Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima

poruka: 12
|
čitano: 3.323
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima".
16 godina
neaktivan
offline
Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima

Mi neko može objasniti zašto bi platio više za zakrivljeni TV nego za ravni? U čemu je fora?

 
5 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima

navodno bolji doživljaj gledanja ali ne pričam iz iskustva

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima

Nije bolji, samo je drugačiji. Oled je sam po sebi nudi superioran prikaz na tv-u ali je skup kao i sve što valja. Kratko sam koristio prvi lg flex i mogu reći da ta zakrivljenost stvara neku iluziju prostora, kao da slova plutaju na ekranu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima

u cemu je fora sa zakrivljenim ekranom:  http://i.imgur.com/uhoC3vZ.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 6:00 (freddie).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima

Rubove ekrana vidimo pod određenim kutom i nešto su dalje od gledatelja od sredine ekrana, pa to stvara određene deformacije na slici koju vidimo, no efekt je primjetan tek kada ekran zauzima velik dio vidnog polja, što s današnjim televizorima nije slučaj. Kada dođu UHD uređaji od 100", onda će to imati nekog smisla. Zakrivljenost pogoduje samo onome tko sjedi u sredini, dok ostali vide veće deformacije nego na ravnom ekranu, pa je na malim ekranima od nje više štete nego koristi.

 

U članku se prvo kaže da će biti isporučeno 3 milijuna zakrivljenih, a nakon toga da ih neće biti više od 800000. Što je pisac zapravo htio reći?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima
Pa valjda je pisac rekao da ce ih biti napravljeno 3mil, a pro dano 800k. E sad ako je to tocno, sto ce biti sa 2,2mil? Bit ce na sale? Doubt that! Something is wrong....
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima
BlackDog22 kaže...

Mi neko može objasniti zašto bi platio više za zakrivljeni TV nego za ravni? U čemu je fora?

 

Zato jer proizvođači ekrana moraju hraniti konzumerizam i izmišljati "nove i bolje" stvari, probali su sa 3D-om, nije poršlo, sad moraju s ovim. Inače bi svi mi bili zadovoljni sa svojim "starim" HD televizorima i ne bi kupovali nove.

I zato sda smišljaju masu kvazi znanstvenih interpretacija zašto su zakrivljeni bolji. Iskreno, možda i jesu, ali za jednu jedinu osobu koja se nalazi u središnjoj osi slike. Ako će si TV kupiti neki samotnjak, super, nek uzme te krive. Ostalim ljudima su normalni, ravni televizori puno bolji izbor.

I još jedna stvar koje ću se dotaknuti - UHD - na normalnim udaljenostima gledanja TVa nema ama baš nikakve prednsti nad FullHD, možda onima sa savršenim vidom, ali takvih je stvarno malo.

Živio konzumerizam! :)

15 godina
neaktivan
offline
Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima

Digitimes također predviđa kako će tijekom 2015. godine isporuke zakrivljenih LCD TV uređaja nadmašiti isporuke LCD TV-a temeljenih na tehnologiji kvantnih točaka.

Ovo je pomalo nejasno - hoće li biti isporučeno više zakrivljenih TV-a ili onih s tehnologijom kvantnih točaka? Ovako formuliranom rečenicom moguće je i jedno i drugo. Na prvi pogled izgleda da će biti isporučeno više zakrivljenih TV-a, ali kako je ostatak članka dosta negativan prema zakrivljenim TV-ima, rečenicu je moguće isčitati kao da će biti isporučeno više TV-a s kvantnim točkama. Srećom, naveden je Digitimes, pa sam iskopao izvornu vijest (bilo bi dobro da je postavljen link u tekstu):

(...) Digitimes Research also estimates that curved LCD TV shipments will exceed quantum dot LCD TV shipments in 2015.

odnosno, ukoliko ne prevodimo doslovno nego tako da se izbjegne nedoumica:

 Digitimes također procjenjuje da će 2015. godine biti isporučeno više zakrivljenih LCD TV uređaja [u odnosu na || nego] LCD TV [uređaje temeljene || uređaja temeljenih] na tehnologiji kvantnih točaka.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 21:51 (hrx).
 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima
Visak kaže...

Rubove ekrana vidimo pod određenim kutom i nešto su dalje od gledatelja od sredine ekrana, pa to stvara određene deformacije na slici koju vidimo, no efekt je primjetan tek kada ekran zauzima velik dio vidnog polja, što s današnjim televizorima nije slučaj. Kada dođu UHD uređaji od 100", onda će to imati nekog smisla. Zakrivljenost pogoduje samo onome tko sjedi u sredini, dok ostali vide veće deformacije nego na ravnom ekranu, pa je na malim ekranima od nje više štete nego koristi.

 

U članku se prvo kaže da će biti isporučeno 3 milijuna zakrivljenih, a nakon toga da ih neće biti više od 800000. Što je pisac zapravo htio reći?

 Ja sam shvatio to kao 3mil zakrivljenih a o toga samo 800k zakrivljenih sa OLED tehnologijom jer su trenutno dosta skuplji

14 godina
offline
Re: Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima

Osobno sam sjedio ispred nekoliko zakrivljenih tv-a, nedavno sam kupovao novi tv, reko ajd kad plaćam da kupim novu tehnologiju, mogao bi se možda prilagoditi s vremenom ali kada bi mi ekipa došla u goste pogledati film bilo bi problema, po meni je to promašaj, ali opet to je samo moje mišljenje...

Također, gledao sam reviewe vani, na raznim forumima, sve kažu OBAVEZNO odvojiti neko vrijeme prilikom kupnje tv, ako se hoće zakrivljeni, da se pogleda kak spada,  navodno da ih se 70% vraća i uzimaju ljudi ravne ekrane.

13 godina
offline
Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima

Taj zakrivljeni tv možda bi bio dobar za gledanje 3D filmova. Ali ovak kako sam gledao zakrivljeni i običan program, nema previše smisla. Meni se ćini kao još jedan marketinški trik za prodaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Slabija potražnja za zakrivljenim OLED TV-ima
dax-lax kaže...
Visak kaže...

 

U članku se prvo kaže da će biti isporučeno 3 milijuna zakrivljenih, a nakon toga da ih neće biti više od 800000. Što je pisac zapravo htio reći?

 Ja sam shvatio to kao 3mil zakrivljenih a o toga samo 800k zakrivljenih sa OLED tehnologijom jer su trenutno dosta skuplji

 Kako si to iz ovoga shvatio?

tijekom ove godine u svijetu će biti isporučeno između 2,8 i 3 milijuna zakrivljenih OLED televizora.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice