Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD

poruka: 21
|
čitano: 2.675
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD".
13 godina
offline
Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD

Bullet Train Unreal Engine 4 Demo - Oculus Connect 2

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2015 16:09 (lmutak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD

Hm, ovaj pa neznam po čemu je 300 dolara skupo? Pa ima gamerskih periferijakoje toliko koštaju. 
Smartfoni s vrha ponude po 1000 dolara... Nije li ovo opremljeno i nekakvim visokorezolucijskim (4k?)
ekranom? Uglavnom, otom potom. Koliko vidim nikakav proizvod i dalje nemaju na prodaji.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
10 0 hvala 0
9 godina
offline
Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD

Svejedno nemam dosta jak komp.

Lijep da umreš!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD
overhaul kaže...

Hm, ovaj pa neznam po čemu je 300 dolara skupo? Pa ima gamerskih periferijakoje toliko koštaju. 
Smartfoni s vrha ponude po 1000 dolara... Nije li ovo opremljeno i nekakvim visokorezolucijskim (4k?)
ekranom? Uglavnom, otom potom. Koliko vidim nikakav proizvod i dalje nemaju na prodaji.

 Pa to je ko cijena jednog malo boljeg 24'' monitora full HD rezolucije; znači, nekih 2000 kn + PDV (sve skupa 2500 kn).
http://www.links.hr/?naziv=monitor-24-led-dell-u2412m-8ms-300cd-m2-2000000-1-ips-d-sub-dvi-dp-usb-hub-pivot-crni&option=artikl&id_artikl=100.333.033&tab=opis

 

Tak da ne vidim zakaj bi to bila tak "visoka" cijena, s obzirom da je to ipak uređaj koji je na početku životnog vijeka tehnologije koju predstavlja. Isto su tak LCD monitori bili banoslovno skupi kad je ta tehnologija tek zaživjela...

A Oculus i sl. nisu tako i tako za korisnike plitkog đepa, jer treba imati i stroj koji može gurati igre na toj rezoluciji, sa dva istovremena pogleda i u 60 FPS-a (trenutno dostupnih par low quality demo-a ne računam; govorim o AAA igrama za koje bi ga koristili). Tak da računajte barem 1000€ gaming rig za ugodno korištenje.

http://dejankober.com/, http://dd3d.hr/
12 godina
offline
Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD

Da li je glavobolja zajamčena ili se to dodatno plaća

Moj PC  
1 4 hvala 1
15 godina
offline
Re: Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD
Berko kaže...
...

A Oculus i sl. nisu tako i tako za korisnike plitkog đepa, jer treba imati i stroj koji može gurati igre na toj rezoluciji, sa dva istovremena pogleda i u 60 FPS-a (trenutno dostupnih par low quality demo-a ne računam; govorim o AAA igrama za koje bi ga koristili). Tak da računajte barem 1000€ gaming rig za ugodno korištenje.

 meni se čini da 60 fps nije donja granica. već da je 90+ hz idealna točka. bar tako piše.

 

znači minimalni fps nesmije past ispod 90 fps. to bi značilo da bi ja morao kupit još jednu 970 i uparit u SLI da imam normalni rad. a pošto su u naočalama 2 ekrana mislim da bi SLI/Crossfire bio pun pogodak (nebitno koja kartica), tako da svaki renda svoj ekran. ili to ili čekat dx 12 fičer koji može rendat pola pola frejma u sli/crosfire.

16 godina
online
Re: Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD
ranko091 kaže...
Berko kaže...
...

A Oculus i sl. nisu tako i tako za korisnike plitkog đepa, jer treba imati i stroj koji može gurati igre na toj rezoluciji, sa dva istovremena pogleda i u 60 FPS-a (trenutno dostupnih par low quality demo-a ne računam; govorim o AAA igrama za koje bi ga koristili). Tak da računajte barem 1000€ gaming rig za ugodno korištenje.

 meni se čini da 60 fps nije donja granica. već da je 90+ hz idealna točka. bar tako piše.

 

znači minimalni fps nesmije past ispod 90 fps. to bi značilo da bi ja morao kupit još jednu 970 i uparit u SLI da imam normalni rad. a pošto su u naočalama 2 ekrana mislim da bi SLI/Crossfire bio pun pogodak (nebitno koja kartica), tako da svaki renda svoj ekran. ili to ili čekat dx 12 fičer koji može rendat pola pola frejma u sli/crosfire.

 Pa jasno. Na kraju svega, za rig (budućnosti) za koji je ovo predviđeno, cijena ne uzgleda prestrašna. 

To je kao da se čudimo kako je autoguma 275/40 R22 čak 350$ (dok ima onih za bicikl za samo 30 kn),
a ne uzimamo u obzir za kakvo vozilo je namijenjena. 

Uzmite u obzir da ovakav ekran na Occulusu u biti simulira ekran preko cijelog vidnog polja. To bi trebao 
dakle glumiti monitor setup koji bi pokrio sve zidove u sobi.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD
ranko091 kaže...
Berko kaže...
...

A Oculus i sl. nisu tako i tako za korisnike plitkog đepa, jer treba imati i stroj koji može gurati igre na toj rezoluciji, sa dva istovremena pogleda i u 60 FPS-a (trenutno dostupnih par low quality demo-a ne računam; govorim o AAA igrama za koje bi ga koristili). Tak da računajte barem 1000€ gaming rig za ugodno korištenje.

 meni se čini da 60 fps nije donja granica. već da je 90+ hz idealna točka. bar tako piše.

 

znači minimalni fps nesmije past ispod 90 fps. to bi značilo da bi ja morao kupit još jednu 970 i uparit u SLI da imam normalni rad. a pošto su u naočalama 2 ekrana mislim da bi SLI/Crossfire bio pun pogodak (nebitno koja kartica), tako da svaki renda svoj ekran. ili to ili čekat dx 12 fičer koji može rendat pola pola frejma u sli/crosfire.

 sli nije podrzan za oculus niti ce biti( tako barem kazu za sada), trenutno je u dk2 verziji koja radi na 75hz i fps nebi smio padati ispod toga jer pocne slika titrati sto je jako neugodno! koristim ga 2 tjedna i nikakvih problema! problem je jedino jos uvjek pre mala razolucija(fullhd za oba oka), finalna verzija ce imati neznatno vecu...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD

oculus rift -final skup za 300$  a kupovali neke demoe za 500$ i bilo ok

 

cudan ovaj bug

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD

ima brutalno zanimljivih igara i mozgalica, dosta su atraktivne igre u nekakvom svemiru gdje doslovno imas osjecaj da letis.... auto simulacije kao da vozis pravi auto, nevjerovatno dobro! osim te proklete pre male rezolucije!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD

Imam osjećaj da će sve pucačine koje izađu biti kao one za kinect,nepomično stojiš u sredini i pucaš po lutkama.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD

e našao sam "split frame rendering", to je fičr od dx 12. i vidim da nvidia ima neki vr sli mod (dx 11 za sad). specifično za ta naglavna stvorenja, rift, sony vr,...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD
zerocool12 kaže...

Imam osjećaj da će sve pucačine koje izađu biti kao one za kinect,nepomično stojiš u sredini i pucaš po lutkama.

 ma jok, na tome se igras klasicno kao na desktopu, samo sto si ovaj put u igri

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
online
Re: Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD
Stjepanj kaže...
zerocool12 kaže...

Imam osjećaj da će sve pucačine koje izađu biti kao one za kinect,nepomično stojiš u sredini i pucaš po lutkama.

 ma jok, na tome se igras klasicno kao na desktopu, samo sto si ovaj put u igri

 Da, u biti samo rotaciju/orjentaciju mišem ili gamepadom mijenjaš occulusom a "wasd" plus ostalo (odabir alata i akticacija/pucanje) je standardni klik jeltako?
I da se kombinirati sa recimo volanom, gdje occulus služi kao zamjena veeeelikog monitora (uz mogućnost orijentacije) a ostalo kontroliraš kao 
i pred normalnim monitorom.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD
overhaul kaže...
Stjepanj kaže...
zerocool12 kaže...

Imam osjećaj da će sve pucačine koje izađu biti kao one za kinect,nepomično stojiš u sredini i pucaš po lutkama.

 ma jok, na tome se igras klasicno kao na desktopu, samo sto si ovaj put u igri

 Da, u biti samo rotaciju/orjentaciju mišem ili gamepadom mijenjaš occulusom a "wasd" plus ostalo (odabir alata i akticacija/pucanje) je standardni klik jeltako?
I da se kombinirati sa recimo volanom, gdje occulus služi kao zamjena veeeelikog monitora (uz mogućnost orijentacije) a ostalo kontroliraš kao 
i pred normalnim monitorom.

 radi cak kombinacija oculusa + mis u isto vrijeme, no i to ovisi o podrsci u samoj igri! svakim danom nesto novo izlazi, patchevi itd! podrska i interes je ogroman jer je ocigledno proizvod van svih znanih nam standarda za igranja i tome slicno! imate u savskoj jednu igraonu u kojoj to mozete isprobati iz prve ruke...ili dodete kod mene doma! LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD
Stjepanj kaže...

ili dodete kod mene doma! LP

 Pazi da ti kad se probudiš ne bi bio red pred kućom ko pred Apple storom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD

Najbolje je otići u studio u Savskoj 50 pa se tamo za 30 kn 15 min može koristiti DK2 i vidjeti kako će to otprilike izgledati u consumer verziji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD

Ja sam probao neki Oculus, sad ne znam koja je generacija, ali rezolucija je ubi bože.. pikseli ko da je reza 320x240

 

 

Rock hard, die free!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD
zerocool12 kaže...

Imam osjećaj da će sve pucačine koje izađu biti kao one za kinect,nepomično stojiš u sredini i pucaš po lutkama.

 Bullet train je koncept predviđen za oculus touch. Sistem kretanja je zamišljen teleportacijom (klikneš na point na mapi gdje želiš da te teleportira). Touch će kasnije pustit u prodaju sa ekstra positional trackerom tako da ćeš u principu imat 2 s kojima ćeš moći definirati veći volumen kretanja kakav reklamira HTC vive.
Za tipkovnicu i miš koncept kretanja u pucaćini, odlićna mehanika je implementirana u Half-life 2. Imaš kvadrat u vidnom polju unutar kojega pointer ne dira orjenatciju kamere nego tek kad poćneš tjerat pointer van tog okvira.
Problem je što kad se kameri mijenja akcelracija vanjskim kontrolama, osjetiš vrlo brzo mućninu. U bullet trainu pošto se teleportiraš ne percipiraš promjene brzine kretanja te ti mozak ne stvara konfilkt i ne nastaje mućnina.

 

http://www.gamespot.com/articles/valve-designer-says-developers-to-blame-for-vr-sic/1100-6430972/

14 godina
offline
Re: Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD
Angus_Young kaže...
zerocool12 kaže...

Imam osjećaj da će sve pucačine koje izađu biti kao one za kinect,nepomično stojiš u sredini i pucaš po lutkama.

 Bullet train je koncept predviđen za oculus touch. Sistem kretanja je zamišljen teleportacijom (klikneš na point na mapi gdje želiš da te teleportira). Touch će kasnije pustit u prodaju sa ekstra positional trackerom tako da ćeš u principu imat 2 s kojima ćeš moći definirati veći volumen kretanja kakav reklamira HTC vive.
Za tipkovnicu i miš koncept kretanja u pucaćini, odlićna mehanika je implementirana u Half-life 2. Imaš kvadrat u vidnom polju unutar kojega pointer ne dira orjenatciju kamere nego tek kad poćneš tjerat pointer van tog okvira.
Problem je što kad se kameri mijenja akcelracija vanjskim kontrolama, osjetiš vrlo brzo mućninu. U bullet trainu pošto se teleportiraš ne percipiraš promjene brzine kretanja te ti mozak ne stvara konfilkt i ne nastaje mućnina.

 

http://www.gamespot.com/articles/valve-designer-says-developers-to-blame-for-vr-sic/1100-6430972/

 Offtopic, ali kako si uspio pucačini krivo napisati??

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero, iPhone 3GS, Nexus S, Nexus 7, Htc 8S, iPhone 4, Galaxy S2, HTC Sensation, Lumia 625, N8, Dell Venue 8, Z1 Compact, Meizu m2 note
16 godina
online
Re: Skupi Oculus Rift – neće ići ispod 300 USD
EZY-E kaže...
Angus_Young kaže...

 Offtopic, ali kako si uspio pucačini krivo napisati??

 Ne znam za njega, ali meni se zna dogoditi kad mijenjam mjesta sa kojih tipkam, a č i ć su susjedne tipke...
.....
Da, nisam razmišljao o mogućnosti mučnine kad se koriste wasd tipke na full 3d okruženju poput occulusovog. 
Meni zna bit mučno kad me mimo mojih kontrola ljulja u introima nivoa fps-ova, mogu misliti kad je tek kompletno

vidno polje pokriveno. najbolje će biti sa onim trenažerima. Jao što će gamerima cuclat para sva ta nova oprema :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice