Softversko ubrzanje WiFija 10x

poruka: 58
|
čitano: 8.172
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Softversko ubrzanje WiFija 10x".
15 godina
neaktivan
offline
Softversko ubrzanje WiFija 10x

Mogli ste navesti izvor vijesti, koga interesuje više da može pročitati.

这是我的个性签名
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x

Bug.hr je alfa i omega svih vijesti na internetu. Ja sam pobrisao sve druge bookmarke. 

15 godina
offline
14 godina
neaktivan
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
14 godina
offline
Softversko ubrzanje WiFija 10x

Jako, jako zanimljivo.

 

Bojim se da će se to iskoristiti za uvođenje novog standarda i plasiranje novih proizvoda, kojima je u principu samo izmjenjen softver. Blaženi kapitalizam...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
 
19 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Softversko ubrzanje WiFija 10x

A čovječe,jako zanimljivo,vidjet ćemo kako će to funkcionirati.....{#}

Matic
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
DamageHigh kaže...
Bojim se da će se to iskoristiti za uvođenje novog standarda i plasiranje novih proizvoda, kojima je u principu samo izmjenjen softver.

I nema ništa loše u tome. Ne može biti isti standard kada nije, drukčije se podatci šalju.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
online
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x

Dobro. Neka naprave novi standard "o" kojeg dobiješ instalacijom novih drivera/firmwarea. Ali znamo zašto će standard doći s novi hardverom :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
14 godina
neaktivan
offline
Softversko ubrzanje WiFija 10x
Skora software nadogradnja? Da bar :( ako bude nadogradnja hardwareaja (citaj: novi proizvod) unutar godinu dvije bit ce napredak... 802.11mit
"Nikad necu protiv toga imat nesto protiv"
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
Elles D. kaže...

Ali znamo zašto će standard doći s novi hardverom :)

Iz istog razloga zašto su DX10+ i IE9+ samo na Win Vista+

 

Može li mi netko objasniti zašto sada dramimo baš zbog ovog konkretnog slučaja, a nismo to radili za X sličnih slučajeva u prošlosti? Što sam propustio? :S

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2012 15:05 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Softversko ubrzanje WiFija 10x

Propusnost WiFija je dovoljna, da bar izmisle softwersko riješenje za povećanje dometa^^

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Softversko ubrzanje WiFija 10x

Nije mi jasno, trenutni standard je toliko loš da 2% izgubljenih paketa uzrokuje 16x gubitak brzine?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Softversko ubrzanje WiFija 10x

I što vam to sad vrijedi na adsl-u od 4 Mb/s? Hoće sa time biti nešto brže preko w-lana? Ne kužim? :p

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
Oldy kaže...

I što vam to sad vrijedi na adsl-u od 4 Mb/s? Hoće sa time biti nešto brže preko w-lana? Ne kužim? :p

Internet nije jedina mreža koja se koristi.

Ali da, što ti to sad vrijedi kad si na mobilnom internetu...{#}

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
Oldy kaže...

I što vam to sad vrijedi na adsl-u od 4 Mb/s? Hoće sa time biti nešto brže preko w-lana? Ne kužim? :p

 

Kad ti dodje pajdas s kompom na wifi presnimiti "goat lover 17 - the untold story.avi" manje ce trajati kopiranje.

15 godina
neaktivan
offline
Softversko ubrzanje WiFija 10x

Brzina interneta mi je ona koju plaćam neovisno o opremi. Ovo će biti zgodno za 10 puta brže prebacivanje podataka između mobitela i računala. USB koristim jedino jer je brži ali puno je praktičnije bežično preko AirDroida.

Is it weird that this gave me an orgasm?
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
DamageHigh kaže...
Oldy kaže...

I što vam to sad vrijedi na adsl-u od 4 Mb/s? Hoće sa time biti nešto brže preko w-lana? Ne kužim? :p

Internet nije jedina mreža koja se koristi.

Ali da, što ti to sad vrijedi kad si na mobilnom internetu...{#}

  Čuj meni ništa ne fali na mobilnom netu samo sam konkretno pitao, jer se eto w-lan koji koristim puno manje razlikuje od mobilne mreže pa da znam konkretnu upotrebu ovog poboljšanja ako si to znao pa si umjesto filozofiranja mogao lijepo i odgovoriti. :)

bug caruje, um klade valja
15 godina
offline
Softversko ubrzanje WiFija 10x

koliko sam ja skuzio iz clanka, i koliko sam se bavio wifi-jem. propusnost ce ostati ista, ali ce latencije smanjiti. a to je uvijek u wifi-ju gubljenjem paketa bila mana. mislim nije da cu od 56 mbita dobita nesto vise od 20mbita u full duplexu( osim MIMO tehnologijom).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
Oldy kaže...
DamageHigh kaže...
Oldy kaže...

I što vam to sad vrijedi na adsl-u od 4 Mb/s? Hoće sa time biti nešto brže preko w-lana? Ne kužim? :p

Internet nije jedina mreža koja se koristi.

Ali da, što ti to sad vrijedi kad si na mobilnom internetu...{#}

  Čuj meni ništa ne fali na mobilnom netu samo sam konkretno pitao, jer se eto w-lan koji koristim puno manje razlikuje od mobilne mreže pa da znam konkretnu upotrebu ovog poboljšanja ako si to znao pa si umjesto filozofiranja mogao lijepo i odgovoriti. :)

Ma vidiš da te trolam malo ("{#}"), šta se uzrujavaš..;)

Uglavnom, home network, backup podataka, kopiranje podataka, streamanje multimedije. Izvrsno bi mi došlo povećanje propunosti, a nema teorije da opet kupujem novu opremu (trenutno je sve 802.11n/1Gbps).

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
16 godina
online
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
rustweaver kaže...

Iz istog razloga zašto su DX10+ i IE9+ samo na Win Vista+

Dakle, kompletan redizajn grafičkog i inog podsustava OSa je jednak softverskoj nadogradnji mrežnog drivera?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
14 godina
neaktivan
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
Elles D. kaže...

Dakle, kompletan redizajn grafičkog i inog podsustava OSa je jednak softverskoj nadogradnji mrežnog drivera?

Pa i ovo je kompletan redizajn mrežnog drivera, ako ćeš spuštati raspravu na taj nivo. Ne bacaj spinove dobro si shvatio što sam htio reći.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
online
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
ranko091 kaže...

koliko sam ja skuzio iz clanka, i koliko sam se bavio wifi-jem. propusnost ce ostati ista, ali ce latencije smanjiti. a to je uvijek u wifi-ju gubljenjem paketa bila mana. mislim nije da cu od 56 mbita dobita nesto vise od 20mbita u full duplexu( osim MIMO tehnologijom).

Smanjili su nepotrebne višestruke potvrde pristiglih paketa i ne odbacuju pakete koji ne stižu po redu. Dakle, manje potvrda i manje ponovnih slanja paketa. Dapače. pošitaljelj unaprijed šalje nešto više paketa, kako bi se povećala vjerojatnost da primatelj primi sve pakete - makar i out of order. Što zapravo znači da efektivno smanjanje brzine slanja uzrokuje efektivno povećanje brzine primanja podataka u uvijetima smetnji u kanalu :)

 

rustweaver kaže...

Pa i ovo je kompletan redizajn mrežnog drivera, ako ćeš spuštati raspravu na taj nivo. Ne bacaj spinove dobro si shvatio što sam htio reći.

Shvatio sam da ne znaš o čemu pričaš. {#}

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
15 godina
odjavljen
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
ranko091 kaže...

koliko sam ja skuzio iz clanka, i koliko sam se bavio wifi-jem. propusnost ce ostati ista, ali ce latencije smanjiti. a to je uvijek u wifi-ju gubljenjem paketa bila mana. mislim nije da cu od 56 mbita dobita nesto vise od 20mbita u full duplexu( osim MIMO tehnologijom).

U idealnim uvjetima će latencije i jitter porasti, a brzina opasti. U realnim uvjetima će brzina porasti bliže maksimalnoj (neće je preći), a ovisno o uvjetima će vjerojatno jitter i/ili latencije smanjiti.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
Elles D. kaže...
Shvatio sam da ne znaš o čemu pričaš. {#}

Gle neću se uvlačiti u tu raspravu. Shvačaj ti što god ti drago.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2012 18:54 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Softversko ubrzanje WiFija 10x

Bah, na početku sam pomislio da ćemo imati 10x brži wifi u svim uvjetima.. a ono samo dobitak tamo gdje je veći gubitak paketa. Gdje je mreža idealna, nema dobitka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Softversko ubrzanje WiFija 10x

Ovdje se, dakako, ne radi o povećanju propusnosti, nego o smanjenju smanjenja propusnosti. :)

Dakle, da bi dobili 16Mb morate kao prvo imati bežičnu mrežu od (preko) 16 Mb, i toliko lošu vezu da efektivno vidite 1 Mb. I sada ju upotrebom navedenih algoritama možete dignuti na 16. Niste valjda mislili da se mreže mogu ubrzati samo tako (u smislu da se poveća maksimalna propusnost)?

Stvar je izgleda korisna prvenstveno u velikim i kompleksnim mrežama (poput mobilnih), dok je na tipičnoj kućnoj wifi mreži s par korisnika i dobrom vezom zapravo beskorisna.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
rustweaver kaže...
Elles D. kaže...
Shvatio sam da ne znaš o čemu pričaš. {#}

Gle neću se uvlačiti u tu raspravu. Shvačaj ti što god ti drago.

  a u pravu je, ovo je samo promjena algoritma, nista vise i to se rjesava u softveru aka driveru, ne treba mijenat hardware(ako nisu to hardwerski implementirali), dok za dx10 trebas imat poseban hardware, s novim registrima i logicnim sklopovima, a to kaj microsoft ne zeli podrzavat novije verzije IEa i DX10+ na xpu je samo njihova odluka da to ne cine, opet nema veze s hardwareom.

14 godina
neaktivan
offline
Softversko ubrzanje WiFija 10x

Zanima me samo koji će proizvođač zaista podržati ovo i zaista napisati nove drivere gratis a da ne prodati stari hardware pod novom cijenom i reklamirati kao "NEW UBER SUPER COOL WIFI BOOST"...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x

opensource zajednica hoce ako nije patentirano

15 godina
offline
Re: Softversko ubrzanje WiFija 10x
x3mania kaže...

Zanima me samo koji će proizvođač zaista podržati ovo i zaista napisati nove drivere gratis a da ne prodati stari hardware pod novom cijenom i reklamirati kao "NEW UBER SUPER COOL WIFI BOOST"...

ova tehnologija kućnim korisnicima ne znači ama baš ništa. možda nekoj većoj wifi zajedinici, ali naročito mobilnim mrežama. gdje je jako puno korisnika i jako puno izgubljenih paketa. i sad kad te pakete smanjis za 10 puta, ostaje ti paketa za jos 10 puta vise korisnika, a sa trenutnim kapacitetom mreže. znači uložiš malo, dobiješ puno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice