Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramofonsk

poruka: 68
|
čitano: 9.543
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramofonsk".
16 godina
offline
Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramofonsk

A prazne kasete? Po ebayu bolje metalke dostižu basnoslovne cifre.
http://www.ebay.com/itm/1x-SONY-SUPER-METAL-MASTER-60-AUDIO-CASSETTE-TAPE/122452608109

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
Dead kaže...

Njihov (i Philipsov) izum CD nije uspio dostići kvalitet zvuka vinila pa se opametili.

 To nema nikakve veze. Vinilke se štancaju jer postoji dovoljan broj uglavnom nostalgičnih fetišista koji su sad u godinama da imaju dovoljno para da si priušte svoje gušteve koje su voljeli u mladosti, plus hipster pokret koji nije zanemariv, pa si Sony misli da nije blesav da jednostavno i jeftino prešanje vinila prepusti nekom drugom. Boli Sonyja briga jel tko misli da je bolji cd ili ploča. Šta voliš, izvoliš. Samo daj pare meni. Zato sam i spomenuo što još čekaju sa vraćanjem proizvodnje luksuznih kazeta.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramofonsk
Možda da se jave HZZO-u - em imamo dosta predpenzionera na zavodu, em nam je obrazovni sustav zapeo u ranim '80-im pa bi se možda našao i mlađi stručnjak.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof

A kakve će pjesme biti na njima ??? 

Lidija bačić - Viski ? 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
Markić7 kaže...

A kakve će pjesme biti na njima ??? 

Lidija bačić - Viski ? 

 

 

 

 Hehe, do sad nisam uopće znao što ona uopće pjeva. Mislio sam da je učesnica emisija "lijepom našom po vatrogasnim domovima" ili tako nešto.
Okej neću ni ovaj video klikati, ali barem vidim naslov pa sam upućeniji :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
protjeran
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
Dead kaže...
overhaul kaže...
Dead kaže...

Njihov (i Philipsov) izum CD nije uspio dostići kvalitet zvuka vinila pa se opametili.

 To nema nikakve veze. Vinilke se štancaju jer postoji dovoljan broj uglavnom nostalgičnih fetišista koji su sad u godinama da imaju dovoljno para da si priušte svoje gušteve koje su voljeli u mladosti, plus hipster pokret koji nije zanemariv, pa si Sony misli da nije blesav da jednostavno i jeftino prešanje vinila prepusti nekom drugom. Boli Sonyja briga jel tko misli da je bolji cd ili ploča. Šta voliš, izvoliš. Samo daj pare meni. Zato sam i spomenuo što još čekaju sa vraćanjem proizvodnje luksuznih kazeta.

 Zašto bi ljubitelji vinila bili nostalgični fetišisti? Onoga kome je stalo do kvalitete zvuke ne bih tako nazvao. A kvalitet zvuka je neupitno na strani vinila. Taj medij nije tako fizički otporan kao CD, ali njegov kvalitet zvuka nije dostignut. Onima kojima to nije toliko bitno zadovoljavaju se s CD-om, mp3-ama... Svako po svojim prioritetima.

 Sto mislis kakav ce biti source za vinil? Digitalni kao i za CD, tako da razlike nece biti kao sto ih i nema na novim vinilskim plocama. To se prodaje hipsterima i "znalcima".

 
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
kapetan_ajkula kaže...
Dead kaže...
overhaul kaže...
Dead kaže...

....

 ...

 Zašto bi ljubitelji vinila bili nostalgični fetišisti? Onoga kome je stalo do kvalitete zvuke ne bih tako nazvao. A kvalitet zvuka je neupitno na strani vinila. Taj medij nije tako fizički otporan kao CD, ali njegov kvalitet zvuka nije dostignut. Onima kojima to nije toliko bitno zadovoljavaju se s CD-om, mp3-ama... Svako po svojim prioritetima.

 Sto mislis kakav ce biti source za vinil? Digitalni kao i za CD, tako da razlike nece biti kao sto ih i nema na novim vinilskim plocama. To se prodaje hipsterima i "znalcima".

 

Upravo to, čak i da je kvaliteta zvuka na strani vinila (a po većini relavantnih izvora, nije) bila u vrijeme kada je kompletan ciklus snimanja bio u analgonoj tehnologiji, snimanjem digitalnog zvuka na analognu ploču je IMHO potpuno besmisleno. Sva 'kvaliteta' svest će se na eventualno pucketanje i šumove kojih neće biti na digitalnom disku.

16 godina
offline
Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramofonsk

DJ-i su tom comebacku puno pridonjeli 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
Dead kaže...

A ne znam na koje to relevantne izvore se pozivaš i koliko si u tome. Čitajući stručnu literaturu eminentnih znalaca mogao sam se uvjeriti u istinitost tvrdnje o "boljem" zvuku vinila u odnosu na CD. A i iz osobnog iskustva mogu reći isto. Slušajući svojih 500-injak CD-ova i isto toliko ploča imao sam se prilike uvjeriti u to. Pa normalno da je besmisleno snimanje digitalnog zvuka na vinil. Već duže vrijeme razni izdavači u USA izvlače iz "naftalina" stare analogne snimke i režu nova izdanja, kompilacije starih majstora na vinil. Neki izvođači kao Bill Frissel imaju namjeru snimanje novog materijala izvesti na stari, analogni način. To je što se mene tiče za pohvalu. 

 

Pa gle, nisam stručnjak, ali evo što kažu ljudi koji se malo bolje razumiju u problematiku:

 

https://www.quora.com/Nostalgic-feelings-apart-is-the-audio-from-a-vinyl-really-better-than-from-a-CD-or-a-digital-source-MP3-or-FLAC-LOSSLESS

 

Po ovome ispada da je CD/DVD superioran vinilu, ali to automatski ne znači veću kvalitetu, zbog drugačije produkcije u odnosu na vrijeme vinila. Druga stvar je to što će nekome subjektivno vinil zvučati bolje (ili biti realno bolji zbog drugačije produkcije), ali zbog degradacije medija tijekom vremena, sve je na strani digitale.

 

Nedostatak profi opreme za analogno snimanje, i dotrajalost stare, bi mogao biti popriličan problem za snimanje potpuno analognih vinila.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
Opravdana je proizvodnja bilo čega za što postoji potražnja na tržištu. Bez da se upecam u rasprave o superiornosti audio zapisa na bilo kom mediju, jedini komentar koji ću dati je da jedini source koji je opravdan otisnuti na vinil je analog.
No, svejedno, iz nostalgičnih razloga, drago mi je što se velikan poput Sonyja odlučio za ovakav potez.
morrisoN
 
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
overhaul kaže...
Dead kaže...

Njihov (i Philipsov) izum CD nije uspio dostići kvalitet zvuka vinila pa se opametili.

 To nema nikakve veze. Vinilke se štancaju jer postoji dovoljan broj uglavnom nostalgičnih fetišista koji su sad u godinama da imaju dovoljno para da si priušte svoje gušteve koje su voljeli u mladosti, plus hipster pokret koji nije zanemariv, pa si Sony misli da nije blesav da jednostavno i jeftino prešanje vinila prepusti nekom drugom. Boli Sonyja briga jel tko misli da je bolji cd ili ploča. Šta voliš, izvoliš. Samo daj pare meni. Zato sam i spomenuo što još čekaju sa vraćanjem proizvodnje luksuznih kazeta.

To ti je samo klasična nostalgija, a ploče su idealne kao podsjetnik na neka prošla sasvim drukčija vremena.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
A šta misliš koji će prije je*at, onaj koji pusti MP3 s kompa, koji stavi CD u player ili onaj koji nježno spusti ploču na gramofon i finim pokretom ruke polagano spusti iglu na početak ploče?
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
Dead kaže...

Ovovremeni čovjek više nema vremena za išta učinit onako na komodu, a pogotovo za poslušat album nekog omiljenog izvođača otisnutog na vinilu. Prvo izvaditi oprezno ploču iz povelikog omota, staviti je na gramofon, očistiti je antistatik četkom, provjeriti i eventualno očistiti iglu zvučnice, staviti je oprezno u brazdu ploče, pa nakon 15-20 minuti okreniti ploču na drugu stranu... Tko više ima vremena za to? Nažalost malo tko, ali malo tko ima i volje za to. Šteta! Ovaj surovi ritam života nam je oteo, zabranio mnoge životne užitke i učinio od nas bezosjećajne, bolesne robote. Ali, sami smo krivi za to.

 

sve ja to imam doma,to sa vinilom mi nije neki gušt samo dosadna radnja,a zvuk cd-a je puno bolji od dubljih baseva do veće dinamike,čišći zvuk,bez dosadnog pucketanje i šuma,kod cd-a mislim na original staviš cd u ladicu i stisneš play a kad ti se neka pijesma ne sviđa samo next,p.s imam jako dobru entry level aparaturu koja se sastoji od tri cd playera i pro ject debut carbon gramofona sa 2m red zvučnicim,u današnje vrijeme kupiš novu original ploču a ta je ploča snimljena sa digitalnog izvora isto kao i cd i kako sad tu inferijoniji format može davati bolji zvuk,da ali eto audiofili puše takozvani topliji zvuka,ja i na cd playerimam imam isto taj topli i ljep zvuk

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
Dead kaže...
overhaul kaže...
Dead kaže...
 Zašto bi ljubitelji vinila bili nostalgični fetišisti? Onoga kome je stalo do kvalitete zvuke ne bih tako nazvao. A kvalitet zvuka je neupitno na strani vinila. Taj medij nije tako fizički otporan kao CD, ali njegov kvalitet zvuka nije dostignut. Onima kojima to nije toliko bitno zadovoljavaju se s CD-om, mp3-ama... Svako po svojim prioritetima.

 I sada bi mogla nastati prepirka oko toga što je bolje - kvalitetnije, CD ili LP. Mislim da to nema nekog posebnog smisla. Ako neko voli CD, neka kupuje CD ili ako voli vinil, neka kupuje vinil, stvar izbora. Pošto ima sve više "viniloljubaca" treba im dati ono što traže i pri tome zaraditi, a to Sony upravo pokušava i to je potpuno opravdano i legalno, gledano sa poslovnog smisla. Mada ja osobno više volim CD, nije mi ni lijep, čist i neoštećen LP mrzak.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 22:50 (učo).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramofonsk

Meni kod slušanja muzike jako fali slušanje albuma.

 

Nekad se redoslijed pjesama urezivao u podsvijest, tako da bih, kad čujem neku pjesmu na radiju, nakon nje očekivao onu koja je sljedeća na albumu.

Sve je krenulo kad sam nabavio prvi walkman sa mogućnošću skipanja pjesama. Proradila je iskonska nervoza da se skipa do one omiljene pjesme. Super feature, no u konačnici je uništio čar slušanja albuma.

Dolaskom mp3 playera su se stvari samo pogoršale jer osim preskakanja pjesama, uglavnom smo (zbog ograničenog memorijskog kapaciteta prvih generacija mp3 playera) kreirali playliste omiljenih pjesama.

Danas u digitalnoj kolekciji ponovo imam mnogo čitavih albuma, no rijetko slušam po albumima, osima kad uspijem biti sam, pa za svoj ćeif puštam muziku.

 

E, to je bila prednost LP ploča - pustiš i uživaš u cijelom The Dark Side of the Moon.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 23:25 (morrisoN).
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof

:-D

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 23:34 (gavranpero).
9 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
Dead kaže...
blackalbum kaže...
Dead kaže...

Ovovremeni čovjek više nema vremena za išta učinit onako na komodu, a pogotovo za poslušat album nekog omiljenog izvođača otisnutog na vinilu. Prvo izvaditi oprezno ploču iz povelikog omota, staviti je na gramofon, očistiti je antistatik četkom, provjeriti i eventualno očistiti iglu zvučnice, staviti je oprezno u brazdu ploče, pa nakon 15-20 minuti okreniti ploču na drugu stranu... Tko više ima vremena za to? Nažalost malo tko, ali malo tko ima i volje za to. Šteta! Ovaj surovi ritam života nam je oteo, zabranio mnoge životne užitke i učinio od nas bezosjećajne, bolesne robote. Ali, sami smo krivi za to.

 

sve ja to imam doma,to sa vinilom mi nije neki gušt samo dosadna radnja,a zvuk cd-a je puno bolji od dubljih baseva do veće dinamike,čišći zvuk,bez dosadnog pucketanje i šuma,kod cd-a mislim na original staviš cd u ladicu i stisneš play a kad ti se neka pijesma ne sviđa samo next,p.s imam jako dobru entry level aparaturu koja se sastoji od tri cd playera i pro ject debut carbon gramofona sa 2m red zvučnicim,u današnje vrijeme kupiš novu original ploču a ta je ploča snimljena sa digitalnog izvora isto kao i cd i kako sad tu inferijoniji format može davati bolji zvuk,da ali eto audiofili puše takozvani topliji zvuka,ja i na cd playerimam imam isto taj topli i ljep zvuk

A onda smo različiti tipovi. Ne znam onda zašto uopće imaš gramofon doma kad ti je to tlaka. Teško ti je i prominit pjesmu na gramofonu. Za tebe nije gramofon. Zar misliš da je to prirodno što spominješ kod cd, čast iznimkama? Forsirano se tijekom snimanja pojačavaju niske i visoke frekvencije, loudness, u svrhu impresioniranja baš takvih korisnika koji žele da im bas čupa utrobu, a visoki da im daju prividni osjećaj kristalne čistoće. To nije prirodno, ali opet kažem svako po svom guštu.

 Vjerojatno ovo slusas na plocama uz Pink Floyd:

 

 




 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
overhaul kaže...

A prazne kasete? Po ebayu bolje metalke dostižu basnoslovne cifre.
http://www.ebay.com/itm/1x-SONY-SUPER-METAL-MASTER-60-AUDIO-CASSETTE-TAPE/122452608109

 Evo ja pikno malo audio kazeta dok još ima 

Audio trake razne Audio trake razne
15 godina
offline
Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramofonsk

Zasto bi itko kupovao kasete uz FLAC?

Rvat katolik!
 
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
overhaul kaže...

A prazne kasete? Po ebayu bolje metalke dostižu basnoslovne cifre.
http://www.ebay.com/itm/1x-SONY-SUPER-METAL-MASTER-60-AUDIO-CASSETTE-TAPE/122452608109

 

Te kasete su i svojevremeno koštale kao S.P. kajgana. Koristili su ih profići, za to su namijenjene - master.

16 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
maximilian kaže...
overhaul kaže...

A prazne kasete? Po ebayu bolje metalke dostižu basnoslovne cifre.
http://www.ebay.com/itm/1x-SONY-SUPER-METAL-MASTER-60-AUDIO-CASSETTE-TAPE/122452608109

 

Te kasete su i svojevremeno koštale kao S.P. kajgana. Koristili su ih profići, za to su namijenjene - master.

 Ma imam ih još cijelu šteku neotvorenih. Znam kolko su koštale, nisu bile 150 dolara komad. 

tnakir kaže...

Zasto bi itko kupovao kasete uz FLAC?

 Zašto bi itko kupovao ploče uz FLAC? Da objasnim guštanje sa vrpcama, jer pretpostavljam da za ploče znate. Ceremonija pripreme snimanja - od postavki biasa, levela, Eq, čekiranja na 3 gllavom tone generator 400Hz i 10kHz signala,  kompresora/expandera, noise reductiona i onda hipnotički zuriš u level metre... svaka vrpca je novi test i parametar za usporedbu. Dakle, moš ti sve slušat i na mobitelu, nitko ti ne brani. Ali cijene praznih kaseta bolje kvalitete i ponovno prešanje vinila u Sonyju ipak govore da nije sve u što bržem dolasku na cilj. Mnogima je cijeli smisao u putovanju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
overhaul kaže...

 Ma imam ih još cijelu šteku neotvorenih. Znam kolko su koštale, nisu bile 150 dolara komad. 

 Nisu, ali su bile nekoliko puta skuplje od običnih kvalitetnih. Isplatilo ih se kupovat ako si imao lajnu od par tisuća DEM, a ne za doubledecker pa bio i najskuplji.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
Vinil i kazete govore da ljudi sami ne znaju što žele. Tobože im je do kvalitetnog zvuka, a zapravo ih vesele neke druge stvari. Oni najzadrtiji čak pokušavaju sebe i druge uvjeriti da time postižu kvalitetniji zvuk.

Ljudi vole rituale, zato piju kavu, zapale cigaretu, odu na utakmicu, kite bor... Nije to loše samo po sebi dok ne počneš vjerovati da je to zbog nečeg bolje od života bez kave, cigareta, nogometa, religije ili antistatičke četkice i podešavanja biasa.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
overhaul kaže...

 Zašto bi itko kupovao ploče uz FLAC? Da objasnim guštanje sa vrpcama, jer pretpostavljam da za ploče znate. Ceremonija pripreme snimanja - od postavki biasa, levela, Eq, čekiranja na 3 gllavom tone generator 400Hz i 10kHz signala,  kompresora/expandera, noise reductiona i onda hipnotički zuriš u level metre... svaka vrpca je novi test i parametar za usporedbu. Dakle, moš ti sve slušat i na mobitelu, nitko ti ne brani. Ali cijene praznih kaseta bolje kvalitete i ponovno prešanje vinila u Sonyju ipak govore da nije sve u što bržem dolasku na cilj. Mnogima je cijeli smisao u putovanju.

Znači ne slušate muziku radi muzike, nego je slušate da bi mogli imat preskupu i nepotrebnu audioopremu i da vam se može dizat kad pritiskate play!? Jebeno...

Rvat katolik!
12 godina
neaktivan
offline
Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramofonsk

Fascinira me arogancija i idiotizam ljudi koji bi trebali biti malo bolje tehnićki podkovani koji uvjeravaju ljude da ih u zvuku vinila privlaći nostalgija i pucketanje, a istovremenu znaju da ploće imaju daleko bolji frekvencijski raspon od standarda za digitalni zapis

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
tnakir kaže...

Znači ne slušate muziku radi muzike, nego je slušate da bi mogli imat preskupu i nepotrebnu audioopremu i da vam se može dizat kad pritiskate play!? Jebeno...

 Čemu vrijeđanje? Tko smo to mi? Na koji način tebe osobno pogađa što netko radi sa svojim starim Hi Fi jem kod kuće? Nije da je nekakva pedoflija u pitanju.
Ako si zadovoljan svojim slušanjem muzike, zašto si se našao pozvanim ironično omalovažavati ljudima hobije? Ono, ne kužim. 
Ima ljudi koji slažu old timere, ili nose ručne mehaničke satove - mene to ne zanima, ali ih neću ironično njihov hobi nazivati "jebeno" jer se eto, moderni forumaši znaju, vrijeme može iščitati na mobitelu a prevest se može u daciji koja košta kao par rezervnih dijelova za nekakav jaguar e-type cabrio iz 1965. Jupi kako sam ja superioran i suvremen, a oni glupi. 

Visak kaže...
Vinil i kazete govore da ljudi sami ne znaju što žele. Tobože im je do kvalitetnog zvuka, a zapravo ih vesele neke druge stvari. Oni najzadrtiji čak pokušavaju sebe i druge uvjeriti da time postižu kvalitetniji zvuk. 

Ljudi vole rituale, zato piju kavu, zapale cigaretu, odu na utakmicu, kite bor... Nije to loše samo po sebi dok ne počneš vjerovati da je to zbog nečeg bolje od života bez kave, cigareta, nogometa, religije ili antistatičke četkice i podešavanja biasa.

Gledaj, filtriraš te iracinalne relativizacije da je analogno s ploče ili vrpce bolje od digitalnog izvora sa visokim uzorkovanjem i bez kompresije gubitaka, da će poseban ručno rađen kabel bolje prenositi spdif signal, da je interkonekt vrijedan 1500kn jer "značajno" poboljšava nekakvu putanju nekakvih super harmonika i pustiš ljude da guštaju. Ja barem znam što radim i ne uvjeravam nikoga da je to superiorno. Činjenica je samo da je neki "običan HIFI" iz bilo kojeg perioda bolji od današnjeg trenda slušanja glazbe na mobitelu sa "beats" ili neizostavnim bijelim iphone in ear sluškama, pa još gore, onaj notorni homepod rola toalet papira, ili x- mini gliva prdek... a dalje od tog defaultnog hi-fija; tko voli nek izvoli. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
Idiotizam je kad odrastao čovjek ne zna sročiti pismenu rečenicu.

Digitalni zapis ima neograničen frekventni opseg, samo odabereš frekvenciju uzorkovanja koju želiš. Možeš i 1 MHz, ali čemu? Uzorkovanje na 192 kHz nekome nije dovoljno?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
@overhaul
Ma nek svatko radi što ga veseli, ali vidimo da postoji velik broj onih koji bi druge uvjeravali u superiornost analogije.

I mene pere nostalgija kad vidim troglavaš, ali to su emocije, ne kvaliteta zvuka, a emocije su individualne i o njima ne možemo raspravljati, dok o vjernosti reprodukcije možemo, samo ne treba brkati te dvije domene.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramofonsk

meni je MD bolji od svega, steta sto je propao 

 

od turntablova imao sam legendarni technics mk2 i par veztaxa !

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 21:54 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony će nakon 1989. ponovno proizvoditi gramof
@dead
Istraživanja su provodili stručnjaci, i sva potvrđuju da je vinil manje vjeran od digitalije. Oni koji pričaju o ritualima, a onda forsiraju priču o većoj kvaliteti lažu sami sebe.

https://goo.gl/images/4HZU8r
+ Ortofon X3 MC
Dovoljno audiofilsko?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice