAZNO! Rate i review je od svih aplikacija na 0 s obzirom da nitko jos u HRVATSKOJ nije komentirao niti ocjenjivao A nisu stavili pod jedno..znaci jedno veliko NULA!

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radi li Marketplace kod nas?
vcapar kaže...

ETO PISAT CU SA UKLJUCENIM CAPS LOCKOM DA SVI VIDE! NAPRAVIO SAM NOVI HOTMAIL ID SA HRVATSKOM KAO REGIJOM I RESETIRAO TEL I STO SE DOGODILO?!?!MARKETPLACE JE HRVATSKI ALI POLA APLIKACIJA NEMA A DA STVAR BUDE BOLJA SAD VISE NE RADI NI XBOX LIVE INTEGRACIJA NITI ZUNE I ONO NAJBOLJE NE RADI MI VISE HTC HUB!!!!! SVE APLIKACIJE SA HTC-A SU UKLONJENE ZA NASU REGIJU!! IDIOTI U MICROSOFTU KOJI SE NISU USAGLASILI PRVO SA SVIMA PA ONDA TEK ISLI PROSIRIVAT MARKET PLACE!! I da ne bi mislili nisam ljut nego ogorcen,CAPS lock je ukLjucen da svi vide! eto HVALA

 

vcapar kaže...

I JOS NESTO VAZNO! Rate i review je od svih aplikacija na 0 s obzirom da nitko jos u HRVATSKOJ nije komentirao niti ocjenjivao A nisu stavili pod jedno..znaci jedno veliko NULA!

I bez ovoga znamo sve to. Kako? Iz članka i iskustava.

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radi li Marketplace kod nas?

Da, nažalost, nema Xbox Livea niti radi Zune Music... I ja sam ostao bez "Samsung Zone" dijela Marketplacea isto, ali to mi je manje bitno, osim aplikacije "Network profile" koja mi TREBA za podešavanje MMS-a... Nadam se da će nam dati barem Xbox Live integraciju s vremenom, dosta će pogubiti Microsoft u novim državama ako ne daju Xbox Live naslove na WP... Ove "ostale" igre su drito bezveze... Možda nam se ukaže ostatak (Xbox i Zune) kako se bude približavao WP8? Ne znam, nadam se...

12 godina
neaktivan
offline
Radi li Marketplace kod nas?

Ovo me podsjeća na LTE...

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Radi li Marketplace kod nas?

U usporedbi s jutros (meni je Marketplace postao dostupan oko 1 ujutro), sada ima "milijun" aplikacija tamo. Jutros sam ih sve preletio za 2 minute :P Strpljenja malo, naselit će se Marketplace aplikacijama, nikome od developera nije u interesu da se ne proširi po svim zemljama, pogotovo ako su im aplikacije kvalitetne i korisne i ako na njima mogu zaraditi. Jedino stvarno žalim što nema Xbox Livea, ali tko zna, možda nas i iznenade s vremenom :) Osim toga, kvragu, i ja kukam ko luda Mare, a igram se na mobu jedino kad bus zapne u prometu, hehe

 

Osim toga, sad je uzbudljivo razdoblje pred nama. :) Svako jutro se treba odmah uhvatiti mobitela i pogledati što su developeri radili preko noći i tko nas se sjetio :P

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2012 21:40 (Ribozyme).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Radi li Marketplace kod nas?

članak je istiniti

android, pa taj MS . prodaje se, al ko da ti ne žele da mi to kupimo

i sam imam iphone 3gs i samsung galaxy s+ pa vidim što se radi na kojoj strani

apple vodi, što se tiče aplikaciji i nabavke i plačanje istih

a i u cijenama.. nekako imam filing da je android skuplji.. doduse ima i više free aplikacija, ali..

 

 
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radi li Marketplace kod nas?
bistri kaže...
DwightSchrute kaže...

Tko još kupuje aplikacije he he he he.... {#}

 

Do sada sam potrosio 100-150$ u dvije godine, licemjerno je imat mobitel koji kosta hrpu novaca i ne podrzat developere sa bar 1-2$ kolko je prosjecna cijena kvalitetnih appova. 

Ja sam podržao Moblism sa 10 $ he he he

Ako sam ti imalo pomogao stisni HVALA. :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Radi li Marketplace kod nas?

Početak travnja u T-mobile ne znači idući tjedan. Točnije još ne znaju. Ono što znaju da imaju na raspolaganju samo mali broj komada uređaja i to uglavnom crnih, a za one u boji treba debela veza ili ih, možda najbolje, odmah zaboravi. Kažu isto tako da exkluziva T-mobila traje 30 ili 60 dana (ovisno o izvoru), ali ni kod njih neće biti bolja situacija.

12 godina
neaktivan
offline
Radi li Marketplace kod nas?

Evo sada i Microsoft ponavlja njihovu grešku. Doveli su s Nokijom u Hrvatsku zaista poseban uređaj, Lumiju 800, napravili zajedno golemi spektakl u Zagrebu i pravoremeno - tobože - otvorili Marketplace. A ono - Marketplace će, zapravo, u punu funkciju doći malo-po-malo, kroz koji dan, dva, tri, tjedan... Odite draga ekipo iz Microosfta, a i vi iz Googlea, na lekciju iz profesionalnosti kod Applea, pa onda pokušavajte osvajati tržište koje vam pokojni Jobs s pravom otima iz dana u dan.

 

Ovo je stvarno tuzno, a pomalo i jadno. Nikako mi nije jasno sto moze nekog novinara (iz inace dobrog casopisa) natjerati da jednu pozitivnu vijest izokrene i prikaze kao nesto negativno. Covjek je potrosio sat ili dva pisuci clanak u kojem pljuje MS (uspio je tu ubaciti i Android) samo zato sto applikacije nece biti dostupne danas nego za 7 ili 10 dana. So what???

 

 
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radi li Marketplace kod nas?
Ezio kaže...
Petric je potpuno u pravu. Apple uvijek da zaokruzen proizvod dok ostali prodaju uredjaj a ti se korisnice o njemu brini ko o novorodjencetu. I ako nema hrane u ducanu idi ulovi nesto u sumi. Sramota.

- bez MMSa

- problem s antenom

- problem s alarmom

 

zaokružen proizvod, nema šta

 

15 godina
neaktivan
offline
Radi li Marketplace kod nas?

Odlično, pokušaj iz svega izvući reklamu za Apple. Više se jabuka spominje nego onaj o kome se piše članak.  

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radi li Marketplace kod nas?
McD kaže...

- bez MMSa

- problem s antenom

- problem s alarmom

 

zaokružen proizvod, nema šta

 

IMessage - šalji slike kolko voliš

Problem s antenom - nikad primjetio

problem s alarmom - nažalost, uvijek me probudi točno onoliko rano koliko sam podesio

 

zaokružen proizvod

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice