Sony nije vjerovao u PlayStation

poruka: 29
|
čitano: 4.605
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony nije vjerovao u PlayStation".
15 godina
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation

Hvala ti dragi čovječe što si nam omogućio odlično djetinjstvo!

 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
Moj PC  
36 5 hvala 1
14 godina
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation

Zato sto njihova prica traje od 1988 a pocetni plan je bio suradnja s Nintendom, ali ih je Nintendo zafrknuo kada su objavili da ulaze u dogovor sa Phillipsom.

Cak su i napravljene proto konzole koje su primale SNES igre i CD rom igre.

Ken Kutaragi (otac PlayStationa) je isao sefovima iza leda i radio sa konkurencijom te mu je cak visio otkaz. Vjerojatno je to jedan od razloga zasto u pocetku ljudi nisu hteli imati posla sa njim.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 9:02 (Alkaline).
Moj PC  
13 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation

čak je potvrđeno da je baš plejac izvukao sony iz krize tijekom 90tih...

tko bi mogao očekivati da će tako "jednostavna konzola" toliko promijeniti svijet video igara...

no malo je čudno što se pojavila tek krajem 90tih, dok je CD ROM i red-book bio patentiran 15 godina ranije...čak ni nintendo ni amiga ni Atari nisu vidjeli potencijal koji nudi CD ROM. 

 
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation
zlatkor kaže...
no malo je čudno što se pojavila tek krajem 90tih, dok je CD ROM i red-book bio patentiran 15 godina ranije...čak ni nintendo ni amiga ni Atari nisu vidjeli potencijal koji nudi CD ROM. 

Samo kod nas, kad se stvorila kriticna masa igara i kad je dostigao pristupacnu cijenu.

Kako sam i naveo gore, cijela prica u biti pocinje sa kraja 80ih, a PS1 je u prodaju pusten krajem 1994 u Japanu i 1995 u ostatku svijeta.

 

Ljudi su znali za prednosti CD-ROMa ali dosta firmi je bilo zabrinuto zbog piratluka. Miljama lakse za pojedinca je presnimiti CD nego kopirati cartridge koji u sebi sadrzi i "lockout chip".

Cak i kad je cijena snimaca bila u nebesima taj novac se prodajom snimljenih igara mogao vratiti i jos naravno zaraditi.

 

Sony je mrvicu modificirao CD-ROM standard i stavio zastitu u nenasnimivi dio medija tako da ni dan danas snimaci nemogu reproducirati zastitu nego je potrebno ugraditi modchip da bi pokretao kopije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 9:15 (Alkaline).
10 godina
protjeran
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation
Legendarni prvi PlayStation.još imam par orginal igara,crni CD.
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation
zlatkor kaže...

čak je potvrđeno da je baš plejac izvukao sony iz krize tijekom 90tih...

tko bi mogao očekivati da će tako "jednostavna konzola" toliko promijeniti svijet video igara...

no malo je čudno što se pojavila tek krajem 90tih, dok je CD ROM i red-book bio patentiran 15 godina ranije...čak ni nintendo ni amiga ni Atari nisu vidjeli potencijal koji nudi CD ROM. 

3d ubrzivaci su promijenili svijet video igara ne konzole!{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation
zlatkor kaže...

čak je potvrđeno da je baš plejac izvukao sony iz krize tijekom 90tih...

tko bi mogao očekivati da će tako "jednostavna konzola" toliko promijeniti svijet video igara...

no malo je čudno što se pojavila tek krajem 90tih, dok je CD ROM i red-book bio patentiran 15 godina ranije...čak ni nintendo ni amiga ni Atari nisu vidjeli potencijal koji nudi CD ROM. 

Po čemu to zaključuješ kad je CD32, amiga konzola, bila razgrabljena 1993? Bila je to prva 32 bitna konzola na tržištu, i najprodavanija konzola u UK, igre za nju su također bile najprodavanije.

U konačnici Commodore-a sredstva za proizvodnju CD32 nije bilo (razlog njegovog bankrota nikad nije bila Amiga nego neobjašnjivo loša uprava firme) i to je bio i službeni kraj Commodorea i CD32.

Vlasti u filipinama, gdje su bili zadnji proizvodni amiga pogoni, su postavili vojsku oko tvornica koje su tada još mjesecima proizvodile amiga hardware.

11 godina
neaktivan
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation

To je legendarna konzola. Still love it today. Još danas ga igram i draži mi je od svih drugih. {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 10:30 (CXZpro4all).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation
Ja vjerujem u PS i uzivam u njemu ;)
PSN: Muskarcina77 | Steam: Virty |
15 godina
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation

Sjećam se septembra 98', došao kući kada na stolu siva kutija "Playstation". Je*te belaj kada nisam glavom zakucao u plafon {#}

 

Odigrao demo odćefio svoje, otišao i uzeo Resident Evil 2 i nakon par horor scena ne mogu da vjerujem - ček' malo postoje i horor igre? 

Pošto nisam mogao nabaviti memory card sačekam nedjelju i opleti u komadu mic po mic pažljivo, oprezno kao po jajima 6-7 sati igrao dok nisam prešao RE...{#}

 

Nakon toga naišao na Metal Gear Solid - reko hajd da i to probam - ko fol neki špijun agent kada ono dijamant Playstationa! Pa onda Gran Turismo, Final Fantasy, Dino Crisis, Crash Bandicoot, Red Alert, Front Mission, Tomb Rider.

 

Imam ga još spakovanog u ormaru, u funkcionalnom stanju samo su joystici klimavi...

 

Kod mene je Playstation legenda jer tada nisam imao PC koji su u to vrijeme koštali 2-3 k DM-ova.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
15 1 hvala 1
15 godina
online
Sony nije vjerovao u PlayStation

PS1 i nije imao neke koristi od CD-a, osim sto je omogucavao FMW, a multiplatform igre su i dalje izgledale bolje na N64

 

S druge strane, Nintendo je igrao na sigurno, tada se cartridge puno teze mogao piratizirati i bonus je bio sto su se igre brze ucitavale s cartridge-a.... a "ubilo" ih je to sto je N64 cartridge bio relativno skup i sto su developeri kao u inat htjeli FMW (najbolji primjeri su Enix i Square koji su na neki nacin i "pokopali" Nintendo u to vrijeme).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 12:34 (lovac82).
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation

Final Fantasy 7 je trebao biti na N64-u (kao i ostali FF do tada, na Nintendo konzoli.) Ali kad je Square čuo da je N64 cartridge-based onda se okrenuo Playstationu. CDovi su omogućili onda mindblowing FMVove, kao i veći prostor za pohranu što je rezultiralo svim dugim RPGovima. I CD je jeftiniji za proizvodnju od cartridga. A to za piratluk, to je na neku ruku i blo dobro za nas, pirate. Naravno, stavili su oni LC2 protection i svakakve jos p*zdrije, (npr. Spyro 3) ali je 'crackerska' scena bila jača.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation

Da nije bilo piratluka na jedinici, nebi PS bio što je danas.

HTC 8X :)
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation
Branimir82 kaže...
zlatkor kaže...

čak je potvrđeno da je baš plejac izvukao sony iz krize tijekom 90tih...

tko bi mogao očekivati da će tako "jednostavna konzola" toliko promijeniti svijet video igara...

no malo je čudno što se pojavila tek krajem 90tih, dok je CD ROM i red-book bio patentiran 15 godina ranije...čak ni nintendo ni amiga ni Atari nisu vidjeli potencijal koji nudi CD ROM. 

Po čemu to zaključuješ kad je CD32, amiga konzola, bila razgrabljena 1993? Bila je to prva 32 bitna konzola na tržištu, i najprodavanija konzola u UK, igre za nju su također bile najprodavanije.

U konačnici Commodore-a sredstva za proizvodnju CD32 nije bilo (razlog njegovog bankrota nikad nije bila Amiga nego neobjašnjivo loša uprava firme) i to je bio i službeni kraj Commodorea i CD32.

Vlasti u filipinama, gdje su bili zadnji proizvodni amiga pogoni, su postavili vojsku oko tvornica koje su tada još mjesecima proizvodile amiga hardware.

 

Zaboravio si i CDTV od commodor-ea ;)

 

CDTV= A500

CD32=A1200

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation
Branimir82 kaže...

 

Zaboravio si i CDTV od commodor-ea ;)

 

CDTV= A500

CD32=A1200

Da, znam, no nisam go spomenio zbog poznatih razloga :-) Iako je i danas sexy komad hardwera.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation
kratos091 kaže...

Da nije bilo piratluka na jedinici, nebi PS bio što je danas.

Bi, to što je kod nas piratluk opće prihvaćen - nije imalo nikakav utjecaj na prodaju originalnog PSX software-a.

PSX je uspio ne samo Sony-a radi, nego i zbog bahatog Nintenda, baš kao što sad sam M$ doprinosi prodajnim brojkama PS4.

10 godina
protjeran
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation
Jel znaš razliku između PSX-a i PS1?
14 godina
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation

PS1 je veliki, debeli sivonja, a PSX je mali, zaobljeni?

HTC 8X :)
14 godina
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation
L3gioNAR00 kaže...
Jel znaš razliku između PSX-a i PS1?

 

PSX je bilo kodno ime za PlayStation 1 (dokaz u tome je u hrpu Sonyevih dokumenata i cinjenica da njegove programske datoteke nose oznaku PS-X).

Misli se da je to doslo od "PlayStation eXperimental ili POSIX jer je Sony kupio tehnologiju koju je ukodirao u BIOS cip na konzoli".

 

 

 

I ljudi su ga tako godinama zvali. Sigurno se sjecate poznatog casopisa na ovim prostorima "PSX".

Takoder hrpu emulatora imaju ime PSX u sebi: ePSXe, PSXeven, pSX, SSSPSX, no$psx itd.

 

No onda je 2003 Sony u prodaju pustio DVR pod sluzbenim imenom PSX. Nitko u ostatku svijeta nije za to znao, te se PSX ime koristilo jos dugo aludirajuci na PlayStation 1.

Ali pojavom Wikipedie su se ljudi informirali za tu opskurnu konzolu i poceli pametovati kako se PlayStation 1 ne bi trebao zvati PSX.

 

Zbog toga danas se PlayStation uglavnom naziva PS1 zbog toga sto ljudi ne zele bit popljuvani ako konzolu nazovu PSX.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 19:11 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation

još jedan dokaz kako je ateizam u potpunosti na mjestu. {#}

 

p.s. hoću zmaja Spyru, prikupljanje dragulja i ganjanje jajokradica!

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 21:18 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation
kratos091 kaže...

PS1 je veliki, debeli sivonja, a PSX je mali, zaobljeni?

 Playstation je bio veliki debeli sivonja,  Playstation one je bio redizajnirani mali tanji sivonja. 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation

Playstation Playstation
Playstation one Playstation one
Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 23:39 (boxer).
14 godina
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation

Znam, imam One, ovog malog redizajniranog, radi još uvijek. {#} A ovog većeg je brat posuđivao od frenda, dok nismo mi imali.
Mislio sam da su ovi nazivi možda nekako povezani uz njih.

HTC 8X :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 23:47 (kratos091).
12 godina
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation

Tuzno je kako taj PSOne kod mene jos radi a PS3 dozivljava YLOR; RLOD i ostale dugine boje. Kvaliteta tih konzola postaje sve gora i gora... 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation
SimeKZ kaže...

Tuzno je kako taj PSOne kod mene jos radi a PS3 dozivljava YLOR; RLOD i ostale dugine boje. Kvaliteta tih konzola postaje sve gora i gora... 

Stare konzole su se manje grijale i sadržavale su manje komplicirane čipove izrađene u većem proizvodnom procesu, koji su bili tolerantniji na sranja.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
11 godina
neaktivan
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation

Ako od SME dobiju preko 5 milijardi godišnje, koliko zarade na plejki kad im je to glavni izvor zarade?

 

Sony u krizi. Samo na Bugu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation

Pirati, sjeca li se tko prepoznavanja zvuka kod ucitavanja PS1 dali je konzola prihvatila pirat ili ne? {#}

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation
Fake_Alert kaže...

Pirati, sjeca li se tko prepoznavanja zvuka kod ucitavanja PS1 dali je konzola prihvatila pirat ili ne? {#}

OFC, nema do XOXXOD(kocka9) - Red Alert sifra... prvi Gran Turismo, Syphon Filter, Medal of Honor, ISS, Ronaldo Football itd, itd, itd... 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
offline
Sony nije vjerovao u PlayStation

Jedina igra koju danas na laptopu igram mi je Crash Team Racing...

 

Nikad nisam imao prilike posjedovati PS1, ali kad se sjetim igranja kod lege, gore spomenute igre, Syproa, dodatka za 4 joysticka i fife, itd. itd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 8:11 (skoosha).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony nije vjerovao u PlayStation

ah, sto je par godina ranije bilo "endless sessions of SWOS" na Amigi, multiplejer u sobi, to je kasnih devedesetih bio multiplejer na pro evolutionu.

 

Ili jos bolje, split screen prvog i drugog gran turisma... dali bi svakome po dva prekida neposredno nakon starta, da "popravi" settinge na motoru :p

kolega na viperu STR, ja na cerberi LM i deri :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.7.2014 14:22 (drag).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice