Richlandi za mase

poruka: 15
|
čitano: 4.212
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Richlandi za mase".
16 godina
neaktivan
offline
Richlandi za mase

Naime, premda nema otključan množitelj ni podršku za 2.133-megahercnu memoriju, košta jednako kao A10-6800K. Razlog za to je znatno niža potrošnja (65 umjesto 100 vata) uz praktički jednake performanse.

 

TDP označava potrošnju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Richlandi za mase

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Thermal_design_power

 

Hoće li postojeće matične podržavat buduće Kaveri chipove? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2013 19:05 (gamer34).
14 godina
offline
Richlandi za mase

Od poboljšane FX serije ništa?

http://www.powerplaymanager.com/r802803/ sportski menađer. probaj i uživaj!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Richlandi za mase
Penryn kaže...

Naime, premda nema otključan množitelj ni podršku za 2.133-megahercnu memoriju, košta jednako kao A10-6800K. Razlog za to je znatno niža potrošnja (65 umjesto 100 vata) uz praktički jednake performanse.

 

TDP označava potrošnju?

da

battlelog:KICKASS_HR
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 15:18 (kurt).
15 godina
offline
Richlandi za mase

Ovaj spomentu proc od 65w će biti odličan recimo za neke casual gamere.

Sami proc se stavi u neko minitix kučište sa ugrađenim napajanjem od 80-90w, jedan ssd i više ništa ti ne treba.

Odlična solucija!

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Richlandi za mase
Penryn kaže...

Naime, premda nema otključan množitelj ni podršku za 2.133-megahercnu memoriju, košta jednako kao A10-6800K. Razlog za to je znatno niža potrošnja (65 umjesto 100 vata) uz praktički jednake performanse.

 

TDP označava potrošnju?

Normalno da ne pa to se zna odavno,Nevinašce a vezano za Richland APU to je samo nova Trinity APU revizija kaj drugo.Najbitnije je naglasit ovu novost Richland APU A10-6700 65W TDP, ima drastično manju potrošnju energije na defoltnoj CPU/GPU frekvenciji u situaciji kad je APU maksimalno opterečen.

 

U odnosu na prvi najači Trinity APU A10-5800K, A10-6700 ima 50W manju potrošnju energije(Full Load) no zato ima identične CPU performanse i nešto brži GPU.Cool

 

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2013/06/05/amd-richland-review/1

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-richland-desktop-apu/178243.aspx

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
neaktivan
offline
Richlandi za mase

za mene intel nikad ne isplatljiviji.. ovo je prvi puta od core 2 duo serije da bih isao na amd.. katastrofa hasfail

xfact
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Richlandi za mase
=xfact= kaže...

za mene intel nikad ne isplatljiviji.. ovo je prvi puta od core 2 duo serije da bih isao na amd.. katastrofa hasfail

 Pa dobro, ovi procesori nisu ni u cjenovnoj ni performance klasi haswella.
Barem ne Haswella koji se sad predstavio, možda nekakvi i3 Haswelli
budu ovome konkurencija, ne?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Richlandi za mase

Haswell je još preskup za prosječne korisnike, gpu mu nije loš ali ni dovoljno dobar u usporedbi s AMD gpuima, ali vidi se da Intel polako stiže AMD i tu. Bojim se da će za par godina Intelovi čipovi imati solidnu grafičku komponentu i onda AMD može u stečaj, ako ne nastave poboljšavati svoje procesore. Već su sad debelo zakasnili, ovi Richlandi nisu niš doli ispeglani trinity čipovi. bye, AMD.

 
1 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Richlandi za mase
marik7 kaže...

Haswell je još preskup za prosječne korisnike, gpu mu nije loš ali ni dovoljno dobar u usporedbi s AMD gpuima, ali vidi se da Intel polako stiže AMD i tu. Bojim se da će za par godina Intelovi čipovi imati solidnu grafičku komponentu i onda AMD može u stečaj, ako ne nastave poboljšavati svoje procesore. Već su sad debelo zakasnili, ovi Richlandi nisu niš doli ispeglani trinity čipovi. bye, AMD.

intelov gpu je odron pa zar nije sramota da na cs 1.6. imam fps 30-60 s tim da je 30-40 ako je 30 igrača na serveru, znači igra izašla prije 12-13 godina... također sa svakom nadogradnjom drajvera fps u igrama bude lošiji :$. Što se tiće cpu-a nemam primjedbe :)

16 godina
offline
Richlandi za mase

Pa ak već kupuješ Intela da bi se igrao, onda uzimaš i diskretnu grafiku. Intelova grafika nije ni namjenjena za igranje, iako za neke stvari dobro posluži. Tipa PES2013 igram bez greške na 3570K.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2013 10:29 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Richlandi za mase
marik7 kaže...

Haswell je još preskup za prosječne korisnike, gpu mu nije loš ali ni dovoljno dobar u usporedbi s AMD gpuima, ali vidi se da Intel polako stiže AMD i tu. Bojim se da će za par godina Intelovi čipovi imati solidnu grafičku komponentu i onda AMD može u stečaj, ako ne nastave poboljšavati svoje procesore. Već su sad debelo zakasnili, ovi Richlandi nisu niš doli ispeglani trinity čipovi. bye, AMD.

tako se pricalo pred 10 godina... pa se ponovna prica pokrenula pred jedno 5 godina.... a rezultat? GPU koji zaostaje i zaostaje i nikako se se konkurenciji priblizi :))))

16 godina
offline
Re: Richlandi za mase
overhaul kaže...
=xfact= kaže...

za mene intel nikad ne isplatljiviji.. ovo je prvi puta od core 2 duo serije da bih isao na amd.. katastrofa hasfail

 Pa dobro, ovi procesori nisu ni u cjenovnoj ni performance klasi haswella.
Barem ne Haswella koji se sad predstavio, možda nekakvi i3 Haswelli
budu ovome konkurencija, ne?

Svaki prvi Trinity APU ili sad Richland APU X4 modeli, po procesorskoj snazi a i cijeni direktno konkuriraju samo Intel i3 procesorima.Dakle bez obzira o kojem se Intel i3 procesoru radilo, bilo Sandy/Ivy/Haswell i3 modeli tu nema razlike.Normlano opet ista priča, niti jedan jeftiniji Intel procesor pa tak i i3 ne moš klokat nikako jer je sve zaključano.Cool

 

Grafički je situacija malo drukčija, svaki X4 Trinity APU ili Richland APU se uspoređuje/znatno je bolji od bilo kojeg normalnog Intel Desktop procesora i to je to.Kaj se tiče grafičkih performansi, tu još treba naglasit da kod Trinity APU/Richland APU klokanjem grafičke jezgre vrlo lako dobiš 25% bolje grafičke performanse a to nije mala stvar.Kod Intela opet ista priča, od klokanja njihovih grafičkih jezgri na skupljim procesorima nema koristi to je itekak poznato.{#}

 

 

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2013 3:46 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
Richlandi za mase

Ma sve je to istina, i ja ne pričem te činjenice. No ni amd ni intel još nemaju cpu-ove sa takvim gpu-ima da bih ja bio voljan platiti samo za njih. Na intelu je gpu samo afterthought takoreći, a na amd čipu je samo solidna grafička koja još nije u stanju pružiti ono što jedan zasebni gpu može, više-manje. Ja sam čak razmišljao o kupnji jednog trinitya od 1000kn, ali kad možeš kupit jedan s isključenom gpu jedinicom za 500/600 kn te solidnu grafulju kao radeon 7750 za još 700kn, dobiješ super kombinaciju za samo 300 kuna ekstra i koja svašta može još pogoniti. Još se ne isplati kupovat APU-e, al za godinu dvije hoće.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Richlandi za mase

ajmo, mase! što se čeka!? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice