Slika digitalna, mane još vidljivije

poruka: 140
|
čitano: 21.360
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Slika digitalna, mane još vidljivije".
16 godina
odjavljen
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Vjerojatno je pretplata premala. Trebalo bi dići na barem 150 kn pa onda kroz godinu dvije vidjeti što se može učiniti Viče

Problem je u glupoj i lijenoj marvi koja radi tamo gdje ne bi trebala a potrebna oprema se nabavlja preko kojekakvih Mravaka, Barišića i inih...

Freak Show Inc.
 
35 0 hvala 5
15 godina
neaktivan
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Dobar članak. Pa ti sada kupi 3D televizor. Uopće ne znam zašto ljudi (među njima i ja) kupuju FULL HD televizore, widescreen televizore, razne max tv-e kada u ovoj vukojebini još nije zaživio niti 16:9 omjer slike. Ali glavno da se tuneli farbaju za 100 milijuna kuna.

Moj PC  
16 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

sta ti pricas momak,max tv ima 16:9 odkad postoji,a meni je kvaliteta na maxt tv 4 nacionalana programa barem 20x bolja nego onima koji gledaju sa antena!

 

imate za tv od par tisuca kuna a nemate za neku satelitsku kablovsku ili IPTV.smjesno

 
6 10 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
Friday kaže...

Vjerojatno je pretplata premala. Trebalo bi dići na barem 150 kn pa onda kroz godinu dvije vidjeti što se može učiniti Viče

 

Ovo može vrijediti za HRT, ali za RTL, Novu i ostale ne jer se pretplata za njihov sadržaj ne plaća.

 

Imam B.net (digitalni prošireni paket) i vrlo sam zadovoljan kvalitetom slike na Panasonic plazmi.

ZIG ZAG
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 8:03 (siketa).
15 godina
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
bugonja kaže...

sta ti pricas momak,max tv ima 16:9 odkad postoji,a meni je kvaliteta na maxt tv 4 nacionalana programa barem 20x bolja nego onima koji gledaju sa antena!

 

imate za tv od par tisuca kuna a nemate za neku satelitsku kablovsku ili IPTV.smjesno

 Da, ima na nacina da 4:3 signal razvuce preko cijelog ekrana na 16:9 isto kao sto to radi i tv.

Od kud mi na maxtv-u  bio taj signal ako im hrt ne dostavi taj signal ?

Tek u nazad koji mjesec su neki programi na maxtv-u dobili pravi 16:9 format i više nisu razvuceni.

 

A o kvaliteti slike na maxtv-u neću niti pricati.  Ti ili si slijep ili imas kantu od tv-a kad ne vidis koji ocajan signal ide preko maxtv-a.

14 godina
neaktivan
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Cuo sam sa raznih strana da nasi debili od 01.01. prelaze na 16:9 konacno

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije

zato ja ne nasjedam na KUPI sindrom, te uživam u svom starom velikom crt-u bet ikakvih problema.

 

Ja sam za to da 16:9 slika dođe zajeno sa HD-om, a ne prije toga....

15 godina
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
the economist kaže...

Uopće ne znam zašto ljudi (među njima i ja) kupuju FULL HD televizore, widescreen televizore,

Pa recimo zato što su HD filmovi/serije dostupni već nekoliko godina, i izgledaju fenomenalno na HD televizorima. Gledanje SD materijala je nužno zlo za one koji (još uvijek) prate TV program, a skoro ista stvar i s DVD-ima. HD telka itekako ima smisla već nekoliko godina ako se može do HD materijala.

Deckard
15 godina
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
Korny1603987 kaže...

zato ja ne nasjedam na KUPI sindrom, te uživam u svom starom velikom crt-u bet ikakvih problema.

 

Ja sam za to da 16:9 slika dođe zajeno sa HD-om, a ne prije toga....

HD filmovi su spektakl za oči na HD telkama, nisu HD telke nikakav kupi sindrom. Nemoj biti ograničen "tehnika narodu" sindromom ;-)

Deckard
13 godina
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Hallo, krenite od sebe!!!

 

BUG TV se emitira u 4:3 formatu, danas dok većina korisnika ima ws monitore i televizore.

 
33 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Nit je spomenuto u clanku, nit je iko komentiro...

 

Al ljudi... sta vi i dvd filmove koji nisu u formatu vaseg monitora ili TVa (obicno nizi, 16:9 na 16:10 monitoru ili filmove veceg omjera) razvucete na visinu monitora?

Dal kad gledate slike, prezentaicije, pdf dokumente ... upalite full screen sa stretch to fit screen?

Dal igre u SNES emulatorima igrate isto tako?

Dal printate u full A4 da popunite sve pod svaku cijenu?

 

Ne kazem da je super sta nam je televizija 4:3, ali onda se gleda u 4:3 a ne u drugom obliku jer je ljudima "žao" onih centimetara na rubovima jer kad su platili TV oni oce sve centimetre...

Kuzim isto da je poanta zaostalost na 4:3, al da se pod jedino trenutno rjesenje stavlja razvlacenje... glupost...

www.dice3d.com - Online portfolio
 
7 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Joj i BUG mora o toj ŠeherezadiSmijeh....

Neznam meni je ovaj digitalni signal budući da mi je na analognom signalu čista slika bila samo na hrt 1  i rtl-u a novu nisam ni mogao uhvatit, tako da sam sad prezadovoljan što mi je čista slika i što hvatam sve programe.

xf zoja26
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Evo jedan mali tip za one koji su nasjeli i kupili Panasonoc X10y ili ovaj noviji x20Y model,  a za tu plazmu kažu da najbolje pokazuje SD signal.

Javna je tajna da DVB-T tuner ugrađen u te modele loše upscala sd signal na rezoluciju plazme jer je tuner smeće. Probajte spojiti vanjski DVB-T prijemnik putem HDMI-a i vidjet ćete promjenu Smijeh

Ali to je apsurd jer imaš TV koji ima u sebi DVB-T tuner a spajaš vanjski putem HDMI-a jer je taj ugrađeni smeće.

 

 

A za ove ostale koji se žale, uzmite DreamboX  hd reciver, platite kvalitetan CS i uživajte, ili izdvojite keš za AV reciver koji radi upscaling SD signala na 1080p. Pa ćete vidjeti promjene. Npr jedan DENON AVR-1911.

Ako imate keđša za Tv od 5.000kn onda vam neće biti problem. Ja i dalje gledam u Grundig CRT i slika je dobra

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
izzy007 kaže...

Evo jedan mali tip za one koji su nasjeli i kupili Panasonoc X10y ili ovaj noviji x20Y model,  a za tu plazmu kažu da najbolje pokazuje SD signal.

Javna je tajna da DVB-T tuner ugrađen u te modele loše upscala sd signal na rezoluciju plazme jer je tuner smeće. Probajte spojiti vanjski DVB-T prijemnik putem HDMI-a i vidjet ćete promjenu Smijeh

Ali to je apsurd jer imaš TV koji ima u sebi DVB-T tuner a spajaš vanjski putem HDMI-a jer je taj ugrađeni smeće.

 

 

A za ove ostale koji se žale, uzmite DreamboX  hd reciver, platite kvalitetan CS i uživajte, ili izdvojite keš za AV reciver koji radi upscaling SD signala na 1080p. Pa ćete vidjeti promjene. Npr jedan DENON AVR-1911.

Ako imate keđša za Tv od 5.000kn onda vam neće biti problem. Ja i dalje gledam u Grundig CRT i slika je dobra

Daj se dogovori sa samim sobom, je li tuner loš ili je upscale loš? I šta će ti upscale na 1080p kad ga onda još TV mora downscaleat na svojih 720p? I nije li 1911 oko 3000 kn? Nije baš mala cifra samo za upscale ;)

14 godina
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Očito si me pogrešno razumio. Nisam mislio da se taj resiver kupi za tv s hd redy rezolucijom već za full hd, a Plazmu sam samo naveo kao primjer kako te navuku na tanak led i ti kupiš taj proizvod jer je navodno u svim testovima najbolji za tu lovu, odnosno najbolje pokazuje sd signal, a na kraju ispadne da ti treba još jedan vanjski uređaj (čitaj DVB-T prijemnik) da bi ti slika bila ok

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
horizon kaže...

Ne kazem da je super sta nam je televizija 4:3, ali onda se gleda u 4:3 a ne u drugom obliku jer je ljudima "žao" onih centimetara na rubovima jer kad su platili TV oni oce sve centimetre...

Kuzim isto da je poanta zaostalost na 4:3, al da se pod jedino trenutno rjesenje stavlja razvlacenje... glupost...

Ja još kužim ljude koji to rade na LCD-ima i plazmama u strahu da im se ne "zaprže", al ekipa je to radila i na 16:9 CRT-ovima iz čistog snobizma ili "tehnika narodu" sindroma Smijeh . Koliko sam žući prolijao s takvima dok nisam shvatio da nema smisla, kao bi nam istočni susjedi rekli, ispravljati krivu Drinu.

Deckard
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
izzy007 kaže...

Očito si me pogrešno razumio. Nisam mislio da se taj resiver kupi za tv s hd redy rezolucijom već za full hd, a Plazmu sam samo naveo kao primjer kako te navuku na tanak led i ti kupiš taj proizvod jer je navodno u svim testovima najbolji za tu lovu, odnosno najbolje pokazuje sd signal, a na kraju ispadne da ti treba još jedan vanjski uređaj (čitaj DVB-T prijemnik) da bi ti slika bila ok

Ma sve 5, ne znam kakav mu je tuner niti upscale, meni sve i ide preko Denonovog AVR-2308 receivera a tuner u TV-u nikad nisam niti upalio, a niti nemam DVB-T tuner nego koristim samo maxTV tako da nemam tih problema ;)

 

deckard kaže...
horizon kaže...

Ne kazem da je super sta nam je televizija 4:3, ali onda se gleda u 4:3 a ne u drugom obliku jer je ljudima "žao" onih centimetara na rubovima jer kad su platili TV oni oce sve centimetre...

Kuzim isto da je poanta zaostalost na 4:3, al da se pod jedino trenutno rjesenje stavlja razvlacenje... glupost...

Ja još kužim ljude koji to rade na LCD-ima i plazmama u strahu da im se ne "zaprže", al ekipa je to radila i na 16:9 CRT-ovima iz čistog snobizma ili "tehnika narodu" sindroma Smijeh . Koliko sam žući prolijao s takvima dok nisam shvatio da nema smisla, kao bi nam istočni susjedi rekli, ispravljati krivu Drinu.

Meni je nedavno jedan poznanik objašnjavao kako on na plazmi gleda 2.20:1 filmove na 16:9 televizoru i kako ima opciju da mu slika popuni ekran bez da se razvuče. Nakon 10 minuta rasprave kako to nije moguće nam je demonstrirao to, naravno, opcija je bila da se razvuče po visini, i on kaže da je njemu bolje tako gledati film i da nije razvučeno... Sve sam više siguran da je Einstein bio u pravu za ljudsku glupost Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

sto je tako tesko 4:3 sliku prikazivati u odgovarajucem formatu sa 16:9 televizoru? istina, sa obje strane imate crnog skoro vise nego slike, ali opcija postoji.

da se razumijemo, ja bih rado da se emitira prava (barem) HD slika, ali dovoljno velikog birate-a. jedino sto mislim je da cemo prije svi imati 21:9 televizore nego dodje HD signal na nasu javnu televiziju XD

thinking...
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Čitam nekidan kako se hvale da je Hrvatska jedna od rijetkih zemalja bez analognog signala. Samo po sebi se nameće pitanje zašto nisu ostavili duži prijelazni period ili čak da se može izabrati koji se sugnal želi, kao što je slučaj u nekim puno bogatijim zemljama.

Uvoznički lobi je u ovom segmentu prejak i možemo samo zamisliti koliko su zaradili uvozom adaptera, a i novih digitalnih TV-a.

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
marauder16 kaže...

sto je tako tesko 4:3 sliku prikazivati u odgovarajucem formatu sa 16:9 televizoru? istina, sa obje strane imate crnog skoro vise nego slike, ali opcija postoji.

da se razumijemo, ja bih rado da se emitira prava (barem) HD slika, ali dovoljno velikog birate-a. jedino sto mislim je da cemo prije svi imati 21:9 televizore nego dodje HD signal na nasu javnu televiziju XD

Ja ju tako i prikazujem, no redovito se tko god dođe čudi tome, meni nije uopće jasno kako netko može gledati razvučenu sliku i da mu to čak postane potpuno normalno; no ima nas svakakvih.

 

Evo, evo, samo što nije HD... Cca 2024. možda... Belji se

16 godina
protjeran
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Tko je gledao zadnju tekmu Hrvatske repke vidi kako je loš signal na DVB-T-u, bolje je tekma izgledala preko analognog signala.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Slučajnost?

bug.hr bug.hr
net.hr net.hr
Do the inposible, see the invisible ROW ROW FIGHT THE POWER
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
Mirko935 kaže...
marauder16 kaže...

sto je tako tesko 4:3 sliku prikazivati u odgovarajucem formatu sa 16:9 televizoru? istina, sa obje strane imate crnog skoro vise nego slike, ali opcija postoji.

da se razumijemo, ja bih rado da se emitira prava (barem) HD slika, ali dovoljno velikog birate-a. jedino sto mislim je da cemo prije svi imati 21:9 televizore nego dodje HD signal na nasu javnu televiziju XD

Ja ju tako i prikazujem, no redovito se tko god dođe čudi tome, meni nije uopće jasno kako netko može gledati razvučenu sliku i da mu to čak postane potpuno normalno; no ima nas svakakvih.

 

Evo, evo, samo što nije HD... Cca 2024. možda... Belji se

slazem se, mojim starcima je argument: "onak mi je slika premala", a to sto nema veze sa stvarnoscu, nije bitno :P

thinking...
15 godina
neaktivan
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Jednostavno zaboravite na bolju sliku pri trenutnoj tehnologiji, kada se početkom prošlog desetljeća odlučivalo u kojem će se tehnološkom

pravcu krenuti odabran je MPEG2 standard umjesto MPEG4 standarda (koji je u navedenom trenutku bio puno skuplje riešenje).

 

Drugi problem je što svaki multipleks (a imamo ih mislim 7 + 1 na raspolaganju) može imati do recimo max 6 kanala a brojnost ovisi o propusnosti

podataka koju želimo pridružiti nekom kanalu. Savršenu sliku bi imali sa recimo 2 kanala po multipleksu a trenutno ih imamo 4 a postoje naznake

da su planiralo ugurati i 5ti što bi dodatno degradiralo kvalitetu 4 postojeća.

 

Trenutno jedino vidljivo riješenje je čekati prelazak na HD signal čiji će nas kanali čekati na MUX C-e. Nažalost trenutno je preskupo riješenje postojeću

infrastrukturu prilagođavati MPEG4 standardu.

 

Da ne pričamo da je dosta ljudi nezadovoljno što njihovi jeftini box-ove ne mogu obrađivati i MPEG4 signal čime ne mogu hvatati austrijske programe a

uskoro i Slovenske (i jednom Bosanske) kada oni pređu na MPEG4.

 

 

 

 

 

 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Triba ulagat zaradu u novu tehnologiju a ne razbacivat na Tarika,njemu slične i upravu.Yebe se njih za napredak bitno je nabit mesa u guzicu.Namigiva

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 11:36 (dery).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Slika digitalna, mane još vidljivije

Meni je dovoljna DVD (480p) kvaliteta slike u 16/9 formatu.

Kvalitetno konvertirani filmovi u XVID format imaju otprilike 16/9 format, sa tim da spuste na oko 354 linija.

Meni osobno stvarno ne treba bolje na 81 cm televizoru.

I sa 25 fps (sličica u sekundi) sam zadovoljan.

Ovakav file se može konvertirati i u 3D format da slika ostane odlična.

 

HD kvaliteta je odlična, a FullHD je perverzija. Ja bih više volio imati 480 linija i to dvije slike (zbog 3D-a), nego običan FullHD format.

 

Tako ja danas imam Samsung FullHD na 60 Hz, što je neupotrebljivo za 3D. Zeznuli su tehnološki smjer, za razliku od DLP projektora, koji su 3D ready i idu na 120 Hz.

 

Bolje je imati 480p na 120 Hz, nego FullHD na 60 Hz.

 

Ja samo čekam da DLP projektori promjene izvor svijetla (pređu na LED). I nije me briga hoće li biti FullHD.

 

Ja bih uveo mjeru za tehnološku glupost, a koja bi ovisila o frekvenciji osvježenja.

 

Sve ispod 120 Hz treba nazvati lošim (ali i propusnost kablova na ulazima treba biti takva)...

 

 

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
 
0 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
meni je najdraze kad iden pogledat utakmicu na novoj tv
koja je u orginalu 16:9, ali je oni mudro prebace u 4:3 tako da jednostavno otkidaju strane slike, pa kad igrac vrati vrataru balun, ne vidis ga...

ili kad puste film u 16:9, ali stave pola titla na film, pola na crnu traku ispod
to mi je isto drago

mislin da ce proc jos dosta godina dok se ne prebacimo na 16:9
o hd-u necu ni pricat...
ubio si sve moje ljude
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
apoteka kaže...
ili kad puste film u 16:9, ali stave pola titla na film, pola na crnu traku ispod
to mi je isto drago

Ovo mi je apsolutno najdraže, i onda imaš izbor hoćeš li gledati film windowboxan; zumirano sa samo gornjim redom titlova; ili razvučeno... Baš su divne naše televizije, sve kreteni notorni. Zar je tako teško staviti titlove na sliku pa da barem mogu normalan zoom koristiti??

14 godina
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
Bas to Mirko, ni meni nije jasno zasto to ne rade.... bar im to nebi bio problem. Valjda ce se nesto promijeniti nabijem ih.
ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
neaktivan
offline
RE: Slika digitalna, mane još vidljivije
sardax kaže...
Bas to Mirko, ni meni nije jasno zasto to ne rade.... bar im to nebi bio problem. Valjda ce se nesto promijeniti nabijem ih.

 

nece zbog "babe sta ima staru cb 4:3 televiziju"

 

ubio si sve moje ljude
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice