Snimanje milijuna slika u sekundi

poruka: 7
|
čitano: 2.550
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Snimanje milijuna slika u sekundi".
16 godina
neaktivan
offline
Snimanje milijuna slika u sekundi

Ako je svaka kreirana slika 1000x1000 pixela, to bi značilo potrebu za zapisivanjem reda veličine stotina terabajta u sekundi. U čemu je dakle trik? Slike imaju ekstremno malu rezoluciju, ili se snimaju samo vrlo kratke sekvence od po par slika, ili se uopće ništa ne snima dok taj dio ne bude riješen?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje milijuna slika u sekundi
Bug kaže...

omogućuje snimanje 36,7 milijuna slika u sekundi, odnosno brzina okidača je 27 pikosekundi

 

Sjedi, jedan !

1 s / (36.7 * 10^6) = 27.25 NANOsekundi

Ravno na popravni iz matematike... {#}

 

 

DigiMagic kaže...

Ako je svaka kreirana slika 1000x1000 pixela, to bi značilo potrebu za zapisivanjem reda veličine stotina terabajta u sekundi. U čemu je dakle trik? Slike imaju ekstremno malu rezoluciju, ili se snimaju samo vrlo kratke sekvence od po par slika, ili se uopće ništa ne snima dok taj dio ne bude riješen?

 

Reče da je senzor 1-pixelni, znači da treba snimit 36.7MP / s, što nije uopće problem.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Snimanje milijuna slika u sekundi

Znači, 36,7 milijuna piksela po sekundi?

 

Sam video na Youtubeu ima više dislaikova nego laikova.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2012 17:51 (Random.).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Snimanje milijuna slika u sekundi

Jedna sekunda traje valjda 3 dana ;)

IGRA ili IGRICA, isti je k***c...odrastite i prestanite se živcirat oko gluposti. Nitko vam nije opsovao majku.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje milijuna slika u sekundi

Pa kolika je to slika?  Ako je 1 slika 1 px onda je bolje da snjima 24FPS.

Arian RIčko
16 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje milijuna slika u sekundi
Enkidu kaže...

Reče da je senzor 1-pixelni, znači da treba snimit 36.7MP / s, što nije uopće problem.

Da, ali iz toga se stvaraju slike u najdesnijem stupcu ilustracije, znači mora imati još nekakvu amplitudnu ili vremensku modulaciju ili promjene spektra ili polarizacije, uglavnom značajno veći totalni bitrate...

 

Edit: ili možda ne. Možda si u pravu... možda zbilja snima 1-pixelne slike, pa restaurira 2D sliku iz jako puno takvih jednopixelnih? Onda je pak besmisleno navoditi takvu brzinu zatvarača jer je svaka 1-pixelna slika, sama za sebe, beskorisna.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2012 18:05 (DigiMagic).
13 godina
offline
Snimanje milijuna slika u sekundi

Eh da mi je znati kakvi su to ''odgovarajući'' procesori.

Say hello to my little friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice