Seagate i WD na tri terabajta

poruka: 66
|
čitano: 8.125
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Seagate i WD na tri terabajta".
16 godina
neaktivan
offline
Seagate i WD na tri terabajta

Znam da smo se navikli na velike brojke, ali ipak...3 TB na jednom disku...to je doista mnogo Smijeh

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Seagate i WD na tri terabajta
Prtijerivanje.
I'll be back
Moj PC  
0 15 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
microman kaže...
Prtijerivanje.

po meni nije...

 

sta nece taj jedan disc trosit manje struje nego 3 po teru i manje grijat kuciste..

The best way to be boring is to leave nothing out.
14 godina
neaktivan
offline
Seagate i WD na tri terabajta

dovode korisnika do situacije da li uzet 3tb hdd ili 300gb ssd a računaju da će taj isti korisnik uzet oboje

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
cekpi kaže...

dovode korisnika do situacije da li uzet 3tb hdd ili 300gb ssd  a računaju da će taj isti korisnik uzet oboje

 

pa naravno!

jedan za sistem, a drugi za sve ostalo.

16 godina
offline
Seagate i WD na tri terabajta

^ točno. još malo pa će ekipa pod normalno sastavljak konfiguracije kao  - proc, ploča, grafička,ram, ssd, hdd, kućište, miš i tastatura. kao da se tako oduvijek radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
funat kaže...

^ točno. još malo pa će ekipa pod normalno sastavljak konfiguracije kao  - proc, ploča, grafička,ram, ssd, hdd, kućište, miš i tastatura. kao da se tako oduvijek radi.

 to i kažem.....

kod mene normalno radi.....
16 godina
odjavljen
offline
Seagate i WD na tri terabajta

Ovi WD-ovi green diskovi nisu ni za što osim za nekakav NAS. "Brzi" su za poludit!

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
Friday kaže...

Ovi WD-ovi green diskovi nisu ni za što osim za nekakav NAS. "Brzi" su za poludit!

 

Zar nisu oni za storage, a ne za sistemske diskove?

16 godina
odjavljen
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
Mentalist kaže...
Friday kaže...

Ovi WD-ovi green diskovi nisu ni za što osim za nekakav NAS. "Brzi" su za poludit!

 

Zar nisu oni za storage, a ne za sistemske diskove?

 

Pa to sam i ja napisao, ne? S tim da mislim da nisu ni za uobičajeni storage (unutar računala) - brzina im je takva da taman pašu na 100 mbps mrežu (zato sam spomenuo NAS)

Freak Show Inc.
16 godina
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
Friday kaže...
Mentalist kaže...
Friday kaže...

Ovi WD-ovi green diskovi nisu ni za što osim za nekakav NAS. "Brzi" su za poludit!

 

Zar nisu oni za storage, a ne za sistemske diskove?

Pa to sam i ja napisao, ne? S tim da mislim da nisu ni za uobičajeni storage (unutar računala) - brzina im je takva da taman pašu na 100 mbps mrežu (zato sam spomenuo NAS)

 ? Imaš ga u upotrebi i toliko si nezadovoljan njime ili?

Što fali green brzini? Služi ekipi za arhiviranje i gledanje hd filmova, ne grije se i ne čuje.

Kad imam za prebackupirat 1TB arhive, totalno mi je svejedno hoću li čekat da se to napravi 4 sata ili 4 i 20 minuta.

I tako neću biti kraj stroja da pratim i divim se brzinama.

Ono što sam ja gledao, preslagivao i otvarao arhivirano, sasvim je pristojne brzine.

Nadam se samo da će sad pojeftinit 2TB modeli i da će postojeći bit pouzdani.

Za naganjanje postoje drugi modeli diskova i rješenja.

15 godina
neaktivan
offline
Seagate i WD na tri terabajta

Ja se sjecam vremena kada je 10 GB bilo puno...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.10.2010 20:11 (Guillermo Temblalanza).
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
overhaul kaže...
Friday kaže...
Mentalist kaže...
Friday kaže...

Ovi WD-ovi green diskovi nisu ni za što osim za nekakav NAS. "Brzi" su za poludit!

 

Zar nisu oni za storage, a ne za sistemske diskove?

Pa to sam i ja napisao, ne? S tim da mislim da nisu ni za uobičajeni storage (unutar računala) - brzina im je takva da taman pašu na 100 mbps mrežu (zato sam spomenuo NAS)

 ? Imaš ga u upotrebi i toliko si nezadovoljan njime ili?

Što fali green brzini? Služi ekipi za arhiviranje i gledanje hd filmova, ne grije se i ne čuje.

Kad imam za prebackupirat 1TB arhive, totalno mi je svejedno hoću li čekat da se to napravi 4 sata ili 4 i 20 minuta.

I tako neću biti kraj stroja da pratim i divim se brzinama.

Ono što sam ja gledao, preslagivao i otvarao arhivirano, sasvim je pristojne brzine.

Nadam se samo da će sad pojeftinit 2TB modeli i da će postojeći bit pouzdani.

Za naganjanje postoje drugi modeli diskova i rješenja.

 

Da, imam 2 u firmi. I nije razlika u brzini 8-9% kao što ti (makar karikirano) prikazuješ. Razlika je u nekim situacijama drastična (pa gotovo i 100 % u odnosu na diskove iste cijene kakve imam kod kuće). Sat mog posla klijenta košta jako puno i nije svejedno jel u tih sat vremeno bilo 20 minuta kopiranja nečega ili 35 minuta (iako nije u pitanju kopiranje kao takvo nego općenito čekanje da disk nešto napravi). Grozno, grozno (zamjena im je u procesu nabave). Uopće ne vidim zašto bi itko kupio green disk od 1TB (iako članak referira na novije diskove većeg kapaciteta) u odnosu na recimo F3 disk istog kapaciteta. Zbog 4-5 W manje potrošnje? Smeće od diskova koje nikada više neću kupiti jer svoje predhistorijske performanse ni malo ne opravdavaju cijenom (zapravo čak ni ne pokušavaju). To je moje mišljenje koje je formirano činjenicom da mi je kroz ruke prošlo puno raznih diskova raznih proizvođača. Osnovna premisa je da se manjak nečega (performansi u ovom slučaju) na bilo kakvom hardveru mora u prvom redu osjetiti na cijeni a onda možda i na nečem drugom (bolji bundle ili nešto treće). U slučaju green diskova ti kažu "Naš disk košta kao i svi drugi diskovi, performanse su prepolovljene u odnosu na sve druge diskove ali zato ćete ako ih koristite cijelu godinu uštedjeti 2 eura na struji". Po meni neprihvatljivo...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Seagate i WD na tri terabajta

Ja to ne bih koristio, iako redovito radim backup, ovjem mi nešto zaostane, al zamisli sreće kad ti jedan takav "izgori"!?

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Seagate i WD na tri terabajta

Zar nije jedna od prednosti green diskova i manja vjerojatnost kvara zbog toga što se vrte na manje okretaja?

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Seagate i WD na tri terabajta

Uvijek sam za napredak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
MrBlc kaže...

Zar nije jedna od prednosti green diskova i manja vjerojatnost kvara zbog toga što se vrte na manje okretaja?

 

Mislim da je statistički za sada nemoguće takvo što dokazati. RAID i dalje glavu čuva...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Seagate i WD na tri terabajta
Hu, nezznam za vas, ali ja bih uvijek uzeo 3 F3 1 Tb Hdd- nego jedan disk od 3tb, pogotovo sto ce cjena u pocetku sigurno biti preko 1600kn. Jos primamljivija kombinacija za te novce je 2 x F3 1Tb i SSD.
I i7 960D0 I HD5970 I 12Gb Kingmax I EX-58 UD-5 I Xilence1200W I 2Tb Hitachi I Antec 1200 I
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Seagate i WD na tri terabajta

Afaik, green wd-ovi nisu za firme/profesionalan posao i ne kontam nikako kakve oni veze imaju sa klijentima?

Mi imamo normalno enterprise diskove na media serverima, ali kakve to veze ima s klijentima? Idu preko mreže,

a više koči link nego neka brzina nekog harda u ormarima.

Naravno, takvi se setupi rade u mirroru, te mislim da je potpuno promašena kritika, za krivi proizvod.

Evo da ne ispadne da se nadmudrujem:pričamo o ovom disku i tu lijepo piše:

WD Caviar Green Hard Drives are not recommended for and are not warranted for use in RAID environments utilizing Enterprise HBAs

and/or expanders and in multi-bay chassis, as they are not designed for, nor tested in, these specific types of RAID applications.

For all Business Critical RAID applications, please consider WD's Enterprise Hard Drives that are specifically designed with RAID-specific,

time-limited error recovery (TLER), are tested extensively in 24x7 RAID applications, and include features like enhanced RAFF technology

and thermal extended burn-in testing. 

Kad god izađe nova runda diskova većih kapaciteta, komentari su identični.

A na kraju se kroz godinu dana udomaće kod svakog ko ih si moze priuštiti.

Nemojmo kiselit susjedovo grožđe: Izlazak ovih kapaciteta je super za krajnje korisnike,

jer će pojeftiniti SVI diskovi nižeg kapaciteta u tom kućnom budget rangu.

Dakle, kako može biti loše što će nam cijena po gigabajtu pasti na nekih 25 lipa?

Tako je postupno padala kad su se pojavili 2 pa 1,5TB, i prije toga 1TB i 750GB.

Sjećam se kad su se kupovali 500GB modeli da su svi bili sretni ako se na links

subotnjoj rasprodaji moglo ubost 1GB za 1Kn. Dakle nije bitno hoćemo li sad kupit 3TB,

bitno je što će pojeftiniti svi ostali kapaciteti :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 0:13 (overhaul).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
overhaul kaže...

Afaik, green wd-ovi nisu za firme/profesionalan posao i ne kontam nikako kakve oni veze imaju sa klijentima?

Mi imamo normalno enterprise diskove na media serverima, ali kakve to veze ima s klijentima? Idu preko mreže,

a više koči link nego neka brzina nekog harda u ormarima.

Naravno, takvi se setupi rade u mirroru, te mislim da je potpuno promašena kritika, za krivi proizvod.

Evo da ne ispadne da se nadmudrujem:pričamo o ovom disku i tu lijepo piše:

WD Caviar Green Hard Drives are not recommended for and are not warranted for use in RAID environments utilizing Enterprise HBAs

and/or expanders and in multi-bay chassis, as they are not designed for, nor tested in, these specific types of RAID applications.

For all Business Critical RAID applications, please consider WD's Enterprise Hard Drives that are specifically designed with RAID-specific,

time-limited error recovery (TLER), are tested extensively in 24x7 RAID applications, and include features like enhanced RAFF technology

and thermal extended burn-in testing. 

Kad god izađe nova runda diskova većih kapaciteta, komentari su identični.

A na kraju se kroz godinu dana udomaće kod svakog ko ih si moze priuštiti.

Nemojmo kiselit susjedovo grožđe: Izlazak ovih kapaciteta je super za krajnje korisnike,

jer će pojeftiniti SVI diskovi nižeg kapaciteta u tom kućnom budget rangu.

Dakle, kako može biti loše što će nam cijena po gigabajtu pasti na nekih 25 lipa?

Tako je postupno padala kad su se pojavili 2 pa 1,5TB, i prije toga 1TB i 750GB.

Sjećam se kad su se kupovali 500GB modeli da su svi bili sretni ako se na links

subotnjoj rasprodaji moglo ubost 1GB za 1Kn. Dakle nije bitno hoćemo li sad kupit 3TB,

bitno je što će pojeftiniti svi ostali kapaciteti :)

 

OK, dobro si sve napisao. Ja sam ih u firmi dobio zabunom (novi stižu kao što rekoh). Klijent ima veze utoliko što moj rad intenzivno koristi disk i naravno da sve u konačnici duže traje. Ali nisi se izjasnio oko cijene tih diskova. Ja i dalje ne vidim zašto bi ih itko normalan kupio s obzirom na cijenu drugih diskova koji nude drastično bolje performanse po istoj cijeni. Tih par W razlike u potrošnji sigurno nije dovoljno...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
Guillermo Temblalanza kaže...

Ja se sjecam vremena kada je 10 GB bilo puno...

ja se sjecam kad sam bio zadovoljan sa 40 MB hard diskom (i to s upotrebom doublespace-a),

a sta ce tek bit za 10 godina...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
ako imate toliko velike biznise kupujte raptore :)) eto kad jos nitko nije vidio gdje idu zelene mrcine,ja cu vam rec...video nadzori..mrtav hladan 365 dana u godini x 24 sata.mpag rec bez ikakvih oscilacija u radu.sto mislite jeli dosta 30tb za pokrit jedan super konzum na tjedan dana? nije :)) nije u biznisu i filmovima sve.green je zakon.
what Marcellus Wallace looked like
16 godina
odjavljen
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
torrente kaže...
sto mislite jeli dosta 30tb za pokrit jedan super konzum na tjedan dana? nije :))

 

Šta misliš, jel imate očajnu kompresiju? Imate ;)

Freak Show Inc.
13 godina
protjeran
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
Friday kaže...

 

Da, imam 2 u firmi. I nije razlika u brzini 8-9% kao što ti (makar karikirano) prikazuješ. Razlika je u nekim situacijama drastična (pa gotovo i 100 % u odnosu na diskove iste cijene kakve imam kod kuće). Sat mog posla klijenta košta jako puno i nije svejedno jel u tih sat vremeno bilo 20 minuta kopiranja nečega ili 35 minuta (iako nije u pitanju kopiranje kao takvo nego općenito čekanje da disk nešto napravi). Grozno, grozno (zamjena im je u procesu nabave). Uopće ne vidim zašto bi itko kupio green disk od 1TB (iako članak referira na novije diskove većeg kapaciteta) u odnosu na recimo F3 disk istog kapaciteta. Zbog 4-5 W manje potrošnje? Smeće od diskova koje nikada više neću kupiti jer svoje predhistorijske performanse ni malo ne opravdavaju cijenom (zapravo čak ni ne pokušavaju). To je moje mišljenje koje je formirano činjenicom da mi je kroz ruke prošlo puno raznih diskova raznih proizvođača. Osnovna premisa je da se manjak nečega (performansi u ovom slučaju) na bilo kakvom hardveru mora u prvom redu osjetiti na cijeni a onda možda i na nečem drugom (bolji bundle ili nešto treće). U slučaju green diskova ti kažu "Naš disk košta kao i svi drugi diskovi, performanse su prepolovljene u odnosu na sve druge diskove ali zato ćete ako ih koristite cijelu godinu uštedjeti 2 eura na struji". Po meni neprihvatljivo...

Ti si malo promasio smisao green diskova. nisu u WD-u krivi sto postoje ljudi koji za posao koriste green diskove i iako tvrde kako je njihovo vrijrme novac nisu u stanju dati 100 kuna vise za radno sredstvo koje bi im po pricama donijelo toliko dragocijenog vremena-novca. bas me zanima kojim se poslom bavis pa ti klijent pati zbog vremena potrosenog u kopiranje i rad HDD-a. Najlakse je okrivljavati drugog da mu ne valjaju diskovi a tesko je potrositi 100kn na one koji valjaju i koji su predvidjeni za posao.

16 godina
odjavljen
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
Commodore kaže...
Friday kaže...

 

Da, imam 2 u firmi. I nije razlika u brzini 8-9% kao što ti (makar karikirano) prikazuješ. Razlika je u nekim situacijama drastična (pa gotovo i 100 % u odnosu na diskove iste cijene kakve imam kod kuće). Sat mog posla klijenta košta jako puno i nije svejedno jel u tih sat vremeno bilo 20 minuta kopiranja nečega ili 35 minuta (iako nije u pitanju kopiranje kao takvo nego općenito čekanje da disk nešto napravi). Grozno, grozno (zamjena im je u procesu nabave). Uopće ne vidim zašto bi itko kupio green disk od 1TB (iako članak referira na novije diskove većeg kapaciteta) u odnosu na recimo F3 disk istog kapaciteta. Zbog 4-5 W manje potrošnje? Smeće od diskova koje nikada više neću kupiti jer svoje predhistorijske performanse ni malo ne opravdavaju cijenom (zapravo čak ni ne pokušavaju). To je moje mišljenje koje je formirano činjenicom da mi je kroz ruke prošlo puno raznih diskova raznih proizvođača. Osnovna premisa je da se manjak nečega (performansi u ovom slučaju) na bilo kakvom hardveru mora u prvom redu osjetiti na cijeni a onda možda i na nečem drugom (bolji bundle ili nešto treće). U slučaju green diskova ti kažu "Naš disk košta kao i svi drugi diskovi, performanse su prepolovljene u odnosu na sve druge diskove ali zato ćete ako ih koristite cijelu godinu uštedjeti 2 eura na struji". Po meni neprihvatljivo...

Ti si malo promasio smisao green diskova. nisu u WD-u krivi sto postoje ljudi koji za posao koriste green diskove i iako tvrde kako je njihovo vrijrme novac nisu u stanju dati 100 kuna vise za radno sredstvo koje bi im po pricama donijelo toliko dragocijenog vremena-novca. bas me zanima kojim se poslom bavis pa ti klijent pati zbog vremena potrosenog u kopiranje i rad HDD-a. Najlakse je okrivljavati drugog da mu ne valjaju diskovi a tesko je potrositi 100kn na one koji valjaju i koji su predvidjeni za posao.

 

Promašio si smisao onoga što sam napisao i nisi sve pročitao. Pusti...

Freak Show Inc.
13 godina
protjeran
offline
Seagate i WD na tri terabajta

Ne bih rekao da sam ja promasio smisao. Green diskovi koriste se za storage, izradjeni su od recikliranih materijala, malo se zagrijavaju, tihi su i ne vuku puno struje (to je bitnije u pogledu trenutne potrosnje nego u ustedi kroz godinu). Da trebam takav disk kupio bi ga iako sam i ja pobornik vise fizickih diskova umjesto jednog velikog. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
Commodore kaže...

Ne bih rekao da sam ja promasio smisao. Green diskovi koriste se za storage, izradjeni su od recikliranih materijala, malo se zagrijavaju, tihi su i ne vuku puno struje (to je bitnije u pogledu trenutne potrosnje nego u ustedi kroz godinu). Da trebam takav disk kupio bi ga iako sam i ja pobornik vise fizickih diskova umjesto jednog velikog. 

 Tako je, a to i lijepo piše na njihovim stranicama.

Eto za taj novi 3TB tumače uglavnom da na njega stane

Up to 600,000 digital photos
750,000 songs (MP3)
75,000 songs (uncompressed CD quality)
230 hours of Digital Video (DV)
1,150 hours of DVD quality video
360 hours of HD video

Dakle nikakva spomena o poslovnim namjenama.

Ja bih rado manje kapacitete sa manje ploča, ali nemam mjesta. Već su mi i external sata popunjeni sa 1tb,

tako da mi je drago što izlazi 3TB, kako bih jeftinije ubo 2TB :)

Inače, sve se to brzo popuni, bez brige.

Da ne spominjemo onu staru, često previđenu činjenicu:

proizvođači namjerno neispravno definiraju 3TB kao 3 trilijuna byteova,

dok će u PC-u stvarni kapacitet biti oko 300 GB (!) manji, a uzet će se i

još koji % rezerviran za file allocation table i mbr/os data strukturu.

Što veći kapacitet, više "fali" ;)

14 godina
offline
Seagate i WD na tri terabajta
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 16:36 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
Commodore kaže...

Ne bih rekao da sam ja promasio smisao. Green diskovi koriste se za storage, izradjeni su od recikliranih materijala, malo se zagrijavaju, tihi su i ne vuku puno struje (to je bitnije u pogledu trenutne potrosnje nego u ustedi kroz godinu). Da trebam takav disk kupio bi ga iako sam i ja pobornik vise fizickih diskova umjesto jednog velikog. 

 

OK, imam 2 green diska od 1TB i jedan samsung F3 istog kapaciteta. Ova 2 green diska nemaju apsolutno ni jednu bitnu karakteristiku u svoju korist (izuzev razlike u cijeni od možda 2-3%). F3 je jednako hladan, duplo brži, jednako tih...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
RE: Seagate i WD na tri terabajta
Friday kaže...

(performansi u ovom slučaju) na bilo kakvom hardveru mora u prvom redu osjetiti na cijeni a onda možda i na nečem drugom (bolji bundle ili nešto treće). U slučaju green diskova ti kažu "Naš disk košta kao i svi drugi diskovi, performanse su prepolovljene u odnosu na sve druge diskove ali zato ćete ako ih koristite cijelu godinu uštedjeti 2 eura na struji". Po meni neprihvatljivo...

 Ljudi se danas jako pale na stednju energije. Od stednih zarulja, A+ klasa uredjaja itd... Vecina tih "stednih" uredjaja se kod redovitog koristenja isplati za jedno 20+ godina, dakle nikad (jer krepaju za max. 5 godina), ali svejedno ih ljudi masovno kupuju... Valjda se bolje osjecaju jer kao manje zagadjuju okolis... Nevinašce

 

Think locally, act globally...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice