Samsung odustaje od netbooka

poruka: 17
|
čitano: 3.476
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung odustaje od netbooka".
14 godina
offline
Samsung odustaje od netbooka

Logičan potez.

Slabašni netbooci nemaju šta raditi na tržištu pokraj tableta.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung odustaje od netbooka
pa nije bas tako. ja sam trenutno vec u dva navrata gost zagreba po 20 dana. moj samsung sa sedmicom strter savrseno zamjenjuje nedostatak doma i pc strojcine. atom je jedno solidno poglavlje u cpu povijesti.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung odustaje od netbooka
torrente kaže...
pa nije bas tako. ja sam trenutno vec u dva navrata gost zagreba po 20 dana. moj samsung sa sedmicom strter savrseno zamjenjuje nedostatak doma i pc strojcine. atom je jedno solidno poglavlje u cpu povijesti.

Ja imam jako loša iskustva s njima iako sam kad su izašli bio oduševljen tim konceptom. Netbook bi bio odličan proizvod da ne pokušavaju na njega nagurati prave Windowse vec da je neki moblini OS gore.

14 godina
offline
Re: Samsung odustaje od netbooka
torrente kaže...
pa nije bas tako. ja sam trenutno vec u dva navrata gost zagreba po 20 dana. moj samsung sa sedmicom strter savrseno zamjenjuje nedostatak doma i pc strojcine. atom je jedno solidno poglavlje u cpu povijesti.

Pogledaj recimo Asusov Transformer 2. Po meni mnogo moćnije rješenje od Atoma i 7-ice starter (većina netbooka).

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
12 godina
offline
Samsung odustaje od netbooka

Do nedavno je bilo bolje imati netbook nego tablet. Tableti su bili u pokusnoj fazi, ograničeni mobilnim OS-om... Mnogima je i danas draže imati pravi računalni OS na netbooku nego mobilni na čak jačem tabletu.

 

No kako se u tablete u zadnje vrijeme guraju sve jači procesori i sve bolja grafika, bez obzira na hendikep mobilnog OS-a, tableti postaju dosta moćni.

Naravno, oni vjerojatno nikad neće moći zamjeniti pravo računalo, i ne vjerujem da im je to namjena niti da to pokušavaju, ali došla je neka nova era.

Pomama za tabletima je tu, i to nitko ne može reći da nisu izazvali pravi boom na tržištu.

 

Ultrabook je svojevrsna nadogradnja netbooka, i logičan je slijed događaja.

U zadnje vrijeme se nude čak i "hibridi" ultrabooka i tableta poput Asus Tramsformera i vrlo je vjerojatno da će ovakvih primjera biti sve više i više.

 

Windows 8 je više manje isti na tabletu i računalu..

Što nas čeka u budućnosti? Sam Bog zna..

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung odustaje od netbooka

Meni osobno je koncept Asusovog Transformera ono pravo.

Pomiruje koncept tableta s konceptom netbooka dajući najbolje iz oba svijeta.

Ne bi me iznenadilo da uskoro takva vrsta uređaja postane uobičajena u poslovnom okruženju.

Uvijek će u specifičnim nišama biti povremene potrebe i za velikim desktop računalima i snažnim grafikama, močnim procesorima...ali to je u postotku zanemarivo. Mislim da će obična desktop računala i obični glomazni laptopi uskoro završiti na marginama.

Kao što su netbook računala već sada izumrla...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2011 17:00 (HomoScepticus).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung odustaje od netbooka

slazem se.  zbilja koretna razmisljanja koja tocno opisuju trenutno stanje stvari.  eto, svima nam je samo zelja da tableti koliko-toliko cjenovno budu prihvaljiviji.  srecom ,priblizavamo se tome.

 

kojeg boga je meni zatrebao.  on mi je cetvrti pc.  svaki puta kada sam na terenu, osim velikog laptopa,sa njim sam potezao i obilje psovki i kletvi.  zapni ovamo,zapni onamo, pa baterija nije bas bajna...

ovaj me malisan preporodio.  naravno da njega necete kupiti kako bi ga postavili u dnevni boravak da tamo glumi neki fixirani pc.  on je definitivno uber lagana i malena kutijica koja te ne sputava u mobilnosti,a opet imam OS, koji mi je zbilja neophodan...da sad ne nabrajan zbog kojih aplikacija i offica.

nepotreban je ako nije 95% vremena u vasem ruksaku,a ako jest 95% vremena po terenu, odlican je.

 

pozdrav drustvu sa ove teme iz hotela  ;-)

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung odustaje od netbooka

Što se OS-a za netbook tiče, uvijek možeš usrane Windowse ukloniti s netbooka i zamijeniti linux distribucijom primjerenoj hardveru: npr. nekog od mnogobrojnih puppleta (derivata Puppy Linuxa).

Osobno sam to napravio na svom netbooku i nisam zažalio...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung odustaje od netbooka
zoki.zlikowski kaže...

Ja imam jako loša iskustva s njima iako sam kad su izašli bio oduševljen tim konceptom. Netbook bi bio odličan proizvod da ne pokušavaju na njega nagurati prave Windowse vec da je neki moblini OS gore.

Ne moraš opće imati Windowse kao primarni OS na netbooku.

Konkretno, meni je na Lenovo S10 na 4Gb SSD-a bio po defaultu stavljen "Lenovo QuickStart" (čitaj: SplashTop) koji se diže u roku od 2 sekunde.

Odmah nakon pokretanja, na raspolaganju je WiFi, browser, mail client i par dodatnih programa (audio player i sl.).

 

Uvijek možeš staviti i neku od laganih Linux distribucija tj. derivata (ChromeOS, MeeGo, JoliOS...)

 

update: sad vidim da je netko bio brži:-) Sorry na dupliciranju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2011 18:01 (Luciano).
14 godina
offline
Samsung odustaje od netbooka
Transformer je obicna igracka. Verzija 2 s tegrom 3 ce biti cca 25% brza od jedinice. Ekran se jako brzo zaprlja, jako lose renderira stranice u chromu (kad se ucita flash font je zamuljan) i sam ekran je daleko od ipada, chrome se previse rusi, kad se brze pise kursor podivlja. Da Windoze imaju toliko bugova rekli bi da je smece. Imam 2 godine MSI netbook s XP i stvar je prva liga. Sluzi kao PC kad je na monitoru. Vlasnik transformera
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2011 3:02 (CroDexter).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Samsung odustaje od netbooka
CroDexter kaže...
Transformer je obicna igracka. Verzija 2 s tegrom 3 ce biti cca 25% brza od jedinice. Ekran se jako brzo zaprlja, jako lose renderira stranice u chromu (kad se ucita flash font je zamuljan) i sam ekran je daleko od ipada, chrome se previse rusi, kad se brze pise kursor podivlja. Da Windoze imaju toliko bugova rekli bi da je smece. Imam 2 godine MSI netbook s XP i stvar je prva liga. Sluzi kao PC kad je na monitoru. Vlasnik transformera

Ja sam Transformer spomenuo kao dobar koncept. To što je trenutno izvedba traljava (barem prema tvojim riječima), to je manji problem. Stvar u teoriji funckionira, a kada će to neko realizirati kako treba, samo je pitanje vremena.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
16 godina
offline
Re: Samsung odustaje od netbooka
Samsung gura tablete koji su kak ti konkurencija netbooku tak da mu nije sila radit netbook racunala. Inace netbook sa 2 gige rama radi cist ok a nije ogranicen ko tablet. Cisto da se pohvalim ;) danas si budem priustil SAMSUNG 700Z5A 1111CZ IMK.
12 godina
offline
Re: Samsung odustaje od netbooka
NEW_MAN kaže...
Samsung gura tablete koji su kak ti konkurencija netbooku tak da mu nije sila radit netbook racunala. Inace netbook sa 2 gige rama radi cist ok a nije ogranicen ko tablet. Cisto da se pohvalim ;) danas si budem priustil SAMSUNG 700Z5A 1111CZ IMK.

 

Šta nije to laptop od 15 i kusur inča?

16 godina
offline
Re: Samsung odustaje od netbooka

Je ali je Samsung lol.
Recimo da je ultrabook ili fancy notebook i totalno offtopic, cisto sam napisal za potrebe preseravanja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2011 13:58 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Re: Samsung odustaje od netbooka
NEW_MAN kaže...

Je ali je Samsung lol.
Recimo da je ultrabook ili fancy notebook i totalno offtopic, cisto sam napisal za potrebe preseravanja.

Hahahahhahah {#}

16 godina
neaktivan
offline
Samsung odustaje od netbooka

evo danas ubo iz dosade jednu externu przilicu za netbook.  simpaticna igrackica.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung odustaje od netbooka
torrente kaže...

evo danas ubo iz dosade jednu externu przilicu za netbook.  simpaticna igrackica.

 

Fora! Ja sam prženje (i čitanje) CD/DVD medija na netbooku riješio sa jednim USB -> ATA/SATA adapterom iz Chipoteke.  Nije prijenosno, ali posluži za prebaciti podatke i instalaciju.

Za nuždu imam i jedan prastari (i ispravni) Plextora S88TU:-)

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice