Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

poruka: 242
|
čitano: 24.508
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni".
8 godina
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Potpisujem. Iako ne treba podcjeniti online aktivizam, danas je to temelj kako za organizacijske ideje, tako i za uspostavu / razmjenu kontakata i informacija. I na kraju osluškivanja bila puka.

 
4 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Autor implicira da se bilo kakvim revoltom i aktivizmom čini išta. 

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
Moj PC  
4 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Iskreno rečeno, boli me briga za reformu. Ionako svaka reforma u Hrvatskoj počne velikim obećanjima od kojih nikad ništa ne bude, odugovlačenjem u provođenju i naposljetku završi tako da su se tresla brda, rodio se miš. Otkako sam krenuo u školu (a sad sam 3. godina fakulteta), stalno su neke reforme u medijima. Od "zemlje znanja" pa sve do ove najnovije, svaka je propala pa neće ni iduća biti neka posebna iznimka. Tko hoće učiti, učiti će i bez reforme, tko neće, njemu ni reforma neće pomoći. 

Why so serious?
 
13 19 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Ako se online kupuje, razgovara, posluje online  i zarađuju trilijuni dolara - zašto se online aktivizam trenutačno podcjenjuje? Ili sve prave promjene moraju biti s vilama i toljagama?

Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Ma jasno da ništa od online aktivizma, ali zašto glavni urednik o tome nadje svrsishodno napisati članak? I onda se još ovako superiorno postaviti kao di ste bili do sada... a ti Petriću, osim što nama pametuješ kakvu si ti inicijativu pokrenuo u svojim domenama da ova reforma barem starta. Uostalom koja je svrha članka? Smirivanje strasti i uljuljkavanje u talibanizaciju? ili poziv na stvarni bunt?

 
4 2 hvala 1
8 godina
offline
Re: Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činit
sapere.aude.nunc kaže...

Ma jasno da ništa od online aktivizma, ali zašto glavni urednik o tome nadje svrsishodno napisati članak? I onda se još ovako superiorno postaviti kao di ste bili do sada... a ti Petriću, osim što nama pametuješ kakvu si ti inicijativu pokrenuo u svojim domenama da ova reforma barem starta. Uostalom koja je svrha članka? Smirivanje strasti i uljuljkavanje u talibanizaciju? ili poziv na stvarni bunt?

 klikovi i čitanost, (hint: Gemius)
Ovo je poziv akademske zajednice itd na otpor, peticija:
http://www.ipetitions.com/petition/podrska-cjelovitoj-kurikularnoj-reformi

15 godina
neaktivan
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Rado bih pomogao gospodinu Jokiću, ali nažalost nemam kalašnjikov pri ruci.

 

(Nemojte me krivo shvatiti, govorim o tamanjenju "domoljubne" ekipe).

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
8 8 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Drustvo nam je uzdrmano kad imamo neefikasne drustvene fakultete, a upravo se ti s takvih fakulteta guraju na sve vodece pozicije u zemlji, od politicara do n udruga, a svi nevini ko Severina.

 

Prirodslovni i tehnicki fakulteti bi trebali voditi bilo kakve reforme jer ih tijekom studija ne proganjaju sa svjetonazorima milijun razlicitih niskoristi filozofa.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 16:36 (Edge).
 
7 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Online aktivizam je moderna forma ubacivanja letaka u poštanske sandučiće ili ispisivanja parola sprejem po gradskim zidovima i tramvajima pod krinkom noći. Samo po sebi to nije loše. Pravi problem je drugdje - ljudima je unatoč kuknjavi jednostavno predobro, tj. nije im dovoljno loše da bi napravili korak dalje od online aktivizma. Sve dok nekako ide, nitko neće svoja m*da stavljati na panj. Svi kukaju kako im je kao loše, a kad su izbori, od sto glasa, glasa čuti nije. Nitko od tih koji najglasnije kukaju se neće kandidirati, preuzeti odgovornost za bilo što, čak niti izaći na izbore (jer kao "nemaju za koga glasati"). Kada netko organizira demonstracije, skupi ih se šest. Svi će radije iz sigurnosti vlastitog doma i skriveni iza pseudonima postati vlastokritične meme slikice na Facebooku (pazeći da ipak ne zatalasaju previše).

 

Rješenje je vrlo jednostavno: lead, follow or stay out of the way, kako bi rekli američani. Ili prevedeno u praksu: u ovom članku nedostaje konkretan poziv na građanski neposluh, konkretan poziv sa danom i satom kada se kreće prema Markovom trgu s bakljama i vilama u rukama. To bi bilo nešto konkretno. Bez toga, ovaj članak je jednako (bez)vrijedan kao i svi ostali oblici online aktivizma.

 
20 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Online aktivizam je potreban za informiranje i prikupljanje mase koja bi trebala nesto konkretno napraviti. Potreban je kao prva stepenica, sam početak, ali ako nema nista nakon toga onda je uzalud. 

 
14 0 hvala 0
11 godina
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Naravno da online "seruckanjem" necemo nista postici, to je valjda jasno vec koje desetljece :)

ali online moze posluziti kao medij za komunikaciju, organizaciju i sinkronzaciju radnji na terenu... me moze, mora! :D

 

 

moje pitanje jest, sto uraditi?

sa jedne strane imamo politiku i kapital sa druge strane imamo konzervativne i progresivne zitelje ove drzave...

 

dok se politika i kapital slazu i igraju svoju igru zitelji se svadjaju nad temama koje politika plasira a znamo da je svadja neplodna za ikakve konstruktivne rezultate...

 

 

konkretno "u ime obitelji" nema nikakve veze sa obiteljskim vrijednostima, brakom, zivotom.... to je nakaradna skupina zatucanih klerofasistickih ideologa koji zele nametnuti svoja misljenja svima jer oni znaju sto je bolje za druge!!!

 

 

 

 
9 2 hvala 0
14 godina
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

mislim da se avaaz ne bi složio ali u načelu kad se gleda lokalno ,ne može se ništa shareanjem linkova se ništa ne može postići

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Ok mislim da sam završio danas s BUG-om, jbt u zadnje vrijeme više politike ovdje vidim nego ažuriranih novosti. Otkazujem i pretplatu i sve, i mislim da ću od sad samo eventualno preko torrenta skidat BUG (so sue me) a pretplatu uzimam od jednog stranog časopisa ubuduće! Zbogom!

powered by sashab
Moj PC  
10 10 hvala 5
11 godina
offline
Re: Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činit
sashab kaže...

Ok mislim da sam završio danas s BUG-om, jbt u zadnje vrijeme više politike ovdje vidim nego ažuriranih novosti. Otkazujem i pretplatu i sve, i mislim da ću od sad samo eventualno preko torrenta skidat BUG (so sue me) a pretplatu uzimam od jednog stranog časopisa ubuduće! Zbogom!

 ti si svijetli primjer zasto nam se tako kako jest :) najlakse je okrenuti glavu i bjezati od realnosti i kroz par desetljeca drzava pokradena, samo dalje majstore! :D

11 godina
offline
Re: Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činit
sashab kaže...

Ok mislim da sam završio danas s BUG-om, jbt u zadnje vrijeme više politike ovdje vidim nego ažuriranih novosti. Otkazujem i pretplatu i sve, i mislim da ću od sad samo eventualno preko torrenta skidat BUG (so sue me) a pretplatu uzimam od jednog stranog časopisa ubuduće! Zbogom!

 

Prije par godina također otkazao pretplatu.

Nikakvi torrenti, barem danas to nije potrebno. Životni vijek napisanog u IT časopisima je ionako kraći nego salate kristalke na ljetnom podnevnom suncu tržnice.

Sada pljunem oko stotinjak ojra godišnje na jedan strani časopis koji nema direktne veze s IT-em, no vrijedi svaki fakin' cent.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 17:01 (Djuro von Prekoplotovich).
15 godina
offline
Re: Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činit
NecroKnight kaže...

Rado bih pomogao gospodinu Jokiću, ali nažalost nemam kalašnjikov pri ruci.

 

(Nemojte me krivo shvatiti, govorim o tamanjenju "domoljubne" ekipe).

 ote mi iz tipkovnice. baš kad sam pomislio da neće ići bez dekonzerviranja (ulje, drnč, krpe, bla), eo tvojeg posta 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

preko fejsa i tvita se okupi preko 10000 ljudi a na ulicu izađe jedva 100 ljudi

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Nema više promjene mindseta. Zadnji put se normalna, građanska ekipa u Hrv pobunila... kad? Na onoj podršci stojedinici i to samo zato jer još nije bilo interneta da se lajka i šera. Nakon toga, samo sindikati državnih službi pokreću neke svoje uskointeresne profesionalne demonstracije. I jasno kojekakve gej/entigej/za familiju/zaživot/šatoraši/navijači/ također isključivo uskointeresne skupine. Svaki pokušaj online okupljanja (sjećam se onih "bando lopovska") rezultirao je fjaskom, uz poneko infiltriranje huligana kojima se činila super prilika za nešto razbit. No to mi je zanimljivo. I vani postoji internet, ali ljudi se ipak pobune, izađu na ulice. Neznam. Specijalni smo.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
6 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Sve to stoji, ali ni ova kritika nema neku težinu - maximalna reakcija bit će da skrolamo do komentara i zatvorimo tab

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činit
Life begins at the end of your comfort zone.

Neale Donald Walsch
“Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.” Sri Chinmoy
Moj PC  
12 0 hvala 0
11 godina
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

jedina konstruktivna kritika koju smatram konstruktivnom

zadnje sekunde videa jasno pokazuju kako se to radi!

https://www.facebook.com/EmeuteNantaise/videos/639518229531701/

 

uskoro i u hrvacko građevina! :D

 

 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Pa, ako Vam je stalo do promjena, slijedeći put kada budu izbori(možda vrlo skoro), jednostavno dajte svoj glas onoj opciji koja će podržati vaša stajališta o nečemu.

Ne morate odmah ići u huliganizmom i ne znam kakvim masovnim akcijama kontra nečega.

 

Mi nemamo kritičnu masu(srednju klasu) koja bi bila kritični faktor opstanaka i odlaska svake vlasti. Imamo samo one koji pune proračun i oni koji ga prazne. Ti koji ga prazne u stvari su glasačka baza dviju političkih frakcija kod nas. Oni koji ga pune boje se da ne izgube i ovo što imaju. A to što imaju je ništa ili vrlo malo.

 

Zato ako vjerujte da se izborima nešto riješava, samo navalite.

 

Kako mi godine života idu držim se sve više onog citata, koji otprilike veli ako bi se se izborima nešto riješavalo, da bi se isti odavno ukinuli.

 

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činit
LudaRajcica kaže...

jedina konstruktivna kritika koju smatram konstruktivnom

zadnje sekunde videa jasno pokazuju kako se to radi!

https://www.facebook.com/EmeuteNantaise/videos/639518229531701/

 

uskoro i u hrvacko građevina! :D

 

Iako policajac nije u ovom slučaju ništa kriv jer je običan čovijek koji radi svoj posao na žalost tako se to radi, tek kada vladajući vide da se više ne mogu skrivati iza policije (koju uvijek pošalju da "smiruju" građane kojima je puknuo film) počinju promjene.

 

14 godina
offline
Re: Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činit
LudaRajcica kaže...

 

uskoro i u hrvacko građevina! :D

 

 nikad toga kod nas nece biti

16 godina
odjavljen
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Ili se odselite iz hr i puca vam neka stvar za sve...

Freak Show Inc.
 
13 1 hvala 3
11 godina
offline
Re: Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činit
Friday kaže...

Ili se odselite iz hr i puca vam neka stvar za sve...

 ti se odseli, u Irskoj su ti .net developeri jako trazeni i posteno placeni... Slovacka takodjer 2-3 veca plata nego u rvata :D

11 godina
offline
Re: Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činit
loky4i4 kaže...
LudaRajcica kaže...

 

uskoro i u hrvacko građevina! :D

 

 nikad toga kod nas nece biti

 i meni se cini ali jesi li ikada upoznao onu kurvu, Nadu ? :D

13 godina
offline
Re: Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činit
Na koji?
GIS/GEO freak
15 godina
online
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Ironija je da sam autor teksta problem rješava - online aktivizmom u obliku članka

Pa dragi Petricu umjesto da pišeš "captain obvious" članak, mogao bi ti fino izaći na ulicu a Bug iskoristi kao glasilo za poziv na taj prosvijed koji organiziraš jer glavni nedostatak većine prosvjeda je manjak kvalitetnog glasila za obavješavanje populacije o akcijama koje će se odigrati. dakle imaš savršeni alat za pokušaj rješavanja problema, a sudeći prema komentarima, ovdje se okuplja mnogo revolucionara koji bi mogli skupiti kritičnu masu, pa da vidimo i dal u tom grmu leži zec za rješavanje ovog (a možda i drugih) problema ili ste svi skupa s Petricem samo keyboad warriori...

i btw. ako Petric fakat organizira prosvijed, nek to ne bude jedan od onih "mi smo djeca cvijeća i tu se samo pokazujemo i malo pušemo a onda idemo doma" već nek bude pravi Francuski prosvijed, sa maskama i rekvizitima

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 23:06 (Ges).
 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Revoltom na fejsu i online aktivizmom ne činite ni

Ok, jasna mi je frustracija. Ljudi jednostavno nisu voljni napustiti svoje fotelje/sjedalice kako bi prosvjedovali za nešto. Opale like i to je to. Sve to stoji.

Ali zašto kraj svih bitnih tema je tek sad došlo do ovog članka? Pa čovjek želi djeci "uvaliti" još jednu godinu školovanja. Meni je to dovoljan razlog nebi podržao takvu reformu.

 

 
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice