Restart to Safari na Lionu

poruka: 40
|
čitano: 7.573
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Restart to Safari na Lionu".
15 godina
neaktivan
offline
Restart to Safari na Lionu

HVALA BUGOVCI HVALA ISUSE BOŽE KOLIKO TO ZNAČI VEĆINI NA BUG-U meni je dosta trollanja sa appleom, tražim protjerivanje (crni karton)

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2011 16:19 (Mikovic_xD).
 
1 26 hvala 0
16 godina
offline
Restart to Safari na Lionu

Ne šizi, nikoga nije briga za tvoj tantrum, odlogiraj se i nemoj se više ulogiravati.

Tako.

Što se mene tiče, mnogi bi to znali cijeniti kada im se sustav ne bi htio podići :) da mogu potražiti pomoć na netu.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
Father_Dougal kaže...

Ne šizi, nikoga nije briga za tvoj tantrum, odlogiraj se i nemoj se više ulogiravati.

Tako.

Što se mene tiče, mnogi bi to znali cijeniti kada im se sustav ne bi htio podići :) da mogu potražiti pomoć na netu.

povuklo bi mene opet da se ulogiram tak da je ovak bolje... 

15 godina
protjeran
offline
Restart to Safari na Lionu

30USD ?

 

kad bi windowsi imali takvu cijenu tesko da bi bilo puno windows pirata :)

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
TranceMight kaže...

30USD ?

 

kad bi windowsi imali takvu cijenu tesko da bi bilo puno windows pirata :)

To nije novi OS, to je vise kao service pack {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Restart to Safari na Lionu

Lako imat malo pirata kad OS radi na 5% svog prodanog hardvera i to made by (for) Apple hardvera.

 

A kod Applea Mac OS i onako ulazi u cijenu prodanog hardvera...

Time is what happens between mistakes
13 godina
neaktivan
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
Renesis kaže...
TranceMight kaže...

30USD ?

 

kad bi windowsi imali takvu cijenu tesko da bi bilo puno windows pirata :)

To nije novi OS, to je vise kao service pack {#}

Htio ti to ili ne, to je NOVI OS ! Imam MAC  pa znam što govorim !

14 godina
offline
Restart to Safari na Lionu

Dobro bi bilo da i Windows ima sličnu opciju. Kada želiš na internet, prijaviš se na ovaj način i nakon surfanja sve se vraća u prvobitno stanje. Ako je i uletio koji malware ne može oštetiti sistem.

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Restart to Safari na Lionu

Mac OS X, SP 7...

Time is what happens between mistakes
 
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
Renesis kaže...
TranceMight kaže...

30USD ?

 

kad bi windowsi imali takvu cijenu tesko da bi bilo puno windows pirata :)

To nije novi OS, to je vise kao service pack {#}

 

 

po cemu pobogu?!? po toj logici win7 je bug fix update za vistu...  nikad mi nije palo na pamet tako nesto reci, i bilo mi je drago kad sam vidio da win7 ima neku glavu i rep kao OS. zasto u suprotnom smjeru uvijek morate naci neku dlaku u jajetu? 

trenutno koristim betu liona i razlika izmedju njega i SLa je poprilicna! naravno, nije dan i noc, ali i ne treba biti! nije valjda poanta da se svaki novi OS mora krenuti pisati iz 0?!? 

a sto se crackanja tice, OS X mozes skinuti s torrenta i bez ikakvih komplikacija instalirati na mac dan nakon sluzbenog izlaska! svejedno veliki broj korisnika kupuje novi OS. ne ulazim u "zasto", ali to je cinjenica!

 

ali da se vratim na temu, prilicno korisna stvar za trenutke kada neko zeli prosurfati tvojim kompom iako je uobicajna praksa ne gasit ili restartat ga cesto! 

 

 

edit: to sto se i dalje zove OS X a ne OS XI ne znaci nista. pretpostavljam da ce tako ostati i u buduce! barem dok je jobs ziv! valjda mu se svidja taj naziv!

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2011 17:52 (kinsif).
14 godina
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
Renesis kaže...
TranceMight kaže...

30USD ?

 

kad bi windowsi imali takvu cijenu tesko da bi bilo puno windows pirata :)

To nije novi OS, to je vise kao service pack {#}

 

ljudi su pametniji kad šute nego pišu gluposti,

16 godina
neaktivan
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
TranceMight kaže...

30USD ?

 

kad bi windowsi imali takvu cijenu tesko da bi bilo puno windows pirata :)

30 USD ali izalze dosta cesce nego Windowsi, tako da dodjes skoro na istu cifru, mozda Apple korisnici plate i vise.

14 godina
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
Shen kaže...
TranceMight kaže...

30USD ?

 

kad bi windowsi imali takvu cijenu tesko da bi bilo puno windows pirata :)

30 USD ali izalze dosta cesce nego Windowsi, tako da dodjes skoro na istu cifru, mozda Apple korisnici plate i vise.

da sigurno izlasze svaka 3 dana, da dođe na isto. Ipakm prođeš jeftinije, ispade neki 120$ bi reko,  racimo dostojno win basica.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
16 godina
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
Shen kaže...
TranceMight kaže...

30USD ?

 

kad bi windowsi imali takvu cijenu tesko da bi bilo puno windows pirata :)

30 USD ali izalze dosta cesce nego Windowsi, tako da dodjes skoro na istu cifru, mozda Apple korisnici plate i vise.

Hm, mislim da bi se ipak iznenadio.

OS X Leopard: 6.2007., Windows Vista: 11.2006.

OS X Snow Leopard: 6.2009., Windows 7: 6.2009.

OS X Lion: 6.2011., Windows 8: ok, negdje slijedece godine.

 

Pa ako sad idemo onom logikom da OS X nema (pod)verzije kao MS Windows (Home, Home Pro, Pro, Ultimate), vec su apsolutno sve funkcije u OS-u, usporedi realno najjacu verziju Windowsa (Ultimate) i tesko da ce Apple korisnik platiti vise.

 

Jer, kao vlasnik Maca, isti sam kupio s Leopardom, a upgrade na SL sam pladio jedva preko 200 Kn, koliko ce priblizno kostati i Lion. Dakle, 400 Kn. Istovremeno, Microsoft NEMA OPCIJU upgradea OS-a vec niz godina (ako ne racunamo na Software Assurance koji jamci besplatni upgrade unutar 3 godine, ali ga platis otprilike 60% od cijene OS-a koji si u tom trenutku kupio), i bilo koja verzija MS Windowsa (ukljucujuci i Home) kosta vise nego duplo vise od bilo koje verzije OS X-a.

 

Tome dodaj cinjenicu da OS X nikada nije upgrade vec full instalacija koja radi na svakom stroju koji je kompatibilan s tom verzijom OS X-a (od SL-a na dalje samo Intel temeljeni strojevi), pa te Apple ne tjera da ako imas npr. OS X Tiger da platis sve kasnije verzije do SL-a da bi bio stroj podigao na njega, vec kupis samo SL, i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2011 18:31 (ChrisB).
16 godina
neaktivan
offline
Restart to Safari na Lionu

svake dvije godine! 

 

to sto se MS povukao u zimski san izmedju ultra popularnog ( i meni osobno dragog) XPa i Viste i nije nesto pretjerano dobro! ali kad imas 90% trzista logicno da se uspavas! ultra dinamicno trziste a ti imas 10 godina jedan te isti OS! radi se o dobrom i stabilnom OSu, na poslu ga jos koristim (cijena jeli), ali ne mozes bas toliko zanemariti napredak! 

 

evo vec izmedju Viste i Win7 je razlika 2 godine! Win8 izlazi iduce godine ako sam dobro shvatio, i to je nesto malo manje od 3 godine od zadnjeg OSa. 

znaci tu smo negdje sto se tice ucestalosti izbacivanja novog OS zadnje 3 generacije! 

 

* pretekli me :) 

i jos da napomenem da jednu licencu koju platis 30$ mozes instalirati na 10 strojeva! 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2011 18:36 (kinsif).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Restart to Safari na Lionu
kul fičr, mogu zamislit situacije u kojima bi mi dobro doslo
Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Restart to Safari na Lionu

Cool feature, onda Safari postane nešto kao ChromeOS a još uvjek imaš punokrvni Lion za rad :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Restart to Safari na Lionu

Računica je jednostavna. Apple kao takav zaradjuje puno vise na hardware-u jer je takva kompanija i bez obzira na cijene, doista je donijela puno inovativnih stvari. Dok s druge strane Microsoft je softverska kompanija koja ne razvija racunala (za to su zaduzeni lenovo, ibm, acer, asus, toshiba itd...) nego se bavi muzenjem ljudi sa svojim najpoznatijim i najrasirenijim OS-om windowsima. I pa sto sad, svako zlo za neko dobro, istina bog da je novi OS X samo 30 $ ali zato su im racunala ohoho (Barem kod nas i podrucje EU). Po meni bi bilo logicno ako vec toliko platim za racunalo da si novi OS mogu kupiti po nizoj cijeni (ukoliko zelim). A kod PC-worlda kad kupis 500$ mrcinu od racunala , zajebes se jer te windowsi oderu (ukoliko ti znaci nesto imat legalne winse). 

{| qu!ck_s!1\/3r |}
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
Clone kaže...

Računica je jednostavna. Apple kao takav zaradjuje puno vise na hardware-u jer je takva kompanija i bez obzira na cijene, doista je donijela puno inovativnih stvari. Dok s druge strane Microsoft je softverska kompanija koja ne razvija racunala (za to su zaduzeni lenovo, ibm, acer, asus, toshiba itd...) nego se bavi muzenjem ljudi sa svojim najpoznatijim i najrasirenijim OS-om windowsima. I pa sto sad, svako zlo za neko dobro, istina bog da je novi OS X samo 30 $ ali zato su im racunala ohoho (Barem kod nas i podrucje EU). Po meni bi bilo logicno ako vec toliko platim za racunalo da si novi OS mogu kupiti po nizoj cijeni (ukoliko zelim). A kod PC-worlda kad kupis 500$ mrcinu od racunala , zajebes se jer te windowsi oderu (ukoliko ti znaci nesto imat legalne winse). 

Sve pet, sve stoji sto si rekao. Osim...

 

Nedavno sam na neku od BOL forum tema postao jedan link. Jedan je Apple fun koji je i vrhunski Apple profesionalac napravio vrlo zanimljivu usporedbu iMac-a s PC svijetom. Budici Apple proizvodi samo all in one iMac i profesionalne graficke radne stanice Mac Pro, covjek se pozabavio usporedbom cijena i specifikacija PC-a s odgovarajucim iMac-ovima. I gle cuda... ta prica o "ohoho cijenama" Apple masina bas i ne drzi vodu.

 

Usporedba uopce nije radjena niti senzacionalisticki, niti s ciljem da popljuje PC svijet i uzdigne Apple u nebo, i drzim kako je bio poprilicno realan u tome.

 

Evo i linka na clanak.

16 godina
offline
Restart to Safari na Lionu

super stvar!!!

nalikuje mi na ChromeOS, nadam se da ce i safari krenuti prema tom putu, ako nista, i jedan i drugi koriste webkit :P

 

www.stripovi.tk
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Restart to Safari na Lionu

mislim da namjera appla nije ta da se u ovom segmentu gura na taj nacin sa googleom! chrome OS se bazira na web aplikacijama, a apple prebacuje sve sto ima veze s webom u aplikacije! dvije podosta udaljene filozofije! eto i iCloud momentalno nema nikakvog web sucelja nego se integrira u same aplikacije! svaka aplikacija ima pristup iCloudu i tamo nadje (ili ne) ono sto joj treba! lako moguce da ce izbaciti i neko web sucelje barem za mail, ali i sam jobs je otvoreno pricao o tome kako buducnost vidi u specificnim aplikacijama vise nego u lutanju webom! eto i na Lionu to dolazi do izrazaja sa full screen appovima (pomalo lici na webOS), i sve vise facebook, twitter i sl. aplikacija na appstoreu! tko ce biti u pravu, pokazat ce vrijeme, ali moguce da ce oba koncepta imati uspjeha jer chrome OS cilja za sada na neto drugacije trziste koliko shvacam!

 

najkorisnija stvar ovog restarta u safariju za mene je ta da ne moram visiti iznad nekoga kad mu dam komp da "prosurfa netom"! :)

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Restart to Safari na Lionu

Nekako se previše ovdje piše o cijeni OS-a (koja je doista jeftina), a malo o samoj vijesti.

 

Meni se prilicno sviđa ova mogucnost. Zašto bi za svako usputno i na brzinu provjeravanje nekih stvari na netu

trebao šifru? Ovo prilicno koristi u mnogim situacijama. Lijepa inovacija...

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
alen-c kaže...

Nekako se previše ovdje piše o cijeni OS-a (koja je doista jeftina), a malo o samoj vijesti.

 

Meni se prilicno sviđa ova mogucnost. Zašto bi za svako usputno i na brzinu provjeravanje nekih stvari na netu

trebao šifru? Ovo prilicno koristi u mnogim situacijama. Lijepa inovacija...

 

Slažem se zaista jako zgodan i koristan feature :) Pitam se sto će još bit u tom paketu :) poznavajuc Apple mogli bi izbacit još nešto revolucionarno :) Sve u svem gg za Apple :)
"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
16 godina
neaktivan
offline
Restart to Safari na Lionu

za vlastitu uporabu mi nije toliko bitno obzirom da gasim MB jednom u 2 ili 3 tjedna! stalno je u standby i to je jedna stvar koju jako volim kod njega, jer je spreman za rad 5 sekundi nakon sto podignem monitor!

 

ali za ogranicavanje pristupa kompu na nacin da ne ispadnes nesimpatican (kako bi mamic rekao :D ), odlicno! 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
alen-c kaže...

Nekako se previše ovdje piše o cijeni OS-a (koja je doista jeftina), a malo o samoj vijesti.

 

Meni se prilicno sviđa ova mogucnost. Zašto bi za svako usputno i na brzinu provjeravanje nekih stvari na netu

trebao šifru? Ovo prilicno koristi u mnogim situacijama. Lijepa inovacija...

Ako sam ja dobro shvatio, ne radi se o dual boot sistemu pa da biras OS X ili Safari-only mode. Ako je to tako, onda "usput i na brzinu" ne drzi vodu, ali ako ipak postoji bas ta mogucnost preboot selekcije, apsolutno thumbs up.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
uss kaže...

Dobro bi bilo da i Windows ima sličnu opciju. Kada želiš na internet, prijaviš se na ovaj način i nakon surfanja sve se vraća u prvobitno stanje. Ako je i uletio koji malware ne može oštetiti sistem.

 postoji već godinama

kod mene normalno radi.....
16 godina
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
cekpi kaže...
uss kaže...

Dobro bi bilo da i Windows ima sličnu opciju. Kada želiš na internet, prijaviš se na ovaj način i nakon surfanja sve se vraća u prvobitno stanje. Ako je i uletio koji malware ne može oštetiti sistem.

 postoji već godinama

Molim te da prosvijetliš svekoliko pučanstvo.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Restart to Safari na Lionu

Guest account? {#}

 

Ako nije uključeno po defaultu onda ljudi ni ne znaju da postoji. A da je uključen, jadni sinčič nebi mogao instalirati CoDxy bez tatinog passworda i eto p*zdarija i plakanja po forumima...

 

A na linuxu Ofris dušu dao za guest accountove. Nakon reseta nema ničeg. Najkorisnija stvar nakon termoske i DeepFreezea {#}

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
offline
Re: Restart to Safari na Lionu

Guest account? Ne znam niti jedan moderni OS koji ga nema, ali nije poanta u tome.

 

Mene ova Safari prica vise podsjeca na Quick Access ideju koju je Lenovo svojevremeno implementirao na svojim prvim netbookovima na kojima si mogao birati dizanje neke verzije mini Linuxa s "Internet-only" aplikacijama u izoliranom modu, i punokrvnog Windows OS-a sa svim aplikacijama. Ne znam, mozda grijesim, ali uskoro ce i to postati jasno sto je kad Lion krene u distribuciju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Restart to Safari na Lionu
cekpi kaže...
uss kaže...

Dobro bi bilo da i Windows ima sličnu opciju. Kada želiš na internet, prijaviš se na ovaj način i nakon surfanja sve se vraća u prvobitno stanje. Ako je i uletio koji malware ne može oštetiti sistem.

  postoji već godinama

 

Ne postoji, postoji 3-rd party software koji opet ne moze bootat iskljucivo browser.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice