Roccat Isku FX u prodaji

poruka: 35
|
čitano: 8.173
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Roccat Isku FX u prodaji".
14 godina
offline
Roccat Isku FX u prodaji

Vidio vijest, reko: Uf super, baš sam u nabavci.

 

Pročitao vijest: Uf hebote, 100€

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Roccat Isku FX u prodaji

Kupiš ovu tipkovnicu i na čelu si napišeš budala jasno krupno boldano da svi vide.

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
Moj PC  
20 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Roccat Isku FX u prodaji

memabranske tipkovnice su smece a posebno za tu paru. otkad sam uhvaatio mehanicku ne bih se vise niti za zivu glavu vratio membranskoj . jednostavno nije to -to

Moj PC  
6 2 hvala 0
14 godina
offline
Roccat Isku FX u prodaji

Po membranskoj tipkovnici se ne tipka nego gnječi tipke. Gnjec, gnjec, gnjec

 
2 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Roccat Isku FX u prodaji

Je lijepo...Al za ono sta je ova tipkovnica napravljena, membranska je najbolje moguce rjesenje....Ajde zamisli gaming na mehanickoj, sa onim silnim delayem XD

Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
xyan kaže...

Je lijepo...Al za ono sta je ova tipkovnica napravljena, membranska je najbolje moguce rjesenje....Ajde zamisli gaming na mehanickoj, sa onim silnim delayem XD

Kojim delayom? Cherry Brown switchevi registriraju pritisak na 2 mm (45 g). Nema te membranske tipkovnice na kojoj se bolje igrati nego na dobroj mehaničkoj.

 

Inače, sve tipkovnice >500 kn koje nisu mehaničke = fail!

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
neaktivan
offline
Roccat Isku FX u prodaji

ma daj molim te, te Razer fore ostavi za one koji ih puše... Mehanika i membrana su savim drugi svijet. cak i te marketinske seme koje prodaju su argument da su morali nesto "popraviti" kako bi na mehanickim tipkovnicama imali isto iskustvo igranja kao na membranskim. A da ne govorim o cijenama tih "mehanickih" tipkovnica...

Moj PC  
1 6 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
sushii kaže...

memabranske tipkovnice su smece a posebno za tu paru. otkad sam uhvaatio mehanicku ne bih se vise niti za zivu glavu vratio membranskoj . jednostavno nije to -to

Slažem se u potpunosti. Ne bih se niti ja nikad vratio na membransku {#}

13 godina
neaktivan
offline
Roccat Isku FX u prodaji

Pa o cem mi ljudi pricamo...cista fizika

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Roccat Isku FX u prodaji

Mehanicke su one koje probude pola kuce navecer kada se tipka po njima?

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
xyan kaže...

ma daj molim te, te Razer fore ostavi za one koji ih puše... Mehanika i membrana su savim drugi svijet. cak i te marketinske seme koje prodaju su argument da su morali nesto "popraviti" kako bi na mehanickim tipkovnicama imali isto iskustvo igranja kao na membranskim. A da ne govorim o cijenama tih "mehanickih" tipkovnica...

Kakav mrtvi Razer sad?

Normalno da su sasvim drugi svijet. Membranske mehaničkima nisu ni do koljena. Vidi se da nisi nikada probao mehaničku tipkovnicu...pričaš napamet.

xyan kaže...

Pa o cem mi ljudi pricamo...cista fizika

A vidim da niti ne razumiješ kako funkcioniraju. Kod mehaničkih tipkovnica tipku nije potrebno pritisnuti do kraja, dok kod membranskih je. Uz to je kod mehaničkih ista radnja bezbroj puta preciznija, jer kod membranskih niti ne znaš kada je registrirala pritisak.

Kant kaže...

Mehanicke su one koje probude pola kuce navecer kada se tipka po njima?

To bi bili Cherry MX Blue switchevi (i stare kliketuše)...ima tiših varijanti (Cherry MX Black primjerice).

 

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 13:43 (DamageHigh).
13 godina
neaktivan
offline
Roccat Isku FX u prodaji

mah....decko ti se jos nisi rodio kad je prava, i jedina prava mehanicka tipkovnica izasla... IBM m-model. I opet tvrdim, nisu mehanicke tipkovnice za sve najbolje, s druge strane nisu ni membranske. Moje poimanje jest i dalje da su membranske bolje za gaming, mehanicke s druge strane za tipkanje, sto im je i glavna namjena.

Moj PC  
0 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji

xyan ostavi se coravog posla, jedina mehanicka tipkovnica koja nije bas najbolja za gaming je ona sa cherry mx blue switchevima (i svejedno je bolja od membranske u svakom pogledu)

 

Probaj igrat tjedan dana na mx red/black ili brown tipkovnici pa onda dodi i izjavljuj takve gluposti. I o kakvom Razeru ti pricas? Pa poznato je da im je kvaliteta proizvoda na ne bas visokoj razini (Deathadder je jedina iznimka) i svako tko se razumije bar malo ce ti rec da je Blackwidow smijesna u usporedbi s drugim tipkovnicama istog cjenovnog ranga (bez uvrede vlasnicima iste :) )

I daj s tim stavom "decko ti se jos nisi ni rodio..." samo dokazujes da vjerojatno nemas vise od 15 godina.

 

Neki ljudi su prelijeni i ne istraze ono o cemu pricaju. Pa kad ce vise ljudi pocet gledat npr. dobre slusalice za 500kn a ne headsetove koji su puno inferniorniji kvalitetnim slusama.. Nitko ne gleda kakav senzor im ima mis kojeg plate 500+kn a dobiju pozitivnu akceleraciju i cude se zasto im misko nije dovoljno "precizan" a reklamiran je kao najprecizniji laserski mis. Ista stvar je sa tipkovnicama, da vise ljudi zna za mehanicke ne bi placali oko 600kn za logo na membranskoj tipkovnici koja im nece trajat ni upola dugo kao mehanicka. 

'You can lead a fool to wisdom, bu you can't make him think.'
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 15:31 (puls4R).
16 godina
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
Razlika izmedju membranske i meh. tipkovnice u gamingu je kao razlika izmedju laserskog i optickog misa - nikakva. Nebus bil nis bolji, ni udobnije nist. Probao sve i jedino kaj je bitno su fičeri kolko dodatnih tipaka ima, svetlo, multimedijske tipke itd.
Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
13 godina
neaktivan
offline
Roccat Isku FX u prodaji

O kakvom trajanju ti pricas? pa opce poznato jest da se stvari mijenjaju iako se nebi trebale!?! pa meni je DTk tipkovnica, membranska, trajala 12 godina, a dosla je nekih 80-tak kuna. Isto tako poznajem ljude koji imaju IBMov M-model, otkad su ga kupili sve do danas. Svakome prema preferencijama. Vidim koliko znate o switchevima, kad pricate kako je Blue smece, a ima ga jedna od najboljih mehanickih tipkovnica na trzistu Das Keyboard S Professional. S druge strane, zaboravili ste Brown switch, koristi ga Blackwidow. 

 

I na svim ovim switchevima, problem dolazi kod pustanja tipke, o tome ja govorim. Dakle samo vrijeme "aktivacije" tipke jest malo, ali problem je u hodu pustanja tipke i ponovne aktivacije iste. Kod membranskih tipkovnica to nije tako. Kod pisanja, taj problem, nije problem, jerbo takve radnje su rijetke, dok kod igranja visestruko pritiskanje iste tipke bas i nije rijetkost!

Moj PC  
2 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji

Xyan ti ocito nikad nisi igrao na mehanickoj tipkovnici...  Ispadas smijesan ovdje, prouci malo o mehanickim tipkovnicama prije nego pocnes pisati nebuloze.

Bang!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 16:14 (WindEmperor).
14 godina
neaktivan
offline
Roccat Isku FX u prodaji

Tko kaze da je blue switch smece? Ja sam napisao da nije najbolji switch za gaming zato sta ima feedback i nezgodno je brzo spammat po tipkama dok igras radi tog feedbacka. Za pisanje je daleko najbolji switch, u tome se svi slazu. Prema mom iskustvu mehanicke tipkovnice od 500kn imaju daleko bolju kvalitetu izrade od membranskih na istom cjenovnom rangu. A ako netko ne primijeti razliku izmedu mehanicke i membranske tipkovnice u pisanju ili igranju znaci da ih ne iskoristava kako treba. Ako je nekome wpm 60 normalno da mu prelazak na mehanicku tipkovnicu nece puno pomoc, ali ako mu je na membranskoj bio oko 90 osjetit ce razliku itekako. Zar je stvarno tako tesko prihvatit cinjenicu da su mehanicke tipkovnice bolje od membranskih? 99% ljudi se slaze u tome, ovaj 1% su ljudi koji jednostavno ne mogu iskoristit potencijale mehanicke tipkovnice u smislu touch typinga tj. brzog i efikasnog pisanja pa im je svejedno koje switcheve koristili jer nece bit pomaka u nijednom slucaju. Otkad sam presao na mehanicku pisem bar 30% brze iako sam vec pisao dost brzo, a osjecaj tipkanja na red switchevima je 5x ugodniji nego na membranskim.

 

Kad sam skuzio koje sve faktore treba uzet u obzir prilikom kupovine periferije doslo mi je da pobacam sve stare tipkovnice, headsetove i miseve koje sam platio 400kn po komadu jer sam procitao sitnu recenziju. Jedini nacin da naucis o tim stvarima je po forumima di ljudi iznose svoja iskustva. Puno toga se da naucit...

'You can lead a fool to wisdom, bu you can't make him think.'
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 16:21 (puls4R).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Roccat Isku FX u prodaji

Ajde nadji mi mehanicku tipkovnicu za 500kn, novu. Klanjam se.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 16:17 (xyan).
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
xyan kaže...

Ajde nadji mi mehanicku tipkovnicu za 500kn, novu. Klanjam se.

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=6gv2

 

6gv2 jedna od najboljih mehanickih tipkovnica za gaming. Eto sad mi se mozes pokloniti.

Bang!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
WindEmperor kaže...
xyan kaže...

Ajde nadji mi mehanicku tipkovnicu za 500kn, novu. Klanjam se.

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=6gv2

 

6gv2 jedna od najboljih mehanickih tipkovnica za gaming. Eto sad mi se mozes pokloniti.

Evo klanjam se. Eto cisto sam smetnuo s uma da bi mogla pojeftiniti. Ja sma je oko 700 platio bio.Probao, ne valja mi. zamjenio za g11.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 16:28 (xyan).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
xyan kaže...

Ajde nadji mi mehanicku tipkovnicu za 500kn, novu. Klanjam se.

Kao sto je kolega stavio, 6gv2 je mrcina po kvaliteti izrade. Ja imam CM Storm sa red switchevima (tenkeyless, dakle bez numpad dijela) i tezi oko 1kg+. Opce je poznato da su mehanicke tipkovnice nesto skuplje zbog kvalitete izrade i naravno mehanickih switcheva. Pa jel ti nije smijesno da jedna G19 koja dode 1000kn ima smijesnu plastiku, kvaliteta izrade je ocajna... Naravno to uvaljuju ljudima koji se pale na onaj LCD display. Imao sam G15 dok su mehanicke bile tesko nabavljive ili preskupe i kad se sjetim na sta sam dao 500kn dode mi da placem...

 

Probao si 6gv2 i preferiras g11? Eto drago mi je da si prvi i jedini koji je to rekao, uzivaj sa svojim plasticnim mezimcem :)

'You can lead a fool to wisdom, bu you can't make him think.'
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 16:34 (puls4R).
16 godina
offline
Roccat Isku FX u prodaji
Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
puls4R kaže...
xyan kaže...

Ajde nadji mi mehanicku tipkovnicu za 500kn, novu. Klanjam se.

Kao sto je kolega stavio, 6gv2 je mrcina po kvaliteti izrade. Ja imam CM Storm sa red switchevima (tenkeyless, dakle bez numpad dijela) i tezi oko 1kg+. Opce je poznato da su mehanicke tipkovnice nesto skuplje zbog kvalitete izrade i naravno mehanickih switcheva. Pa jel ti nije smijesno da jedna G19 koja dode 1000kn ima smijesnu plastiku, kvaliteta izrade je ocajna... Naravno to uvaljuju ljudima koji se pale na onaj LCD display. Imao sam G15 dok su mehanicke bile tesko nabavljive ili preskupe i kad se sjetim na sta sam dao 500kn dode mi da placem...

 

Probao si 6gv2 i preferiras g11? A cujes, sto ljudi sto cudi i pokoji troll.

Jedina mehanička koju bih eventualno uzeo (jer nije užasno skupa), samo mi je šteta što nema koju tipku viška i što za 7g, odnosno s wrist-restom, audio i usb portovima već drapaju puno više :/ Dok je to tako ostat ću na ovoj (G110). I smatram da se definitivno isplati igrati na mehaničkoj, ALI, prava s dodatnim programibilnim tipkama i ostalim featuresima koji mi trebaju (backlight, multimedija...) je na čarobnih 1000kn (+/-). Dok je to tako, na žalost ostat će mi samo san...

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
puls4R kaže...
xyan kaže...

 

 Pa jel ti nije smijesno da jedna G19 koja dode 1000kn ima smijesnu plastiku, kvaliteta izrade je ocajna... Naravno to uvaljuju ljudima koji se pale na onaj LCD display.

G19 nije kvalitetna?  Evo naslonio se na nj, skripi samo odmoriste za dlanove, a dosta sam ju "stiso". Plastika je solidna na dodir. Mehanicke imaju svoje prednosti, ali nisu apsolutno superiorne nad membranskim. G19 je dobar predstavnik membranskih tipkovnica, tipke nisu "gnjecave". Problem je sto se usporedjuje mehanicka od 800kn i membranska od 50. G19 je predstavljena prije 4 godine (cijena od preko 1000kn (sada) nije opravdana).

 

Mehanicke imaju svoje prednosti, a sa padanjem cijena postaju sve bolji izbor, ali membranske nisu apsolutni shit kako ih neki prikazuju (pogotovo skuplji modeli). 

Potpis
14 godina
neaktivan
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
Luka Ivanković kaže...
puls4R kaže...
xyan kaže...

 

 Pa jel ti nije smijesno da jedna G19 koja dode 1000kn ima smijesnu plastiku, kvaliteta izrade je ocajna... Naravno to uvaljuju ljudima koji se pale na onaj LCD display.

G19 nije kvalitetna?  Evo naslonio se na nj, skripi samo odmoriste za dlanove, a dosta sam ju "stiso". Plastika je solidna na dodir. Mehanicke imaju svoje prednosti, ali nisu apsolutno superiorne nad membranskim. G19 je dobar predstavnik membranskih tipkovnica, tipke nisu "gnjecave". Problem je sto se usporedjuje mehanicka od 800kn i membranska od 50. G19 je predstavljena prije 4 godine (cijena od preko 1000kn (sada) nije opravdana).

 

Mehanicke imaju svoje prednosti, a sa padanjem cijena postaju sve bolji izbor, ali membranske nisu apsolutni shit kako ih neki prikazuju (pogotovo skuplji modeli)

 

Nisi me dobro shvatio, kvaliteta izrade za 1000kn je smijesna. Za 1000kn ocekujem tenk a ne nikakvo skripanje (pa cak i odmorista za dlanove). Ja sam usporedivao membransku od 500kn sa mehanickom iste cijene. Evo za primjer moja koja dode 600kn je na osjecaj kao fuzija plastike i celika (ne znam kako drukcije da opisem). Inace kad uzmes plasticnu tipkovnicu nije ju problem malo savinut ako se potrudis (naravno to neces radit, ali za primjer.) dok su mehanicke jednostavno cvrste. Onda su tu i same tipke, zna se da su na mehanickim tipkovnicama uglavnom laserom ugravirana slova i samim time duze traju, a i kvaliteta izrade same plastike za tipke je puno bolja. Ako ti mislis da se isplati dat 1000kn za membransku tipkovnicu za koju mislis da je kvalitetna uglavnom zbog toga sto nisi vidio kvalitetnu mehanicku.. e jbg onda, meni je to bacanje para.

 

Ovo boldano - zasto bi uopce gledao membransku od 800kn (pretpostavljam da ti je to pod skuplje) kad za nizu cijenu mozes nabavit mehanicku? I ne, nisu shit naravno, recimo microsoft sidewinder x4 je sasvim ok tipkovnica za tih 400kn. S druge strane ako dodas jos 100kn imas dobru mehanicku..

'You can lead a fool to wisdom, bu you can't make him think.'
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 17:15 (puls4R).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
puls4R kaže...
Luka Ivanković kaže...
puls4R kaže...
xyan kaže...

 

 Pa jel ti nije smijesno da jedna G19 koja dode 1000kn ima smijesnu plastiku, kvaliteta izrade je ocajna... Naravno to uvaljuju ljudima koji se pale na onaj LCD display.

G19 nije kvalitetna?  Evo naslonio se na nj, skripi samo odmoriste za dlanove, a dosta sam ju "stiso". Plastika je solidna na dodir. Mehanicke imaju svoje prednosti, ali nisu apsolutno superiorne nad membranskim. G19 je dobar predstavnik membranskih tipkovnica, tipke nisu "gnjecave". Problem je sto se usporedjuje mehanicka od 800kn i membranska od 50. G19 je predstavljena prije 4 godine (cijena od preko 1000kn (sada) nije opravdana).

 

Mehanicke imaju svoje prednosti, a sa padanjem cijena postaju sve bolji izbor, ali membranske nisu apsolutni shit kako ih neki prikazuju (pogotovo skuplji modeli)

 

Nisi me dobro shvatio, kvaliteta izrade za 1000kn je smijesna. Za 1000kn ocekujem tenk a ne nikakvo skripanje (pa cak i odmorista za dlanove). Ja sam usporedivao membransku od 500kn sa mehanickom iste cijene. Evo za primjer moja koja dode 600kn je na osjecaj kao fuzija plastike i celika (ne znam kako drukcije da opisem). Inace kad uzmes plasticnu tipkovnicu nije ju problem malo savinut ako se potrudis (naravno to neces radit, ali za primjer.) dok su mehanicke jednostavno cvrste. Onda su tu i same tipke, zna se da su na mehanickim tipkovnicama uglavnom laserom ugravirana slova i samim time duze traju, a i kvaliteta izrade same plastike za tipke je puno bolja. Ako ti mislis da se isplati dat 1000kn za membransku tipkovnicu za koju mislis da je kvalitetna uglavnom zbog toga sto nisi vidio kvalitetnu mehanicku.. e jbg onda, meni je to bacanje para.

 

Ovo boldano - zasto bi uopce gledao membransku od 800kn (pretpostavljam da ti je to pod skuplje) kad za nizu cijenu mozes nabavit mehanicku? I ne, nisu shit naravno, recimo microsoft sidewinder x4 je sasvim ok tipkovnica za tih 400kn. S druge strane ako dodas jos 100kn imas dobru mehanicku..

kuzim da za mehanizam kazete da je kvalitetniji, ali zasto mehanicka tipkovnica znaci kvalitetu kucista. Na G19 je odmoriste odvojivo (treba malo odic tipkovnicu, povuc odmoriste prema dolje) pa je skripavo na spoju.  Sama tipkovnica je izrazito kvalitetna, teska je oko 2kg. Tpke nisu klimave. Ako uzmes G19(ili neki drugu skuplju membransku), osjetit ces razliku naspram i neke membranske od 200 (ili manje) kuna.  G19 danas nije isplativa, mislim da bi bilo posteno da kosta 800kn (prakticki prodaje se za istu cijenu kao i prije 4 godine). Nazalost, mehanicke jos nemaju razne "ĐIĐE" koje je dobro imat. Kada bi isao usporediti g19 sa... hmm... Razer Blackwidow, dao bih bod Razeru za mehanizam, ali Logitechu za điđe(zakljucavanje Start tipke, analogna kontrola glasnoce (valjak), LCD(koliko god beskorisan bio(ponekad i nije)), USB (koji se napaja iz uticnice tako da se moze spojiti bilo sto na njega(cak i onaj krak hobotnice{#}))

Potpis
14 godina
neaktivan
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
Luka Ivanković kaže...
puls4R kaže...
Luka Ivanković kaže...
puls4R kaže...
xyan kaže...

 

 Pa jel ti nije smijesno da jedna G19 koja dode 1000kn ima smijesnu plastiku, kvaliteta izrade je ocajna... Naravno to uvaljuju ljudima koji se pale na onaj LCD display.

G19 nije kvalitetna?  Evo naslonio se na nj, skripi samo odmoriste za dlanove, a dosta sam ju "stiso". Plastika je solidna na dodir. Mehanicke imaju svoje prednosti, ali nisu apsolutno superiorne nad membranskim. G19 je dobar predstavnik membranskih tipkovnica, tipke nisu "gnjecave". Problem je sto se usporedjuje mehanicka od 800kn i membranska od 50. G19 je predstavljena prije 4 godine (cijena od preko 1000kn (sada) nije opravdana).

 

Mehanicke imaju svoje prednosti, a sa padanjem cijena postaju sve bolji izbor, ali membranske nisu apsolutni shit kako ih neki prikazuju (pogotovo skuplji modeli)

 

Nisi me dobro shvatio, kvaliteta izrade za 1000kn je smijesna. Za 1000kn ocekujem tenk a ne nikakvo skripanje (pa cak i odmorista za dlanove). Ja sam usporedivao membransku od 500kn sa mehanickom iste cijene. Evo za primjer moja koja dode 600kn je na osjecaj kao fuzija plastike i celika (ne znam kako drukcije da opisem). Inace kad uzmes plasticnu tipkovnicu nije ju problem malo savinut ako se potrudis (naravno to neces radit, ali za primjer.) dok su mehanicke jednostavno cvrste. Onda su tu i same tipke, zna se da su na mehanickim tipkovnicama uglavnom laserom ugravirana slova i samim time duze traju, a i kvaliteta izrade same plastike za tipke je puno bolja. Ako ti mislis da se isplati dat 1000kn za membransku tipkovnicu za koju mislis da je kvalitetna uglavnom zbog toga sto nisi vidio kvalitetnu mehanicku.. e jbg onda, meni je to bacanje para.

 

Ovo boldano - zasto bi uopce gledao membransku od 800kn (pretpostavljam da ti je to pod skuplje) kad za nizu cijenu mozes nabavit mehanicku? I ne, nisu shit naravno, recimo microsoft sidewinder x4 je sasvim ok tipkovnica za tih 400kn. S druge strane ako dodas jos 100kn imas dobru mehanicku..

kuzim da za mehanizam kazete da je kvalitetniji, ali zasto mehanicka tipkovnica znaci kvalitetu kucista. Na G19 je odmoriste odvojivo (treba malo odic tipkovnicu, povuc odmoriste prema dolje) pa je skripavo na spoju.  Sama tipkovnica je izrazito kvalitetna, teska je oko 2kg. Tpke nisu klimave. Ako uzmes G19(ili neki drugu skuplju membransku), osjetit ces razliku naspram i neke membranske od 200 (ili manje) kuna.  G19 danas nije isplativa, mislim da bi bilo posteno da kosta 800kn (prakticki prodaje se za istu cijenu kao i prije 4 godine). Nazalost, mehanicke jos nemaju razne "ĐIĐE" koje je dobro imat. Kada bi isao usporediti g19 sa... hmm... Razer Blackwidow, dao bih bod Razeru za mehanizam, ali Logitechu za điđe(zakljucavanje Start tipke, analogna kontrola glasnoce (valjak), LCD(koliko god beskorisan bio(ponekad i nije)), USB (koji se napaja iz uticnice tako da se moze spojiti bilo sto na njega(cak i onaj krak hobotnice{#}))

 

Pa uglavnom mehanicka tipkovnica ima kvalitetniju izradu vise-manje svih komponenata, pa tako i kucista. Inace ta tipkovnica tezi oko 900g, ne 2 kg :) Eto za usporedbu ova moja bez ikakvih dodataka (vidi sliku dolje) je teska 1kg i to bez numpada i ostalih dodataka sta tvoja ima. Eto, pa zamisli otprilike kakva je. Sve sto si naveo ima i ova tipkovnica osim tog lcd-a (kontrola glasnoce je na tipki, onaj analogni nacin izgleda jeftino) i ima mehanicke switcheve. Uostalom, vise ne vidim smisla u objasnjavanju bacanja para na nepotrebne dodatke umjesto na kvalitetnu tipkovnicu. Toliko od mene

'You can lead a fool to wisdom, bu you can't make him think.'
12 godina
neaktivan
offline
Roccat Isku FX u prodaji

znam da sam pretjerao sa 2kg, i cjepidlaka sam ali eto

 

 

i to je dokaz da je membranska bolja od mehanicke{#}

 

 

 

sala

vaga je baždarena vaga je baždarena
Potpis
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Roccat Isku FX u prodaji
puls4R kaže...
Luka Ivanković kaže...
puls4R kaže...
Luka Ivanković kaže...
puls4R kaže...
xyan kaže...

 

 Pa jel ti nije smijesno da jedna G19 koja dode 1000kn ima smijesnu plastiku, kvaliteta izrade je ocajna... Naravno to uvaljuju ljudima koji se pale na onaj LCD display.

G19 nije kvalitetna?  Evo naslonio se na nj, skripi samo odmoriste za dlanove, a dosta sam ju "stiso". Plastika je solidna na dodir. Mehanicke imaju svoje prednosti, ali nisu apsolutno superiorne nad membranskim. G19 je dobar predstavnik membranskih tipkovnica, tipke nisu "gnjecave". Problem je sto se usporedjuje mehanicka od 800kn i membranska od 50. G19 je predstavljena prije 4 godine (cijena od preko 1000kn (sada) nije opravdana).

 

Mehanicke imaju svoje prednosti, a sa padanjem cijena postaju sve bolji izbor, ali membranske nisu apsolutni shit kako ih neki prikazuju (pogotovo skuplji modeli)

 

Nisi me dobro shvatio, kvaliteta izrade za 1000kn je smijesna. Za 1000kn ocekujem tenk a ne nikakvo skripanje (pa cak i odmorista za dlanove). Ja sam usporedivao membransku od 500kn sa mehanickom iste cijene. Evo za primjer moja koja dode 600kn je na osjecaj kao fuzija plastike i celika (ne znam kako drukcije da opisem). Inace kad uzmes plasticnu tipkovnicu nije ju problem malo savinut ako se potrudis (naravno to neces radit, ali za primjer.) dok su mehanicke jednostavno cvrste. Onda su tu i same tipke, zna se da su na mehanickim tipkovnicama uglavnom laserom ugravirana slova i samim time duze traju, a i kvaliteta izrade same plastike za tipke je puno bolja. Ako ti mislis da se isplati dat 1000kn za membransku tipkovnicu za koju mislis da je kvalitetna uglavnom zbog toga sto nisi vidio kvalitetnu mehanicku.. e jbg onda, meni je to bacanje para.

 

Ovo boldano - zasto bi uopce gledao membransku od 800kn (pretpostavljam da ti je to pod skuplje) kad za nizu cijenu mozes nabavit mehanicku? I ne, nisu shit naravno, recimo microsoft sidewinder x4 je sasvim ok tipkovnica za tih 400kn. S druge strane ako dodas jos 100kn imas dobru mehanicku..

kuzim da za mehanizam kazete da je kvalitetniji, ali zasto mehanicka tipkovnica znaci kvalitetu kucista. Na G19 je odmoriste odvojivo (treba malo odic tipkovnicu, povuc odmoriste prema dolje) pa je skripavo na spoju.  Sama tipkovnica je izrazito kvalitetna, teska je oko 2kg. Tpke nisu klimave. Ako uzmes G19(ili neki drugu skuplju membransku), osjetit ces razliku naspram i neke membranske od 200 (ili manje) kuna.  G19 danas nije isplativa, mislim da bi bilo posteno da kosta 800kn (prakticki prodaje se za istu cijenu kao i prije 4 godine). Nazalost, mehanicke jos nemaju razne "ĐIĐE" koje je dobro imat. Kada bi isao usporediti g19 sa... hmm... Razer Blackwidow, dao bih bod Razeru za mehanizam, ali Logitechu za điđe(zakljucavanje Start tipke, analogna kontrola glasnoce (valjak), LCD(koliko god beskorisan bio(ponekad i nije)), USB (koji se napaja iz uticnice tako da se moze spojiti bilo sto na njega(cak i onaj krak hobotnice{#}))

 

Pa uglavnom mehanicka tipkovnica ima kvalitetniju izradu vise-manje svih komponenata, pa tako i kucista. Inace ta tipkovnica tezi oko 900g, ne 2 kg :) Eto za usporedbu ova moja bez ikakvih dodataka (vidi sliku dolje) je teska 1kg i to bez numpada i ostalih dodataka sta tvoja ima. Eto, pa zamisli otprilike kakva je. Sve sto si naveo ima i ova tipkovnica osim tog lcd-a (kontrola glasnoce je na tipki, onaj analogni nacin izgleda jeftino) i ima mehanicke switcheve. Uostalom, vise ne vidim smisla u objasnjavanju bacanja para na nepotrebne dodatke umjesto na kvalitetnu tipkovnicu. Toliko od mene

Isprika što se bacam u raspravu. Ovaj prvi bold, nikako. Jako fino to ide, kod mene radi fino i bez zvukova (kao i 1. dana) iako je tipkovnica stara skoro godinu i pola. Drugi bold; "nepotrebni dodaci", da je tako mislim da ih nitko ni nebi implementirao. Stvar je osobnih potreba, odnosno ukusa. Ja tipkovnicu bez windows lock opcije ili odvojenih programibilnih tipki više nikad ne bih uzeo. To su opcije koje mi trebaju. Pozadinsko osvjetljenje? Jako poželjno i korisno. Jasno da ti svi dodaci dižu cijenu membranskoj tipkovnici. S druge strane za pristojnu svotu mehanička je nepoderiva u smislu samih tipki i naravno kučište je rubusno prije svega jer su u nutra i mehanički switchevi, pa su deblije, automatski je potrebno čvršće kučište. Svaka tipkovnica ima pluseve i minuse, svtko uzme što je njemu bolje, a što se cijena tiče smatram da je previše dat 500,600kn za membransku i 1000 za mehanički ekvivalent. Kao i svugdje cijena raste eksponencijalno u odnosu na "bolje" (dodaci, switchevi etc). Na našu žalost. 

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
14 godina
neaktivan
offline
Roccat Isku FX u prodaji

Činjenica je da su mehaničke očito bolje!

Ali, trenutno nema puno modela pa je ponuda takva kakva je. U budučnosti će biti više mehaničkih sa, meni poželjnim, npr. osvjetljenjem, dodatnim tipkama, tipkama za multimediju, razno-razne gaming edition sa uber điđama i sl..

Sada možda još uvijek nekom pobjeđuje membranska, ako ništa barem zbog cijene!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice