Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvatio

poruka: 16
|
čitano: 2.932
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvatio".
15 godina
offline
Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvatio

sad kad mi netko mazne mobitel, ostat ću i bez prsta i bez oka. :D 

 

mislim da ću ipak ostat na dumb-phoneu do daljnjega. :D

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvatio

Nije skener zjenice nego skener šarenice.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvatio

najjaci dio je "u Samsungu su se izgleda odlučili na već prokušanu metodu skeniranja otiska prsta, koji bi trebao biti smješten ispod samog zaslona uređaj" a di bi drugo bio, da ga je apple stavio na privjesak za kljuceve i ovi bi ga isto tamo stavili :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 17:58 (luka28).
Moj PC  
12 21 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvat
luka28 kaže...

najjaci dio je "u Samsungu su se izgleda odlučili na već prokušanu metodu skeniranja otiska prsta, koji bi trebao biti smješten ispod samog zaslona uređaj" a di bi drugo bio, da ga je apple stavio na privjesak za kljuceve i ovi bi ga isto tamo stavili :)

Baš sam si i ja to mislio. Sad su odbacili za Galxy 5, ali će ga staviti u 6 kad Apple riješi tehničke probleme.

16 godina
offline
Re: Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvat
luka28 kaže...

najjaci dio je "u Samsungu su se izgleda odlučili na već prokušanu metodu skeniranja otiska prsta, koji bi trebao biti smješten ispod samog zaslona uređaj" a di bi drugo bio, da ga je apple stavio na privjesak za kljuceve i ovi bi ga isto tamo stavili :)

 

U iPhone-a je smjesten ispod home gumba, a ne ispod zaslona!

11 godina
neaktivan
offline
Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvatio

Apple je napravio dobru stvar s otiskom prsta stvarno funkcionira kako treba i radi , ovo za oko bolje i apple da napravi jer ce napraviti puno kvalitetnije ako me razumijete.

 
7 14 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvat
H4X0R kaže...
luka28 kaže...

najjaci dio je "u Samsungu su se izgleda odlučili na već prokušanu metodu skeniranja otiska prsta, koji bi trebao biti smješten ispod samog zaslona uređaj" a di bi drugo bio, da ga je apple stavio na privjesak za kljuceve i ovi bi ga isto tamo stavili :)

 

U iPhone-a je smjesten ispod home gumba, a ne ispod zaslona!

... dok je na HTC One Maxu na stražnjoj strani.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
15 godina
odjavljen
offline
Re: Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvat
H4X0R kaže...
luka28 kaže...

najjaci dio je "u Samsungu su se izgleda odlučili na već prokušanu metodu skeniranja otiska prsta, koji bi trebao biti smješten ispod samog zaslona uređaj" a di bi drugo bio, da ga je apple stavio na privjesak za kljuceve i ovi bi ga isto tamo stavili :)

 

U iPhone-a je smjesten ispod home gumba, a ne ispod zaslona!

ti misliš da će biti ispod zaslona u obliku da ćeš negdje naekranu morati pritisnuti? ako je tako onda sam krivo skužio, ja sam mislio da će biti ispod zaslona u stilu kao što je i ajfonov home gumb ispod zaslona

15 godina
neaktivan
offline
Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvatio

Za koju godinu ce trebat stavit kapljicu krvi na ekran svaki put kad budemo otkljucavali mob

Moj PC  
1 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvat
luka28 kaže...
H4X0R kaže...
luka28 kaže...

najjaci dio je "u Samsungu su se izgleda odlučili na već prokušanu metodu skeniranja otiska prsta, koji bi trebao biti smješten ispod samog zaslona uređaj" a di bi drugo bio, da ga je apple stavio na privjesak za kljuceve i ovi bi ga isto tamo stavili :)

 

U iPhone-a je smjesten ispod home gumba, a ne ispod zaslona!

ti misliš da će biti ispod zaslona u obliku da ćeš negdje naekranu morati pritisnuti? ako je tako onda sam krivo skužio, ja sam mislio da će biti ispod zaslona u stilu kao što je i ajfonov home gumb ispod zaslona

 

Ne znam ja gdje ce biti, ali tako se razumije iz teksta "ispod samog zaslona", sto je moguce da je ili pogresan prevod, ili lazna glasina, ili malo necijeg fantaziranja. Morat cemo pricekati da vidimo. I ima razlike kada kazes ispod zaslona, i ispod samog zaslona.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvat
Stdite kaže...

Apple je napravio dobru stvar s otiskom prsta stvarno funkcionira kako treba i radi , ovo za oko bolje i apple da napravi jer ce napraviti puno kvalitetnije ako me razumijete.

Ne razumijemo te.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvat
thuglife kaže...
Stdite kaže...

Apple je napravio dobru stvar s otiskom prsta stvarno funkcionira kako treba i radi , ovo za oko bolje i apple da napravi jer ce napraviti puno kvalitetnije ako me razumijete.

Ne razumijemo te.

htio je reći da će apple lakše od samsunga pronaći neku firmu koja je već razvila gotovo rješenje, otkupiti nju i patente, te onda na tržište plasirati novi, revolucionarni proizvod.

Silence! I Kill You...
13 godina
offline
Re: Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvat
Nisam ni mislio da ce apple fanboy zaobici tu temu bez mnostvo uobicajenih komentara.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvat
H4X0R kaže...
(...) Ne znam ja gdje ce biti, ali tako se razumije iz teksta "ispod samog zaslona", sto je moguce da je ili pogresan prevod, ili lazna glasina, ili malo necijeg fantaziranja. Morat cemo pricekati da vidimo. I ima razlike kada kazes ispod zaslona, i ispod samog zaslona.

Moguće je da će biti i u samom zaslonu - Samsung je za Microsoft proizveo panel koji osim prikaza slike radi kao IC (IR) kamera, koji pored piksela s tekućim kristalima ima integrirane senzore osjetljive na valne duljine svjetlosti u infracrvenom području. Tako da ako se odluče na optičko skeniranje otiska, danas najčešću metodu, mogu integrirati senzore koji čine skener u panel. Nadalje, Samsung ima u ponudi i prozirne ekrane - mogli bi upotrijebiti prozirni ekran koji propušta svjetlo u području koje nije vidljivo ljudskom oku i koristiti takvo svjetlo za optičko skeniranje otiska; tada bi skener bio ispod zaslona.

 

Druga metoda koja je raširena je kapacitivno skeniranje otiska, koje radi na istom principu kao i touchscreen, samo s puno manjim "pikselima". Samsung je 2011. u Koreji, a 2013. u SAD, predao patentnu prijavu za senzor koji kombinira optički i kapacitivni princip, pa bi mogli vidjeti i kombinirani pristup.

 

EDIT: Apple je kupnjom tvrtke Authentec dobio pristup njihovim skenerima koji koriste kombinaciju kapacitivne i radiofrekvencijske metode. Authentec je u ranije koristio samo RF tehnologiju, a 2005. je pokazano da se može lako zaobići, iako su tvrdili da je zaobilaženje otežano zato što skenira žive stanice ispod površine kože. PDF istraživanja je ovdje, sadrži i recept za izradu prikladnog gumenog prsta od želatine; moguće je koristiti i lateks, što je pokazala grupa koja je zaobišla TouchID na iPhoneu.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 14:23 (hrx).
14 godina
offline
Re: Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvat
Meni osobno se svida taj nacin identifikacije, bilo da je rijec o otisku prsta, bilo da je rijec o sarenici.

Zanimljivo je kako se sada tiglo toliko buke oko fingerprint readera, a nadam se da apple fanovi nisu zaboravili da HP vec godinama u svoje prijenosnike ugraduje te iste fingerprint readere te da ovo nije bas nista novo.

Zanimljive ce mi biti reakcije tih istih fanova kada dodu novi iPhone-i s vecim dijagonalama, zanima me sta ce biti s onima (velikom vecinom) koji su se kunili da su trenutne velicine iPhone-a "savrsene" te su ismijavali sve nas koji koristimo uredaje s vecim dijagonalama.

Sada ce sami sebe poklopit sa svim onim smijesnim izjavama o nekim "savrsenim" velicinama dijagonala i o "predivnih" 3.5"-4". LOL
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
odjavljen
offline
Re: Skeniranje oka: Samsung odbacio, Apple prihvat
win32 kaže...
Meni osobno se svida taj nacin identifikacije, bilo da je rijec o otisku prsta, bilo da je rijec o sarenici.

Zanimljivo je kako se sada tiglo toliko buke oko fingerprint readera, a nadam se da apple fanovi nisu zaboravili da HP vec godinama u svoje prijenosnike ugraduje te iste fingerprint readere te da ovo nije bas nista novo.

Zanimljive ce mi biti reakcije tih istih fanova kada dodu novi iPhone-i s vecim dijagonalama, zanima me sta ce biti s onima (velikom vecinom) koji su se kunili da su trenutne velicine iPhone-a "savrsene" te su ismijavali sve nas koji koristimo uredaje s vecim dijagonalama.

Sada ce sami sebe poklopit sa svim onim smijesnim izjavama o nekim "savrsenim" velicinama dijagonala i o "predivnih" 3.5"-4". LOL

ne brini Apple će već naći razumne objašnjenje, a u biti ni ne treba im objašnjenje, jednostavno mogu reći, da 4" na iPhoneu 5 je idealna veličina ekrana za koristiti jednom rukom, sada predstavljamo telefon koji je idealan za korištenje sa dvije ruke i to je to. Neš ti mudrosti. Ja sam siguran da će Apple ako i izda iPhone sa velikim ekranom i dalje proizvoditi telefone sa 4" ekranima jer to stvarno jesu idealni uređaji za koristiti jednom rukom. Ja imam Note 3 i to nije uređaj koji želiš koristiti samo jednom rukom, možeš, ja imam relativno velike ruke pa nekako i uspjevam ali to nije iskustvo kakvo Apple želi svojim korisnicima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice