Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom prodanom

poruka: 20
|
čitano: 3.994
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom prodanom ".
7 godina
offline
Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom prodanom

haha kakav zajeb... i zarađuju na konkurenciji i još su im sjebali baterije hahha

Moj PC  
19 0 hvala 0
15 godina
online
Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom prodanom

Procjena je da ce na iPhoneu X, Samsung utrzit 4 milijarde eura vise nego sto su na prodaji vlastitog S8...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom prodanom

a tek trgovci, a država na porezu, a djeca koja kopaju kobalt u kongu, a živi roboti u foxxconu ...iju! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 2 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom proda
Mitch kaže...

Procjena je da ce na iPhoneu X, Samsung utrzit 4 milijarde eura vise nego sto su na prodaji vlastitog S8...

 Koliko MS zaradjuje na androidu? Samo od uredjaja?

15 godina
online
Re: Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom proda
Torent kaže...
Mitch kaže...

Procjena je da ce na iPhoneu X, Samsung utrzit 4 milijarde eura vise nego sto su na prodaji vlastitog S8...

 Koliko MS zaradjuje na androidu? Samo od uredjaja?

 cca 2 milijarde godisnje, ali ta brojka je znacajno pala jer su najvise patenata iznajmljivali HTCu koji ima uzasnu prodaju

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom proda

Jesu li ti patenti usli u ovaj posao sa googleom? A i to je puno para da ne radis nista....

 

Vidim imas nexus 6p. Ima li neki telefon da ga zamijenim? sa kojim bi ga ti zamijenuo? Nije mi stalo da zamijenim ali ne mogu da s eodlucim zadrzati njega uzeti S8 ili google pixel sad kad mu dodatno padne cijena....

15 godina
online
Re: Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom proda
Torent kaže...

Jesu li ti patenti usli u ovaj posao sa googleom? A i to je puno para da ne radis nista....

 

Vidim imas nexus 6p. Ima li neki telefon da ga zamijenim? sa kojim bi ga ti zamijenuo? Nije mi stalo da zamijenim ali ne mogu da s eodlucim zadrzati njega uzeti S8 ili google pixel sad kad mu dodatno padne cijena....

 Imam Pixel XL, dobio ga od Googlea.

 

Daily driver mi je S8 Plus sa SD835. Jako zadovoljan, svaka preporuka. Pixel je puno blizi iPhoneu po svemu. Ako si power user koji brije na jace romove onda definitivno Pixel. Inace S8.

 

9 godina
offline
Re: Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom proda
Hmm, hoće li imati zaradu od 110 dolara ili će Samsung imati prihod od 110 dolara. Razlika je ogromna.
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom prodanom

Ako je zarada tako velika, pitam se zašto Apple ne počne sam proizvoditi te dijelove. Znajući u koliko desetaka milijuna će biti prodan iPhone X, kao i drugi njihovi telefoni kojk će ga naslijediti, zar to nije jasna računica u prilog isplativosti?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom proda
Mitch kaže...
Torent kaže...

Jesu li ti patenti usli u ovaj posao sa googleom? A i to je puno para da ne radis nista....

 

Vidim imas nexus 6p. Ima li neki telefon da ga zamijenim? sa kojim bi ga ti zamijenuo? Nije mi stalo da zamijenim ali ne mogu da s eodlucim zadrzati njega uzeti S8 ili google pixel sad kad mu dodatno padne cijena....

 Imam Pixel XL, dobio ga od Googlea.

 

Daily driver mi je S8 Plus sa SD835. Jako zadovoljan, svaka preporuka. Pixel je puno blizi iPhoneu po svemu. Ako si power user koji brije na jace romove onda definitivno Pixel. Inace S8.

 

 Power user po nacini tj kolicini koristenja ali ne palim se na romove i sl... Jedino sto uradim jeste stavim nova launcher sve ostalo stock....

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2017 9:10 (Torent).
12 godina
offline
Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom prodanom

Da bi smanjili ovisnost o Samsungu, Jabučari idu kod LG-a... Valjda je potonji jeftiniji od Zamzunga.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom prodanom

Baterija je oko 4$, ekran oko 110$ trenutno.
Baterija će za 6 mjeseci biti i dalje 4$, ekran oko 50-60$.
Za godinu dana će ekran realno doći oko 30-40$...
Ovo je prosijek iP6 i iP7 (iako su ekrani bili jeftinij u početku ali % pada cijene bi trebao biti identičan)

Dakle ovdje će samo Apple zarađivati jer će nakon 1 godine umjesto 270$ plaćati 170$ za iPhoneX (znači sve, sva elektronika, pakiranje, shipping, software i marketing), dok će telefon i dalje bit 999$.
Masno zarađuju na ovcama (svim ovcama) koje su spremne i bubreg dat samo da imaju najnoviji telefon, a onda nemaju love za korištenje istog.

Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom prodanom

Uvijek ista spika oko Applove zarade, tj. prometa i profita. Često se stekne pogrešna slika koliko ti ljudi stvarno zarade. Pogledao sam maloprije; znači za zadnji dostupni mjesec gdje su objavili podatke (lipanj 2017), njihov profit nakon oporezivanja iznosi 19,20%. To je odlična brojka, posebno kad imate tako velik prihod kao što imaju oni, ali daleko od toga kad neki forumaši uzmu maloprodajnu cijenu iPhonea i oduzmu dijelove pa dobiju "profit".

 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom prodanom

Evo opet spika sa ovcama, da inace RH je ono cijeli svijet, pa smo svi na eto istom standardu i svima nam je 999usd uzasno skupo, jer eto nigdje na svijetu nitko ne zaradjuje kao u hr u prosjeku 999usd mjesecno... 

svaki daljni komentat na ovo je suvisan...

 

I uvijek je iznova fora trolat o applu, a druge se ni ne spominje oni su svi med i mlijeko... npr microsoft sa svojom ponudom surface pro gdje  najjeftiniji uredjaj ima slabije specifikacije nego neki mobitel, mislim ono u 2017 4gb rama i 128gb ssd :-)

IT Consultant
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2017 14:31 (Nathan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom proda
Spiridon kaže...

Da bi smanjili ovisnost o Samsungu, Jabučari idu kod LG-a... Valjda je potonji jeftiniji od Zamzunga.

 nije stvar samo u cijeni nego u dobavljivosti,duplanju proizvođača i time osiguranju od eventualnih kašnjenja, nedostataka itd. Jedan od razloga što su do sad, pa i dalje ulagali i u LCD produkciju koja je ipak zrelija i raspoređena na više proizvođača. Sad se ulaže i micro led koji je trebao debitirati na watchu 3 ali nije. Umjesto toga apple watch i dalje koristi LG oled. Micro Led i Oled će se u budućnosti, već za iP9 prebaciti dijelom i na kineski BOE, Japan Display i LG ...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom proda
Nathan kaže...

Evo opet spika sa ovcama, da inace RH je ono cijeli svijet, pa smo svi na eto istom standardu i svima nam je 999usd uzasno skupo, jer eto nigdje na svijetu nitko ne zaradjuje kao u hr u prosjeku 999usd mjesecno... 

svaki daljni komentat na ovo je suvisan...

 

I uvijek je iznova fora trolat o applu, a druge se ni ne spominje oni su svi med i mlijeko... npr microsoft sa svojom ponudom surface pro gdje  najjeftiniji uredjaj ima slabije specifikacije nego neki mobitel, mislim ono u 2017 4gb rama i 128gb ssd :-)

 Ne gleda se u odnosu na neciju platu nego konkurenciju.... Kakve veze ima necija plata? 

I surface je skup ali i konkurencija je skupa... Surface nije hp od 250 eur... Ja imam spectre x360 2015 model i to kino sam platio 500 EUR koristeno i to je puno za lap ali nije puno u odnosu na konkrenciju i cijenu novog. Iphone ima jeftiniju konkurenciju surface bas i ne...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom proda

Vecina pljuvanja po applu i iovcama na hr forumima se svodi na to da se ukazuje da su ljudi koji to kupuju glupi jer placaju nesto sta je urnebesno skupo, odnosno preplacuju nesto samo radi imena apple, i kada pogledam cijene  apple uredjaja u hr i place slazem se sa time, samo sta hrvatska nije cijeli svijet, jer ja zivim vani vec 7 godina i mogu si priustiti apple uredjaje, stovise i obitelj u hr sam opskrbio njima, a imali su prije toga i androide i microsoft, i mogu rec da od kada sam svakome uzeo po iphone i ipad vise nema 1000 i jedno putanje kko da napravim ovo ili ono ili mi uredjaj radi sporo itd... al dobro kod nas je u obitelji tako drugi hoce i trebaju imat vise slobode na platformi koju koriste...

 

o cemu ti pricas da surface pro nema konkurenciju: a sta je acer swift, asus transformer, hp, dell... https://www.gottabemobile.com/best-microsoft-surface-pro-4-alternatives/

IT Consultant
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom proda

Ima alterantivu ok. Nisam istrazivao. Ovaj huawei sam gledao i nije to to. Uzeo sam sebi HP spectre x360 ali i to je skup uredjaj...

Poenta mog posta jeste da je iphone skup za ono sto nudi a ne da ga niko nece kupiti. I ka kupujem realtivno cesto i relativno skupe uredjaje ali to ne pravdam da moram da je to jeftino da je to proi bla bla..... To su skupi uredjaji i postoje alternative eto i surface pro.... E da ja sam Spectre uzeo povoljno i nisam platio puni cijenu jer to ne zelim. Ne mogu sebi opravdati tu investiciju kao sto recimo ne mogu sebi opravdati kupnju skupog telefona pored nexus 6p jer ne dobijam nista sto nemam.... U apple svijetu ne postoji nista izvan i to je ond ajeftino jer nema alternativu ali za nekog ko nije zagrizeni jabucar taj mobitel i te kako ima alternativu i dobija vise za manje.... Al eto da iphone kosta 350 eur niko ga ne bi kupio to je cinjenica. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom proda
Nathan kaže...

Vecina pljuvanja po applu i iovcama na hr forumima se svodi na to da se ukazuje da su ljudi koji to kupuju glupi jer placaju nesto sta je urnebesno skupo, odnosno preplacuju nesto samo radi imena apple, i kada pogledam cijene  apple uredjaja u hr i place slazem se sa time, samo sta hrvatska nije cijeli svijet, jer ja zivim vani vec 7 godina i mogu si priustiti apple uredjaje, stovise i obitelj u hr sam opskrbio njima, a imali su prije toga i androide i microsoft, i mogu rec da od kada sam svakome uzeo po iphone i ipad vise nema 1000 i jedno putanje kko da napravim ovo ili ono ili mi uredjaj radi sporo itd... al dobro kod nas je u obitelji tako drugi hoce i trebaju imat vise slobode na platformi koju koriste...

 

o cemu ti pricas da surface pro nema konkurenciju: a sta je acer swift, asus transformer, hp, dell... https://www.gottabemobile.com/best-microsoft-surface-pro-4-alternatives/

 Da li su tvoji ukućani imali flagshipove ili neke androide od 800 kn?

16 godina
offline
Re: Samsung će zaraditi 110 dolara na svakom proda
Malto kaže...

Uvijek ista spika oko Applove zarade, tj. prometa i profita. Često se stekne pogrešna slika koliko ti ljudi stvarno zarade. Pogledao sam maloprije; znači za zadnji dostupni mjesec gdje su objavili podatke (lipanj 2017), njihov profit nakon oporezivanja iznosi 19,20%. To je odlična brojka, posebno kad imate tako velik prihod kao što imaju oni, ali daleko od toga kad neki forumaši uzmu maloprodajnu cijenu iPhonea i oduzmu dijelove pa dobiju "profit".

Kolega to što si ti pročitao su "službeni" podaci koje su prijavili u Americi.
To je možda samo 1/10 prijavljene zarade, jer dokazano ima je (i ne samo njima, veći i Amazonu, Googlu i ostalim velikima), da peru novce van matičen države kako znaju i umiju.
A što se tiče mojeg izračuna, uzmi vremena, izanaliziraj što sam napisao, pogledaj iFixit i onda komentiraj.
Profet margin Samsunga na televozoru od 1000$ je oko 250$, a na S8 od 800$ je 590$... Pa tko je onda tu lud.
Zarađuju da glava boli, i samo i jedino zato što ljudi daju pare.
A iPhoneX nije ništa skuplji u proizvodnji nije nego iPhone 3GS ili iPhone4, koji su koštali 499$ (i onda su bili najkvalitetniji dijelovi, najjači procesori i najbolje kamere)

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 21:31 (gkelekov).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice