Širokopojasni Internet putem TV antena

poruka: 14
|
čitano: 7.562
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Širokopojasni Internet putem TV antena".
14 godina
neaktivan
offline
Širokopojasni Internet putem TV antena

pa, zapravo to je bilo odavno moguce, kupis onaj adapter sto taj siroki socket od tv antene pretvara u onaj mali od router, ukopcas u router i deres, satelitske antene dobivaju 29dbi...

to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2010 15:15 (1337Code_breaker).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Širokopojasni Internet putem TV antena
1337Code_breaker kaže...

pa, zapravo to je bilo odavno moguce, kupis onaj adapter sto taj siroki socket od tv antene pretvara u onaj mali od router, ukopcas u router i deres, satelitske antene dobivaju 29dbi...

lijepo ma evo mozes ti napravit to i prodas australcima i zaradis

 

karamba!
16 godina
protjeran
offline
RE: Širokopojasni Internet putem TV antena
1337Code_breaker kaže...

pa, zapravo to je bilo odavno moguce, kupis onaj adapter sto taj siroki socket od tv antene pretvara u onaj mali od router, ukopcas u router i deres, satelitske antene dobivaju

29dbi...

Ti si bogme EPIC FAIL....kad to napravis javi se....mamma mia???!?!?!?!?!?!?!!?

Play Hrad Play Cool
14 godina
neaktivan
offline
RE: Širokopojasni Internet putem TV antena
oni zapravo govore o tekvim providerima, ovo moze sluziti samo kao veza za jedan access point...
odi u temu mrezni hardver pa pitaj...
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
15 godina
neaktivan
offline
Širokopojasni Internet putem TV antena

Nebi bilo jednostavnije dat svima jednu yogi wifi antenu umjesto da ljudi moraju modificirati/kupovati druge tv antene?

 

Isto moze da hvata oko 2 kilometara (moguce i vise) bez potrebe za izmisljanjem tople vode

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Širokopojasni Internet putem TV antena

Point to point je moguć odavno, ali multipoint to points je ono što oni žele, odnosno da imaju jednu antenu za više korisnika, a ne za svakog posebno. Na žalost ti ljudi vjerojatno neće moći igrati online igre, jer će ping biti velik, ali će moći surfati.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Širokopojasni Internet putem TV antena

multipoint/point to points je isto odavno lako izvediv putem vec postojece wifi tehnologije

 

neki extra jak wifi odasiljac + dobre wifi antene = ista stvar za daleko manje para od razvoja potpuno nove tehnologije

 

nekuzim ih

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Širokopojasni Internet putem TV antena
ova tehnologija bi mogla omoguciti ovo tko je imao tv-moze imati internet, sto je u australiji, pustopoljini gdje se kablovi ne grade, puno...
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
13 godina
neaktivan
offline
RE: Širokopojasni Internet putem TV antena

wifi odasiljac i to neki?

dobre wifi antene...?

Znaci postoji nesto, ali samo u wifi?!

Koliki je frekvencijski pojas koji hvata obicna tv antena? a kolika je frekvencija nekoga wifi odasiljaca?

timeless
14 godina
neaktivan
offline
RE: Širokopojasni Internet putem TV antena
antena je obican komad metala, lovi sve, signal se obrađuje u urađaju....
mada, istina, za wifi su bolje antene od tanje zice zbog visokih frekvencija (2,4ghz)
ali sumnjam da ce uspjeti cjelu australiju pokrit...
ni ogroman 5 ghz odasiljac to nebi uspio...
pa njima i sama rotacija zemlje smeta...
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
14 godina
offline
RE: Širokopojasni Internet putem TV antena
1337Code_breaker kaže...
antena je obican komad metala, lovi sve, signal se obrađuje u urađaju....
mada, istina, za wifi su bolje antene od tanje zice zbog visokih frekvencija (2,4ghz)
ali sumnjam da ce uspjeti cjelu australiju pokrit...
ni ogroman 5 ghz odasiljac to nebi uspio...
pa njima i sama rotacija zemlje smeta...

pa koristit će više dobro raspoređenih kao kod obične televizije,danas je postalo popularno da se antene polako izbacivaju iz upotrebe  u novim stanovima a koristi se telefonski kabel za prijenos video signala

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
neaktivan
offline
RE: Širokopojasni Internet putem TV antena
telefonski kabel u australiji nije moguce poslati bilo gdje, odnosno, naravno, moguce je, ali tako skupo da nitko zdrave pameti to nece raditi, njima je bolje koristiti satelitsku vezu, sad ce valjda probat ovo...
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
15 godina
neaktivan
offline
Širokopojasni Internet putem TV antena

Pa gle naravno da nebi koristili samo jedan wifi odasiljac kao sto nijedna tv kuca ne koristi samo jedan tv odasiljac

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Širokopojasni Internet putem TV antena
idalje, mislim da bi bilo (globalno) isplativija da se izgradi velika mreža satelita, da se svaki dio neba pokriva u svakom trenutku...
nebi vise nikada bilo problema, ako su veze brze (pravi 4G ili slicno) nece biti ni problema sa brzinom...
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice