Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

poruka: 34
|
čitano: 5.387
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik".
16 godina
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

Mislim da većina bugovaca ne konzumira nikotin?

89 ne konzumiram cigarete
27 pušač sam
I'm silicon-based life-form
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
kowach kaže...

Mislim da većina bugovaca ne konzumira nikotin?

 "Ne pušim samo uzmem jednu ponekad"

 

Obično kažu ljudi rijetko viđeni bez kutije u blizini.

 

Kako je samo ovisnost jadna.

15 godina
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

meni je cigareta strašno skratila život. da ne duvam, imao bih barem 600 godina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
Ajar kaže...

meni je cigareta strašno skratila život. da ne duvam, imao bih barem 600 godina. 

Iako to možda nije dokazano, nikotin ipak djeluje i na mozak, pa nakon 10+godina pušenja lako pobrkaš lonce sa oklopom od kornjače.

 

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
13 godina
neaktivan
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

Ja mislim da je više štetno udisanje ispušnih plinova od auta i udisanje dima koji izlazi iz proizvodnih pogona nego pušenje također vjerujem da raznorazna zračenja više utječu na nastanak raka nego pušenje pa ljudi su od davnina pušili pa nije toliko ljudi imalo rak?  I ta istraživanja ništa ne znače prvo kažu da je nešto štetno onda za nekoliko godina kažu da je zdravo   nije baš za vjerovati tim istraživanjima.

Moj PC  
3 11 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
expert man kaže...

Ja mislim da je više štetno udisanje ispušnih plinova od auta i udisanje dima koji izlazi iz proizvodnih pogona nego pušenje također vjerujem da raznorazna zračenja više utječu na nastanak raka nego pušenje pa ljudi su od davnina pušili pa nije toliko ljudi imalo rak?  I ta istraživanja ništa ne znače prvo kažu da je nešto štetno onda za nekoliko godina kažu da je zdravo   nije baš za vjerovati tim istraživanjima.

 Masovno pusenje cigareta pocelo je tek Marlboro manom...

 

Tek sad imamo ljude koji su pusili cijeli zivot, a da ne kazem sa je duhan uveden u Europu prije oko 400 godina i da je njegova uporaba cekala jos neko vrijeme...

 

Ali konzumiranje duhana preko Atlantika jest bilo obicaj dugo vremena, iako su imali prosjecni zivotni vijek manji od 30 godina, tumori uzrokovani konzumiranjem bi im ipak stigli devastirati mnoge kosti lubanje, zato mnoge pronadjene indijanske glave nemaju donjih vilica.

15 godina
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
Onjegin kaže...

 Masovno pusenje cigareta pocelo je tek Marlboro manom...

 

Tek sad imamo ljude koji su pusili cijeli zivot, a da ne kazem sa je duhan uveden u Europu prije oko 400 godina i da je njegova uporaba cekala jos neko vrijeme...

 

Ali konzumiranje duhana preko Atlantika jest bilo obicaj dugo vremena, iako su imali prosjecni zivotni vijek manji od 30 godina, tumori uzrokovani konzumiranjem bi im ipak stigli devastirati mnoge kosti lubanje, zato mnoge pronadjene indijanske glave nemaju donjih vilica.

  Jedno vrijeme u tadašnoj Europi ti je bio trend šmrkanja duhana, te zbog toga na gravurama se mogu pronaći likovi bez nosa. Tumor je doslovce pojeo nos. Jednostavno da ne znam što netko proba napraviti, ljudima ne možeš izbaciti poroke. Poroke možeš naći kod dosta životinjskih vrsta. Čimpanze se lako navuku na duhan i alkohol, neke ga čak kao i ljudi odbijaju nakon prvog mamurluka, a neke navale. Da ne pričamo o redovito pijanim slonovima... Ekipa se nadere fermentiranih jabuka i doslovce izvode sranja. Vjeverice u londonskim parkovima redovito iskopavaju opijate koje su zakopali narkomani, pa i one rade pizdarije. Prije 8 godina sam čitao kako su iskopale crack, doslovce su divljale po parku. Inače u jednoj lijepoj knjizi "Intimna povijest čovječanstva", opisano je zašto ljudi koriste između ostalog i opijate.... Da pobjegnu od samoće. Knjiga koju vrijedi pročitati.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
Onjegin kaže...

zato mnoge pronadjene indijanske glave nemaju donjih vilica.

 

Lubanje bez vilica mogu biti i dio pogrebnih običaja.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
13 godina
neaktivan
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

Jeli postoji ijedan dobar razlog da pušiš?
Ne postoji.

Jeli postoje rizici kod pušenja?
Da i to veliki.

Jeli je pušenje skup sport?
Itekako.

Zaključak?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
g12356 kaže...

Jeli postoji ijedan dobar razlog da pušiš?
Ne postoji.


 Vjerojatno će obraditi u sljedećim temama još monstruoznije "navike" koje destruktivno djeluju na cijele obitelji.

Pušač može biti miroljubiv i dobar savjestan čovjek...

 

No...

- Jel postoji ijedan dobar razlog ulazit u kladionicu svaki dan

 

Zatim...

 

- Jel ima ijedan dobar razlog za lokanje napoja za svinje...i zovu ga "**** je Zakon"

 

 

Stoga lijepo obradite teme zašto smo uber kockari i skoro sustižemo Ruse u lokanju.  Pušač će sam sebe ukopat...a ove propalice će razorit i ukopat cijele obitelji...te sve rasprodat.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
15 godina
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
g12356 kaže...

Jeli postoji ijedan dobar razlog da pušiš?
Ne postoji.

Jeli postoje rizici kod pušenja?
Da i to veliki.

Jeli je pušenje skup sport?
Itekako.

Zaključak?

 Jel pušiš?
- Da.
- Koliko dnevno?
- Tri kutije.
- Koliko je jedna?
- 20 kuna.
- I koliko dugo pušiš?
- 15 godina.
- Znači jedna košta 20 kuna, a ti pušiš tri dnevno, što znači da mjesečno na cigare potrošiš 1.860 kuna. Za godinu dana to bi bilo 22.320, jel tako?
- Tako je.
- Ako godišnje potrošiš 22.320, kad bi zbrojili tih 15 godina koliko pušiš, to bi bilo 334.800, jel tako?
- Tako je.
- Da nisi pušio tih 15 godina i stavljao sav taj novac u banku i čuvao ga uz kamatu, za tih 15 godina bi mogao kupiti novi Ferrari...
- Jel ti pušiš?
- Ne!
- Pa gdje ti je onda Ferrari?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n

^^ Gdje se moze opisati i nasa navika stednje -- bolje je uzet kredit,pa otplatit x2 kredit nego stedit,nek se ima i trosi,a kad se krene otplacivat onda...Udruga Franak

 

Ali danas najgore prolaze pasivni pusaci,cak i ako ne pusis,ako izadjes van bit ces ko pusac kad dodes doma.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
ivanoile kaže...

^^ Gdje se moze opisati i nasa navika stednje -- bolje je uzet kredit,pa otplatit x2 kredit nego stedit,nek se ima i trosi,a kad se krene otplacivat onda...Udruga Franak

 

Ali danas najgore prolaze pasivni pusaci,cak i ako ne pusis,ako izadjes van bit ces ko pusac kad dodes doma.

 Kafane smrde na cigare, cure smrde na cigare, sve smrdi na cigare.

 

Nije da se nesto hvalim, ali rijetko izlazim i kad izlazim potrosim dosta vremena na sebe, prsnem se jako skupim parfemom, a kad dodjem kuci isto kao da sam se 2 sata valjao po javnom WC-u (a i u ocima kao da mi je netko nasuo pijesak)

15 godina
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

Da pušim presto bi pušit samo zato da uštedim pare, ko hebe zdravlje... ionako ga uništavamo sjedeči cijele dane pred monitorima :P

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

Što bi napisao na Forumu.hr. čovjek s kojim sam se slagao od 2002 godine , pokojni Cp.tar ili Bojan, Lastan.

 

"Pušenje izaziva rak a pušači smrde"

Navik zivi tko krade posteno
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
Firef0X kaže...

Bill  i kompanija navijaju za rak.I onako vele da nas ima pravise pa sto bi onda dali ljek za njega.Oni bi da zive 150 godina,a stoka sitnog zuba nek krepa(mozda je i zasluzila?).

 Je upravo to.

Zato je Steve Jobs umro od raka.

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
7 0 hvala 0
16 godina
online
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

Svi ste navalili na cigarete, a kobaje, pršute, kulenove seke i zimske nitko:)
A evo samo madžari ispred nas u tamanjenju delicija koje izazivaju rak želuca/debelog crijeva.

Znam da nikog ne zanima što ja nisam neki gurman i ne zanima me suhomesnato, a ni cigarete, ali
mene smeta što moram trpiti zagađenja na koja nemogu utjecati. Dizelska čađa je dokazano 
vrlo kancerogena, a hrvatska obožava prastere islužene dizlo avte
(koji bez beda prolaze tehničke preglede jer za njih apsurdnovrijede neka žlj "eko" pravila).
Time što tjeram (fol) zdrav život, tj. idem biciklom
na posao i po gradu, u stvari si kopam grob. Trebo bi i ja umjesto nove grafičke
ubost 20 godina star passat dizlo, pa da uživam ko pravi rvat.. 
http://www.jutarnji.hr/-udisemo-velike-kolicine-stetnih-cestica-i-plinova-/1319877/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2015 2:14 (overhaul).
Moj PC  
9 0 hvala 5
15 godina
odjavljen
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

Ima jos jedan problem koji izaziva cigara, naravno osim zdravlja, smrada, zutih zubi i love. Stvar je u tome da te izbacuje iz koncentracije, radis nesto, udubis se u to, naidjes na problem i onda "aj idem zapalit jednu" i ode 5 minuta. Nije stvar tolko u tih 5 minuta nego kolko te izbaci iz dobrog takta.

 

Par mj. je bilo da sam bio na nekih 5 - 10 cigareta dnevno i onda skuzim da cim naidjem na problem koji treba rjesit razmisljajuci odem zapalit, uzeo kutiju, smrvio cigare i reko zbogom.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2015 2:28 (Edge).
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
'Duhan tjera zle duhove' ,kad me uvati nervoza popušim 5 cigara zaredom zadimim sve oko sebe i to me smiri.
16 godina
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

Evo ja vec 12 godina ne pusim, i ne fale mi cigare ni pod razno. Ne smrdim, imam vise kn, nisu mi prsti zuti i nemam razloga biti nervozan ako nemogu zapalit ;)

Sluzio sam civilni vojni rok u bolnci, i isli smo premjestat nekog frajera koji je dobio rak grkljanja pa je ostao bez istog.

Imao je rupu u grlu i iz nje su virile neke cijevi i na njih su izlazili mjehurici pljuvacke i culo se grgljanje (ili kak se vec kaze)....skoro sam se ispovracao, doslovno sam ga zatvorenih ociju prebacivao iz kreveta na nosila.

U roku od tjedan dana sam prestao pusit.

 

Ali kao sto ste vec nabrojali, postoje puno gore navike poput alkohola, kocke, droge...

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

6 mjeseci točno danas od kada ne pušim-niti cu ikada vise!

Sa 83 sam se "prebacio" na 102 kg,što i nije tako strašno na moja 183 cm,opčenito zdrastveno stanje mi je bolje.

Ne smrdim i ne bazdim više,osjetilo njuha mi se pojacalo za 100 puta-njušim bolje nego nego moj pas.

Okusi su mi se udesetostručili....

Sada netka me netko uvjeri da pusenje nije stetno!

 

 

   No tema ne govori o raku pluća samo,nego o raku opcenito,zato svakoga koga zanima,nega pogleda 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
disco kaže...

Evo ja vec 12 godina ne pusim, i ne fale mi cigare ni pod razno. Ne smrdim, imam vise kn, nisu mi prsti zuti i nemam razloga biti nervozan ako nemogu zapalit ;)

Sluzio sam civilni vojni rok u bolnci, i isli smo premjestat nekog frajera koji je dobio rak grkljanja pa je ostao bez istog.

Imao je rupu u grlu i iz nje su virile neke cijevi i na njih su izlazili mjehurici pljuvacke i culo se grgljanje (ili kak se vec kaze)....skoro sam se ispovracao, doslovno sam ga zatvorenih ociju prebacivao iz kreveta na nosila.

U roku od tjedan dana sam prestao pusit.

 

Ali kao sto ste vec nabrojali, postoje puno gore navike poput alkohola, kocke, droge...

 

 

 Vjerujem da mu tubus i nije bio tolika katastrofa koliko je činjenica da je izgubio glasnice...

16 godina
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
Milka30 kaže...

6 mjeseci točno danas od kada ne pušim-niti cu ikada vise!

Sa 83 sam se "prebacio" na 102 kg,što i nije tako strašno na moja 183 cm,opčenito zdrastveno stanje mi je bolje.

Ne smrdim i ne bazdim više,osjetilo njuha mi se pojacalo za 100 puta-njušim bolje nego nego moj pas.

Okusi su mi se udesetostručili....

Sada netka me netko uvjeri da pusenje nije stetno!

 

 

   No tema ne govori o raku pluća samo,nego o raku opcenito,zato svakoga koga zanima,nega pogleda 

 

 

 Eh kad si to vec spomenu, i ja sam dobio 7-8kg u 2 tjedna :D

Sa 63kg na kakvih 70ak (176cm), tako da nis strasno, sada sam cak i nesto laksi (p90 me olaksao :D ), dakle i dalje zgoljo.

13 godina
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

Najprije stres, pa onda pušenje ,odnosno nezdrave životne navike.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

Nisam pusio do svoje 24te, zatim se desila neka sranja u zivotu i tako poceo. Neko bi prokockal, postal alkos, drogser... ja sam zapalio cigaru. Ali, prije dvije godine ustao iz kreveta (ono, nisam bil u komi XD) i bacio u kos cigare. Do danas ni jedan dim. 

Nemam vise para, nabio 20 kila (fakat, prestanes pusit a kile idu gore bez obzira kaj hodam dnevno 6 kilometara i vozim bicikl), ne smrdim, ruke nisu cadjave. GG.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

meni su ovakvi članci, budući da imam nizak tlak, zdravstveno okrepljujući. dignu mi tlak u nebesa i mam se osjećam manje pospano. pa mi se dogodi da budem i ozbiljan ponekad. ispričavam se unaprijed.

 

drugovi militantni antipušači, kakvi ste vi to znanstvenici ako iznosite poluistine (koje su gore od laži jer navode na pogrešne zaključke) i ne postavljate pitanja ("dovodite u sumnju autoritete")?

 

npr.:

 

> ako je duhan toliko štetan, zbog čega država iz poreza izdvaja toliki novac (cum bajšpil: http://www.jutarnji.hr/vlada-daje-rekordne-poticaje-za-uzgoj-duhana-2009-/279307/) za uzgoj te zle i opake biljke, koja se ionako ne može uporabiti ni za što drugo (salata, sarma itd.)? zbog čega ta ista država istodobno izdvaja ogroman novac za tiskanje antipušačkih (i do boli nepismenih) floskula po pakiranjima? naposljetku, zbog čega ta ista država OBOJE financira iz proračuna koji MI punimo plaćanjem poreza i zbog čega država ima MONOPOL na duhan i alkohol?

 

> zbog čega ne iznosite usporedne podatke o šteti koju prouzročuje alkohol (koji je društveno prihvatljiva ovisnost, očito, jer ni na jednoj boci ne piše barem: pijte umjereno) u odnosu na ostale opijate (što duhan nije), uključiv teže droge?

 

> zbog čega ne navodite rezultate istraživanja prema kojima uživanje duhana ŠTITI od alzheimera i parkinsona npr., a to svaki liječnik dobro zna?

 

dokle više to licemjerje i prcanje u zdrav mozak? sve na ovom svijetu u konačnici je štetno (ponekad ovisi samo o količini, kao kod lijekova ili otrova) pa i prelazak preko ulice ako te tramvaj zvizne. a i to je individualno. koliki puše čitav život (do duboke starosti) i niš im nije? je li hrvatski rak poseban po nečemu ("rak odabranog nebeskog hrvatskog naroda") u odnosu na ostale? ajte si vi lijepo pišite te pamfletiće mami doma u čušpajz i ne vrijeđajte inteligenciju čitatelja.

 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2015 14:13 (Ajar).
Moj PC  
3 7 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
ukay1000 kaže...

Nemam vise para, nabio 20 kila (fakat, prestanes pusit a kile idu gore bez obzira kaj hodam dnevno 6 kilometara i vozim bicikl), ne smrdim, ruke nisu cadjave. GG.

Sad si poceo jest duhan ili kaj?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
Irregular kaže...
Ajar kaže...

i ne vrijeđajte inteligenciju čitatelja.

 

 

 

 Imas pravo, puno drugih stvari je i opasnije od duhana, kao npr. ovaj tvoj post od kojeg sam dobio rak

     

 

     Don't Worry, Be Happy

 

You know I am born to lose, and gambling is for fools, But thats the way I like it baby, I do not wanna live for ever , And do not forget the joker!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati n
Ajar kaže...

> ako je duhan toliko štetan, zbog čega država iz poreza izdvaja toliki novac (cum bajšpil: http://www.jutarnji.hr/vlada-daje-rekordne-poticaje-za-uzgoj-duhana-2009-/279307/) za uzgoj te zle i opake biljke, koja se ionako ne može uporabiti ni za što drugo (salata, sarma itd.)? zbog čega ta ista država istodobno izdvaja ogroman novac za tiskanje antipušačkih (i do boli nepismenih) floskula po pakiranjima? naposljetku, zbog čega ta ista država OBOJE financira iz proračuna koji MI punimo plaćanjem poreza i zbog čega država ima MONOPOL na duhan i alkohol?

 

 Iza duhanske industrije stoji jedino - interes koji se očituje kroz novac. Država traži način kako zaraditi bilo gdje, bilo kako, a u ovisnosti o vladi često i na pogrešne načine.

 

 

Ajar kaže...

> zbog čega ne iznosite usporedne podatke o šteti koju prouzročuje alkohol (koji je društveno prihvatljiva ovisnost, očito, jer ni na jednoj boci ne piše barem: pijte umjereno) u odnosu na ostale opijate (što duhan nije), uključiv teže droge?

 Jer alkohol nije tema. Iako, po mom mišljenju, sumirajući sve aspekte, niti jedna droga nije donjela toliko problema čovjeku koliko alkohol. Ispravljam te, alkohol nije "društvno prihvatljiva ovisnost" bez obzira na pojedine licemjerne segmente društva (sustava s ulogom organizacije društva). Društvo nema toleranciju za ono "...pod utjecajem alkohola" (obiteljski zakon, zakon o prometu, itd..). Također je pitanje alkohola kontinuirani problem na koji ukazuje medicina i ministarstvo unutarnjih poslova, a čiji odjek, zbog straha od pada popularnosti, ne dolazi do ušiju vladajućih. S druge strane, šteta je da je čovjek takvo biće da mu doslovno trebaš lijepiti naljepnice na legalizirane droge sa porukom: "Hej, glup si, ovo je štetno, bla, bla...".

 

 

Ajar kaže...

> zbog čega ne navodite rezultate istraživanja prema kojima uživanje duhana ŠTITI od alzheimera i parkinsona npr., a to svaki liječnik dobro zna?

 

 Jer su apsolutno nebitni u odnosu na magnitudu zdrastvenih problema koje uzrokuje pušenje. Osim toga, ne trebaš se bojati za alzheimera i parkinsona koji dolaze u starijoj dobi, jer statistički gledano, kao pušać ju nečeš ni doživjet.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Rak u Hrvatskoj – za dulji život - mijenjati navik

Tko o čemu, Ajar o svemu. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice