Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

poruka: 282
|
čitano: 34.629
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+".
9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...

 Sve su to trikovi i navlakuše. Free slike smanjene kvalitete za uvaljivanje reklama ili plati za original, a prva opcija je 100 giga za dva ili 1tb za 10 dolara. apple nudi recimo 200giga  za 3,5 dolara što je zgodna opcija za familiju.

isto imaš "unlimited" prostor za originalne slike i filmove u formi icloud dijeljenja gdje stoje trajno pa još u folderu photostream gdje stoje 30 dana dok ih drugi uređaji ne pocuclaju. Ovo "unlimited" ti je dva puta po 5000 komada slika i filmova bez ograničenja na veličinu. Kome to nije dosta i to od Applea, fakat neka plati :)

evo sada sam bas otisao na g.photos (i naravno da nigdje nemam reklama, ni na mobu ni na webu) i skinuo sliku da vidim bas koja je to losa kvaliteta u kojoj sprema, jer kad gledas to i original ne mozes skontat razliku, i pazi sad - u full kvaliteti mi se sve spremljeno! lol

odma sam otisao u g.photos app da vidim postavke, i tamo stoji kao i do sada, na free opciji.. wtf? jel to google nesto mijenjao? znam da su za pixele to uveli, spremanje free neograniceno u full kvaliteti...

i da, imam 119gb free na google :)

ne dam ni kune nikome, dok god imam sve za daba i sve radi perfektno :)

 

 

i jel to stvarno istina sto kolega mirko kaze da na iosu ne moze u pozadini raditi gdrive, dropbox i sl. ??? ne sjecam se tog detalja dok sam ga koristio... mislim zar je stvarno moguce da su i to ogranicili.. pa stvarno mi idu na kurac..

jebote na bilo cemu drugom instaliras 100 clouda raznih da ti rade svi u pozadini ono sto hoces i kad hoces.. 

 

edit:

sad sam jos detaljnije pogledao spremljene slike u cloudu i vidim da ipak nije iste velicine fajl, na mobu mi pise 5,5 mb, a kad je skinem pise 4,5 mb, ali je iste rezolucije kao original, sto prije pol godine ili manje nije bilo ! 100% nije bilo, bile su smanjene rezolucije i razlika se mogla vidjeti kada se trazi.. ali ovdje sad stvano razliku ne vidim ni kad povecavam maksimalno..

da to nije ona vijest od nedavno kako je google uveo neku novu kompresiju slike... http://www.bug.hr/vijesti/efikasnija-googleova-jpeg-kompresija-dostupna-svi/159269.aspx

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 22:39 (digitall).
8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
digitall kaže...

 

i jel to stvarno istina sto kolega mirko kaze da na iosu ne moze u pozadini raditi gdrive, dropbox i sl. ??? ne sjecam se tog detalja dok sam ga koristio... mislim zar je stvarno moguce da su i to ogranicili.. pa stvarno mi idu na kurac..

jebote na bilo cemu drugom instaliras 100 clouda raznih da ti rade svi u pozadini ono sto hoces i kad hoces.. 

 Službeno ne može raditi u pozadini, ali postoji trik koji svi koriste - moraš mu dopustiti pristup lokaciji...
unlimited storage za filmove ne spominješ, ha

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 22:50 (Feudalac).
9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...
digitall kaže...

 

i jel to stvarno istina sto kolega mirko kaze da na iosu ne moze u pozadini raditi gdrive, dropbox i sl. ??? ne sjecam se tog detalja dok sam ga koristio... mislim zar je stvarno moguce da su i to ogranicili.. pa stvarno mi idu na kurac..

jebote na bilo cemu drugom instaliras 100 clouda raznih da ti rade svi u pozadini ono sto hoces i kad hoces.. 

 Službeno ne može raditi u pozadini, ali postoji trik koji svi koriste - moraš mu dopustiti pristup lokaciji...
unlimited storage za filmove ne spominješ, ha

 znaci tipicno, opet jos jedno u nizu milijuna ogranicenja, opet neka kemijanja.. i onda kad mi netko kaze, ma mozes sve i sa ovim i sa onim... istina, mozes.. ali na koji nacin.. ma ja bi vec dobio slom zivaca samo kod tog slucaja zbog gdrive... pogotovo sto znam da na nekom drugom (i jeftinijem) uredaju to sve radi onako kako ja to zamislim da radi..

 

taj unlimited storage, super ako je tako sada.. ali malo ne kontam 5000 x 2? zasto puta 2? a 5000 komada nije "unlimited"... koliko tisuca slika imam samo u zadnjih god.dana.. nemam pojma morao bi provjeriti, ovo na google je ipak stvarno unlimited, i u stavno super kvaliteti

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 23:02 (digitall).
15 godina
odjavljen
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Ja se na niti jednom Androidu ne osjećam ugodno osim na Senseu (HTC). Ima nešto u načinu kako dropa frejmove, što mi daje osjećaj nestabilnosti/nepouzdanosti.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...

 Nije potrebno vraćati stari backup da bi nadogradio softver. aktiviraš ga kao novi ako je bio obrisan, odradiš nadogradnju, wipe i restore. Meni je to inače praksa kod bilo kakvog restora da prvo obrišem ciljani drive/uređaj. Kad sam kupio sedmicu odbio je napraviti restore jer je u međuvremenu došao novi iOS pa je odmah krenuo na nadogradnju i onda restore podataka.

Naravno da nije potrebno, ali joj je trebao relativno hitno mobitel pa je bilo bolje da ima neke stvari starije par mjeseci nego ništa.

 

Znači, uveli su da se može prvo nadograditi? Kud nisu to uveli prije nego je meni trebalo? Mene svi mogući problemi na tom glupom iOS-u zapadnu... Možda čak ni nije toliko loš, nestabilan i bugovit sustav nego sam ja samo baksuz.

 

digitall kaže...

i jel to stvarno istina sto kolega mirko kaze da na iosu ne moze u pozadini raditi gdrive, dropbox i sl. ??? ne sjecam se tog detalja dok sam ga koristio... mislim zar je stvarno moguce da su i to ogranicili.. pa stvarno mi idu na kurac..

Naravno da je istina...

 

Postoje neki smiješni workaroundi. Stravično mi je da se firme poput Dropboxa moraju sramotiti s ovakvim glupostima, no dobro.

https://www.dropbox.com/en/help/500

"with background uploading turned on, the app will automatically resume uploading for a few minutes whenever it detects a significant change in your iPhone's location"

 

edit: Nisam odmah vidio i ovaj post...

Feudalac kaže...

 Službeno ne može raditi u pozadini, ali postoji trik koji svi koriste - moraš mu dopustiti pristup lokaciji...

Problem je što nije samo da mu treba pristup lokaciji, nego se moraš i gibati da bi radilo hahaha. Moraš priznati da je ovo fakat debilana, neovisno sad o našim preferencijama OS-a.

 

edit2: Vidiš, možda je to zapravo dobra stvar... Znači, kad hoću uploadati nešto na iPhoneu, moram otići trčati ili na vožnju biciklom. Zapravo super da razmišljaju o zdravlju svojih korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 23:14 (Mirko935).
9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Tonči kaže...

Ja se na niti jednom Androidu ne osjećam ugodno osim na Senseu (HTC). Ima nešto u načinu kako dropa frejmove, što mi daje osjećaj nestabilnosti/nepouzdanosti.

 da, tu si u pravu, ajfon je tu najjaci. ali novi androidi ozbiljno hvataju korak..

osim ovih starijih modela ajfona sa novijim updateima :) kolega s posla ima...

 

 

a ovaj gad nece da crkne! evo ga na 10% i presao je 8h sot :)  pustio sam youtube da svira zadnjih sat vremena da crkne vise, al on i dalje sviiiiiira.. odoh spavat, sutra ces dobit screen shotove.. ustvari jel se moze naknadno to vidjet u gsam? jer ce mi se preko noci punit pa ce mi ponistiti ove stats?

 

Mirko935 kaže...

Problem je što nije samo da mu treba pristup lokaciji, nego se moraš i gibati da bi radilo hahaha. Moraš priznati da je ovo fakat debilana, neovisno sad o našim preferencijama OS-a.

 

edit2: Vidiš, možda je to zapravo dobra stvar... Znači, kad hoću uploadati nešto na iPhoneu, moram otići trčati ili na vožnju biciklom. Zapravo super da razmišljaju o zdravlju svojih korisnika.

 it's not a bug, it's a feature !! 

you using it wrong

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 23:22 (digitall).
8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
digitall kaže...

 znaci tipicno, opet jos jedno u nizu milijuna ogranicenja, opet neka kemijanja.. i onda kad mi netko kaze, ma mozes sve i sa ovim i sa onim... istina, mozes.. ali na koji nacin.. ma ja bi vec dobio slom zivaca samo kod tog slucaja zbog gdrive... pogotovo sto znam da na nekom drugom (i jeftinijem) uredaju to sve radi onako kako ja to zamislim da radi..

 

taj unlimited storage, super ako je tako sada.. ali malo ne kontam 5000 x 2? zasto puta 2? a 5000 komada nije "unlimited"... koliko tisuca slika imam samo u zadnjih god.dana.. nemam pojma morao bi provjeriti, ovo na google je ipak stvarno unlimited, i u stavno super kvaliteti

 Šta mene briga kako je netko napisao aplikaciju ako dobro radi?

 

2 puta jer su dvije odvojene stvari, plus redovni plaćeni storage.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...

 Službeno ne može raditi u pozadini, ali postoji trik koji svi koriste - moraš mu dopustiti pristup lokaciji...

Problem je što nije samo da mu treba pristup lokaciji, nego se moraš i gibati da bi radilo hahaha. Moraš priznati da je ovo fakat debilana, neovisno sad o našim preferencijama OS-a.

 

 

 A gle, debilno je. da mi je to do sada smetalo, baš i nije. dropbox je dobar ali preskup obzirom da počinje tek od terabajta, google je tu negdje, onedrive isto. Obzirom na benefite povezivanja više uređaja, icloud je još najzgodnije i najpoštenije rješenje obzirom da možeš birati od 50, 200, 1000 gb pa naviše.

 

edit: hoću reći, ti na androidu si nekako prisiljen koristiti google drive da imaš backup telefona, sve drugo je komplikacija. isto tako je i kod applea.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 23:48 (Feudalac).
9 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Tonči 

Mitch

 

evo, nije mi se dalo cekat da imam 9h sot.. zadnjih 20% sam pustio youtube da ga dokrajci

 

tko sad placa pivo?

 

stvarno nisam imao nikad flagship sa ovakvom baterijom, osim z2

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
digitall kaže...

Tonči 

Mitch

 

evo, nije mi se dalo cekat da imam 9h sot.. zadnjih 20% sam pustio youtube da ga dokrajci

 

tko sad placa pivo?

 

stvarno nisam imao nikad flagship sa ovakvom baterijom, osim z2

 

 Impresivno, ali čini mi se da si stalno pokriven wifi signalom. LTE ne koristiš?

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...

 

 Impresivno, ali čini mi se da si stalno pokriven wifi signalom. LTE ne koristiš?

 da, gotovo stalno sam pokriven wifi, u uredu i kod kuce, vani sam bio ukupno mozda sat vremena i toliko je bio na lte i sa jacim automatskim osvjetljenjem ekrana, a ovo kada sam unutra ekran na automatici ne prelazi 50%, nema smisla da bljesti bezveze, bude izmedu 30% i 50%

15 godina
odjavljen
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Zanimljivo. Morat ću to testirati... Da barem nije Samsung. 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Ha ne znam onda....jučer sam S7E na safe modu gazio 7h, samo Opera i to je to..


Jednostavno uz sve što meni treba ne mogu preko 4:30-5 i to je tako...sa svakim telefonom

 

Imaš pivu svakako

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 10:17 (Mitch).
15 godina
odjavljen
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Bilo bi zanimljivo vidjeti što je to njemu normalna upotreba? Jer meni moja (mail, skype, web, FB) ne traje ni blizu toliko.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mitch kaže...

Ha ne znam onda....jučer sam S7E na safe modu gazio 7h, samo Opera i to je to..


Jednostavno uz sve što meni treba ne mogu preko 4:30-5 i to je tako...sa svakim telefonom

 

Imaš pivu svakako

a sto je safe mode? mislis na neki battery saver ili airplane mode, ne koristim ni jedno ni drugo

Tonči kaže...

Bilo bi zanimljivo vidjeti što je to njemu normalna upotreba? Jer meni moja (mail, skype, web, FB) ne traje ni blizu toliko.

vec sam ranije napisao sto i kako koristim a sto ne, i sto mi je disejblano.. fb, skype i shealth su mi disejblane aplikacije, a fb messenger ne koristim.. te dvije aplikacije od fejsa (fb i messenger) su mi znale osjetno povecati potrosnju baterije na svim uredajima do sada, a gotovo nikako ih ni ne koristim, samo mi smetaju..

ajd neke druge aplikacije koje ne koristim znam i ostaviti ako sjede sa strane i sute.. a te dvije bome stalno kopaju u pozadini..

znaci korisim najvise mini browser (taj koji se i vidi) u desktop modu (tako i idem na fejs jednom dnevno), jer chrome mi lagira na heavy stranicama, izbacuje reklame, i vise trosi baterije..

pa onda isto toliko ili jos vise korisim whatapp, pa youtube, pa mail (gmail jedan acc)..

od nekih drugih aplikacija koje otvorim par puta (a nekad i 100 puta) dnevno da prelistam sto ima novog, su g+, instagram, evernote, trg.play i sl. a ovo ostalo po potrebi; gdive dokumenti, tunein, tinyscanner, maps, soundhound, hangouts, prognoza...

kamera kako kad, nekad napravim 200 slika/videa dnevno, nekad ni jednu, i onda naravno da ode i dio baterije dok to automatski u pozadini uploada na g.photos, pa se nekad zezam sa obradom neke fotke ili videa...

 

normalno da ne mogu uvijek imat 8h sot, ali ispod 6 skoro nikad, i normalno da nitko ziv ne koristi mob na isti nacin i da ce svatko dobiti neke druge vrijednosti, ali zato svoje koristenje i trajanje baterije mogu usporediti sa nekim drugim uredajem, evo npr. na g4 uz potpuno jednako koristenje na istim lokacijama kroz cijeli dan dobijem max 4-4,5h sot, a ovdje 8h.. ja bi rekao da je to ogromna razlika...

 

jos samo da mi je malo veci ekran na ovome.. to bi bilo to

 

a poanta svega je da je kolega mitch rekao da android po defaultu cucla bateriju i kada nista ne radi (bori se sa radiom), a vidi kod mene, cijelu noc na wifi potrosio 1% baterije... ujutro pogledam i vidim par notifikacija; poruke iz jedne whatsapp grupe, notifikacije sa youtube, i jedan mail..

znaci spavao je, jako dobro je spavao, ali je notifikacije primio.. e sad, da li je tu samsung nesto kemijao pa ispravio ili zaobisao bug koji navodis, ili bug ne postoji.. nemam pojma.

mozda bi potrosio puno vise da sam iskljucio wifi i ostavio ga na lte... morat cu testirati koji dan

 

isto tako i starija sim kartica moze cuclati bateriju, to su mi rekli u tcom-u, ne u smislu da ona sama cucla bateriju nego nesto sa signalom kojeg mob non stop trazi, prebacuje itd. ne znam tocno.. uglavnom imam novu (opet)

i naravno sto moze drasticno utjecati na bateriju - jacina signala opcenito.. prebacivanje izmedu edge/3g/lte, izmedu odasiljaca i sl.  ja sam vecinom na wifi pa mi ovo ne znaci previse

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 12:39 (digitall).
14 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...
Mirko935 kaže...

 Službeno ne može raditi u pozadini, ali postoji trik koji svi koriste - moraš mu dopustiti pristup lokaciji...

Problem je što nije samo da mu treba pristup lokaciji, nego se moraš i gibati da bi radilo hahaha. Moraš priznati da je ovo fakat debilana, neovisno sad o našim preferencijama OS-a.

 

 

 A gle, debilno je. da mi je to do sada smetalo, baš i nije. dropbox je dobar ali preskup obzirom da počinje tek od terabajta, google je tu negdje, onedrive isto. Obzirom na benefite povezivanja više uređaja, icloud je još najzgodnije i najpoštenije rješenje obzirom da možeš birati od 50, 200, 1000 gb pa naviše.

 

edit: hoću reći, ti na androidu si nekako prisiljen koristiti google drive da imaš backup telefona, sve drugo je komplikacija. isto tako je i kod applea.

 a jel se može putem iclouda jednostavno shareati fileove kako se to može putem google drivea? Recimo, imam folder na kompu (pod windowsima) koji se synca sa folderom u cloudu, a koji sam shareao sa svojm kolegom iz garešnice...  i čim ja nešto na svom kompu promijenim, to vidi i kolega u garešnici? i na mobu i na kompu. Ako nije iphone u pitanju, ne moram se ni kretati da bih vidio te fajlove.

PSN - darklydexter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...

 A gle, debilno je. da mi je to do sada smetalo, baš i nije. dropbox je dobar ali preskup obzirom da počinje tek od terabajta, google je tu negdje, onedrive isto. Obzirom na benefite povezivanja više uređaja, icloud je još najzgodnije i najpoštenije rješenje obzirom da možeš birati od 50, 200, 1000 gb pa naviše.

 

edit: hoću reći, ti na androidu si nekako prisiljen koristiti google drive da imaš backup telefona, sve drugo je komplikacija. isto tako je i kod applea.

Ali nisam prisiljen na Androidu. Mogu si napraviti svoj vlastiti cloud ako hoću, nitko me ništa ne tjera (ne mislim na app data nego druge stvari). Čak ni ne moram programirati pristup lokaciji.

 

Ezio kaže...

 a jel se može putem iclouda jednostavno shareati fileove kako se to može putem google drivea? Recimo, imam folder na kompu (pod windowsima) koji se synca sa folderom u cloudu, a koji sam shareao sa svojm kolegom iz garešnice...  i čim ja nešto na svom kompu promijenim, to vidi i kolega u garešnici? i na mobu i na kompu.

Pa koja bi bila funkcija clouda ako nema takvog syncanja foldera? Mislim, ne znam ima li ili ne, ali bilo bi ekstremno glupo da nema.

 

Ezio kaže...

Ako nije iphone u pitanju, ne moram se ni kretati da bih vidio te fajlove.

 lol

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...
Feudalac kaže...

 A gle, debilno je. da mi je to do sada smetalo, baš i nije. dropbox je dobar ali preskup obzirom da počinje tek od terabajta, google je tu negdje, onedrive isto. Obzirom na benefite povezivanja više uređaja, icloud je još najzgodnije i najpoštenije rješenje obzirom da možeš birati od 50, 200, 1000 gb pa naviše.

 

edit: hoću reći, ti na androidu si nekako prisiljen koristiti google drive da imaš backup telefona, sve drugo je komplikacija. isto tako je i kod applea.

Ali nisam prisiljen na Androidu. Mogu si napraviti svoj vlastiti cloud ako hoću, nitko me ništa ne tjera (ne mislim na app data nego druge stvari). Čak ni ne moram programirati pristup lokaciji.

 

Ezio kaže...

 a jel se može putem iclouda jednostavno shareati fileove kako se to može putem google drivea? Recimo, imam folder na kompu (pod windowsima) koji se synca sa folderom u cloudu, a koji sam shareao sa svojm kolegom iz garešnice...  i čim ja nešto na svom kompu promijenim, to vidi i kolega u garešnici? i na mobu i na kompu.

Pa koja bi bila funkcija clouda ako nema takvog syncanja foldera? Mislim, ne znam ima li ili ne, ali bilo bi ekstremno glupo da nema.

 

Ezio kaže...

Ako nije iphone u pitanju, ne moram se ni kretati da bih vidio te fajlove.

 lol

 Backup?

14 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...
Ezio kaže...

 a jel se može putem iclouda jednostavno shareati fileove kako se to može putem google drivea? Recimo, imam folder na kompu (pod windowsima) koji se synca sa folderom u cloudu, a koji sam shareao sa svojm kolegom iz garešnice...  i čim ja nešto na svom kompu promijenim, to vidi i kolega u garešnici? i na mobu i na kompu.

Pa koja bi bila funkcija clouda ako nema takvog syncanja foldera? Mislim, ne znam ima li ili ne, ali bilo bi ekstremno glupo da nema.

 

 naravno da je poanta u syncanju, ali zanima me da li i shareanje radi glatko. 

PSN - darklydexter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Torent kaže...

 Backup?

Ma ok, ali više ga koristim za ovo shareanje (bilo sa samim sobom, bilo s nekim drugim). Backup mi treba jednom godišnje, ovo koristim svakodnevno.

 

Ezio kaže...

 naravno da je poanta u syncanju, ali zanima me da li i shareanje radi glatko. 

Mislim da si me krivo shvatio, ja sam i mislio na to što si ti rekao. Bar mislim da jesam lol

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 13:59 (Mirko935).
8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Ezio kaže...

 a jel se može putem iclouda jednostavno shareati fileove kako se to može putem google drivea? Recimo, imam folder na kompu (pod windowsima) koji se synca sa folderom u cloudu, a koji sam shareao sa svojm kolegom iz garešnice...  i čim ja nešto na svom kompu promijenim, to vidi i kolega u garešnici? i na mobu i na kompu. Ako nije iphone u pitanju, ne moram se ni kretati da bih vidio te fajlove.

 Može, uz jednu iznimku.

Između svojih uređaja (čitaj isti AppleID) - do pet komada - možeš dijeliti bilo kaj. Na Macu ili PCu samo povučeš stvari u folder i odmah kreće upload i dijeljenje.

 

Između različitih korisnika možeš isto sve dijeliti i ide odmah, ali ovaj put ne preko PC-a, dok sa Mac-a i ostalih Apple uređaja ide.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 9:10 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
digitall kaže...

vec sam ranije napisao sto i kako koristim a sto ne, i sto mi je disejblano.. fb, skype i shealth su mi disejblane aplikacije, a fb messenger ne koristim.. te dvije aplikacije od fejsa (fb i messenger) su mi znale osjetno povecati potrosnju baterije na svim uredajima do sada, a gotovo nikako ih ni ne koristim, samo mi smetaju..

ajd neke druge aplikacije koje ne koristim znam i ostaviti ako sjede sa strane i sute.. a te dvije bome stalno kopaju u pozadini..

znaci korisim najvise mini browser (taj koji se i vidi) u desktop modu (tako i idem na fejs jednom dnevno), jer chrome mi lagira na heavy stranicama, izbacuje reklame, i vise trosi baterije..

pa onda isto toliko ili jos vise korisim whatapp, pa youtube, pa mail (gmail jedan acc)..

od nekih drugih aplikacija koje otvorim par puta (a nekad i 100 puta) dnevno da prelistam sto ima novog, su g+, instagram, evernote, trg.play i sl. a ovo ostalo po potrebi; gdive dokumenti, tunein, tinyscanner, maps, soundhound, hangouts, prognoza...

kamera kako kad, nekad napravim 200 slika/videa dnevno, nekad ni jednu, i onda naravno da ode i dio baterije dok to automatski u pozadini uploada na g.photos, pa se nekad zezam sa obradom neke fotke ili videa...

 Bez zamjerke, ali to je puno optimiziranja i kompliciranja da bi dobio sat-dva. I naravno, imaš cijelo vrijeme WiFi.

 

Postoji li na androidu mogućnost da svakoj pojedinoj aplikaciji odrediš povlači li podatke u pozadini? Ja recimo FB koristim slično kao ti, s tim da je pozadinski rad blokiran dok je sve ostalo popaljeno i radi kako želi.

Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...

 Može, uz jednu iznimku.

Između svojih uređaja (čitaj isti AppleID) - do pet komada - možeš dijeliti bilo kaj. Na Macu ili PCu samo povučeš stvari u folder i odmah kreće upload i dijeljenje.

 

Između različitih korisnika možeš isto sve dijeliti i ide odmah, ali ovaj put ne preko PC-a, dok sa Mac-a i ostalih Apple uređaja ide.

A ček, nema na kompu folder koji se synca s cloudom? Nego samo ide u smjeru što ubaciš u taj folder, to ide u cloud?

 

Feudalac kaže...

 Bez zamjerke, ali to je puno optimiziranja i kompliciranja da bi dobio sat-dva. I naravno, imaš cijelo vrijeme WiFi.

 

Postoji li na androidu mogućnost da svakoj pojedinoj aplikaciji odrediš povlači li podatke u pozadini? Ja recimo FB koristim slično kao ti, s tim da je pozadinski rad blokiran dok je sve ostalo popaljeno i radi kako želi.

Naravno da ima, otkad znam za Android.

 

 

FB i FB Messenger su se počeli dosta fino ponašati zadnjih par mjeseci, iznimno rijetko ih uopće vidim na popisu aplikacija koje troše bateriju. Prije bi se uvijek pojavili bez obzira otvorim li ih uopće tokom dana ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 10:11 (Mirko935).
9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...

 Bez zamjerke, ali to je puno optimiziranja i kompliciranja da bi dobio sat-dva. I naravno, imaš cijelo vrijeme WiFi.

 

 

wat? kada opcenito neki mob prvi put uzmem u ruke, prvo sto napravim je da deinstaliram ili disjeblam ono sto me ne zanima.. u ovom slucaju tri (3) aplikacije, sto traje sveukupno 10 sekundi... i to je to, znaci jednom to napravim i vise nikad nista ne ukljucujem ili iskljucujem.. sto je tu puno optimiziranja i kompliciranja? ne razumijem.

sve ostalo koristim normalno, sve sam napisao vec 10 puta i necu opet

 

 Postoji li na androidu mogućnost da svakoj pojedinoj aplikaciji odrediš povlači li podatke u pozadini?

 

da, cak posebno za wifi i posebno za mobilne podatke

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 10:19 (digitall).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...

....

 Bez zamjerke, ali to je puno optimiziranja i kompliciranja da bi dobio sat-dva. I naravno, imaš cijelo vrijeme WiFi.

 

Postoji li na androidu mogućnost da svakoj pojedinoj aplikaciji odrediš povlači li podatke u pozadini? Ja recimo FB koristim slično kao ti, s tim da je pozadinski rad blokiran dok je sve ostalo popaljeno i radi kako želi.

 Ne moras blokirati rad vec samo pristup mobilnom netu.... Ostaje da radi u pozadini ako to zelis....

Recimo google maps. Radi u pozadini sa offline mapama ali ako izadjes van offline mape nece skinuti on line nista jer mu je pristup mobilnim podacima zabranjen....

8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...

A ček, nema na kompu folder koji se synca s cloudom? Nego samo ide u smjeru što ubaciš u taj folder, to ide u cloud?

 Ima, to je to.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Torent kaže...
Feudalac kaže...

 

Postoji li na androidu mogućnost da svakoj pojedinoj aplikaciji odrediš povlači li podatke u pozadini? Ja recimo FB koristim slično kao ti, s tim da je pozadinski rad blokiran dok je sve ostalo popaljeno i radi kako želi.

 Ne moras blokirati rad vec samo pristup mobilnom netu.... Ostaje da radi u pozadini ako to zelis....

Recimo google maps. Radi u pozadini sa offline mapama ali ako izadjes van offline mape nece skinuti on line nista jer mu je pristup mobilnim podacima zabranjen....

 Pa ja isto blokiram mobilne ako hoću, ali imaš dodatnu opciju, vidi vraga i iOS to ima :-), za dopuštanje rada u pozadini pa ti onda automatski nema nikakvog povlačenja obavijesti čak ni na wifiju. Meni idealno za FB jer ga vrlo rijetko koristim.

Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...
Mirko935 kaže...

A ček, nema na kompu folder koji se synca s cloudom? Nego samo ide u smjeru što ubaciš u taj folder, to ide u cloud?

 Ima, to je to.

A ček, sad sam zbunjen... Ezio te inicijalno pitao za shareanje foldera s kolegom iz Garešnice...  Ti reče da ima, a tu piše da nema:

"Folders stored in iCloud cannot be shared with others. You can share files, but you’re limited to iWork files. iWork files are those that are created using iCloud’s native productivity apps, which I’ll touch on coming up."

https://www.cloudwards.net/dropbox-vs-icloud/

 

Sumnjiv si mi nešto, da nije da nas pokušavaš obmanuti?

8 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...

A ček, sad sam zbunjen... Ezio te inicijalno pitao za shareanje foldera s kolegom iz Garešnice...  Ti reče da ima, a tu piše da nema:

"Folders stored in iCloud cannot be shared with others. You can share files, but you’re limited to iWork files. iWork files are those that are created using iCloud’s native productivity apps, which I’ll touch on coming up."

https://www.cloudwards.net/dropbox-vs-icloud/

 

Sumnjiv si mi nešto, da nije da nas pokušavaš obmanuti?

 Ah, vrag je u detaljima. Jedna riječ i sve ode ukrivo.

Dakle da ponovim, između svojih uređaja dijeliš bilo kaj, ograničenje je jedino u dužini fajla od 15GB

Između različitih vlasnika (različiti appleID) samo iOS uređaji plus Mac, a to znači da možeš dijeliti ono što iOS/iCloud aplikacije mogu kreirati, odnosno otvoriti

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Feudalac kaže...
Mirko935 kaže...

A ček, sad sam zbunjen... Ezio te inicijalno pitao za shareanje foldera s kolegom iz Garešnice...  Ti reče da ima, a tu piše da nema:

"Folders stored in iCloud cannot be shared with others. You can share files, but you’re limited to iWork files. iWork files are those that are created using iCloud’s native productivity apps, which I’ll touch on coming up."

https://www.cloudwards.net/dropbox-vs-icloud/

 

Sumnjiv si mi nešto, da nije da nas pokušavaš obmanuti?

 Ah, vrag je u detaljima. Jedna riječ i sve ode ukrivo.

Dakle da ponovim, između svojih uređaja dijeliš bilo kaj, ograničenje je jedino u dužini fajla od 15GB

Između različitih vlasnika (različiti appleID) samo iOS uređaji plus Mac, a to znači da možeš dijeliti ono što iOS/iCloud aplikacije mogu kreirati, odnosno otvoriti

 to je praktički neupotrebljivo za nešto ozbiljno

PSN - darklydexter
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice